test
Ana SayfaAffiliate MarketingBilmeniz Gereken 12 Instagram İpucu - 2022

Bilmeniz Gereken 12 Instagram İpucu – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Instagram’da pazarlama yapmıyorsanız, birçok satışı kaçırabilirsiniz. Instagram kullanıcıların ürünü beğendiği, satın almaya karar verdiği en popüler sosyal platformlardan biridir. Instagram’ı nasıl kullanacağınız konusunda adımlar arayan bir acemi veya bazı farklı Instagram pazarlama fikirleri arayan deneyimli bir mağaza sahibiyseniz, bu okumada 12 Instagram ipucu bulacaksınız.

Instagram’ı iyi bir şekilde kullanmayı öğrenerek, daha fazla etkileşim, takipçi ve tabii ki müşteri edinme olasılığınız daha yüksek olacaktır. Bu makalede, Instagram sayfalarınıza binlerce video görüntüleme, takipçi, beğeni ve yorum yaptırmayı nasıl başaracağınızı öğreneceksiniz.

Instagram Pazarlama Hack’leri

1. Hashtag pazarlaması

Yeni bir Instagram hesabı oluşturduğunuzda her zaman bir hashtag oluşturun. Bunu yapmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken bir hashtag (#) ve marka adınızı eklemektir. Örneğin, Forever 21’in hashtag’i #forever21.

Başlangıçta, hashtag’inizi yalnızca siz kullanacaksınız. Ancak, markanızın popülaritesi arttıkça ve insanlar ürünlerinizi satın almaya başladıkça, hashtag’inizi kullanan daha fazla kişi göreceksiniz. Marka adınız yaygın bir kelimeyse, bunun yerine markanızın sloganını kullanabilirsiniz.

instagram pazarlama - hashtag'ler

Her Instagram gönderisinde, her zaman 30’a kadar hashtag eklemelisiniz. 30 maximumdur. Her seferinde yazmak sinir bozucu olacaktır. Bu yüzden telefonunuza bir not veya dosya eklemekten ve her seferinde kopyalayıp yapıştırmaktan çekinmeyin. Hashtag’leriniz yazdığınız her gönderinin ilk yorumunda olmalıdır.

Çevrimiçi mağazanız için, gönderi başına yaklaşık 25-30 hashtag ekleyebilirsiniz. Bu takipçilerini hızlı bir şekilde büyümesine yardımcı olacaktır.

En iyi hashtag’leri nasıl bulabilirim?” diye merak ediyor olabilirsiniz. “

Hashtagify gibi araçlar, alanınız için popüler hashtag’leri bulmanızı sağlar. Ayrıca, hashtag’inizin ne kadar popüler olduğunu, bu hashtag’i kullanan en iyi etkileyicileri ve hashtag’in hangi ülkelerde ne popüler olduğunu söyleyebilir.

Instagram Nasıl Hacklendi

Ayrıca Top Hashtag’leri de çok kullanışlıdır. Tek yapmanız gereken anahtar kelimenizi yazmaktır ve bir liste oluşturup bu anahtar kelimelerin en popüler hashtag’lerden bazılarıyla doldurabilirsiniz. Hatta popülerliğini kanıtlayan bu hashtag’i kullanan resimlerin sayısını bile görebileceksiniz.

instagram ipuçları - hashtag'ler

Popüler hashtag’leri Instagram’da da bulabilirsiniz. Anahtar kelimenizde bir hashtag ile arama yapabilirsiniz. Örneğin, listenize ekleyebileceğiniz #dogs ve ilgili hashtag’lerin bir açılır menüsü görünecektir. Pazarlamalarında kullandıkları hashtag’leri görüntülemek için popüler hesaplara da göz atabilirsiniz.

Ayrıca atlayabileceğiniz popüler haftalık ve tematik hashtag’ler de vardır.

Örneğin, #MotivationMonday #WisdomWednesday #ThrowbackThursday. O günlerde bu temaların etrafında içerik yayınlayabilirsiniz. Örneğin, fitness işindeyseniz, Motivasyon Pazartesi ve hatta Throwback Thursday’de çekimden önce ve sonra şeklinde postlar yayınlayabilirsiniz.

2. Instagram Influencerları bulun

Influencer pazarlaması, sosyal takipçi ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir. En iyi etkileyicileri bulmak için Instagram hesaplarına göz atabilir ve / veya ınfluencer platformlarını kullanabilirsiniz.

Influencerlara kendi başına göz atmayı seçerseniz, onları bulmak için bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Ancak, hedef kitlesi dönüştürülmeyen bir etkileyiciyle karşılaşabilirsiniz. Bir influencer platformu ile, performansı düşük olan kişileri değerlendirebilir ve inceleyebilirsiniz. Influencerları yorumlarına göre de seçebilirsiniz.

İşte birkaç Influencer platformu:

iFluenzInstagram pazarlama

Open InfluenceInstagram Nasıl Hacklendi

Tribe

Instagram Pazarlama

Influencerlar pahalı değil mi?

Geçmişte ınfluencerlarla bazı başarılar elde etmiş olabilirsiniz. Tipik olarak, genellikle uygun fiyatlı ancak karlı hesaplar bulmak için iki yaklaşım vardır.

İlk olarak, yepyeni bir mağaza kuruyorsanız, genellikle 10.000’in altındaki küçük kitleleri olan etkileyicilere ulaşır ve ücretsiz bir ürün ve satış ortaklığı komisyonu için bir gönderi yapmak isteyip istemeyeceklerini sorabilirsiniz.

Muhtemelen bundan dolayı çok fazla reddedileceksiniz, ancak bunu yapanlar da olacaktır. Bu strateji, müşteri fotoğrafı olmayan ve bunları oluşturmak isteyen markalar için iyi çalışır. Komisyonları aracılığıyla herhangi bir satış elde edemeyebilirsiniz.

Ancak ürünlerinizi kullanan kişilerden elde ettiğiniz resimler reklamlarda kullanılabilir. Onaylarını aldığınızdan emin olun ve reklamlarında görsellerini kullanmak izni için bir sözleşme imzalamalarını sağlayın.

İkincisi, amaç satış elde etmekse, genellikle alanınızdaki sponsorlu gönderileri aktif olarak yayınlayan etkileyicilere ulaşabilirsiniz. Sponsorlu gönderilere #ad veya #sponsored gibi anahtar kelimeleri kullanarak göz atabilirsiniz.

Ama yeni başlarken yapacağınız en büyük hata, büyük takipleri olan ama alanları spesifik olmayan influencerlara ödeme yapmaktır. Çünkü sonuç genellikle satış olmadan sona erebilir.

Alanınız içindeki sponsorlu gönderilere odaklandığınızda, genellikle satış yapabilirsiniz. Birkaç kişiye reklam fiyatlarının ne olduğunu sormanız gerekecek.

Ve başlangıçta, genellikle hangi influencerın iyi bir etki yaratacağını ve bunun da sayfanızda kırılıma yol açacağını anlamaya çalışmak karanlıkta atış yapmaya benzeyecektir.

3. Instagram Reklamları

Instagram reklamları, çevrimiçi mağazanız için satış almanın popüler bir yoludur. Fotoğraf reklamları, video reklamlar, dönen reklamlar ve Hikayelerle reklamları oluşturabilirsiniz.

Çoğu Instagram reklamlarını Facebook Reklam Yöneticisi’ndeki oluştururken, belirli gönderilerde doğrudan Instagram’da da reklam oluşturabilirsiniz.

Facebook hesabınızda Instagram reklamları oluşturmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Facebook’ta, hesabınızın üst kısmındaki aşağı oka tıklayın
 2. Reklam Oluştur’a tıklayın
 3. Pazarlama Hedefi Seçme
  • Mağaza sahibiyseniz ilk olarak her zaman Dönüşüm’ü seçebilirsiniz. Bu kategori altında, üç reklamdan birini seçebilirsiniz. Bu özellik satış elde etmek için reklamınızı optimize eder. Katalog satışları, hedef kitlenin kim olduğuna bağlı olarak kataloğunuzdaki öğeleri gösterir. Mağaza ziyaretleri, mağazalarını yakındaki ilgili kitlelere tanıtmak isteyen işletmeler için iyi çalışır.Instagram Nasıl Hacklendi
 1. Bir hedef seçtikten sonra Devam et’i tıklatın
 2. Reklam Set’inize bir ad verin. Örneğin, ‘Kara Cuma/Siber Pazartesi 2021’
 3. Açılır menüden web sitenizi seçin. Satın Al’a gidin. Kelimeyi arama kutusuna da yazabilirsiniz. Bu bölüm postunuz içindir. Web sitenize piksel eklemek, yeniden hedefleme reklamları oluşturmanıza olanak tanır. Reklamları yeniden hedeflemek, terk edilmiş sepetleri verimli bir şekilde kurtarmanıza yardımcı olacaktır.
 4. Hedef Kitle’nin altında hedeflemek istediğiniz kitleyi ekleyin.
  • Konumlar: Genellikle farklı konumlara sahip birden fazla reklam yapabilirsiniz. Örneğin, bir Dünya reklamı yapacaksanız Kanada, ABD, Avustralya ve İngiltere’yi hariç tutabilirsiniz. Sonra da bu dört ülke için dört ayrı reklam oluşturursunuz.Instagram Nasıl Hacklendi
  • Yaş: Demografinizin yaş aralığı nedir? Yaşlanma karşıtı bir cilt bakım hattı, büyük olasılıkla bir fidget spinner mağazasından daha eski bir demografiyi hedef alacaktır.
  • Cinsiyet: Satın almaların çoğunu yapan bir cinsiyet var mı? Emin değilseniz, her zaman Tümü’nü seçebilir ve verilerin bu seçeneklerden herhangi biri hakkında daha fazla bilgi vermesine izin verebilirsiniz.
  • Ayrıntılı Hedefleme: Anahtar kelimelerinizi, davranışlarınızı, demografinizi ve daha fazlasını burada ekleyebilirsiniz.
 5. Bütçenizi ve zamanlamanızı ekleme
  • Günlük bütçe: Her gün ne kadar harcayacağınızı ayarlayabilirsiniz
  • Ömür boyu bütçe: Dönem için toplam bütçenizi ayarlayabilirsiniz
  • Zamanlama: Reklamınızın ne zaman başlamasını ve bitmesini istediğiniz tarihleri ayarlama
 6. Devam et’i tıklatın
 7. Instagram hesabınızı ekleme
 8. Reklamınızın biçimini seçin. Tek görüntü, tek video ve daha fazlası arasından seçim yapabilirsiniz.
 9. Ardından, kopyanızı reklama ekleyin
 10. Ardından resminizi veya videonuzu ekleyin
 11. Sağ tarafta, Instagram Akışı’nı bulana kadar aşağı kaydırın
 12. Onayla’yı tıklatın

4. Instagram pazarlamasında müşteri fotoğraflarınızı gösterin

Müşteri fotoğrafları, her işletmenin ihtiyaç duyduğu bir sosyal kanıttır. Bir müşteri ürününüzle bir resim veya video yayınlarsa hedef kitlesine tanıdığınız birinin markanızı beğendiğini gösterir. Ayrıca markanızı yeni bir kitleye sergileyebilir.

Ancak, bu müşteri fotoğrafı bunun ötesinde kullanılabilir ve kullanılmalıdır. Bu işe dalmadan önce şunu açıklığa kavuşturmak isterim: Facebook reklamları için müşteri fotoğrafları kullanmayın. Bir müşteri reklamlarında fotoğrafını kullanmanıza izin vermediği sürece bu adil bir oyun değildir. Ve yasal olarak başın belaya girebilir.

Ancak bu, sosyal medyada paylaşamayacağın anlamına gelmez. Fotoğraflarını Instagram hesabınızda veya diğer sosyal ağlarda yeniden paylaşabilirsiniz. Ve hatta web sitenizde yayınlayarak bir adım daha ileri gidebilirsiniz.

Instagram Nasıl Hacklendi

Shopify, web sitenizde müşteri fotoğraflarını paylaşmanıza izin veren birkaç Instagram uygulamasına sahiptir. Alışveriş yapılabilir Instagram galerileri oluşturmak, ürün sayfalarına müşteri fotoğrafları eklemek ve daha fazlası için SnappptSocial Shop WaveAbove Market veya Expert Village Media Technologies uygulamalarını yükleyebilirsiniz.

Ana fotoğraflarınız olarak müşteri fotoğrafları eklemekten kaçının. Yaşam tarzı fotoğrafları genellikle gerçekten iyi dönüşse de, fotoğrafınızı bu ana görüntülerde tutmak en iyisidir.

Müşteriler ürün sayfanıza veya Instagram galerinize göz attıklarında, bu resimlerin gerçek müşterilerden geldiğini görürler. Müşteri fotoğrafları, müşterilere teslim edilen ürünün nasıl göründüğünü gösterirken markanızın güvenilirliğini sağlamaya yardımcı olur.

5. Özel Instagram promosyonları sunun

Onlar için özel promosyonlar çalıştırarak Instagram hayranlarınızı özel hissettirin. Bu, takipçileriniz için INSTAGRAM etiketli% 15 indirim kodu olabilir.

Instagram Nasıl Hacklendi

Bunu yapmak için yapmanız gerekenler:

 1. Mağazanızın Shopify uygulamasına gidin
 2. Sol gezintide İndirimler’i tıklatın
 3. İlk boş kutuya ‘INSTAGRAM’ ifadesini ekleyin
 4. Seçenekler’in altında ‘Yüzde İndirimi’ni seçin
 5. Bunun yanına İndirim Değeri altında bir sayı ekleyin (genellikle% 10-15 civarında hedefliyorum, ancak mağazanızın fiyatlarına göre mantıklı olan sayıyı seçebilirsiniz)
 6. Minimum satın alma ekleyebilirsiniz (genellikle eklemediğiniz sosyal medya indirim kodları için)
 7. Kullanım sınırları ekleyebilirsiniz
 8. Etkin tarihi bugüne ayarlayın (promosyon indirim kodu değil ömür boyu bir bitiş tarihi ekle’yi tıklatma)
 9. Kaydet’i tıklatın

Ya da o gün için özel promosyonlar olabilir. Bunu tanıtırken sadakat duygusu getirmeye yardımcı olmak için bunun instagram’a özel bir satış olduğunu belirtmeniz gerekir. 50.000’den fazla takipçiyi takip eden büyük ve sadık bir takipçi oluşturduktan sonra bunun en iyi şekilde çalıştığını unutmayın. İzleyici boyutu çok küçük olduğundan, altındaki herhangi bir şey iyi dönüştürülmeyebilir.

6. Instagram Reklamları Nasıl Gizlenir?

Mağaza sahibiyseniz, Instagram reklamlarını rahatsız edici bulsanız bile gizlemeniz gerçekten tavsiye edilmemektedir. Şahsen, Instagram reklamlarını incelemek için sürekli kaydedebilirsiniz. Ne tür reklamların yüksek etkileşim oluşturduğunu ve hangilerinin oluşturmadığını anlamak için gerçekten göz açıcı olabilirler.

Zamanla, en iyi performans gösteren reklamların ürünlerinde pürüzler görmeye başlarsınız. Böylece, işletmeniz için ürün seçme şeklinizi geliştirirsiniz. Ve bu durum daha iyi reklamlar oluşturmanıza yardımcı olur!

Ancak Instagram reklamlarını gizlemeye gerçekten hazırsanız yapmanız gerekenler şunlardır:

 1. Feed’inizde bir reklam gördüğünüzde, ‘…’
 2. Ardından ‘Reklamı Gizle’ye tıklayın
 3. Ardından üç seçeneklerden birini seçin: Alakalı değil, çok sık görüyorum veya uygunsuz

Instagram’da Post Yayınlamak İçin İpuçları

7. Instagram’da post yayınlamak için en iyi zamanlar

Instagram’da pazarlama veya satış yaptıysanız, post yayınlamak için en iyi zaman öğle yemeği (11:00- 13:00.m.m) ve akşam, işten sonra (19:00.m- 21:00.m) zamanlarıdır. Instagram’da yayınlamak için en iyi günler Pazartesi, Çarşamba ve Perşembe’dir.

Pazar, Instagram’da yayınlamak için en kötü gün olsa da, Cumartesi günü Instagram’da yayınlamak için en iyi zaman 17:00.m. Çarşamba günleri de Instagram’da en yüksek düzeyde etkileşim alabilirsiniz.

Markanız için en uygun zamanların başka bir marka için çalışmayabileceğini ve bunun tam tersi olabileceğini unutmayın.

Bir işletme yönetiyorsanız, mükemmel zamanı kaçırırsanız hiç yayınlamamak yerine, yazabildiğinizi yayınlamak daha iyidir. Bir işi yürütmek için zaman bulmak her zaman kolay değildir.

Bu deney yapmaman gerektiği anlamına gelmez. Ama her gün için her zaman tam zamanı vermek zorunda değilsin. Gerçek şu ki, gönderiniz harikaysa, hashtag’leri kullanırsanız ve takip edip fazla mesainizi oluşturursanız, yine de yüksek etkileşim alırsınız.

Ancak, gönderilerinizi Buffer gibi bir zamanlama aracı kullanarak planlayan veya doğru zamanları elde etmeye çalışmak isteyenler için, yayınlamak için en popüler zamanlardan bazılarını test etmek için harika bir platformdur.

instagram'ı hackle

Hedef kitleniz için en uygun zamanları test etmeniz gerekir. Ve yayınlarınıza organik olarak büyümek için en iyi şansı vermek için içeriğinizi optimize edin.

8. Günde birkaç kez yayınlayın

Her gün bir gönderiyle güçlü bir takipçi kitlesi oluşturabilirken, Instagram’a günde birden fazla kez yeni gönderi eklerseniz takipçilerinizi çok daha hızlı büyütürsünüz.

Öncelikle, hiçbir çalışma bunu doğrulamasa da, Instagram’da ne sıklıkta yayın yaptığınızı söylemek oldukça güvenli olacaktır.

Örneğin, evcil hayvan alanında, muhtemelen takipçilerinden çok az tepki alıp günde 3 kez sevimli hayvanların resimlerini yayınlayabilirsiniz. Ve düzenli olarak komik videolar yayınlarsanız, günde birden fazla kez post yayınlamaktan da kurtulabilirsiniz.

Ancak, sosyal medyanızdaki her gönderi sadece düz bir ürün fotoğrafıysa, günde bir veya iki kereden fazla yayın göndermek muhtemelen Instagram takipten çıkarmalara neden olabilir.

Bu yüzden uzmanların söylediklerine dalmadan önce, çok niş ve içeriğe özgü olabileceğini açıkça belirtmek istiyorum. İçeriğinizin günde birden fazla kez yayınlanabilecek kadar ilgi çekici ve büyüleyici olması gerekir.

Buffer’a göre, en iyi markalar genellikle Günde 1.5 kez Instagram’da yayın yapıyor. Bu, genellikle her gün 1-2 resim yayınladıkları anlamına gelir.

CoSchedule günde 1-2 gönderinin yeterli olduğunu kabul etti. Ve günde 3 gönderi yüksek olarak kabul edildi.

Adobe, spektrumun diğer ucundadır. Bazı markaların Instagram’da günde 10 kez yayınlanabileceğini söylüyorlar. Ancak bizce günde en az 1 gönderi paylaşmak daha sağlıklıdır.

9. Instagram yayınlarınızı planlayın

Sosyal medyada yayınlamayı hatırlamak zor olabilir. İster tam zamanlı bir işiniz ister yoğun bir programınız olsun, Instagram yayınlarınızı her hafta planlamak size zaman kazandırabilir. Haftada bir kez gönderi planlayarak, kitlenizin markanızı aklınızda tutmak için sürekli yeni gönderiler görmesini sağlarsınız. Ayrıca, bu durum tutarlı bir program tutturmanızı da sağlar.

 • Buffer sosyal medya gönderilerimizi planlamak için kullandığımız bir araçtır. Hoş bir uygulamadır çünkü aynı anda on gönderiyi ücretsiz olarak planlayabilirsiniz. Bu, yeni girişimciler veya bütçe bilincine sahip girişimciler için harikadır. Video veya resim ekleyebilirsiniz. Ayrıca diğer sosyal platformlar için gönderiler planlayabilirsiniz.Instagram Nasıl Hacklendi
 • Later başka bir zamanlama aracıdır. Haftayı daha iyi planlamak için gönderilerinizi bir takvimde görmenizi sağlar.
 • Schedugram sosyal medya hesaplarını yönetmeye ilk başladığımızda kullandığımız bir araçtır. Instagram’da, sorunsuz kalmasını sağlayan gönderiyi yetkilendirmek için belirli bir zamanda oturum açmanıza gerek kalmadan yayın yapabilirsiniz.Instagram Nasıl Hacklendi
 • Hootsuite tüm sosyal medya hesaplarınızı yönetmek için kullanabileceğiniz bir zamanlama aracıdır. Piyasadaki en popüler zamanlama araçlarından biridir.Instagram Nasıl Hacklendi

10. Instagram’da kaydırmalı görsel kullanın

Instagram kaydırmalı gönderileri, bir gönderide en fazla 10 resim yüklemenizi sağlar. Ayrı gönderilere eklemeden yayınlamak istediğiniz çok sayıda ilgili resimleriniz varsa, kullanmak istediğiniz özellik bu olabilir.

Instagram Nasıl Hack - Instagram atlıkarıncaları

Şu şekilde Instagram kaydırmalı gönderileri kullanın:

 • Aynı koleksiyondan birkaç öğeyi deftere nakletmek istiyorsanız. Örneğin, öğeleri farklı gönderilere göndermek yerine işlemeli giyim koleksiyonunu başlattıysanız, bu koleksiyon hakkında bir gönderi yapmayı seçebilirsiniz. İşlemeli görünümü sevenler, satın alma işlemini yapmak için web sitenize atlamadan önce uygulamadaki koleksiyonunuzun bir kısmını kaydırmak isteyebilir.
 • Bir reklam başlatıyorsanız. Mağazanızdaki belirli öğeler için İki Tane Al Bir Ücretsiz promosyonunuz varsa. Kullanıcılara satıştan bahseden bir ana görüntüye sahip olabilirsiniz. Ancak, aşağıdaki görüntüler, bu tür kazaklar, ayakkabılar vb. Takip eden her öğenin sunduğunuz promosyon için uygun olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.
 • Bir etkinliğe ev sahipliği yaptıysanız, insanların etkinlik resimlerine göz atmasını sağlamak için Instagram kaydırmasını kullanabilirsiniz. İlgili resimleri birlikte gruplarken harika çalışır. Resimlerle ilgilenenler paylaşımınızın içinde gezinecektir. Ve ilgilenmeyenler etkinlikle ilgili birkaç farklı gönderi görmek zorunda kalmayacaktır.

Bir Gönderiye Birden Çok Resim Nasıl Eklenir:

 1. Instagram uygulamanızın alt ortasındaki +
 2. Birden Çok Seç’i tıklatın
 3. Eklemek istediğiniz en fazla 10 resim için daireye tıklayın
 4. İleri’yi tıklatın
 5. Gerekirse filtre ekleme
 6. İleri’yi tıklatın
 7. Resim Yazısı Ekleme
 8. Paylaş’a tıklayın

11. Kaybolan Gönderileri Paylaşın

Mağaza sahipleri, aciliyet hissi yaratmak için kaybolan gönderileri paylaşabilir. Örneğin, insanlara gizli bir 1 saatlik satış hakkında bildirmek istediğinizi söyleyin. Hedef kitlenizin geri kalanının görmemesi için bunun için bir kaybolma gönderisi oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz kişiler tarafından görüntülendikten sonra kaybolduğu için herkes gönderiyi görmeyeceği için bir sadakat duygusu yaratır.

Kaybolan bir gönderi oluşturmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Sol üstteki kamera simgesine tıklayın
 2. Fotoğraf veya video çekmek için daireye tıklayın
 3. Efekt Ekle’yi tıklatın
 4. Ok düğmesini tıklatın
 5. Gönderiyi göndermek istediğiniz kişileri seçin

12. Instagram gönderinizi silme

Çevrimiçi mağaza sahibi olarak, gönderileri silmek isteyeceğiniz iki ana zaman vardır. İlk olarak, hedef kitlenizin iyi yanıt vermediği bir şey yayınlarsanız. Size kötü tanıtım veya çok sayıda olumsuz yorum veren içerik yayınlarsanız gönderinizi silmeyi seçebilirsiniz.

Bir gönderiyi ikinci kez silmek, pazarlamacı olarak sık sık kullandığım bir stratejidir. Satış gönderilerine / ürün gönderilerine sahip olmak, çevrimiçi para kazanmak için arada bir önemlidir. Bu yüzden gönderileri 24/48 saat sonra silebilirsiniz böylece insanlar yalnızca beğendikleri içeriği görecekler. Ayrıca, ne kadar harika içerik yayınladığınızı gördüklerinde daha fazla sayıda insanı sizi takip etmeye ikna etmeye yardımcı olabilir.

Bir gönderiyi silmek için Instagram’da aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Instagram profilinize gidin (resminizle daire içine)
 2. Silmek istediğiniz fotoğrafa tıklayın
 3. ‘…’ ekranınızın üst kısmında
 4. Kırmızı yazı tipi ‘Sil’ düğmesini tıklatın
 5. Bir açılır pencere görünecek, ‘Sil’e tıklayın

Instagram gönderileri için sizlerin de ipuçları varsa görmek isteriz. Yorumlarda bize bildirin!

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar