Free Porn
Ana SayfaAffiliate Marketing7 Adımda Sosyal Medyada Nasıl Para Kazanılır? - 2022

7 Adımda Sosyal Medyada Nasıl Para Kazanılır? – 2022

Yazar

Tarih

Kategori


Küçük işletmeniz için sosyal medyada nasıl para kazanacağınız konusunda neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Neden fazladan para kazanma fırsatını kullanmıyorsunuz?
Önemli sosyal medya işleri hakkında olan bu yazımızla sizlere müşterileri ile bağlantı kurmak ve bu bağlantılardan daha fazlası için neler yapılacağını aktaracağız.

Sosyal medyada da para kazanabilirsiniz!

İşletmeniz için daha önce hiç sosyal medya kullanmadıysanız, yeni bir beceri öğrenme konusunda ürkmeyin. Teknolojiye yeni başlayanlar bile küçük işletme gelirlerini en üst düzeye çıkarmak için sosyal medya platformlarında ustalaşabilir ve kullanabilir.

Bireylerin sosyal medyayı birincil haber kaynağı olarak seçmelerinin nedeni, küresel olarak gerçek zamanlı güncellemeler sunma yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Örneğin, Facebook Live ile – ve yerinde paylaşma yeteneği – kitlesel kitle kapsamı sağlar.

Haberleri ve makaleleri paylaşan veya görüşlerini bildiren daha büyük takipçileri olan bireylerin büyük bir etkisi vardır, çünkü takipçiler bu platformlarda takip ettikleri kişilere güvenme eğilimindedir.

Güvendiğiniz bireyleri sosyal medya platformlarında takip ederseniz, haberlerin yanı sıra onlar tarafından paylaşılan bilgilere inanmanız daha olasıdır. Sosyal medya platformları aynı zamanda şirketlerin ve etkileyicilerin şeffaflığın yanı sıra özgünlük göstermek için kullanabilecekleri bir araçtır.

Örneğin, Facebook sayfalarındaki inceleme sistemi, bir restoran, çevrimiçi perakende mağazası, medya sitesi veya herhangi bir işletme olsun, bir şirketin güvenilirliğini değerlendirmede insanlara yardımcı olur.

Muhtemelen sosyal medyanın (başka bir deyişle insanlarla konuşmanın) dijital pazarlamanın ilk ayağı için harika bir araç olduğu – müşterilere ek olarak hayranlarla ilişkiler kurması kendi kendini açıklayıcıdır.

Büyük bir şirket, küçük bir şirket veya birey olabilirsiniz. Bu taraflardan herhangi biri, müşterilerinize gece gündüz uçmadığınızı göstermek için sosyal medya platformlarını kullanabilir.

İşte küçük işletmenizin sosyal medyada nasıl para kazanabileceğine dair uygulanması kolay, eyleme geçirilebilir birkaç ipucu.

1-Sponsorlu Yayınlar Aracılığıyla Komisyon Kazanın


Küçük işletmenizin sosyal medyadan para kazanmasının bir yolu, diğer işletmelerin ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmaktır. Bu “sponsorlu gönderi” olarak bilinir ve sosyal medyada para kazanmanın doğrudan bir yoludur. Bir marka, alakalı sayfalarda gösterilecek yayınlara sponsor olur ve bir kullanıcı bu reklamı tıkladığında ödeme alırsınız. Bu, sosyal medyada büyük bir takipten yararlanmanın iyi bir yoludur.

Çoğu sosyal medya platformunun sponsorlu bir gönderi kurulumu vardır. Twitter’ın sponsorlu yayınlarına kaydolmak için doğrudan bir bağlantısı bile var. Şirketinizi ilgili konularla eşleştirmek için Sponsorlu Tweet’leri ziyaret edin ve ilgili her tweet ile para kazanmaya başlayın.

Amazon, bağlı kuruluş ürünlerini Amazon Ortak programı aracılığıyla tanıtmayı kolaylaştırır. Paylaştığınız bağlantıdan her satış yapıldığında, Amazon size küçük bir yüzde öder. Amazon Ortaklık programına başlama hakkında daha fazla bilgi için web sayfalarını ziyaret edin.

2-Bağlı Kuruluş Ürünlerini İncelemek için Ödeme Alın


Sosyal medya aracılığıyla para kazanmanın bir başka yolu da bağlı kuruluş ürünlerini incelemektir. Şirketler, benzer müşteri tabanlarına sahip diğer şirketlerden geri bildirim arayacak ve onlar için ödeme yapacaklar. Örneğin, bir salon işlettiğinizi söyleyin. Bir şampuan şirketi sizden en yeni ürünlerinin incelemesini blogunuzda yayınlamanızı isteyebilir. Onlar markalarını yeni müşterilerin önüne alır ve sen de para alırsın.

Bir uyarı: Yasa, tüm bağlı kuruluşların bağlı kuruluş ilişkilerini açıklamalarını gerektirir. Bu yasa hakkında daha fazla bilgi için önceki yazımızı inceleyin. Sponsorlu yayınları ifşa etmek sadece yasa değildir, aynı zamanda takipçilerinizle dürüstlüğü teşvik eden iyi bir iş uygulamasıdır.

3-Kendi Ürünlerinizi veya Hizmetlerinizi Satmak


Küçük işletmeniz için para kazanmak için sosyal medyayı kullanmanın bir başka yolu da kendi ürünlerinizi satmaktır. Sosyal medya hesaplarınızı işletmenizin ürün veya hizmetleri için bir satış hunisine dönüştürebilirsiniz. Aslında, bazı sosyal medya siteleri sosyal medya hesaplarınızı sanal çevrimiçi mağazalara dönüştürmenize izin verir.

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi çevrimiçi olarak satma hakkında daha fazla bilgi için önceki yazılarımızı ziyaret edin.

Kendi küçük işletme satış ve pazarlama ihtiyaçlarınız için hangi platformların en uygun olduğunu araştırın ve ardından satışları kaydetmek için sayıları takip edin.

4-Bilginizi Paylaşmak için Para Alın

Bir niş işiniz varsa veya bir hizmet satıyorsanız, YouTube üzerinden para kazanabilirsiniz. Sosyal pazarlama ajansı The Media Captain’in sahibi Jason Parks şöyle diyor:

“Niş bir konuda ’nasıl yapılır’ içeriği oluşturmak size sosyal medyada para kazandırabilir … Basit bir YouTube videosu oluşturan bir tenis profesyoneli ile çalıştım, ‘Daha Hızlı Bir Tenis Servisine Nasıl Vurulur.- Videodan para kazandık (şu anda 150.000’den fazla görüntüleme var) ve genel görüntüleme sayısına göre para kazanıyor. İlk videonun başarısından sonra başka videolar da oluşturduk. Tenis profesyoneli günlük işinden ayrılamazken, banka hesabındaki ekstra para kesinlikle zarar vermez.”

Videolarınızı reklamların gösterilmesine izin verecek şekilde ayarlamanız gerekir ve bu reklamların görüntülenme sayısına göre ödeme alırsınız. Daha fazla video görüntüleme, daha fazla reklam görüntüleme anlamına gelir; bu da daha fazla para demektir.

5-İşin Püf Noktası Aktif Kalmak


Küçük işletmenizin sosyal medyayı nasıl kullandığı önemli değil, sosyal medya uzmanları, işletme sosyal medyasının temel kuralının aktif kalmak olduğunu söylüyor. Bir işletme Facebook sayfanız varsa ancak son gönderi altı ay öncesine aitse, takipçileriniz ilgisini kaybedecektir. Sosyal medyadan para kazanmak için takipçilerin gelmeye devam etmesini sağlamalısınız.

Clutch’a göre, “Küçük işletmelerin yüzde kırk biri (% 41) içeriği paylaşıyor ve / veya takipçileri günde birden çok kez meşgul ederken,% 23’ü bunu günde bir kez yapıyor.” Günde kaç kez yayınlamanız gerektiğine dair sihirli bir formül yok, bu nedenle kitlenizin yanıt verdiği şeyle denemelisiniz. İçeriğinizi güncel, trend ve zamanında tutun; takipçileriniz hiçbir şeyi kaçırmadıklarından emin olmak için düzenli aralıklarla check-in yapar. “İçerik”, bir blog yazısı veya uzun metrajlı bir film anlamına da gelmez. Ürünlerinizden birinin fotoğrafı veya hava durumu hakkında hızlı bir yorum kadar basit olabilir. Her şey hala etrafta olduğunu insanlara bildirmekle ilgili.

Yeni sosyal medya işletme içeriğini en iyi zamanda yayınlamak için kaynağımızı ziyaret edin Sosyal Medyada Post Yayınlamak İçin En iyi Zaman

6-Her Küçük Şey Yardımcı Olur


Genel olarak, sosyal medya büyük miktarda gelir getirmeyecek. Bununla birlikte, bazı ekstra nakit akışı oluşturmak için düşük maliyetli ve nispeten düşük maliyetli bir yoldur. Ve bu, müşteri tabanınızla bağlantı kurmaktan, markanızla ilgili farkındalığı arttırmaktan ve ilgili sektörlerdeki diğer markalarla ilişkiler kurmaktan elde ettiğiniz daha az acil faydaların tümüne ek olarak. Yine de sosyal medyadaysanız, neden biraz fazladan para kazanma fırsatını yakalamıyorsunuz?

7-Facebook Gücüyle Hareket Edin


Zaten işletmeniz gereken bir işiniz var, bu yüzden bunun üzerine bir sosyal medya modeli oluşturmaya başlamak biraz bunaltıcı görünebilir. Ama hepsini aynı anda yapmana gerek yok.

Facebook ile başlayabilir ve ardından küçük işletme sosyal medya varlığınızı diğer ilgili sosyal medya platformlarına genişletebilirsiniz.

Neden Facebook ile başlamanızı öneriyoruz? Bu basit bir sayı oyunu. Şu anda, Facebook yaklaşık iki milyar bildirilen kullanıcısıyla en popüler sosyal medya platformudur. Ayrıca, Facebook oldukça kullanıcı dostudur.

Sosyal medyanın gerçek gücü etkidir. Sosyal, şirketlerin yalnızca müşterilerle etkileşimde bulunmalarına değil, aynı zamanda karar vermelerine yardımcı olan doğru içerikle onları etkilemelerine de olanak tanır.

Yazımızda 2022’de Sosyal Medyada Nasıl Para Kazanılır? sizlere aktardık.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.


etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Kaynaklar: 1, 2

Önceki yazılarımıza göz atmak isterseniz:

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar