Free Porn
Ana SayfaAffiliate MarketingÇevrimiçi Nasıl Para Kazanılır: 7 Gerçek Yol

Çevrimiçi Nasıl Para Kazanılır: 7 Gerçek Yol

Yazar

Tarih

Kategori

Çevrimiçi para kazanma yolları oldukça fazladır. Sizler için bunun 7 gerçeğini derlediğimiz bu yazımızda çevrimiçi para kazanmanın neler olduğunu ele alacağız. “Çevrimiçi Nasıl Para Kazanılır: 7 Gerçek Yol” başlıklı içeriğimizde internetten para kazanma yolları üzerinde duracağız. İnternet üzerinden para kazanma ve gelir elde etme yollarını derlediğimiz yazımıza dropshipping ile nasıl para kazanılır sorusuna cevap vererek başlayalım.

1-Dropshipping

Listemize çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biriyle başlıyoruz. Google Trends’e göre, Dropshipping’in popülaritesi artıyor ve bir iş fikri olarak uygulanabilirliğini vurguluyor. Bir girişimcinin sekiz haftada 6.667 dolar kazandığı ya da bir mağaza sahibinin sadece bir ürün satarak altı rakam kazandığı başarı öyküleriyle, dropshipping’in çevrimiçi para kazanmanın gerçek bir yolu olduğuna dair birçok kanıt var.

Dropshipping’in ne olduğunu bilmiyorsanız, bir ürünü bir müşteriye sattığınız bir iş modelidir, ancak tedarikçi ürünü sizin adınıza depolar, paketler ve müşterilerinize gönderir. Shopify dropshipping ile mağazanıza ekleyebileceğiniz milyonlarca ürüne erişebilirsiniz. Bazı Shopify dropshipping uygulamaları, ürün resimlerinizi elle seçmenize, ürün açıklamalarını düzenlemenize ve işletmenize kişiselleştirilmiş bir hava katmanıza olanak tanır; böylece insanlar sizinle alışveriş yapmayı çok sevecektir.

Dropshipping’den para kazanmanın en iyi yolu? Çoğu girişimci birkaç pazarlama stratejisine odaklanıyor:

Facebook reklamları yayınlama
Etkileyicilerin ürünlerini tanıtmasını sağlamak
Sosyal medyadaki potansiyel müşterilere doğrudan mesaj (DMs) gönderme
Satış mağazası ama bir ürün başlatmak için hazır mısınız? El sıkışma, çevrimiçi girişimcilerin toptan fiyatlarla ürün satın almak için gittikleri yerdir.

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz yukarıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

2-İsteğe bağlı yazdırmayı deneyin

İsteğe bağlı yazdır (POD), çevrimiçi para kazanmanın bir başka popüler yoludur. Birçok kişi bu iş modelini benimsemiştir, çünkü diğer işletmelere göre daha düşük ek yüke sahiptir.

Talep üzerine baskı, envanter taşımanıza veya ürünleri müşterilere kendiniz göndermenize gerek olmadığı anlamında dropshipping’e benzer. Yine de iki küçük fark var. İlk olarak, marka bilinirliği için harika olan kendi özel ürünlerinizi yapabilirsiniz. İkincisi, çok çeşitli kategoriler yerine belirli öğeler arasından seçim yapabilirsiniz. Çoğu isteğe bağlı baskı şirketi, tişörtler, kupalar ve bez çantalar gibi üzerine basılması kolay ürünler sunar.

Talep üzerine baskı işinizle para kazanmanın en iyi yolu? Ücretsiz pazarlama kanalları. En iyi bahsiniz, ürünlerinizi İnstagram ve Pinterest’te ve kitlelerini iyi dönüştüren sosyal medya etkileyicileri aracılığıyla ücretsiz olarak tanıtmak olacaktır.

Toptan Ted ile her iş modelinin artıları ve eksileri hakkında sağlıklı bir tartışmaya girmemizi izleyerek dropshipping’e karşı talep baskısına tam bir genel bakış elde edebilirsiniz.

3-Affiliate Marketing

Affiliate marketing, çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Yıllar boyunca popülaritesi yukarı ve aşağı gitti, ancak internet üzerinden kazanmanın istikrarlı bir yolu olmaya devam ediyor. Bağlı kuruluş pazarlamasının en iyi yanı, Shopify, Amazon, Uber ve FabFitFun dahil olmak üzere ortak çalışacağınız çok çeşitli şirketlerden birini seçmenizdir.

Bağlı kuruluş pazarlaması, diğer markaları tanıtarak geçiminizi sağlamanıza olanak tanır. Anlayışlı bir pazarlamacıysanız, perakende ürünleri, yazılımları, uygulamaları ve daha fazlasını tanıtarak satışlardan komisyon kazanabilirsiniz. Komisyon kazanmak küçük görünse de, birden fazla marka için bağlı kuruluş olabileceğinizi ve tek bir blog gönderisine birden fazla bağlı kuruluş bağlantısı ekleyebileceğinizi unutmayın.

En İyi 10 tane Affiliate Marketing Web Sitesi

Bağlı kuruluş pazarlaması yaparak gerçekten çevrimiçi para kazanmak istiyorsanız, en iyi bahsiniz içerik pazarlamasına odaklanmaktır. Birkaç sayfa yüksek kaliteli içeriğe sahip bir blog oluşturarak, kendinize ait diyebileceğiniz bir varlık oluşturursunuz. Bağlı kuruluş ortağınızın web sitesine trafik çekmek için bağlı kuruluş bağlantılarını blog yayınlarınıza stratejik olarak yerleştirin.

Daha detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki yazımıza göz atın:

4-Bir YouTube Kanalı Açmak

Başkaları YouTube’dan para kazanabiliyorsa siz de kazanabilirsiniz. En yüksek ücretli YouTuber, YouTube kanalına tuhaf hileler yükleyen Jimmy Donaldson (aka MrBeast), 2021’de 54 milyon dolar kazandı. Bir diğer yüksek kazanç ise, yüksek enerjili şaka videoları ve boks içeriği paylaşarak YouTube’da 45 milyon dolar kazanan Jake Paul. YouTube (ve boks kariyeri) şöhreti, YouTube kazançlarının ötesinde çevrimiçi para kazanmak için etkisini kullanmasına yardımcı oldu.

Güçlü ve sadık bir kitle oluşturabilmeniz için YouTube kanalınız tek bir nişe odaklanmalıdır. Örneğin, makyaj dersleri oluşturabilir, video oyunları yayınlayabilir, ürünleri inceleyebilir, becerileri öğretebilir, şaka videoları oluşturabilir veya hedef kitlenizin olacağını düşündüğünüz başka bir şey yapabilirsiniz.

YouTube’da para kazanmanın sırrı, insanların istediği içeriği oluşturmaktır. İnsanları videolarınızı izlemeye ikna etmek için esprili başlıklar oluşturun ve YouTube araması için optimize etmek üzere açıklamanızdaki anahtar kelimeleri kullanın. 1.000 Abone kilometre taşına ulaştığınızda, YouTube reklamlarıyla kanalınızdan resmi olarak para kazanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için önceki yazılarımıza göz atın:

5-Etkileyici Influencer Olun


Kişisel bir marka oluşturmak, çevrimiçi para kazanmanıza da yardımcı olabilir. Futbol yıldızı Cristiano Ronaldo’nun sponsorlu bir İnstagram gönderisi için ortalama 880,259 ile 1 milyon dolar arasında ücret aldığını biliyor muydunuz? Gerçeklik yıldızları, şarkıcılar ve sporcular en büyük etkileyiciler gibi görünse de, daha küçük ölçekli etkileyicilerin bile bugün birkaç yıl öncesine göre daha fazla para kazanabileceğini unutmayın.

Etkileyici olmak için sağlıklı bir takip oluşturmanız gerekir. Başlamak için en iyi platformlar? İnstagram ve TikTok. Ünlü olmayan en büyük etkileyicilerden bazıları genellikle bu platformlarda ilk maruz kalma zevklerini kazandılar. Büyük bir İnstagram kitlesi oluşturmak istiyorsanız, daha fazla İnstagram takipçisinin nasıl elde edileceğini kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Bir etkileyici olarak para kazanmak için sponsorlu yayınlar için ücret alabilir, kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturabilir ve ürün satabilir, biyografinize bağlı kuruluş bağlantıları ekleyebilir, fotoğraflarınızı satabilir, kendi podcast’inizde reklam satabilir, ürün yapabilir ve satabilir, etkinliklerde görünmek için para kazanabilirsiniz ve daha fazlası.

6-Çevrimiçi Kurs Oluşturun


Kurs satmak, çevrimiçi para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Bir konuda uzmansanız, çevrimiçi kurslar oluşturarak bilginizden para kazanabilirsiniz. Kursunuzu Udemy’de veya zaten kendi kitleniz varsa kendi web siteniz üzerinden satabilirsiniz. Bazı girişimciler çevrimiçi kurslarla ayda 5.000 ABD Doları kadar kazanıyor.

Popüler ve başarılı bir kurs oluşturmak için nişinizdeki trend kurslardan ilham alın. Sonra, bu değerlendirme bak. İnsanların övdüğü yönler nelerdir ve insanların nefret ettiği şeyler nelerdir? Daha önce yaratılmış olandan daha iyi bir şeyi nasıl yaratabilirsiniz? İnsanların övdüğü olumlu yönleri taklit ederken en büyük şikayetleri çözen içerik oluşturmaya odaklanın.

Kursunuzu sattığınız platform, en iyi nasıl para kazanacağınızı belirleyecektir. Kursunuzu Udemy’de satıyorsanız, bunu tanıtmak için fazla bir şey yapmanıza gerek yoktur. Neredeyse ayarlayıp unutabilirsin. Belki bazı bloglara veya sosyal medya ağlarına tanıtın. Ancak, kurs kendi web sitenizde barındırılıyorsa, kursu tanıtmak için reklam yayınlamak isteyebilirsiniz. Pazarlama için ödeme yapmanıza gerek kalmadan gelecekteki kursları tanıtmak için bir e-posta listesi de oluşturabilirsiniz.

7-Bir E-kitap Yayınlayın


Amazon Kindle Direct Publishing ile bir e-kitap yayınlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tek yapmanız gereken e-kitabı yazmak, biçimlendirmek, bir e-kitap kapağı oluşturmak, yayınlamak ve tanıtmaktır. 2013’te Amazon’da birkaç e-kitap oluşturdum ve beni zengin etmese de yine de ondan biraz para kazandım.

E-kitabınız için bir yazar, kapağı tasarlayacak bir grafik tasarımcı ve içerikteki hataları ortadan kaldıracak bir makale editörü kiralamayı seçebilirsiniz. Konuyu araştırırken Amazon’daki popüler aramaları temel alan anahtar kelimelere odaklanın. Sık sık insanların arama yaparken kullandıkları kelimeleri bulmanızı sağlayan Anahtar Kelime Aracını kullanırım, böylece başlığınızı etraflarında oluşturabilirsiniz.

E-kitabınız için satışlar oluşturmak için müşterileri cezbettiği kanıtlanmış pazarlama taktiklerine odaklanın. Örneğin, kitabınızın ilk birkaç kopyasını ücretsiz olarak verebilirsiniz. Bu, sosyal medyada vızıltı oluşturmanıza ve bazı geri bildirimler almanıza yardımcı olur, bu da sosyal kanıtlarla müşteri kazanmanıza yardımcı olur. E-kitabınızı tanıtmak için diğer etkili stratejiler arasında etkileyici pazarlama ve video kampanyaları bulunur.

Bu yazımızda sizin için Çevrimiçi Nasıl Para Kazanılır: 7 Gerçek Yol‘u aktardık. Daha fazla çevrimiçi para kazanma fikri arıyorsanız, önceki yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar