Ana Sayfa Dijital Bir Daireye Sahip Olmadan veya Kiralamadan Airbnb'de Nasıl Para Kazanırım

Bir Daireye Sahip Olmadan veya Kiralamadan Airbnb’de Nasıl Para Kazanırım

Yazar

Tarih

Kategori

Ev sahibi olmadan, kiralama veya yatırım yapmadan Airbnb’de nasıl para kazanılır?

Sizin için yabancı bir çiftin Airbnb macerasını derledik. Ev sahibi olmadan ya da kiralamadan Airbnb’den nasıl para kazanabilirsiniz?

Hikaye başlıyor!

Birkaç yıl önce kız arkadaşım ve ben bir yıl ara verdik ve dünyayı dolaştık. Ve bu süre zarfında gelir eksikliği nedeniyle, bütçemiz gerçekten sıkıydı. Bu nedenle pahalı otel veya rahatsız pansiyon rezervasyonu yerine Airbnb apartmanlar çok kullandık.

Ve geri döndüğümüzde ne öğrendiğimizi ve gelecekte hayatlarımızı nasıl değiştirebileceğimizi düşünmeye çalıştık. Airbnb ev sahipleri de dahil olmak üzere tanıştığımız tüm insanları düşündük. Bizim dan güzel, orta sınıf insanlardı. Onlar çok misafirperver ama hiçbir özel beceri veya bilgi yoktu. Bizim gibi sıradan insanlar.

Airbnb'den Para Kazanmak
Airbnb’den Para Kazanmak

Ve sonra düşündük ki: “Hadi bir yan koşuşturma, bir Airbnb işi başlatalım. Bir daire bulalım ve Airbnb’de kiralayalım. O kadar zor olamaz. ” Ah oğlum, yanılmış mıydık. Bir daire kiraladık, mobilya ve dekorasyon aldık ve profilimizi oluşturduk. Bazı iyi Konuklar ve bazı kötü Konuklar vardı ama genel iş iyi gidiyordu. İlk ay içinde biz ‘Superhosts’ oldu ve (eğer biz, benim diğer kontrol ettin öğrenmek istiyorsanız bütün oda rezervasyonu  makaleye ). Her şey kolaydı ama başardık . Bizi dava etmekle tehdit eden komşularla ilgili bazı sorunlara rastlayana kadar, sadece bir buçuk ay sonra dükkanı kapatmak zorunda kaldık.

Ve sonra düşündük ki: “Hadi bir yan koşuşturma, bir Airbnb işi başlatalım. Bir daire bulalım ve Airbnb’de kiralayalım. O kadar zor olamaz. ” Ah oğlum, yanılmış mıydık.

Şimdi, birkaç ay öncesine dönelim, eski bir müşteriden bir telefon geldi. Airbnb’de daire kiralamak için bir web sitesine ihtiyacı olan bir arkadaşı olduğunu söyledi (serbest web tasarımcısı olarak çalışıyorum).

Airbnb'den Para Kazanmak
Airbnb’den Para Kazanmak

Neden bir web sitesine ihtiyaç duyduğunu anlamak benim anlayışım dışındaydı. Neyse, müşterime profesyonel resimlere de ihtiyacı olup olmadığını sordum. Evet dedi’. Bir fotoğrafçı olan kız arkadaşım ve ben onun evine gittim. 6 Daire ve tek bir misafirhane ile güzel bir villa oldu.

Müşteri ile tanıştık, detayları tartıştık ve fotoğraf çektik. Adam güzeldi, daha sonra onunla oturduk ve Airbnb’yi nasıl çalıştıracağına dair bazı ipuçları verdik. Ona mücadelelerimizi ve başarılarımızı, misafirlerle sürekli iletişim kurmanız gerektiğini anlattık (tercihen İngilizce, sahibi İngilizce konuşamıyordu).

Dinledi ve sonunda ‘O kadar zor olmayacağını düşündüm. Siz sadece kurun ve kiralayın. Kolay! ‘. O anda kendime gülmek zorunda kaldım çünkü bu sadece bir yıl önce söylediğimle aynı şeydi. Yeni çıkan işin farkında değildi.

Ekledi. ‘Benim bir tanıdığım gelirin% 40’ı için Airbnb’yi yönetmeyi teklif etti, ama bu sadece çılgınca’. Bu yüzden, bir şaka olarak, ona bunun yarısını yapacağımı söyledim. Hepimiz güldük, ama yüzünde endişe verici ifadeyi gördüm.

Airbnb'den Para Kazanmak
Airbnb’den Para Kazanmak

‘Benim bir tanıdığım gelirin% 40’ı için Airbnb’yi yönetmeyi teklif etti, ama bu sadece çılgınca’. Bu yüzden, bir şaka olarak, ona bunun yarısını yapacağımı söyledim. Hepimiz güldük, ama yüzünde endişe verici ifadeyi gördüm. ‘Benim bir tanıdığım gelirin% 40’ı için Airbnb’yi yönetmeyi teklif etti, ama bu sadece çılgınca’.

Bu yüzden, bir şaka olarak, ona bunun yarısını yapacağımı söyledim. Hepimiz güldük, ama yüzünde endişe verici ifadeyi gördüm.

O kadar zor olmayacağını düşündüm. 

Siz sadece kurun ve kiralayın. Gerisi Kolay!

Ayrıldıktan sonra, müşteri beni tekrar arayana kadar birkaç gün geçti. Bana sadece resimler ve metinler için Airbnb için bir web sitesine ihtiyaç duymadığını söyledi. Ve sonra bana Airbnb’yi onun için yönetme teklifi konusunda ciddi olup olmadığımı sordu. Bunu düşündüm ve evet dedim.

Bu yüzden Airbnb’deki ilk daire girişlerimi kendi paramın sahibi olmayan, kiralayan veya yatırım yapmadan edindim. Bir temizlik bayanı düzenledim, Airbnb profilini ve otomatik check-in sistemlerini kurdum. Benim asıl işim müşteri (ev sahibi), temizlikçi kadın ve tüm misafirler ile akıllı telefon üzerinden iletişim kurmak.

Airbnb'den Para Kazanmak
Airbnb’den Para Kazanmak

Günde yaklaşık 15 dakika – 2 saat sürer (kaç rezervasyon geldiğine bağlı olarak). Bu iş beni ayda 1500 € ‘ya çıkarıyor. Bu çok değil, ancak çalışma saatleri göz önüne alındığında ve istediğim yerden çalıştığım için oldukça iyi.

Buna ek olarak, müşteri beni de ev sahibi olan ve alanlarını Airbnb’de kiralamak isteyen birkaç arkadaşına yönlendirdi.

Bir kiraz olarak, referans kodumla her müşteri için Airbnb hesapları oluşturuyorum, her başvuru ve müşteri (veya kodumu kullanan herkes) için 250 € ‘ya kadar tavsiye bonusu almak için ilk misafirden sonra 200 €’ ya kadar Bonus kazanırsınız.

Airbnb'den Para Kazanmak
Airbnb’den Para Kazanmak

Şu anda Airbnb profillerini yöneten birden fazla proje üzerinde çalışıyorum.

Son birkaç aydır, Airbnb’de kiralamak için daire, ev ve hatta tüm apartman binaları satın alan veya hatta kiralayan çok sayıda yatırımcı olduğunu öğrendim.

Ancak yöneticiler değil, ‘yatırımcılar’. Yatırımcılar para yatırmak ve onlara sağlıklı getiri sağlamak istiyor ve ben veya siz veya iyi yönetim becerilerine sahip herkes burada devreye giriyor.

Bu yüzden ilk yatırımcınızı alın ve yönetmeye başlayın. Ne kadar zor olabilir?

Güncel Makaleler

GERÇEK ZENGİNLİK YARATMAK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 30 PASİF GELİR FİKRİ

30 PASİF GELİR FİKRİ Pasif gelir çok aranır ve sıklıkla yanlış anlaşılır. Pasif gelir akışları, açık bir yatırım ve başlangıçta çok fazla beslenme gerektirir. Bir süre ve...

İnternette Başarılı Olmak-2020

İnternette Başarılı Olmak: Online Para Kazanmanın Püf Noktaları Çevrimiçi Başarılı Olun Günümüzde bağlantılı bir dünyada yaşıyoruz. Akıllı telefonlarla birlikte internet, farklı araçlar iş yapma şeklini değiştirdi. Web...

LetGo’dan nasıl para kazanılır?

LetGo'da nasıl para kazanılır? Letgo nedir? Letgo, kullanıcıların yerel olarak başkalarından alışveriş yapmasına, satmasına ve diğerleriyle sohbet etmesine olanak tanıyan bir web sitesi ve uygulama sağlayan...

Affiliate Marketing 15 İpucu: 2020 Yılında Affilate Marketing Nasıl Yapılır?

2020 Yılında Gelirleri Artırmak için 15 Eyleme Dönüştürülebilir Affiliate Marketing (Ortaklık Pazarlama) İpuçları İçindekiler Bu 15 işlem yapılabilir ipucunu okuyalım. 1. Sadece bir şey tanıtmak değil 2....

Güncel Yorumlar