Free Porn
Ana SayfaAmazonTeraryumdan Para Kazanmak: Ufak Sistemden Para Kazanma Dönüşüm

Teraryumdan Para Kazanmak: Ufak Sistemden Para Kazanma Dönüşüm

Yazar

Tarih

Kategori

Teraryum Nasıl Yapılır: Küçük Ekosistemleri Çiçek Açan Bir İşletmeye Dönüştürmek

Bir evi büyütmek söz konusu olduğunda, özellikle bir öğe bir ev dekor elyafıdır: bitkiler. Ama benim gibiyseniz ve tam olarak yeşil bir baş parmağınız yoksa, teraryum yapmayı öğrenmek tipik ev bitkisine büyük yeşil bir alternatif olabilir.

Terraryumlar veya bir şişe veya başka bir cam kap içine inşa edilmiş küçük bitki ekosistemleri, uzun süredir bakım gerektirmeyen kapalı bahçeler olarak kullanılmaktadır. Bazı kaynaklara göre , eğrelti otları MÖ 500 gibi erken bir tarihte cam kutularda tutuldu. Ancak botanik sevgisine sahip bir Londra doktoru, 1827’de modern formunda teraryumu ilk kez, kötü fabrika kirliliği sayesinde eğrelti otlarını ölmekten korumak için icat etti. .

Teraryum uzun bir geçmişe sahip olsa da, devam eden bir trendin bir parçasıdır. Tüketiciler ev dekoruna giderek daha fazla harcıyorlar ve teraryumlar kesinlikle bu kategoriye giriyor. Araştırma ve Piyasalar tarafından yapılan bir projeksiyona göre , dekor pazarının 2020 yılına kadar 664 milyar dolar kazanması bekleniyor. Ve hangi motive edici üreticinin bu büyük pastanın bir dilimini almak istemeyeceğini?

El yapımı bir dekor söz konusu olduğunda, teraryumlar, evinizde satmak için oluşturabileceğiniz düşük maliyetli, az bakım gerektiren ürünlerden biridir. Yeni bir ürün fikri arayan potansiyel işletme sahipleri veya başka bir gelir akışı isteyen kurucular için teraryumlar potansiyel bir çözümdür.

Burada, bir teraryumun nasıl yapılacağına dair giriş ve çıkışları inceleyeceğiz. Ayrıca, el yapımı ürünlerinizi hem çevrimiçi hem de çevrimdışı potansiyel müşterilere nasıl pazarlayacağınıza ve satacağınıza dair derin bir dalış yapacağız. Bu nedenle, dekor pazarından bir dilim almak için teraryumların nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla şey duymaya hazırsanız, okumaya devam edin.

Teraryum Nedir?

Teraryum nasıl yapılır | Shopify Perakende bloguMuhtemelen, yaşamınızda bir veya iki teraryum gördünüz. İster bir arkadaşınızın evinde ister bir iş arkadaşınızın masasında olsun, bu kapalı bahçeler her yere sığar.

Bahsettiğimiz gibi, teraryumlar genellikle camla çevrili minyatür ekosistemlerdir. Ancak tüm teraryumlar tamamen mühürlenmez – kullanılan bitkilere bağlı olarak, bazı yapraklar açık olan teraryumlarda daha fazla gelişir.

Teraryumlar son derece özelleştirilebilir olsa da, aynı temel malzemeleri içerirler. Genel olarak, bu küçük seralar çeşitli küçük bitkiler, toprak, dekoratif taşlar, mermerler veya figürinler içerebilir.

Neden Teraryumlar?

Uzun geçmişlerine ek olarak, teraryumlar son yıllarda popülerlik kazanmıştır. İlk olarak 1970’lerde bir ev dekor çılgınlığı olsa da, bu kapalı bahçeler intikamla yeniden moda oldu.

Google Arama Trendleri’ni kullanarak , teraryumlara ve ilgili ürünlere olan küresel ilginin son beş yılda sürekli arttığını görebilirsiniz :

Teraryum nasıl yapılır, Google Arama Trendleri | Shopify Perakende blogu

Zaman içerisinde teraryumlara olan ilgi hiç azalmıyor.

Teraryumlara olan çevrimiçi ilginin artmasına ek olarak, Google Eğilimler ayrıca dünya çapındaki müşterilerin bu dekor öğesini arıyor gibi gözüktüğünü ortaya koymaktadır:

Teraryum nasıl yapılır, Google Arama Trendleri | Shopify Retial blogu

Bölgelere Göre İlgi, Singapur’da teraryumlara olan ilgi çok yüksek.

Bölgeye göre ilginin incelenmesi, potansiyel işletme sahiplerine ürünlerini nerede pazarlayabilecekleri hakkında bir fikir verebilir. Yukarıdaki tablodan da görebileceğiniz gibi, Singapur en potansiyel müşterilere sahiptir, birkaç Batı Avrupa ve İskandinav ülkesi de listenin başında yer almaktadır.

Bu ev dekoru ürününün artan popülaritesine ek olarak, teraryumlar bu zanaatın istikrarlı bir gelir akışına dönüştürülmesi konusunda birkaç avantaj daha sunuyor:

 • Teraryum inşa etme maliyeti nispeten nominaldir. Elinizde hangi zanaat eşyalarına sahip olduğunuza bağlı olarak, teraryumlarınız için tüm öğeleri satın almak cüzdanınıza ciddi bir göçük getirmeyecektir.
 • Teraryumlar taşınabilir. Onları hem çevrimiçi hem de çevrimdışı pazarlarda ve fuarlarda satabilirsiniz.
 • Teraryumlar oluşturmak için DIY ustası olmanıza gerek yok. Aşağıdaki kullanışlı infografiklerimizden de görebileceğiniz gibi, bir teraryum yapmayı öğrenmek basittir.
 • Teraryumlar tamamen özelleştirilebilir. Çoğu teraryum aynı temel unsurlarla başlarken, farklı bitkiler, dekoratif eşyalar, topraklar vb. İle benzersiz küçük ekosistemler oluşturabilirsiniz. Bunları diğer seçeneklerden ayırmak için tasarım becerilerinizi ve kişiliğinizi gösteren bir teraryumun nasıl yapıldığını öğrenirsiniz. Marketin içinde.

Bir teraryumun nasıl yapılacağını öğrenmek, iş açısından avantajlara sahiptir. Şimdi, farklı teraryum türlerine ve kendiniz nasıl yapacağınıza daha yakından bakalım.

Teraryum Çeşitleri

Belirttiğimiz gibi, tüm teraryumlar aynı değildir. Bir teraryumun nasıl yapılacağını öğrenmeden önce, yetiştirmek istediğiniz kapalı bahçe türünü sıkıştırmak için gereken özeni göstermek iyi bir fikirdir.

İşte konteyner veya birincil bitki türüne göre en yaygın teraryum türlerinden bazıları.

Çöl Teraryumları

Şüphelenebileceğiniz gibi, bu tür teraryum tipik olarak çöl bitkilerine ev sahipliği yapar. Kaktüsleri ve sulu meyveleri düşünün ve kumla eşleştirin.

Bu çöl çiçekleri kuru bir ortamı tercih ettiğinden, hava sirkülasyonuna izin vermek için bu teraryumu açık cam bir kapta oluşturmayı düşünün.

Yağmur Ormanı Terraryumları

Teraryumdan Para Kazanmak
Teraryumdan Para Kazanmak

Bir kez daha, bu teraryum türleri, kendi isim ortamlarını yansıtmaktadır. Yağmur ormanı teraryumları genellikle eğrelti otları ve yosun gibi nem seven bitkiler, çakıl taşları ve daha büyük taşlar ile doldurulur.

Bu teraryum türü için kapalı veya kapalı bir cam kap kullanmayı düşünün. Küçük yağmur ormanlarınızda bir kapak tutmak teraryum içinde nemi tutmaya yardımcı olacak ve eğrelti otlarını ve yosunları büyümeye yetecek kadar nemli tutmaya devam edecektir. Unutmayın: Teraryumunuzda özellikle düşük büyüyen eğrelti otu türlerini kullanmadığınız sürece, eğrelti otlarınızı zaman zaman kırpmanız gerekir.

Etçil Teraryumlar

Biraz daha fazla ısırık olan bitkileri seven amatör botanikçiler için etçil bir teraryum yaratın. Evet, hayvanların proteinleri (böcekleri düşünün) ve protozoonlarda yaşayan bitkiler.

Bir Venüs Sinek Kapanı veya başka bir bitki örtüsü seçerseniz, etçil bitkiler bir dizi parlak renk, şekil ve boyutta gelir. Ve birçok tropikal temalı teraryuma büyük bir katkı yaparlar.

Genellikle, etçil bitkiler parlak, doğrudan aydınlatmayı tercih ederler ve büyümek ve sonunda çiçek açmak için bol miktarda yiyeceğe ihtiyaç duyarlar. Teraryumunuz için dolaşım ve ara sıra böceklerin akşam yemeğine girmesine izin vermek için açık bir kap kullanmak anlamına gelir.

Teraryumlar İçin En İyi Bitki Türleri

Teraryumlar söz konusu olduğunda, tüm bitkiler eşit yaratılmaz. İç mekan bitkileri, herhangi bir teraryum türü için tercih edilen tiptir, ancak bu hala yeni başlayan iç mekan bahçıvanları için bir seçenek bırakmaktadır.

Seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olmak için, teraryum ortamlarında gelişen en iyi flora türlerinin bir listesini derledik:

 • Eğrelti otları: Baldırıkara otu, Kuş yuvası veya Düğme eğrelti otlarını deneyin.
 • Alüminyum tesisleri
 • Yayılan kulüp yosunu gibi yosunlar
 • Etçil bitkiler: Venüs sinekleri, Sürahi bitkileri ve Sundew bitkilerini düşünün.
 • Cüce avuç içi
 • Afrika menekşeleri ve Begonias gibi çiçekli bitkiler
 • Uçaklar: Tillandsia
 • Sulu meyveler: Kaktüs, Hawthornia, Echeveria ve Crassula gibi çöl bitki çeşitlerine bakın.
 • peperomia
 • Yeşim bitkileri
 • Bebeğin gözyaşları
 • Sempervivum

Teraryum Nasıl Yapılır

Her teraryum biraz farklı olsa da (bu onların cazibesinin bir parçası), genellikle aynı temel malzemelerin çoğunu gerektirirler.

Gumball tarzı bir teraryum inşa etme adımlarında size yol gösterecek olsa da, yaratımınızı farklı bitkiler, cam kaplar, taşlar, figürinler vb.Ile kişiselleştirme yaratıcı özgürlüğüne sahipsiniz. İlk adım, tüm malzemeleri toplamaktır. Teraryumunuza dahil etmek istiyorsanız, aşağıdakiler dahil:

 • Bir cam kap (burada, küçük bir akvaryum gibi yuvarlak kapaksız bir kap kullanacağız)
 • Kapak dahil küçük bir bitki saksısı
 • Renkli taşlar (bunları zanaat mağazalarında, bazı dolar mağazalarında ve bitki fidanlıklarında bulabilirsiniz)
 • Bitkiler (burada, kaktüsler ve sulu meyveler kullanacağız)
 • Sıcak tutkal tabancası
 • Saksı toprağı

Tüccarlar bu bileşenlerin bazılarını evde otururken, aynı zamanda ucuzdur ve kalan malzemeleri elde etmek nispeten kolaydır. Örneğin, her düşünülebilir şekil ve boyutta çevrimiçi çeşitli cam kaplar satın alabilirsiniz. Ve daha basit sürümlerin çoğu birim başına 5 dolardan daha az bir fiyata satılmaktadır.

Teraryum nasıl yapılır: yuvarlak sınıf konteyner | Shopify Perakende blogu

Resim: AliExpress

Teraryum nasıl yapılır: asılı konteyner | Shopify Perakende blogu

Resim: AliExpress

Teraryum nasıl yapılır: ampul cam kap | Shopify Perakende blogu

Resim: AliExpress

İkinci el mağazalardan, evcil hayvan mağazalarından ve dolar mağazalarından cam kaplar da alabilirsiniz.

Sonra, bitkilerinize ihtiyacınız var. Eğer mümkün olmakla birlikte tohum satın çevrimiçi, bunu bitki tohumlarının belirli türde ithal etmek yasal olmadığı konusunda yerel yasalara kontrol sağlamak.

Ayrıca yerel bitki fidanlığınızdan ve birçok ev donanım mağazasından bitki satın alabilirsiniz (Home Depot, Home Hardware ve Lowe’s’i düşünün).

Teraryum İşletmenizi Pazarlamak

Terraryumlarınızı Çevrimiçi Satış

Artık kendi teraryumlarınızı oluşturmak için temel unsurları topladığınıza göre, yaratımlarınızı satmaya neredeyse hazırsınız. Mümkün olduğunca çok göz küresi elde etmek için kendi çevrimiçi mağazanız, Amazon ve diğer çeşitli dijital kanallar da dahil olmak üzere birden fazla pazardan yararlanın.

Mağazanıza trafik çekmek ve sadık bir takip oluşturmak için her dijital pazarlama platformunu ve taktikini kullanın ve her kanaldaki her kampanyayı test ettiğinizden emin olun. Bu şekilde, satıcılar tarayıcıları alıcılara dönüştürmek için hangi platformun ve taktiklerin en iyi sonucu verdiğini keşfedebilir.

Bu, satıcıların işletmeleri için keşfedebilecekleri tüm kanalların tam bir listesi olmasa da, bunlar bir pazarlama planı oluştururken incelemek için uygun seçeneklerdir.

 • Instagram : Büyük bir takip oluşturmak için bu görsel sosyal medya platformunu kullanın. Marka evangelistleriyle ilişki kurun, teraryumlarınızı nasıl yarattığınıza dair bir sahne arkasına göz atın ve ürünlerinizi gösteren muhteşem görüntüler oluşturun.
 • Pinterest: Home dekor Pinterest’te özellikle aktif bir kategoridir (çakışan iç tasarım vizyonlarına adanmış üç kurulum olduğu için bilmeliyim). Bu nedenle, teraryum satan tüccarlar yeni müşteriler bulmak için platformu düşünmelidir.
 • Snapchat: Snapchat, diğer büyük sosyal medya platformlarına kıyasla göreceli yeni bir oyuncu olsa da, 200 milyondan fazla kullanıcı tabanıyla en hızlı büyüyenlerden biridir. Bu tür sayılar birçok işletmenin dikkatini çekti ve daha birçok tüccar bu kanaldan hedef müşterilerine ulaşmak istiyor.
 • Hediye ve Yarışmalar: Birkaç teraryumu bir kenara koyun ve onları markalı bir hediye veya yarışmada ödül olarak sunun. Evet, bazı ürünlerinizi veriyor olabilirsiniz, ancak yarışmalar müşteri tabanınızı artırma, ürünlerinizi yeni müşterilere tanıma ve sonuç olarak işinizi büyütme şansı sunuyor.
 • E-posta Pazarlama: Hedeflenmiş e-posta kampanyalarıyla doğrudan gelen kutularından insanlara ulaşabilirsiniz. Abonelere ve müşterilere, alıcı yolculuğunda ilerlemelerine yardımcı olmak için harika fırsatlar, promosyonlar ve iş haberleri sunun.

Terraryumlarınızı Çevrimdışı Satış

Çevrimiçi satış, benzersiz kreasyonlarınızı satmanız için küresel bir yol sunarken, kişisel olarak satma yeteneğini indirmeyin.

Teraryumlar küçük olduğu ve iyi seyahat ettiği için küçük bahçelerinizi pazarlarda ve fuarlarda satmayı düşünün. Bir pazar kabini veya bir pop-up mağazası kurmak , küçük işletmelere, sabit bir mağaza için yüksek kira oranlarını ödemek zorunda kalmadan ürünlerini halka test etme ve canlı geri bildirim alma şansı verir. Ve geçici perakende satış yerleri satıcılara istedikleri zaman, istedikleri yerde satış yapma şansı veriyor.

Fuarlarda ve pazarlarda satış yapan tüccarlar, ilham alabilecekleri ve kendi iş yolculukları için tavsiyelerde bulunabilecek diğer yetenekli yapımcılar, zanaatkarlar ve girişimcilerle de tanışabilirler.

Şahsen satışta satılmıyor mu? Fiziksel satış yapma seçeneğini değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken daha fazla neden:

 • Ürünleri canlı geri bildirim için bizzat test edin: Potansiyel müşteriler teraryumları önünüzde deneyimleme şansına sahiptir – soru ve endişelerini ele alma şansını yakalayın. Pazarlar ve fuarlar canlı test zeminleridir, bu nedenle bunları müşteri acı noktalarına hitap etmek için kullanın ve geri bildirimleri gelecekteki ürünleri oluşturmak veya iyileştirmek için kullanın.
 • Toptan müşteriler bulun: Diğer perakendecilerle potansiyel toptan ilişkiler mi arıyorsunuz? Pazarlar ve fuarlar bu ilişkileri kurmak için harika yerlerdir.
 • Daha sağlam bir sosyal takip veya e-posta listesi oluşturun: Daha popüler fuarlar, festivaller ve pazarlar standınıza onlarca ziyaretçi gönderecek. Bu nedenle, markalı sosyal kanallarınızı takip etmeye ve / veya haber, indirim veya yarışma hakkında döngüde tutmak için e-bülteninize abone olmalarını teşvik edin.

Şahsen satış bir bilgisayar ekranının arkasındaki satıştan farklı bir canavardır, doğru teknik bilgi ve ekipman hareket halindeyken işlem yapmayı kolaylaştırabilir. Shopify POS gibi bir mobil satış noktası sistemi kullanarak, yeni yapılmış mallarınızı pire ve çiftçi pazarında , el sanatları fuarlarında ve / veya yapımcı fuarlarında dükkan kurabilir ve şahin yapabilirsiniz .

Kendi Teraryum İşinizi Kurmaya Hazır mısınız?

Artık yaratıcı kaşıntılarınızı da çizen uygun bir iş ile başlamak için bilgiye sahipsiniz. İlerleme ve satışa başlama zamanı!

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar