test
Ana SayfaAffiliate MarketingBaşarılı Twitter Reklamları İçin 9 Fikir - 2022

Başarılı Twitter Reklamları İçin 9 Fikir – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Yazılarımızla birlikte anladık ki sosyal medya pazarlaması, yeni müşteri adaylarına ulaşmanın harika bir yoludur. Hedef kitlenizle bağlantı kurmak ve organik ve ücretli gönderiler aracılığıyla daha güçlü ilişkiler kurmak için Twitter gibi platformları kullanabilirsiniz. İşletmeniz için daha değerli müşteri adaylarınıza ulaşmak istiyorsanız Twitter reklamları bunun harika bir seçenektir.

Bu yazımızda başarılı Twitter reklamları oluşturmak için 9 fikri ele alacağız. Twitter ile alakalı önceki yazılarımızı okumadıysanız fikir edinmek için ilk önce onları okumanızı tavsiye ederim. Twitter kılavuzlarına erişmek için;

1- Twitter Reklamları İçin Kılavuz 1

2- Twitter Reklamı Oluşturmak İçin 9 Adım

3-Twitter Reklamları İçin Kılavuz 2

Twitter reklam kampanyaları en yaratıcı, akıllı ve marka mesajınızla uyumlu olduğunda çok iyi çalışır. Düşük maliyetler ve yüksek potansiyel getiri ile Twitter, işletmenizi büyütmeye çalışırken öğrenmeye değer bir araçtır.

Peki nasıl yapacağız? Fikirler nelerdir? gibi sorularımıza cevap bulmak için okumaya devam edin!

En İyi 9 Twitter Reklamı Fikri

Tanıtılan tweetler, tanıtılan hesaplar, tanıtılan trendler ve Twitter tarafından yönetilen otomatik reklamlar dahil olmak üzere çeşitli Twitter reklam biçimleri arasından size uygun seçim yapabilirsiniz.

En iyi uygulamalar sık sık değişir, güncellemeler gelir. Bu nedenle yeni reklam fikirleri planlarken ve yürütürken Twitter platformundaki değişiklikleri en iyi şekilde uyguladığınızı kontrol edin. Sitenin diğer sosyal medyalardan farkının ne olduğunu da mutlaka öğrenin.

Örneğin, Twitter ve Facebook reklamlarını karşılaştırdığınızda, Twitter demografisinin daha genç olduğunu fark edeceksiniz ve platform popüler haberler için popüler bir kaynak olma eğilimindedir.

Reklamların her gün paylaştığınız tweetlerden yalnızca bir kısmı olması gerektiğini unutmayın. Twitter reklam stratejinizi en iyi sonuçları elde etmek için ücretli reklamları gerçek etkileşim ve organik içerik gönderisi ile birleştirmelisiniz.

Reklam oluştururken her zaman Twitter reklamcılık politikasına uyduğunuzdan emin olun. Hedef kitlenize etkili bir şekilde ulaşmak için bu platformu en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinizi görmek için bazı Twitter reklam adımlarına ve fikirlerine bakalım;

1. Reklamlarınızın Yaratıcı Olduğundan Emin Olun

Reklamlarınızda kullandığınız metin, resim ve videolar aracılığıyla marka mesajınızı net bir şekilde yansıttığınızdan emin olun. Reklamlarınızın öne çıkması için parlak renkler ve okunması kolay yazı tiplerinden seçebilirsiniz. Eğer reklamınızla alakalı şüpheye düşerseniz, Twitter reklam fikirleri hakkında beyin fırtınası yaparken Twitter’ın en iyi uygulamalarını takip ededebilirsiniz.

Unutmayın, Twitter yüksek hacimli bir platformdur. Her saniye binlerce tweet atılır, yani o karışıklıkta kaybolmak oldukça kolaydır. Jeneriğin, içeriğin göze çarptığından emin olun, bu yüzden bir etki yaratmak için sınırları zorlamaktan korkmayın.

Sportsnet’in bu tanıtılan tweet’i göz alıcı renklere, acil bir eylem çağrısına (CTA) sahiptir ve birkaç kısa satıra birçok bilgi sığdırır. Bknz: aşağıdaki resimde…

Amacınızı belirtmek için sadece 280 karakteriniz var, bu yüzden değerinizi hızlı bir etkiyle ve kısa mesajlarla iletin. Markanız hakkında netlik sağlamak için yeterli ayrıntıyı sunun. Bağlantı ekliyorsanız, yerden tasarruf etmek ve mesajınıza odaklanmak için bir gösteriş URL’si kullanın;

Tweetinizi gören biri kime hizmet verdiğinizi, ne teklif ettiğinizi söyleyebilmeli ve bundan sonra ne yapacağınızı bilmelidir.

2. Doğru Hashtag’leri Kullanın

Doğru hashtag’leri kullanmak, tweet hacminin çok yüksek olduğu Twitter gibi bir platformda kritik öneme sahiptir ve sizin tweetleriniz için maksimum önem taşır. Belirli bir konuyu arayan herkes, yalnızca hashtag’lerde arama yaparak ilgili tweetleri ve konuşmaları bulabilir.

Hashtag’lere sahip tweet’ler daha fazla etkileşim alır, bu nedenle çabalarınızı desteklemek için nasıl ve ne kullanacağınızı öğrenmeyi atlamayın. HubSpot, doğru hashtag’lerin etkileşimi yüzde 1000’den fazla artırabileceğini söylüyor.

Hashtag’leri konular, etkinlikler, yerler, sektör terimleri veya popüler temalar için kullanabilirsiniz. popüler, popüler hashtag’lerin ve benzersiz olarak sizin olan hashtag’lerin bir karışımını deneyin, böylece insanlar içeriğinizi bulabilir.

Twitter’daki popüler konulara ve hashtag’lere bakarak veya hashtag üreteçlerine göz atarak hashtag’leri bulabilirsiniz.

Bu siteler takipçilerinizi en üst düzeye çıkarmanıza ve tweetleriniz için görünürlüğü büyütmenize yardımcı olmak için markanıza ve içeriğinize özgü alakalı ve trend hashtag’ler verecektir. Bazıları hangi hashtag’lerden kaçınacağınızı bile söyleyecektir.

Deneyebileceğiniz birkaç hashtag oluşturucu:

  • Hashtagify
  • Tagsfinder
  • HashtagsForLikes
  • All-Hashtag
  • Trendsmap

3. En Çok Etkileşim Alan Tweetlerinizi Tanıtın

Tweetleri tanıtmak, içeriğinizi henüz Twitter’da sizi takip etmeyen kişilere görüntülemek için ödeme yapmanıza olanak tanır. İnsanlar onlarla normal bir tweet gibi etkileşime girebilir, ancak takipçi sayınızı yükseltebilirler.

Hangi tweetleri tanıtmalısınız? En iyi içeriğe sahip olanlar ve fotoğraf veya videoya sahip olanlar, aşağıda göreceğiniz gibi daha fazla etkileşim ve retweet alır. Ayrıca, web sitenize, indirilebilir içeriğe veya en son blog gönderinize daha fazla kişi tıklamaları gerektiğinden, içinde bağlantılar bulunan tweet’leri de tanıtmalısınız.

Yeni bir izleyicinin tanıtılan tweetinizden ne hakkında olduğunuzu anlayabildiğinden emin olun. Başkalarını göremeyebilirler, bu yüzden onlara aynı anda ne hakkında ürettiğinizi bilmeleri için gereken her şeyi verin.

4. Twitter Reklamlarınızda Resim ve Video Kullanın

Twitter reklamlarınıza resim eklemek etkileşimi yüzde 200 artırabilir. Ayrıca, Twitter kullanıcıları videolardan yüzde 361 daha fazla resim yayınlar, ancak videoları favorilerine yüzde 49 daha fazla kaydeder.

Görseller kampanyanızı açıklamaya yardımcı olabilir ve insanların dikkatlerini kısa sürede fark etme ve mesajı alma şansını artırabilir.

NICE Ltd.‘nin bu reklamı, bir demoyu izlemek için doğrudan CTA ile hızlı bir mesaj verir. Reklamın kendisi, daha fazla bilgi ve bir web sitesi URL’si ile insanların demoda görmeyi bekleyebileceği bir görseli gösteren bir video içerir.

En iyi Twitter reklam fikirleri insanların dikkatini çeker ve muhtemelen anında tanınma ve yanıt oluşturur. Yazılı tweetleriniz ne kadar yaratıcı olursa olsun, genellikle bir görüntünün yapabileceği şekilde öne çıkmazlar.

Net mesajlar, tweetlerinizi sizi takip etmeyen kişilere tanıtırken özellikle önemlidir. Ne sunduğunuzu ve işletmenizin / markanızın ne olduğunu hızlı bir izlenim içinde tanımaları gerekir.

5. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği Paylaşma

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, markalar yerine kullanıcılar ve takipçiler tarafından oluşturulan herhangi bir içeriktir ve metin, fotoğraf veya video içerebilir. Hayranlarınız tarafından gönüllü olarak oluşturulur ve paylaşılır, bağlantı oluşturur ve dahil olmak isteyen diğer kullanıcılardan dikkat çeker.

Müşteri referansları ve ürün incelemeleri aracılığıyla gerçek kişilerin ürününüz veya hizmetiniz hakkında ne düşündüğünü paylaşmak, reklamlarınıza değerli bir insan unsuru ekleyebilir.

Bu güçlü güvenilirlik kaynağından nasıl faydalanabilirsin? Takipçilerinizden sizinle yaşadıkları deneyimlere göre içerik oluşturmalarını isteyerek bunu yapabilirsiniz. Markanızla etkileşim kurmanın yollarını aramaya başlayabilir veya takipçilerinizin çalışmalarını öne çıkarmak için çalışabilirsiniz.

Hayranlarınızı dinlemek Twitter reklam fikirleri oluşturmanıza yardımcı olabilir. Takipçilerinizi ürün adlandırma gibi kararlara dahil edebilir, yarışmalara katılmak için içerik yüklemelerini sağlayabilir ve hatta hashtag’inizi oluşturabilirsiniz.

6. Twitter’da En Çok Etkileşime Sahip Twitter Sohbeti Düzenleyin

Twitter sohbeti, Twitter’da belirli bir zamanda gerçekleşen sanal bir toplantı veya tartışmadır. Tek seferlik bir etkinlik veya yinelenen bir toplantı olabilir. Genellikle, bir Twitter sohbeti bir ana konuya odaklanır ve benzer düşünen kullanıcıları bir hashtag kullanarak birbirleriyle tweet atmaya çeker.

Bir Twitter sohbetine kim ev sahipliği yapıyorsa sohbete rehberlik eder, sorular sorar ve katılımcıları etkileşime teşvik eder.

Başarılı bir Twitter sohbetine ev sahipliği yapma, hedef kitleniz hakkında değerli bilgiler verebilir. Değerli geri bildirimler alabilir, marka bilinirliği oluşturabilir ve ilgili konularda otoritenizi kurabilirsiniz. Bunu iyi yaparsanız, bağlantılar kurabilir, ilişkiler kurabilir ve takipçi kazanabilirsiniz.

İlginin arttığı konuları seçmeye çalışın ve kişilerin kendilerini tanıtmalarına izin verin. Siz de değerli içerikler sunabiliyorsanız ve başka hiçbir marka bir konu hakkında doğrudan hayranlarla etkileşime girmezse, çok az zaman veya masrafla önemli sonuçlar görebilirsiniz.

Herkese sohbeti ve zamanını, konusunu ve diğer ayrıntıları tanıtılan bir tweet’te anlatın. Daha fazla bilgi sunmak istiyorsanız, tanıtılan tweetinizdeki gönderinin bağlantısı da dahil olmak üzere bir blog gönderisi yazın ve sitenizde yayınlayın.

Twitter on Silver Mobile Phone Mockup with 3d icons

7. Influencer’ları veya Mikro Etkileyicileri Kullanın

Etkileyiciler sosyal medya platformlarında büyük takipçilere sahiptir ve bu takipçilerin görüşlerine ve kararlarına rehberlik edebileceklerini göstermişlerdir. Sektörünüzde aktif olan veya hedef kitlenizden hayranları olan etkileyicilerle etkileşime girebilirsiniz.

Markalar, ürünlerini ve hizmetlerini ilgili ve özgün şekillerde tanıtmak için bu kullanıcılarla ortaklık sağlar.

Etkileyicilerin tweetlerine yanıt vererek, içeriklerini retweetleyerek paylaşarak ve onlarla ilişkiler kurarak başlayın. Hangi etkileyicilerin ücretli promosyonlar için doğru ortakları yapabileceğini değerlendirmenize yardımcı olabilecek iyiliğin karşılığını verebilirler.

Influencer pazarlamasındaki bir bükülme, benzer ancak daha küçük ölçekte olan mikro-etkileyici pazarlamadır. Tipik olarak, mikro etkileyiciler çok sadık hayranların daha küçük takipçilerine sahiptir, yani içeriğinizi daha az kişiyle paylaşabilirler, ancak muhtemelen yalnızca gerçekten sevdikleri ve güvendikleri markaları tanıtarak önerilerini değerli hale getirirler.

Etkileyicilerin çekici bulduğu benzersiz Twitter reklam fikirleri bulabilirseniz, büyük takipçisi olan influencerlardan da yararlanabilirsiniz.

8. Doğru Anahtar Kelimeleri Araştırın ve Yaratıcı Bir Şekilde Kullanın

Twitter reklam başarısı, hedef kitleniz tarafından mümkün olduğunca görülme yeteneğinize bağlıdır. Kullanıcıları içeriğinize çekmek ve tweetlerinizi son etkinliklerine ve gönderilerine göre tanıtırken kullanıcıları hedeflemek için doğru anahtar kelimeleri kullanmak gerekir.

İçeriğinizde ve hashtag’lerinizde hangi anahtar kelimeleri kullanmanız gerektiğini öğrenmek için anahtar kelime araştırması yapmak için Ubersuggest gibi bir araç kullanabilirsiniz (ücretsiz Chrome uzantısını da kullanabilirsiniz). Bu ücretsiz araç, Twitter reklamcılığınızda ve diğer pazarlamanızda denemek için anahtar terimler ve uzun kuyruklu ifadeler sunar. Her biri için arama hacmi, rekabet ve trendlerle birlikte yüzlerce öneri gösterilir.

9. Markanızın Öne Çıkanlarını Keşfedin

Seni öne çıkaran nedir?

Ürününüzün veya hizmetinizin arkasındaki birincil değer teklifini bulun ve markanızın öne çıkmasına yardımcı olmak için üzerinde oynayın. Hedef kitlenizin sunduğunuz şeye neden ihtiyaç duyduğunuzu veya istediğinizi anladığınızdan emin olun ve mesajınızı ihtiyaçlarına göre kişiselleştirin.

Rakiplerinizin ideal kitleniz için ne yaptığını görün. Kopyalamayın, ancak yeni fikirler denemek için ilham almanıza izin verin. Neyin en iyi çalıştığını görmek için A/B testi yapın ve hedef kitlenizin en çok hangi tweet’lerden keyif aldığına yardımcı olmak için analizleri kullanın.

Umarım yazımız yaratıcı reklam fikirleri oluşturmanız için faydalı olmuştur. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın! 🙂

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar