test
Ana SayfaAffiliate MarketingÜrünlerinizi Çevrimiçi Satış Yapmak İçin En İyi 13 Site - 2022

Ürünlerinizi Çevrimiçi Satış Yapmak İçin En İyi 13 Site – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

İnternet ve e-ticaret ortaya çıkmadan önce, satmak istediğiniz her şeyi ancak mağaza açarak satabiliyordunuz. Şimdi, birçok farklı satış web sitesi ve uygulamalar mevcut olduğundan, herkes evden çıkmak zorunda kalmadan hemen hemen her şeyi satarak ekstra kazanç sağlayabiliyor.

Çevrimiçi satış, bir iş kurma konusundaki düşüncemizi tamamen değiştirdi. Ve bunun iyi bir nedeni var: Alışveriş yolculuklarının yüzde 63’ü çevrimiçi olarak yapılıyor ve bu da çevrimiçi siteleri kendi ürünlerinizi satmak için giderek daha kazançlı bir seçenek haline getiriyor.

Mutfak ekipmanı satmak isteyen bir hobici misiniz? Eski mücevherleriniz mi var? Toptan fiyatlarla ürün almak için bağlantınız mı var? Ya da sadece koleksiyonunuzu mu satmak istiyorsunuz? Belki de sadece kazanç sağlayacağınız ürünleri nasıl bulacağınızı araştırıyorsunuz.

Hedefiniz ne olursa olsun veya ne satıyor olursanız olun, çevrim içi platformlar sizin için mükemmel bir satış kanalı oluşturuyor. Sizler için çevrim içi platformların araştırmasını yaptık ve ürünlerinizi çevrimiçi olarak satmanız için en iyi siteleri bulduk. Keyifli okumalar. 🙂

Kendi Mağazanızı Oluşturun

Kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmak kendi zorluklarıyla birlikte gelir, ancak doğru yapılırsa son derece tatmin edici ve karlı olabilir.

En büyük dezavantajı, kendinizi pazarlamanız ve sitenize kendi trafiğinizi kurmanızdır. Aslında, kendi markanızı yaratıyorsanız ve bu biraz zaman alabilir.

İyi tarafı, kârınızın sizin olmasıdır – komisyon yoktur ve fiyatlandırma stratejiniz üzerinde tam kontrole sahipsinizdir. İşte kendi çevrimiçi satış sitenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi platformlar.

1. Shopify

Eşyalarınızı satmak için kendi web sitenizi oluşturmak söz konusu olduğunda, Shopify kullanımı en kolay ve en güvenilir olanlardan birisidir. Ekim 2019 itibarıyla 1.000.000’dan fazla satıcı Shopify kullanıyordu.

Temel Shopify ücreti aylık 29 USD’dir. Bu, diğer birçok araç ve avantaj arasında kendi web sitenizi, blogunuzu, SSL sertifikalarınızı, terk edilmiş alışveriş sepetlerini kurtarmanızı, sosyal medya satış kanallarını içerir. Shopify’ın sağladığından farklı bir ödeme ağ geçidi kullanmayı seçmediğiniz sürece ilk kurulum ücreti veya diğer gizli ücretler yoktur.

Shopify, kendi çevrimiçi satış sitenizi başlatmak için mükemmel bir platformdur. Mükemmel müşteri hizmetleri ile acemi dostu ve kullanımı kolay yapıdadır. Ayrıca, Handshake gibi toptan satış pazarları da dahil olmak üzere mağazanızı özelleştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli Shopify uygulamaları vardır. 

Shopify mağazanızı 30 dakikadan kısa sürede açmak için kullanabileceğiniz bir kılavuzu sizler için hazırlayacağız.

2. Bonanza

Seattle merkezli bu şirket, çevrimiçi pazar sahnesinde nispeten yeni olmasına rağmen, son derece iyi gitmektedir. 50.000’den fazla satıcı ve 35 milyon farklı ürünle Bonanza, 2016’da Bonanza’ Entrepreneur.com sitesini “Amerika’nın En İyi Girişimci Şirketlerinden” biri olarak adlandıran büyük ve büyüyen bir çevrimiçi mağaza topluluğudur.

Bonanza’da satış ücretleri nispeten minimumdur ve Son Teklif Değeri olarak adlandırdıkları şeye dayanmaktadır. Son Teklif Değeri, alıcının ödediğinin birleşik dolar değeri ve nakliye ücretinin 10 Doları aşan kısmıdır.

Bu nedenle, bir ürünü 20 $ karşılığında satıyorsanız, kargo için 12 $ ücret alırsanız, Son Teklif Değeri 22 $ ‘dır. Satış ücreti Son Teklif Değerinin yüzde 2,5’idir, bu nedenle bu örnekte ücretiniz yalnızca 0,77 USD olacaktır. Ürünleri 500 DY’nin üzerinde satıyorsanız, aynı kurallar geçerlidir, ancak 500 dolar üzerindeki herhangi bir dolar tutarında yüzde 1,5 ek sabit ücret vardır.

Bu çevrimiçi satış sitesi, kayıt ücreti ödeyemeyenler için iyi çalışır. Bir dükkan kurmak kolaydır ve yalnızca bir satış yaparsanız ücret ödersiniz.

3. Amazon

Amazon, Dakikada 400’den fazla ürün satan güvenilir bir web sitesidir. Ürünler nasıl bu kadar çabuk satılabiliyor? İnsanlar bu siteden ürün satın alırken rahatlık ve güven duygusu hissediyorlar. Amazon’un satıcıları doğrular ve sahte ürünleri pazardan uzak tuttuğu bilinmektedir. Ve istedikleri eşyaları zamanında teslim ederek insanların güvenini kazanmışlardır.

Bu yüzden birçok insan çevrimiçi alışveriş için en uygun pazar yeri olarak Amazon’u görüyor. Bu kadar çok sayıda avantaj, ürünlerinizin satılma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir, ancak aynı zamanda daha fazla ücretle birlikte geldiği anlamına da gelmektedir.

Amazon’da profesyonel bir satış hesabı, bir başvuru sürecinin yanı sıra aylık 39,99 $ ücret gerektirir. Satılan her ürün için ücretler de vardır.

Ayda 40’tan fazla ürün satmayı planlamıyorsanız, aylık ücret gerektirmeyen bireysel bir satıcı hesabı alabilirsiniz. Bireysel satıcı hesabı, öğenizin satış yaptığı kategoriye bağlı olarak, madde başına 0,99 USD ücret ve bunun üzerine yüzde ücretleri alır.

Amazon, büyük miktarlarda ürün taşımak isteyenler veya daha büyük bir kitleyi hedefleyenler için mükemmeldir.

4. eBay

Orijinal çevrimiçi satış platformu eBay, 1995’ten beri internettedir. eBay’in satış gücünü inkar etmek mümkün değil. eBay’de satamayacağın neredeyse hiçbir şey yok, bu yüzden biraz garip bir şey satmak istiyorsanız, eBay sizin için uygun çevrimiçi satış sitesi olabilir.

eBay’de satış yaparken satış ücretlerine dikkat etmeniz gerekir. Bir öğeyi listelemek için iade edilmeyen bir ücret ve aynı öğeyi başka bir kategoride listelemeye karar verirseniz başka bir “ekleme” ücreti alırlar.

Ayrıca, öğenizin kargo ücretinin bir yüzdesi artı bir yüzdesi için sattığı fiyatın belirli bir yüzdesi (çoğu kategori için% 10-12 olduğunu söylüyorlar) olan bir “nihai değer ücreti” de vardır. Bu ücretler, ürününüzün ne olduğuna, kaç tane olduğuna ve ne tür kategorilerde listelendiğine ve gönderime bağlı olarak hesaplanır.

eBay, 2021 eBay İstatistiklerine göre dünya çapında 1,3 milyardan fazla listeye ve 182 milyon kullanıcıya sahiptir. Amazon’a benzer şekilde, inanılmaz derecede büyük bir alıcı ağı vardır. Ancak, müşterilerinizin sahip olduğu “eBay Amazon’dan daha az güvenilirdir” algısını unutmayın.

5. VarageSale

VarageSale, gizli sitelerdeki dolandırıcılıklardan ve gayrimeşru listelerden bıkmış eski bir ilkokul öğretmeni tarafından oluşturulan Toronto merkezli bir çevrimiçi satış platformudur. Site, satıcıların kişisel bir biyografi ile birlikte gerçek bir profil görüntüsü ve adı kullandığından emin olmak için satıcıların Facebook tarafından doğrulanmış bir profil oluşturmasını ister.

Bu, alıcıların kiminle uğraştıkları hakkında daha iyi bir fikre sahip oldukları için işlem yaparken kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olur.

VarageSale üyeleri çevrimiçi olarak ücretsiz ürün satabilir. Satıcı olarak başlık, açıklama ve ürün fotoğrafı içeren bir liste oluşturabilirsiniz. Birisi satın alma işlemi yapmakla ilgileniyorsa, öğenizi rezerve edebilir ve değişim için çevrimdışı bir buluşma planlayabilir veya çevrimiçi ödeme yapmak için Stripe’ı kullanabilir.

2021’den itibaren platform satıcılardan satıcı veya işlem ücreti talep etmemektedir.

6. Handshake

Shopify tarafından inşa edilen ve işletilen Handshake, tedarikçileri ve perakendecileri bir araya getirmek için tasarlanmış bir toptan satış pazarıdır. Perakendeciler ister tuğla ve harç ister çevrimiçi (veya her ikisi de) olsun, Handshake’e katılabilir.

Tedarikçiler Handshake ekibi tarafından özenle seçilir. Kendi markanız altında benzersiz, ayırt edici ürünler satıyorsanız, platformda toptan satış yapmak için başvurabilirsiniz.

Benzersiz, seri üretime sahip olmayan ürünlerden oluşan büyük bir koleksiyona ev sahipliği yapmanın yanı sıra, Handshake, Shopify ile entegrasyonu nedeniyle diğer çevrimiçi satış sitelerinden ayrıdır.

Shopify, toptan satış içerik üreticilerinin ve perakendecilerin envanteri yönetmesine, satışları izlemesine ve yeni siparişleri zaten kullanıyor olabilecekleri e-ticaret ekosisteminden yürütmesine olanak sağlayan dünyanın önde gelen e-ticaret platformudur. Bu, genellikle CSV yüklemeleri ve diğer manuel bakım gerektiren toptan satış pazarları dünyasında öne çıkmaktadır.

7. Ruby Lane

Muhtemelen vintage ve antikalar için en iyi çevrimiçi satış sitesi ve alışveriş forumu olan Ruby LaneEcommerceBytes anketi tarafından 2019’da önerilen bir numaralı satış platformu seçildi. Kasım 2020 itibarıyla Ruby Lane her ay 1,80 milyondan fazla tekil ziyaretçi aldı.

Ruby Lane ile bir mağaza kurmanın ücreti yoktur ve platform kayıt için sizden ücret almaz. Ancak, 50 veya daha fazla ürün içeren mağazalar için aylık 54 $ bakım ücreti ödemeniz gerekir. Bakım ücreti, listelediğiniz öğeye bağlı olarak değişir. Ayrıca RubyLane, satın alma Sipariş toplamlarından (satış vergisi hariç) %6,7 hizmet ücreti alır.

Bu çevrimiçi satış sitesi, koleksiyon meraklılarını bir araya getirmek için tasarlanmıştır. Antikalarınız ve koleksiyonlarınız için niş bir satış web sitesi arıyorsanız, bu muhtemelen sizin için bir sitedir. Yine de ücretlere dikkat edin.

8. Etsy

Ruby Lane gibi Etsy‘de eBay veya Amazon’dan daha niş bir pazara hitap etmektedir. Burada el yapımı eşyalarınızı, sanat eserlerinizi, koleksiyonlarınızı ve antikalarınızı satabilirsiniz. 2019 yılında sitede yıllık satışları 4,97 milyar doları aşan Etsy, online satış için kazançlı bir platform olarak kabul ediliyor.

Etsy, her öğe için 0,20 USD kayıt ücreti alır. Ürün, hangisi önce gelirse, dört ay boyunca veya satana kadar mağazanızda kalır. Bir öğeyi sattığınızda, yüzde beş işlem ücreti ve yüzde üç artı 0,25 ABD doları işlem ücreti vardır (bu, satıcının bankasının konumuna göre değişir). 

Kanada veya ABD’den satış yapıyorsanız işlem ücretleri yalnızca listelenen fiyat (satış vergisine değil) için geçerlidir. Ancak, müşterilerden ayrı bir kargo ücreti almaya karar verirseniz, platform genel kargo ücretlerinin yüzde 5’ini karşılayacaktır.

Etsy tanınmış ve saygı duyulan bir platformdur. Kullanım kolaylığı ve çevrimiçi satış dünyasında genel olarak iyi duruşları, bu siteyi eşyalarınızı çevrimiçi satmak için en iyi yerlerden biri haline getirir.

9. Chairish

Chairish büyüyen çevrimiçi bir mağazadır. Özellikle yüksek kaliteli mobilya ve ev dekorasyonu için tasarlanmıştır. Öğeleri listelemek Chairish için kolaydır ve herhangi bir dekorasyon mağazası gibi, satış fiyatının bir yüzdesini almaktadırlar.

Chairish’in tuttuğu yüzde, öğenizin ne kadara satıldığına bağlıdır: ilk 2.500 doların yüzde 20’si, sonraki 22.500 doların yüzde 12’si ve sonraki 15.000 doların yüzde üçü. Web sitelerindeki örnekte, bir öğeyi 40.000 ABD doları karşılığında satarsanız, 35.350 dolar alırsınız.

En iyi yanı, Elite hizmetlerine kaydolmadığınız sürece öğelerinizi listelemenin tamamen ücretsiz olmasıdır, o zaman maliyet ayda 149 $ ‘dır. Öğelerinizi listelersiniz ve Chairish’teki küratörler standartlarını karşıladıklarından emin olmak için bunları gözden geçirirler. Ardından, sağlanan fotoğraflarınıza dokunurlar ve öğeyi satın alınabilir hale getirirler. Chairish ayrıca nakliye lojistiğiyle de ilgilenir, bu nedenle büyük mobilya parçalarının nakliyesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Size uygunsa kendi gönderiminizi de ayarlayabilirsiniz.

Chairish, mobilya ve diğer ev dekorlarını satmak isteyenler için harika bir çevrimiçi satış sitesidir. Alıcılar ve koleksiyoncular için ideal olan yüksek standartları savunurlar.

10. Swappa

Artık kullanmadığınız bir akıllı telefonunuz mu var? Ya da çekmecenizde toz toplayan bir kamera mı? Belki onları paraya çevirmeyi düşünebilirsiniz, çünkü sizin için çok fazla yararları yok. Swappa, güvenebileceğiniz teknoloji araçlarını satın almak ve satmak için bir pazar yeridir.

Platformun arkasındaki adamlar trolleri ve dolandırıcıları yok etme konusunda harika bir iş çıkarmıştır, bu da alıcıların güvenini kazanmasına yardımcı olmuştur. Tabii ki bu, ürününüzü iyi bir şekilde inceleyecekleri anlamına gelir, bu da iyi bir ürün satıyorsanız sorun olmayacaktır.

Swappa, ilan oluşturmak için satıcı ücreti talep etmez. Ancak, küçük bir $5 ücret karşılığında öne çıkan bir liste almayı seçebilirsiniz. Ayrıca, Swappa’daki işlemler genellikle alıcılar ödeme yaptığında satıcılardan bir ücret alan PayPal üzerinden gerçekleşir. Yine de, Swappa listemizdeki tüm pazar yerleri arasında en düşük ücretlerden birine sahiptir.

Platformun kendi topluluğunuz içinde teknoloji araçları satmanıza izin veren bir sürümü olan Swappa Local’ı da kullanmayı seçebilirsiniz.

11. Facebook Marketplace

Ekim 2016’da tanıtılan Facebook, topluluklardaki insanları satın almak ve satmak için bir araya getirmek için Facebook Marketplace’i oluşturdu . Facebook Marketplace’te heyecan verici olan şey, şirketin e-ticaret tüccarlarını desteklemeye başlamasıdır.

Facebook, Marketplace’te çevrimiçi satıcı varlığını kolaylaştırmak için Shopify gibi çevrimiçi satış platformlarıyla ortaklık yaptı.

Kayıt ücreti yoktur, ancak Marketplace’te bir satıcı olarak uymanız gereken belirli gereksinimler ve yönergeler vardır.

12. Craigslist

Craigslist temelde sadece bir forumdur ve kullanımı kolaydır. 1995 yılında Craig Newmark tarafından başlatılan bir oyundur ve San Francisco körfez bölgesinde yerel olaylar hakkında bilgi sağlamak için geliştirilmiştir. Artık birçok kişi ve hatta bazı işletmeler için bir çevrimiçi satış sitesidir.

Craigslist’in dezavantajı, yaygın dolandırıcılıklar ve dolandırıcılık karşında yaşanan mağduriyet durumlarında ilgilenmemesi “kendi başınızasınız” tarzıdır. Bu da onu daha yüksek riskli bir satış sitesi haline getirir.

Bu çevrimiçi satış sitesi, yerel olarak satış yapmayı ve şahsen anlaşma yapmayı tercih edenler için en uygun olanıdır. Bazı insanlar Craigslist’te düşük satın alma ve yüksek satış avantajından yararlanır.

13. Nextdoor

Craigslist’e benzer şekilde Nextdoor, ürünlerinizi topluluğunuz ve komşularınızla paylaşmakla ilgilidir. Komşuların, bir mahalle blok partisini duyurmaktan sokaklarındaki trafikten şikayet etmeye kadar topluluklarında neler olup bittiğini paylaşabilecekleri bir platformdur.

Bir mahalle forumu olmanın ötesinde Nextdoor, eşyalarınızı çevrimiçi satmak için ücretsiz bir forum da sağlar. Craigslist ve Facebook Marketplace gibi, kayıt veya üyelik ücreti yoktur, ancak alıcınızla tanışmanız ve takası şahsen yapmanız gerekir.

Bu platform, kaydolmanızı ve bir hesap oluşturmanızı gerektirdiğinden Craigslist’ten biraz daha güvenlidir. Bu nedenle, daha özel olma eğilimindedir ve daha az dolandırıcılığa sahiptir.

Açıkçası ne satıyor olursanız olun veya nasıl satmak isterseniz isteyin, ihtiyaçlarınıza uygun bir çevrimiçi satış sitesi mutlaka vardır. Dağınık evinizi temizlemek, perakende mağazanıza erişiminizi genişletmek veya benzersiz markanızla e-ticaret sahnesine girmek istiyorsanız, bu listede size uygun bir platform bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Burada listelenmeyen, kullanmayı sevdiğiniz bir siteniz mi var? Yorumlarda bize bildirin!

Çevrimiçi Satış Siteleri SSS

  • Ürünlerinizi çevrimiçi satmak için en iyi siteler hangileridir?

Ürünlerinizi çevrimiçi satmak için birçok site vardır. Shopify, HandShake, Bonanza, eBay, Etsy, Facebook Marketplace veya Craigslist’i birkaç isim olarak düşünebilirsiniz.

  • Ünlü online satış kıyafet siteleri nelerdir?

Ruby Lane, Facebook Marketplace, Nextdoor ve Etsy, çevrimiçi kıyafet satan ünlü sitelerdir. Her biri ücret ve maliyet olarak değişir, ancak markaları güçlü ve güvenilirdir.

  • Bireysel satıcılar için en çok çevrimiçi satış yapan siteler hangileridir?

Handshake, VarageSale ve Bonanza, bize göre bireysel satıcılar için en iyi çevrimiçi satış sitelerine örnektir. Her biri güçlü bir girişimci topluluğuna ve daha fazlası için geri gelmeye devam eden sadık bir müşteri tabanına sahiptir.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar