Free Porn
Ana SayfaAffiliate Marketing7 Adımda TikTok ile Dropshipping - 2022

7 Adımda TikTok ile Dropshipping – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Bugün TikTok platformunu ve bir dropshipping işini başlatmak ve ölçeklendirmek için nasıl kullanabileceğimizi ele alacağız. Facebook ve İnstagram’dan daha ucuza bu platformu başlatabileceklerini ve kullanabileceklerini fark eden bir ton işletme, benzer hatta daha iyi dönüşümler ve sonuçlar elde ederken, TikTok bunun için oldukça elverişli bir platform.

Tik Tok şu anda sosyal medya dünyasını fırtınaya sürüklüyor. Bu platformda içerik tüketmenin kolay olmasından dolayı, her işletme sahibi Tiktok’u işlerine trafik çekmek için uygun bir seçenek olarak görmeye başladı.

1-TikTok Nasıl Çalışır?

Bunu okuyan hemen hemen herkesin Tiktok’un ne olduğunu ve nasıl çalıştığını zaten bildiğinden eminiz, ancak sosyal medya alanındaki tüm eğilimleri gerçekten takip etmeyenler için bunun hakkında kısaca konuşacağız.

Kısacası, TikTok, bu içeriği kendi uygulamalarında oluşturarak her türlü video içeriğini yayınlayabileceğiniz bir sosyal medya platformudur. Sesler, müzik, efektler vb. Ekleyebilirsiniz. İnstagram Makaralarının ne olduğuna çok benzer, hatta Snapchat. Bununla birlikte, TikTok şu an itibariyle en popüler sosyal medya platformudur. Yani, muhtemelen bu platformdaki varlığı kaçırmak istemezsin.

2-TikTok İzleyicileri Kim?

Anlaşılması gereken en önemli şeylerden biri sosyal medya platformunun özellikleridir, böylece kitleyi, (olası) ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilir ve bu kitlenin ne istediğini daha iyi anlayabilirsiniz, çünkü bir sonraki adımda Tiktok’ta nasıl içerik oluşturulacağı hakkında konuşacağız.

Bununla birlikte, TikTok izleyicisinin oldukça genç olduğu ve kullanıcılarının% 49’unun 18-24 yaşları arasında olduğu ve kullanıcıların yalnızca% 1’inin 13-17 yaşları arasında olduğu, geri kalan% 50’sinin ise 25yaşından 55+ yaşına kadar olduğu söyleniyor. TikTok yaş aralığı oldukça geniştir, ancak açıkça sadece gençlerin kullanmadığını söyler, bu da bizim, pazarlamacılar ve işletme sahipleri için iyi bir işarettir.

Bir başka ilginç veri ise, bir platform olarak Tiktok’un tüketici harcamalarına göre (Tinder’den hemen sonra) 2. sırada yer almasıdır; bu, temel olarak kullanıcılarının platformda çok fazla para harcama eğiliminde olduğu anlamına gelir. YouTube, Disney +, Netflix vb. üzerinde sıralama yapıyor.

Yine de, bunlar sadece bu platformda ne bekleyeceğimiz, buradaki faydaların, dezavantajların neler olduğu konusunda bize biraz fikir veren soğuk istatistikler, ancak asıl önemli olan, Tiktok’un derinliklerine dalmak ve kendi markanızın çalışıp çalışmayacağını görmek için gerçekten buna değer. bu platformda.

3-Tiktok’ta Trendleri Tespit Etme

Gerçekten, Tiktok’taki trendleri tespit etmenin en kolay yolu sadece uygulamayı kullanmaktır.

Tiktok’ta sadece yarım saat geçirdikten sonra, son trendleri, en popüler seslerin ve müziğin ne olduğunu, herhangi bir zorluğun trend olup olmadığını vb. Gerçekten iyi anlayacaksınız. Sadece platformu keşfederek, biraz arama yaparak veya ana feed’i kaydırarak, diğer markaların uygulamayı kendi avantajları için nasıl kullandıklarını yakında göreceğiniz için size çok fazla bonus puan kazandıracaksınız.

videoda müzik, eylemler veya metin içeren yinelenen kalıpları arayın. Daha önce duymadığınız bir ses duyarsanız veya teması olan bir şeyi dudak senkronizasyonu yapan birini görürseniz, videonun altındaki sese dokunun. Bu, sizi o sesi kullanan video sayısını listeleyen bir sayfaya götürür. Popülerliğe göre sıralanmış sesi kullanarak orijinal tarihi ve diğer videoları görebilirsiniz.

Tüm bunlardan sonra, videonuzu hemen Tiktok’ta yayınlayabileceğiniz veya daha sonra herhangi bir tanıtım amacıyla videonuz olarak kullanabileceğiniz (etkileyiciye göndermek veya ilk TikTok reklamınızı oluşturmak gibi) videonuzu oluşturmanın zamanı geldi.

4-TikTok için Harika içerik Nasıl Oluşturulur?

Trend bir videodan en iyi sonuçları elde etmek için, onu nişinize ve markanıza uygun hale getirmeniz ve üzerine damganızı koymanız gerekir. Ve genel olarak, viral olmaya çalışmak için içerik yayınlayıp yayınlamayacağınız veya bu videoyu reklamlarınız veya etkileyici yayınlarınız için kullanıp kullanmayacağınız gerçekten önemli değil.

5-Paylaşmaya değer içerik oluşturma aşamaları

1. Kendiniz için bir ürün sipariş. İnsanların daha önce görmediği benzersiz içerikleri bu şekilde oluşturacaksınız. Ve ürününüz için bir video kaydetmeye hazır olun.

2. Videonuzun ilk 2 saniyesinde zaten mümkün olduğunca ilgi çekici hale getirdiğinizden emin olun, bu nedenle tonunu mümkün olduğunca erken ayarlayın.

3. Oluşturulan video uzunluğunun 15 saniyeyi geçmediğinden emin olun. Ne kadar kısa olursa o kadar iyi olur, ancak belirli bir ürünü tanıtmaya çalışıyorsanız, bunun için 15 saniye yeterli olacaktır.

4. Şu anda Tiktok’ta trend olan müzikleri veya sesleri kullanın. Bunu sadece Tiktok’taki ana sayfayı kaydırarak yapabilirsiniz. Süslü bir şey yok.

5. Ürününüzün neden harika olduğunu, temel özelliklerin neler olduğunu veya insanların ürünü nasıl kullanabileceğini göstererek bir hikaye anlatın.

6. Ürünü veya nasıl kullanılabileceğini açıklamak için başlıklar kullandığınızdan emin olun. Başlangıçta kapak oluşturmanızı şiddetle tavsiye ederiz, böylece insanlar daha fazla izlemeye ve bir sonraki videoya geçmemeye yakalanırlar.

7. Videoyu anlatmak için kendi sesinizi kullanın. Örneğin, bir çeşit ay lambası satıyorsanız, nasıl çalıştığı ve ürünün temel özelliklerinin neler olduğu hakkında konuşmak için kendi sesinizi kullanabilirsiniz.

8. Son olarak, videonuza ilişkilendirilebilir hashtag’ler eklediğinizden emin olun, böylece insanlar Tiktok’taki “Ara” sekmesini kullanacaklarsa onları bulabilirler.

Videoyu kaydetmek ve düzenlemek için yerel TikTok uygulama özelliklerini kullanmak istemiyorsanız, tamamen ücretsiz olan ve TikTok için kısa bir video derlemek için harika özelliklere sahip InShot gibi bir uygulamayı kullanabilirsiniz.

6-Tiktok’ta Influencer Marketing

Artık kendi videonuz oluşturuldu ve bir sonraki adım, feed’inize göndermektir (bunu şu anda yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz), ancak viral olmayı özlüyorsa, ürününüzü tanıtmak için TikTok etkileyicilerini kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak gerçekten çok basit, çünkü sadece Tiktok’taki bir profile başvurmanız ve videonuzu tanıtmalarını istemeniz gerekecek. Onlara bir e-ticaret mağazası işlettiğinizi ve izleyicilerinin gerçekten beğeneceğini düşündüğünüz bu harika ürüne sahip olduğunuzu söyleyin!

Mesajınızın kısa ve tatlı olduğundan ve doğrudan konuya geldiğinizden emin olun.

Video için, daha önce oluşturduğunuz kendi videonuzu kullanabilir veya daha iyisi, bir etkileyiciden sizin için bir video çekmesini isteyebilirsiniz.

Etkileyenler, hedef kitleleri için ne tür içeriğin harika çalıştığını en iyi bilir ve yapmanız gereken tek şey, adreslerine bir ürün göndermektir. Ürününüz orada bulunabiliyorsa bunu Amazon üzerinden yapabilirsiniz, böylece ürünü daha hızlı alacak ve videoyu birkaç hafta içinde kaydedeceklerdir.

Ve bu etkileyicileri bulmak gerçekten çok kolay – sadece TikTok feed’inizde ilerleyin, etkileyicilerin orada ne yayınladığını görün ve oranları ile onlarla iletişim kurun.

7-Tiktok’ta Kazanan Ürünler Nasıl Bulunur

Tiktok’taki etkileyicilerden, onları nasıl bulacağınızdan ve onlarla nasıl iletişim kuracağınızdan, kendi videolarınızı nasıl oluşturacağınızdan ve videonuzda neyin önemli olduğundan bahsettik. Harika!

Facebookta veya İnstagramda olduğundan biraz farklı olduğundan, henüz tanıtmak istediğiniz (veya çevresinde bir video oluşturmak istediğiniz) bir ürününüz yoksa veya belki de ürünün kendisinin tiktok’ta çalışacağından emin olmak istiyorsanız (TikTok kitlesi Facebook veya Instagram’dan biraz farklı olduğundan).

Endişeye gerek yok, Tiktok’ta harika ürünler bulmak oldukça basit ve bugün bu ürünleri bulmanıza yardımcı olacak 3 farklı yöntem var:

1. Sadece TikTok keşfet sayfasında ilerleyin, neyin patladığını görün ve sonunda, bir tür ürünün reklamının yapıldığı bazı trend videolar elde edersiniz. Bu ürünü kaydedin, web sitelerini kontrol edin ve beğenin, böylece geri dönüp ürünü mağazanıza ekleyebilirsiniz.

2. Satılacak harika ürünleri bulmak için biraz daha az zaman alan bir yöntem, ürünleri paylaşan profillerin kullanabileceği ilişkilendirilebilir hashtag’leri kullanmaktır. Bu tür hashtag’ler için birkaç örnek #amazonfinds, #productfinds, #aliexpress ve ürün derleme profilleriyle ilgili olabilecek her şeydir. Bu, ürün araştırması yapmak için harika bir yoldur ve trend ürünleri bulmak için videoları tarihe ve popülerliğe göre filtreleyebilirsiniz.

3. Son olarak, birkaç yöntemi 1’e birleştirebilirsiniz. Droppoint gibi bir casus aracını burada kullanabilirsiniz.site, orada bir ürün bulun ve Tiktok’taki arama çubuğuna girin. Bu şekilde, ürünün bir tür hedef kitlesi olup olmadığını ve kişilerin söz konusu ürünle ilgili herhangi bir içerik yayınlayıp yayınlamadığını kontrol edebilirsiniz.

Dropshipping için TikTok Reklamları

TikTok reklamcılığı hakkında konuşalım.

Facebook Reklamları, bir e-ticaret mağazasına ücretli trafik göndermenin hala en popüler yoludur. Bununla birlikte, iOS 14.5 ile yapılan güncel güncellemelerle reklam yayınlamak, performansı izlemek ve farklı kitleleri hedeflemek biraz zorlaştı.

İşte bu yüzden bu bölümde TikTok Reklamlarını kısaca ele almaya karar verdik.

Bu canlı yayın durumunda, ilk reklamınızı Tiktok’ta başlatmak için size bazı temel adımlar atacağız ve beğendiyseniz, TikTok Reklamlarıyla ilgili daha gelişmiş stratejiler görmek istiyorsanız aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Ve işte ilk TikTok Reklamınızı başlatmak için 4 adım.

1. Öncelikle bir TikToks Reklam Hesabı oluşturmanız gerekir

Normal TikTok hesabınız çalışmayacağından yepyeni bir hesap oluşturmanız gereken yer burasıdır. Sadece git https://www.tiktok.com/business ve kırmızı “Başla” düğmesine tıklayın.

Bir sonraki sayfada bilgilerinizi girin ve Tiktok’un sizin ve işletmeniz hakkında soracağı sorularla devam edin. Gerçekten basit ve kendini açıklayıcı.

2. TikTok Reklam Kampanyası Oluşturma

Şimdi, TikTok Reklam Hesabınızı kurduktan sonra bir sonraki adım, reklamlarınızı yayınlayacağınız ilk Reklam Kampanyanızı oluşturmaktır.

Bir başka şey ise algoritmaya göre günlük olarak yeni bağlantılar kurmak olarak karşımıza çıkıyor. Böylece ağınızı geliştirmiş ve etkileşiminizi artırmış olacaksınız.

Yazımızda 7 Adımda TikTok ile Dropshipping‘i sizlere aktardık.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Ayrıca farklı bir kazanç yolu olan NFT’lerle ilgili NFT REHBERİ serimizin önceki yazılarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NFT REHBERİ 1 | Yeni Kazanç Yolu: NFT
NFT REHBERİ 2 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Nasıl Yapılır?
NFT REHBERİ 3 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Ne Zaman Satılır?
NFT REHBERİ 4 | Nasıl NFT Üreticisi Olunur?
NFT REHBERİ 5 | NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları
NFT REHBERİ 6 | Etkili NFT Pazarlama Yöntemleri
NFT REHBERİ 7 | NFT Satarken Para Kaybetmemek İçin Bilinmesi Gereken 7 Şey
NFT REHBERİ 8 | NFT ile Kazanan İsimler & Firmalar
NFT REHBERİ 9 | 11 Adımda OpenSea İle NFT Satışı

Kaynak: 1

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar