test
Ana SayfaUncategorizedInstagram'dan Para Kazanmak İçin 11 İpucu - 2022

Instagram’dan Para Kazanmak İçin 11 İpucu – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

1. Tutarlılık anahtardır

Bakalım ilk aşağı temelleri var emin olun. Bir İnstagram hesabı büyütmek için, tüm yumurtalarınızı meşhur sepete koyamazsınız ve viral olmak için bir gönderiye güvenemezsiniz. En mesajları o kitleye önünde Mesajınızı almak için daha iyi bir yol bulmak gerekir hangi viral, gitmeyecek.

Gönderi programınıza, gönderi sıklığınıza ve içerik kalitenize bir göz atın. Peki sen ne yapıyorsun ve ne iyileştirme alanları nelerdir?

2.2022’de Instagram genel olarak yayınlanacak en iyi zamanlar

Instagram’da yayınlanacak en iyi zamanlarla ilgili yıllık araştırmamızda, sabahın ortasında (merkezi saat) tüm endüstrilerde yoğun bir zaman olduğunu gördük. En başarılı zamanlarınızı yayınlamak için hiç araştırmadıysanız, bu zaman aralıkları başlamak için iyi bir yer olacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi almak için, birden fazla endüstrinin dökümü için makale yayınlamak için en iyi zamanlarımıza göz atın veya veri odaklı bir yaklaşımla nişinizde daha da ileri gidin. Sprout Social’ın ViralPost yayınlama özelliği, araştırmanızdan ayak işlerini çıkarır ve önceki analitiklere dayalı olarak en yüksek katılıma sahip olacağınız algoritmik olarak seçilmiş en yoğun zamanları önerir. Bu, Instagram’ınızı organik olarak büyütmek için sık sık ve tutarlı bir şekilde yayınlamak istediğinizde büyük bir zaman tasarrufu olabilir.

Tutarlı bir şekilde yayınlamak, takipçilerinizin bir sonraki gönderiyi dört gözle beklemesi için bir beklenti oluşturur. Daha büyük markalar günde birkaç kez gönderirken, küçük işletmeler haftada yalnızca birkaç kez yayınlayabilir. Hangisini taahhüt ederseniz edin, hedef kitlenizle beklentileri belirlemek için tutarlı bir program olduğundan emin olun.

Ve son olarak, içerik kalitesindeki tutarlılık çok önemlidir. Bugünlerde Instagram yayınlarında çok daha fazla gürültü var ve öne çıkmanız gerekiyor. Subpar veya stok fotoğraflar, kendi ilginç içeriklerini oluşturanlar kadar Instagram takipçilerinin büyümesine yardımcı olmaz.

3. İçerik üretimine ve içerik çeşitliliğine yatırım yapın

Katılım artık yayın içi yayınlarla sınırlı değildir. Instagram artık hikaye yanıtları, IGTV bölümlerinin görünümleri ve Hikaye sözleri gibi yeni içerik türleri için metrikler içeriyor. Instagram Makaraları gibi sürekli artan çeşitlilikteki içerik türleriyle katılım oranlarınızı ve dolayısıyla organik Instagram büyümenizi artırmak için daha fazla fırsat var.

Eğer sadece besleme mesaj yapmış veya hikayeler düzensiz denedim varsa, bir kaç Hikaye bir hafta bunun için tutarlılık ve içerik planı kurmak için yapılıyor öneririz. Hikayeleri Instagram takipçileri büyütmek için bir yöntem olarak kullanmanın çeşitli yolları sayesinde, kitlenizle neyin rezonansa girdiğini görmek için bir fırsat.

4.Instagram’da Çeşitlilik: Magnolia Bakery AR gözlükleri

İçerik çeşitliliğine iyi bir örnek, Magnolia Bakery’nin kameraya kek ekleyecek veya bir selfie için gözleri keklerle değiştirecek yeni AR filtresidir. Kekler markanın klasik bir temsilidir ve insanlar kullandıklarında Magnolia Bakery’yi etiketlerler. Buna karşılık, Magnolia bu kullanıcı etiketli hikayeleri kendi Hikayelerine yeniden gönderebilir.

İçerik kalitesinin ve tutarlı bir şekilde yayınlanmasının hesap büyümesi için önemli olduğu yeterince vurgulanamaz. Daha iyi fotoğraflar ve videolar çekmeyi öğrenmek için zaman ayırın veya bu büyük ama önemli göreve yardımcı olmak için bir içerik ajansı veya serbest fotoğrafçı / kameraman kiralayın.

5.Promosyonlar ve yarışmalar yapın

İzleyiciler eşantiyonları, indirimleri ve freebies’leri sever ve sosyal medyada ne gibi yeni gelişmeler olursa olsun bunun değişmesi muhtemel değildir. Ancak pazarlamacıların yayınladığı şey her zaman tüketicilerin istediği şey değildir. Bu uyumsuzluk, pazarlamacılar için sosyal içerik oluşturmada kaçırılmış fırsatlar olduğu anlamına gelir.

6.Pazarlamacılar, tüketicilerin sosyal medyada ne istediğine karşı ne yayınlıyor?

Sprout Social Index, Edition XIV: Yeniden Tasarla ve Yeniden Tanımla’da, tüketicilerin% 72’sinin markaların sosyal medyasında indirim veya satış yapılmasını istediği keşfedildi. Tersine, pazarlamacıların yalnızca% 18’i indirimlerin sosyal medyada ihtiyaç duyulan şey olduğunu düşünüyor. Beklentilerdeki bu kopukluk, müşterilere istediklerini vermek için büyümek için yer olduğu anlamına gelir.

Takipçilerinizi büyütmek ve Instagram’da marka varlığınızı artırmak için yarışmalar ve promosyonlar düzenleyin. Hediye için gereksinimlerden birini grubunuz ve ortak olduğunuz diğer markalar için takip edin ve daha fazla pozlama için arkadaşlarınızı etiketleyin. Aylık veya üç aylık gibi eşantiyonlarınızda tutarlıysanız, takipçilerinizin etrafta kalma ve bir sonrakini dört gözle beklemeleri daha olasıdır.

7.Platformlar arası tanıtım

Kendini Instagramda yalnız bırakma.

Diğer sosyal medya platformlarınızda Instagram hesabınız hakkında ne sıklıkla konuşuyorsunuz?

Birçok kişinin birden fazla sosyal hesabı vardır ve farklı platformların hepsinin benzersiz güçlü yönleri vardır, böylece Instagram varlığınızı farklı yerlerde vurgulayarak farklı kitlelere ulaşabilirsiniz.

Özel teklifler veya içerik için diğer sosyal kanallardaki takipçileri Instagram profilinize yönlendirin. Instagram içeriğinin erişimini genişletmek için Pinterest gibi başka bir görsel ağırlıklı platformu da kullanabilirsiniz; aksi takdirde platformun yüksek etkin akışında kısa bir ömrü olabilir.

Sosyal medyanın ötesinde, markanızın İnstagram takipçilerini organik olarak büyütmesi için başka alanlar da var. E-posta bülteninize belirgin sosyal medya düğmeleri eklemek, web sitesinin altbilgisi ve büyük dijital reklamların tümü platformlar arası tanıtımın iyi örnekleridir.

Çevrimdışı olarak Instagram hesabınızı mağaza içi tabela ve promosyonlara ekleyebilirsiniz. “Instagram takipçileri% 5 indirim alıyor!” ve özel bir QR kodu da mevcut müşterilerin sizi yerinde takip etmelerini isteyebilir.

8.Serveti etkileyicilerle paylaşın

Influencer piyasası son birkaç yılda kesinlikle büyümüşken, her ölçekteki sosyal bütçenin bir influencer stratejisi içermesi için hala yollar var.

Mikro etkileyiciler, daha küçük takipçilere sahip olan ancak genellikle daha meşgul bir kitleye sahip olanlardır. Bu etkileyiciler son derece uzmanlaşmış nişlere sahiptir ve genellikle değerlerine uyan markalarla çalışmaya isteklidirler.

Etkileyicilerle, özellikle mikro ve nano etkileyicilerle çalışmak, şirketinize güven oluşturur. Markanız hakkında takipçilerine konuştukça ve yayınladıkça Instagram hesabınız onlarla organik olarak büyüyecek.

9.Katılım süresini artırın

Instagram’ınızı organik olarak büyütmenin en kanıtlanmış yöntemlerinden biri, hesabınıza aktif olarak katılmaktır.

Bu, takipçilerin gönderileri hakkında yorum bırakmak, soruları yanıtlamak ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği yeniden yayınlamak için zaman ayırmak anlamına gelir.

Takipçileri birbirine bağlamak için konuşmalar ve küçük sohbet grupları oluşturmak İnstagram topluluğunuzu oluşturmanın bir parçasıdır. Takipçilerinize yarışmaların ve şirket duyurularının ötesinde daha derin bir bağlantı sağlayabiliyorsanız, sosyal medyanın ötesine uzanan sadık bir takip kazanma olasılığınız daha yüksektir.

10.Markalar neden müşteri ilişkilerine öncelik vermeli?

Neden katılım ve iyi içeriğe öncelik vermelisiniz? Yakın tarihli bir Sprout araştırması, müşterilerin markaya bağlı hissettiklerinde, bir arkadaşına tavsiye etme olasılıklarının% 68 daha yüksek olduğunu ve bir rakip üzerinden satın alma olasılıklarının% 76 daha yüksek olduğunu buldu.

11.Markaların tüketicilerle bağlantı kurmasına yardımcı olan sosyal medya davranışları

Bunu eyleme geçirmek için, her türlü müşteri yorumunu beğenme veya bunlara yanıt verme ve markanızın kişiliğini ve sesini içerik stratejinizle sergileme dahil olmak üzere test edebileceğiniz çeşitli yaklaşımlar vardır.

Katılımlarınızı artırmak ve müşterilerle sürekli etkileşim kurmak, hesabınızı zaman içinde büyütmenize yardımcı olacak uzun vadeli bir stratejidir. Ancak bundan inşa edilen ilişkiler, bir kerelik etkileşimlerden daha unutulmaz ve daha güçlüdür.

Bonus:Hepsini İnstagram büyüme analitiği ile tamamlayın

İnstagram takipçilerinizi organik ve istikrarlı bir şekilde büyütmenin birçok yöntemi vardır.

Bu İnstagram büyüme stratejilerini kullanmak – geniş bir içerik dizisi oluşturmak ve müşteri ilişkileri kurmak gibi – algoritma değişikliklerine spam taktiklerine dayanan hesaplardan çok daha iyi dayanmanıza yardımcı olabilecek güvenilir sonuçlar üretebilir.

Bu stratejileri kullanırken hesabınızın nasıl büyüdüğünü görmek için İnstagram analizlerinizi kontrol edin. Belirli günlerde büyük zirveler varsa, ne tür bir içeriğin yayınlandığını ve insanların bu içerikle nasıl etkileşimde bulunduğunu görün. Bu, hangi taktiklerin en iyi şekilde çalıştığını düşünmenizi ve stratejinizi gelecek için daha da geliştirmenizi sağlayacaktır.

Analizlerinize daha derine inmeye ve İnstagram büyüme stratejilerinin sizin için ne işe yaradığını anlamaya hazırsanız, çalışmalara başlayabilirsiniz.

Daha fazla sosyal medya ipuçları ile internetten para kazanmak istiyorsanız bizi takip edin.


Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar