Ana SayfaE-TicaretBahçenizden Para Kazanın: Şimdi Kazanmaya Başlamak İçin 29 Mükemmel Fikir!

Bahçenizden Para Kazanın: Şimdi Kazanmaya Başlamak İçin 29 Mükemmel Fikir!

Yazar

Tarih

Kategori

Bahçecilik sadece bir hobiden daha fazlası olabilir! Şimdi kazanmaya başlayabilmeniz için 20’den fazla fikirle nasıl para kazanabilirsiniz?

1. BİTKİ SATMAK

Zaten kendi bitkilerinizi tohumdan başlıyorsanız, bu bir beyinsizdir! Erken ilkbaharda satmak için birkaç ekstra fide büyütün.

Büyümek ve satmak için en iyi bitkiler domates, biber, otlar ve brokoli içerir.

Yine de kendinizi sadece sebze bahçesi için nakillerle sınırlamayın.

Ayrıca çalıları, zambakları ve ev bitkilerini saklayabilir ve satabilirsiniz. Ya da yaratıcı tarafınızı şımartın ve muhteşem sundurma ekiciler, minyatür peri ve etli bahçeler ve kapalı bitki bahçeleri yapın.

Fabrika satmaya karar vermeden önce, eyaletinizdeki fabrikaları satmak için lisans satın almanız gerekip gerekmediğini belirlemek için bir internet araması yapın.

Gereksinimler değişiklik gösterir, ancak bizim durumumuzda, bir form doldurmak ve lisans için ödeme yapmak kadar basitti. Hiç yakalanmamanıza rağmen, birisinin size sorması durumunda devam etmek ve lisansı almak en iyisidir.

Bahçecilik Yaparak Para Kazanmak
Bahçecilik Yaparak Para Kazanmak

2. TOHUM SATMAK

Zaten kendi tohumlarınızı kurtarıyorsanız, bu evde para yetiştiren bitkiler kazanmanın başka bir kolay yoludur. Bazı tohumlarınızı 10-20 set halinde paketleyin.

Hatta bir ‘bahçe başlangıç’ paketi hazırlayabilir ve birlikte büyüyen veya satılık kendi tohum bombalarınızı yapan bir grup tohum satabilirsiniz  .

Tıpkı bitkilerde olduğu gibi, eyaletinizde tohum satmak için bir lisans satın almanız gerekip gerekmediği hakkında biraz araştırma yapın.

3. TAZE VEYA KURUTULMUŞ MUTFAK OTLARI SATMAK

Mutfakta kullanım için taze veya kurutulmuş otlar satmak bahçenizden kazanç sağlamanın harika bir yoludur. Çiftçi pazarımızda taze nane, kekik, fesleğen ve biberiye dalları sattım.

Ama aynı zamanda ev bitkilerinizi kurutabilir ve plastik atıştırmalık poşetler, mylar poşetler veya hatta minyatür cam kavanozlarda veya test tüplerinde satabilirsiniz .

Kendi sevimli etiketlerinizi yapmayı öğrenin, böylece ürünleriniz gerçekten öne çıkıyor.

4. MUTFAK BİTKİSEL TUZLARI VE YAĞLARI YAPIN

Evde yetişen bitkilerinizi pazarlamanın bir başka yolu da kendi bitkisel yağlarınızı ve tuzlarınızı yapmaktır .

Bahçecilik Yaparak Para Kazanmak
Bahçecilik Yaparak Para Kazanmak

5. TAZE VEYA KURUTULMUŞ ŞİFALI BİTKİLER SATMAK

Şifalı otlar çiftlik evinin önemli bir parçasıdır. Kendi sağlığınız için yetiştirmeye ek olarak, pazarda satmak için bitkileri hasat edebilir ve kurutabilirsiniz.

6. KENDİ TENTÜRLERİNİZİ, MERHEMLERİNİZİ VE YAĞ KARIŞIMLARINIZI YAPIN

Şifalı bitkilerinizi tentürler, merhemler ve banyo tuzları şeklinde satabilirsiniz. Şifalı otlar hakkında daha fazla bilgi edinin .

7. ÇAY KARIŞIMLARI YAPIN

Bitki çayları yapmak çok kolaydır. Bu iyileştirici tariflerden birkaçını deneyin veya kendi karışımlarınızı bulun!

8. MANTAR YETİŞTİRMEK

Mantar bahçenize yeni ve harika bir ek olacaktır . Sadece kendi aileniz için harika bir besin kaynağı değil, aynı zamanda onları pazarda satabilirsiniz.

Mantarlar taze, kurutulmuş, dondurulmuş veya hatta turşu olarak satılabilir! İşlenmiş gıda satan kısıtlamalar için yerel yönetmeliklerinizi kontrol ettiğinizden emin olun.

Kâr için mantar yetiştirme hakkında daha fazla bilgi edinin .

9. ÜRÜN SATMAK

İster yol kenarında bir stand kurmaya isterse yerel çiftçi pazarına katılmaya karar verin, kendi yetiştirdiğiniz ürünleri satmak, sebze yetiştirmek için para kazanmanın en açık yoludur. İşte kendi CSA programınızı başlatmayla ilgili bazı harika bilgiler.

Yerel olarak yetiştirilen ürünler çok talep görüyor, yerel restoran sahipleri, hazır yemek servisleri, etkinlik mekanları ve marketlerle de ürününüzü satın alma konusunda konuşmaktan korkmayın.

Bazı egzotik meyveler yetiştirmeyi deneyin  veya pazarda öne çıkan bu sebzelerden biriyle müşterilerinize farklı bir şey sunun .

Bahçecilik Yaparak Para Kazanmak
Bahçecilik Yaparak Para Kazanmak

10. KESME ÇİÇEK SATIŞI

Herkes taze çiçekleri sever! Kesme çiçekler çiftçi pazarlarında iyi satmaktadır, ancak çiçeklerinizi restoranlara, marketlere ve çiçekçilere de pazarlayabilirsiniz.

İşte kâr için çiçek yetiştirmeye başlamak için bazı ipuçları .

11.TAHIL YETİŞTİRİN VE KENDİ UNUNUZU SATILIK

Kendi tahıllarınızı yetiştirirseniz, kendi ununuzu değirmencilik yapıp satamayacağınızı görmek için eyalet yasalarınızı kontrol edin! Bir çiftçinin yerel pazarı için tam buğday unu nasıl büyüdüğünü ve öğüttüğünü görün .

12. SEÇTİĞİNİZ BİR BAHÇE VAR

Ev bahçenizde para kazanmak istiyorsanız, bir seçim bahçesi dikmeyi düşünün.

Bahçe için iyi bitkiler yaban mersini, böğürtlen, ahududu, çilek ve kabak içerir.

Elma, şeftali ve armut gibi meyve ağaçları da kendi üretim çiftliklerinizi seçmek için mükemmeldir.

13. SARIMSAK BÜYÜMEK VE SATMAK

Bu harika bir fikir çünkü sarımsak büyümek çok basit. Sadece yemek pişirmek için kafaları satmakla kalmaz, aynı zamanda iyi saklarlar ve gelecek yıl ekim için tohum sarımsak olarak satılabilirler.

Sarımsağınızı örterek pazarda öne çıkın .

14. EV YAPIMI MEYVE TART, REÇEL VE REÇEL SAT

Birçok eyalette artık ev yapımı pişmiş mallarınızı, reçellerinizi ve jölelerinizi ticari mutfak kullanmadan pazarda satmanıza izin veren yazlık yasaları var.

Kontrol burada eyaletinizde yazlık gıda yasalarını öğrenmek için.

15. DERSLERİNİZİ SATIN VE ÖĞRETİN, ONLINE SINIFLAR DÜZENLEYİN

Bahçede birkaç yıl geçirdikten sonra, diğer bahçıvanlara yardım etmek için paylaşabileceğiniz bazı beceriler aldığınızdan şüphe yok. Tesislerinde ders vermenize izin verip vermeyeceklerini öğrenmek için yerel okullara, bahçe merkezlerine, bir topluluk bahçesine veya hatta YMCA’ya danışın.

Onları evde barındırmak istemiyorsanız, yerel okullara, bahçe merkezlerine, bir topluluk bahçesine veya hatta YMCA’ya danışın, tesislerinde ders vermenize izin verip vermeyeceklerini kontrol edin.

Sınıflar için bazı fikirler arasında tohumların kaydedilmesi ve başlatılması, fide dikimi, bahçe planlaması, budama domatesleri veya kesme çiçeklerin düzenlenmesi yer alır.

Bahçecilik Yaparak Para Kazanmak
Bahçecilik Yaparak Para Kazanmak

16. TARLA VE PARTİLERE EV SAHİBİ ÇİFTLİK OL

Bahçe, akşam yemeği partisi, gelin duşu veya kulüp toplantısı yapmak için hoş bir yerdir. Belki bahçeniz daha az resmi ve çocuklar doğum günü partileri için eğlenceli bir yerdir.

Bahçenizde birkaç masa ve bazı pırıltı ışıkları koyabileceğiniz bir alanınız varsa, o zaman bir çiftlikten masaya akşam yemeği için alanınızı kolayca kiralayabilirsiniz. Düğün planlamacıları ve hazır yemek servisleri ile konuşarak alanınız olduğunu bildirin ve onlara bir tur sunun.

Özellikle yetişkin içeceklerine izin vermeyi planlıyorsanız, mülkünüzde halka izin vermeden önce ev sahibinizin sigorta şirketi ile konuşarak kendinizi koruduğunuzdan emin olun.

17. BİR YOGA SINIFINA EV SAHİPLİĞİ YAPIN

Sanki insanlar her yerde yoga yapacaklar! Neden bahçede olmasın?

Belki siz ya da bir arkadaşınız sınıfa öğretebilir ve yogilerin bahçenize egzersiz yapması için küçük bir ücret talep edebilirsiniz.

18. AMPUL (TOHUM) VE YUMRU SATMAK

Hızlı yayılan zambaklar, hostalar veya phlox gibi bitkiler yetiştiriyorsanız, bitkileri ilkbaharda veya sonbaharda böldüğünüzde ve birkaçını satışa sunduğunuzda birkaç ampul veya yumru kenara koyun.

İşte çok yıllık çiçekleri bölmek için bazı ipuçları.

19. MUMLAR, SABUNLAR VE MÜCEVHERLER YAPMAK İÇİN KURUTULMUŞ BİTKİLER VE ÇİÇEKLER KULLANIN

Ev bahçenizi kar için kullanmanın bir başka yolu da kurnazlık elde etmektir! Mumlar, sabunlar ve hatta mücevherler yapmak için kendi yetiştirdiğiniz çiçek ve bitkileri kullanın .

20. BAHÇENİZİN FOTOĞRAFLARINI SATMAK VEYA FOTOĞRAF OTURUMLARI SUNMAK

Bahçe, muhteşem fotoğraflar çekmek için doğal bir ayardır! Bitki yetiştiren çarpıcı fotoğraflar elde etmek gerçekten zor değil.

Ev bahçeciliğini kar için kullanmanın benzersiz bir yolu, görüntülerinizi zanaat fuarlarında veya çevrimiçi stok fotoğrafları olarak satışa sunmaktır .

Portre fotoğrafçılığı konusunda uzmansanız, bahçenizde bebekler, aileler ve nişan fotoğrafları için fotoğraf oturumları sunun.

21. MISIR LABİRENT BİTKİ

Herkes sonbaharda eğlenceli bir mısır labirent seviyor!

Alanınız varsa, kendi arazinizde benzersiz ve eğlenceli bir düşme deneyimi yaratabilirsiniz. Mısır labirenti yaratma fikri çok fazla iş gibi görünüyorsa, Corn Mazes America’dan fikir ve yardım alın .

22. EL SANATLARI VE SONBAHAR DEKORASYONU İÇİN KABAKLAR VE SU KABAKLARI YETİŞTİRİN

Kabaklar çiftlik evinde son derece çok yönlüdür. Sadece lezzetli çorbalar ve turtalar için temel oluşturmazlar, aynı zamanda iyi saklarlar ve sadece yemek için değil, mevsimlik süslemeler olarak da satılabilirler.

Dekoratif kabaklar ve su kabakları tatil pazarlarında en yüksek dolar için satabilir, ancak bunu planladığınızdan emin olun. Büyüyen kabaklar ve su kabakları birkaç ay sürebilir.

23. Çam kozalakları, üzüm ve dallarla çelenk ve çelenkler yapın.

24. Bahçe planlaması ve bir bahar bahçesi dikimi gibi bahçe hizmetleri sunun.

25. Bahçe fotoğrafçılığınızla resimli kitap, kupalar, fare altlıkları veya takvimler yapın.

26. Bir e-kurs veya e-kitap oluşturun. İşte benim!

27. Bir bahçe blog’u başlatın (bunun gibi!).

28. Düzenlemeler için kuru ot ve tohumluk satmak.

29. Etsy’de el sanatlarını sat !

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar