test
Ana SayfaDijitalSanal Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi: 5 Avantaj

Sanal Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi: 5 Avantaj

Yazar

Tarih

Kategori

Evinizde otururak bir çağrı merkezi yönetmek ister misiniz? Sadece evde oturarak ve evde bulunduğunuz yerden çalışmanız mümkün.

Haydi yazıya!

Sanal Çağrı Merkezi Ne Avantaj Sağlar

Şimdi size sanal bir iletişim merkezi kurmak için neler yapılabilir, gerekenler nelerdir bunlardan bahsedicem. Bununla birlikte,

Sanal çağrı merkezi ve müşteri ilişkilerinde çalışarak nasıl kazanç sağlayabilirsiniz? yazımın en sonunda da buna yer vericem.Haydi başlayalım o halde;

Sanal bir iletişim merkezinin diğer iletişim merkezleriyle bir çok ortak tarafı vardır. Bununla birlikte önemli bir farkı da vardır: İletişim merkezi temsilcilerinin tek bir merkez ofiste bulunması gerekmez.

Aracılar bağlanmak için sanal bir iletişim merkezi çözümü kullandıkları için, bulundukları yerden çalışabilirler. Bu blog yazımda, işinizi daha iyi hale getirmek için sanal bir iletişim merkezi çözümünü nasıl kullanacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Sanal Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi
Sanal Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi

Sanal iletişim merkezinden kimler yararlanabilir?

  • Satış ekibinin randevuları  planlamak, anketler yapmak veya ürün ve hizmetleri satmak için iletişim merkezi çözümünü kullanan,
  • Çağrı merkezi temsilcilerinden oluşan özel bir ekibin ürün ve hizmetlerinizi daha rahat bir şekilde reklam vererek veya satarak, satışlarını desteklemesini isteyen,
  • Müşteri hizmetlerinizi idare etmek için iletişim merkezi çözümünü kullanan,
  • Aynı kişilerin hem müşteri hizmetlerinizi kullanması hem satış destek işlevlerini ele almasına izin veren herkes bu sektörden yararlanabilir.

Fiziksel bir alandan vazgeçmeniz kaliteden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. İyi bir sanal iletişim merkezi yazılımı, geleneksel yazılımlarla aynı işlevleri, yalnızca daha ufak maliyetlerle getirecektir. Gelen müşteri hizmetlerine odaklanmanız ve satışlarınızı artırmak için akıllı bir çevrimiçi kullanmanız önemli değildir. Sanal bir iletişim merkezi yazılımı size yardımcı olabilir.

Sanal bir iletişim merkezi çözümünün avantajları

  • 7/24 kullanılabilirlik ve uzaktan çalışma imkanı sunar.

Uluslararası bir iş yapıyorsanız müşterileriniz size 7/24 ulaşmak isterler. Tüm müşteriler bekledikleri ve ihtiyaç duyduklarında destek hatlarına ve müşteri hizmetlerine ulaşmayı beklerler.

Sanal bir iletişim merkezi ile bunu rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bulut tabanlı bir iletişim merkezi yazılımı dünyanın herhangi bir yerinden çalışma imkanı verdiğinden, farklı zaman dilimlerinde özel bir müşteri ve ya satış destek ekibiniz olabilir.

Bulut tabanlı bir iletişim merkezi yazılımı ile temsilcilerinizin evden çalışmasına izin verebilirsiniz.

Sanal Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi
Sanal Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi
  • Çok kanallı müşteri desteği oluşur.

Günümüzde müşteri desteği, sadece bir telefon hattının açık olmasından daha fazlası anlamına gelmektedir. Anahtar kelime müşterinizin kullanmak istediği belirli bir kanalda bulunmalıdır. Bu nedenle çok kanallı çözümler hızla, sanal çağrı merkezi çözüm sağlayıcıları için bir norm haline geliyor.

İyi bir sanal iletişim merkezi çözümü ses, e-posta, sms, sohbet, sms ve sosyal medya entegrasyonları ile müşterilerinize herhangi bir kanalda sorunsuz bir şekilde yardımcı olmayı kolaylaştırmaktadır.

  • Maliyet düşüşü olur.

Sanal bir iletişim merkezi çözümü finansal açıdan da rahatlatır.Şöyle ki başlangıçta bir yatırım gerektirmediği için uygun maliyetlidir. Hem fiziksel iş istasyonlarını hem de ekipmanları ortadan kaldırarak paradan tasarruf edersiniz. Raporlar düzgün bir şekilde düzenlenir ve otomatik olarak hesaplanır.

Bulut tabanlı bir iletişim merkezi ile başlamak için yeni bir departman veya daha fazla insan çalıştırmanıza gerek yoktur. Tek ihtiyacınız olan iyi bir çözüm, internet bağlantısı ve sanal telefona cevap vermesi için bir çalışan.

Son olarak özetlemem gerekirse şunları yaptığınızdan emin olun;

1- Çok kanallı işlevler:

Ses, e-posta, web sohbeti, sms, sosyal medya vb.

2- Kullanımı kolay raporlama:

Otomatik izleme ve kontrol işlevleri, her zaman gerçek zamanlı raporlar

3- Esnek entegrasyonlar:

Mevcut satışlarınız ve iletişim araçlarınız arasında kesintisiz bağlantılar,

4- Güvenlik:

Veriler buluttaki güvenli sunuculardadır.

5- Esneklik:

Tüm aracılar belirli bir konuma bağlı değildir.

Sanal Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi
Sanal Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi

Tüm bu yukarıda okuduklarınız bir işletmenin sanal müşteri hizmetleri kurma süreçleri ve bunun için yapılması gerekenlerdir.

Şimdi de internetin aktif bir şekilde kullanılması ile evden müşteri hizmetleri ve sanal iletişim merkezinden nasıl kazanç sağlarsınız bunun bilgisini vericem.

Dediğim gibi internetin aktif kullanılması ile birlikte firmalar internetten sanal mağazalar açma eğilimde bulunmaktadırlar.

İnternetteki mağazalarına müşteri geldiği zaman onlarla ilgilenebilecek, canlı destek verecek, kampanyalarla ilgili detaylı bilgi verecek sanal müşteri temsilcisi görevlendirirler. Siz de evinizde ek iş yapmak isterseniz online çağrı merkezi operatörü olarak başvurularda bulunabilirsiniz.

En avantajlı tarafı evden çalışabilmenizdir. Bu iş için anlaşma şartlarına göre çalışma saatlerinizi belirleyebilirsiniz. Sanal müşteri hizmetlerinde çalışabilmek için diksiyonunuz düzgün, anlaşılabilir bir dil ve bununla birlikte müşterilerle etkili bir iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu online iş kolu ile ilgili internette birçok güncel ilan da mevcuttur.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar