test
Ana SayfaBlogHerkesle Aynı Ürünleri Satarken Nasıl Öne Çıkabilirsiniz?

Herkesle Aynı Ürünleri Satarken Nasıl Öne Çıkabilirsiniz?

Yazar

Tarih

Kategori

Rakiplerinizin satış yaptığını ve sizinle aynı ürünlere erişebileceğini bilmek biraz sinir bozucu olabilir. Ancak, herkesle aynı ürünleri satarken öne çıkmanın açık bir yolu vardır. Rekabetinizi yok etmenin sırrı yaratıcılık konusunda ustalaşmaktır.

Kendinize rekabet avantajı sağlamak için biraz daha fazla çalışmanız gerekebilir, ancak bunu yapmak kolaydır ve kesinlikle değerlidir. Bu yazıda, herkesle aynı ürünleri satarken nasıl öne çıkacağınızı paylaşacağım.

1. Ürün Görselleri

Bir ürün sayfasının en önemli kısmı, satın al düğmesinin yanı sıra, ürün görüntüsüdür. İnsanlar her zaman ne aldıklarını görmek isterler. Dünyadaki en iyi ürün açıklamasını yazabilirsiniz, ancak resim yoksa, satış oranları zayıf olacaktır.

Dropshipping yaparken, herkes aynı ürün görüntülerini paylaşabilir. Ancak, yapmayı sevdiğim küçük bir hile, ki bu biraz daha fazla iş demektir, Photoshop’un görüntüyü farklı bir tasarıma dönüştürme özelliğiyle siz elinizdeki görseli farklı bir şekilde dönüştürebilirsiniz.

ThemeForest.net, CreativeMarket.com veya benzeri web sitelerinden maket satın alabilirsiniz. Örneğin, tablet satıyorsanız bir masa maketini satın alabilir ve tableti görüntüye Photoshop ile yapıştırabilirsiniz. Yemek takımı satıyorsanız, zarif çiçeklerle stilize edilmiş bir maket satın alabilirsiniz. 

Sanat eserleri satıyorsanız, duvar arka planları satın alabilir ve resmi farklı duvar stillerine veya renklerine Photoshop ile ekleyebilirsiniz, böylece insanlar bunu evleri için daha iyi hayal edebilir.

Önce:

ürününüzü düzenleme görüntüleri

Sonra:

ürününüzü düzenleme-görüntüleri-mock-up'larla

Mock-up’lar ürününüz için iyi çalışmıyorsa, görüntünüz için benzersiz bir arka plan oluşturmak veya bu ekstra pop’u vermek için farklı arka plan renkleriyle oynamak için bir stok fotoğrafı kullanabilirsiniz.

Resimlerinizi bir sonraki seviyeye taşıdıktan sonra, kopyalamayı önlemeye yardımcı olmak için markanızı resmin bir yerine koymak isteyeceksiniz. Logonuzu alt köşeye filigranla işaretlendirerek ve ince tutarak ekleyebilirsiniz. Ayrıca, tasarımınızı başka kimlerin çaldığını görmek için Google’da resminizde arama yapabilirsiniz, çünkü gerçekten o görselin yaratıcısı siz olmuş olacaksınız.

2. Ürün Videoları

Başlangıçta, her ürünün izleyiciye faydalarından bahsederken eklediğiniz ürün görüntülerini slayt gösterisini yaparak ürün videoları oluşturabilirsiniz. Bazı insanlar ürün açıklamasını okumak yerine ses dinlemeyi tercih edebilir.

İşletmeniz büyüdükçe, eski müşterilere e-posta gönderebilir ve sosyal kanıt için bir video incelemesi yapmalarını isteyebilirsiniz. Onlara, gelecekteki satın alımları da teşvik eden kendi adlarıyla (amandajones) özel bir indirim kodu sağlayabilirsiniz.

Kissmetrics’e göre, web sitesi ziyaretçilerinin ürün sayfasında bir video izledikten sonra ürününüzü satın alma olasılığı% 64-85 daha fazladır. Müşterilere daha yüksek bir dönüşüm oranına neden olacak daha fazla değer sağlayacaksınız. Dönüştürmek daha da kolay olacağı için en popüler ürün sayfalarınıza video eklemek isteyeceksiniz.

Örnek olarak bu Gareth Brommell gönderisi kullanın. “Mutlu Yıllar” yerine logonuzu aynı yerde görmek isteyebilirsiniz. Videonuzu oluştururken, ürünü açıklayan bir seslendirmeye sahip olmak isteyeceksiniz ve birkaç varyasyonunuz yoksa görüntülerin hızını değiştirmek isteyebilirsiniz.

Gareth Bromell (@garethbromell) tarafından 25 Eyl 2016 tarihinde 9:31am PDT’de yayınlanan bir video.

3. Blog

Öne çıkmanın bir başka kolay yolu da düzenli blog içeriği oluşturmaktır. İlk günden itibaren küçük bloglar yazarak satış oranları artırmak mümkündür. Mağazanız için yazdığınız bir blog gönderisi, blogun tek başına yeniden hedeflenerek iki satış yapmasına sebep olabilir ve şimdiye kadar yayınladığınız en ucuz reklamlardan biri olabilir.

İki satış çok fazla gibi görünmeyebilir, ancak henüz hedefiniz, endeksiniz ve izleyiciniz yoksa bu baya iyi bir satış demektir. Bir yılı aşkın süredir içerik üretirken olasılıkları hayal edin.

İçerik söz konusu olduğunda, siteyi kendi başına yönetiyorsanız haftada 5-7 blog yazısı yazmak isteyeceksiniz. Bir ekibiniz varsa, Neil Patel’in blog tavsiyesine uyabilir ve zaman içinde ayda 1.000.000 ziyaretçi almak için günde 3 kez, her gün benzersiz içerik yayınlayabilirsiniz.

Haftada birden fazla kez yeni içerik yayınlamak, insanların sitenize birden fazla kez gelmesini sağlamak için yeterli olacaktır. Ayrıca bulunacak daha fazla yol yaratır. Ayrıca tarayıcıların size güvenebilecekleri hissine sahip olmasını sağlar. Bu uzun vadeli bir oyundur. Çok fazla iş yükü var gibi görünebilir ama karşılığını verecektir.

İçeriğinizi iki kategoriye ayırın: arama ve tıklamalar. Her iki içerik türünü de oluşturarak organik olarak büyürsünüz. Arama içeriği, Google’da sıralama yapabilmeniz için SEO oyunlarınızı içerir. Clickbait içeriği, bugün trafiği yönlendirmenize yardımcı olmaktır. İki içerik türü arasında geçiş yapmak isteyebilirsiniz.

mağazanızı başlatma blog

İnsanlar benzersiz içeriğinizi kopyalayamıyor mu? Elbette kopyalayabilirler. Ancak daha sonra Google onları yinelenen içerik için cezalandırır. İçerik oluşturucu siz olduğunuz için daha yetkili görüneceksiniz. Ayrıca, içeriği döndüren siyah şapkacılar bile uzun vadede çok uzağa gidemez.

Çoğu insan uzun bir süre boyunca içerik yazma dayanıklılığına sahip değildir, bu nedenle yavaşça radarlarından düşer ve web sitelerini artık aktif değilmiş gibi gösterir ve size bir avantaj sağlarlar.

4. Ücretsiz dünya çapında nakliye sunun

Kimse nakliye için para ödemek istemez. Wharton pazarlama profesörü David Bell’e göre, insanlar daha yüksek bir ürün indirimi (10 $ değerinde) yerine ücretsiz gönderime (6.99 $ değerinde) sahip olmayı tercih ediyor.

ePacket teslimatı ile nakliye maliyeti ortalama birkaç dolar olurken, kapıdan kapıya ödeme sunarken genellikle 30 gün içinde ürün teslim edilir. Nakliye maliyetlerinin ücretsiz olması terk edilmiş sepet fiyatlarını düşürmeye yardımcı olacaktır.

teklifsiz-dünya çapında-nakliyeBazı mağazalar belirli koşullar altında ücretsiz gönderim yapmayı tercih etmektedir. Örneğin, ’25 TL’nin Üzerindeki Tüm Siparişlerde Ücretsiz Kargo.’ Sonuçta, ücretsiz kargo bu koşulları eklemekten daha iyi dönüşümleri artırır. Koşullar ortalama sipariş değerini artırmaya yardımcı olsa da, bazı müşterilerin satın almasını bile engelleyebilir.

TechCrunch’a göre, tüm çevrimiçi perakendecilerin neredeyse yarısı ücretsiz gönderim sunar, bu da eğer mağazanızda sunarsanız potansiyel bir müşteri için daha çekici hale gelir.

5. Destansı müşteri desteği sağlayın

Markanızı diğerinden ayırt etmenin en hafife alınan yolu, daha iyi müşteri desteği sağlamaktır. Çoğu işletme satış yapılmadan önce büyük destek sunar. Ancak, müşterilerinize ürünlerinden memnun olmadıklarında, ürün aldıktan sonra nasıl davrandığınız, dünya çapında bir fark yaratabilir. Başka biriyle aynı ürünleri satsanız bile, daha iyi destek sağlarsanız, büyük olasılıkla gelecekte rakibiniz yerine sizden tekrar satın alırlar.

Destansı müşteri desteği sağlamak söz konusu olduğunda aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

  • Arkadaş canlısı olun: Tatillerde müşterilerinize alışverişleri için teşekkür eden bir tatil kartı postalayabilirsiniz. İşletmeniz hayır kurumuna bir yüzde bağışlarsa, satın almalarının hayır kurumu için belirli bir miktar para toplamanıza yardımcı olduğunu bildirebilirsiniz. Ayrıca gelecekteki satın alımlar için onlara kendi VIP indirim kodlarını da verebilirsiniz. Mümkünse, notun el yazısıyla yazılmış ve kişiselleştirilmiş olduğundan emin olun, böylece bunun yalnızca herkese gönderdiğiniz genel bir kart olmadığını bilirler.

  • Saygılı olun: Bazen müşteriler mutsuz olduğunda, bazı kızgın e-postalar yazabilirler. Ancak, hiçbir koşulda onlara aynı şekilde cevap vermemelidir. Sizin işiniz durumu tersine çevirmektir. Sakin, saygılı ve pozitif kalarak, sorunu çözerken müşterinizin gününü aydınlatmanıza yardımcı olabilirsiniz.

  • Onlara istediklerini verin: Müşteriniz bir ürün için para iadesi isterse, soru sormadan bunu sağlayın. Çok fazla şirket, olması gerekmeyecek müşterilere tutunmak için çok çabalamaktadır. Para iadesi söz konusu olduğunda, bir müşteriye ayrılmak istemeden önce kalmak için nedenler sağlamak çözümü getirecektir. Bu, karar verdikten sonra kalmaları için onları zorlamakla ilgili değil. Bazen müşteriler ürününüzle veya şirketinizle ilgisi olmayan nedenlerle geri ödeme ister, bu nedenle istediklerinde kişisel olarak almayın.

  • Yukarıdaki maddeleri kullanarak daha iyiye doğru gidin: Müşterileriniz bir kaideye oturtulur, size en değerli eşyalarını verirler: zaman ve para. Sizi sosyal medyada takip ederken zamanlarını verirler ve ürününüzü satın alırken paralarını verirler. Onlara bu yüzden en iyi arkadaşınız gibi davranın. Sevecekleri içerikler oluşturun. Sosyal medyadaki yorumlara, blog gönderilerine ve e-postalara yanıt verin ve onları tanıyın. Arada sırada birkaç müşteriye teşekkür etmek için ücretsiz bir hediye gönderin.

İşte müşterilerinize sunmak için müşteri desteği türü için ilham kaynağı olarak kullanabileceğiniz 10 müşteri hizmetleri hikayesi.

6. Özel ürünlere sahip olmak

Herkesle aynı ürünleri satarken öne çıkmanın sırrı, hem özenle seçilmiş malların hem de özel ürünlerin bir karışımına sahip olarak harika bir ürün seçimi sağlamaktır. Walmart gibi en büyük perakendecilerde bile bu ikisinin bir karışımı vardır.

Yalnızca benzersiz ürünlerden oluşan bir mağaza oluşturmanın maliyeti yüksektir ve marjlar düşüktür. Sadece özel mal satma riski, rekabet avantajını kaçırabileceğinizi gösterir.

özel ürünlere sahip olmak

Özel ürünleriniz nakliye gerektiren fiziksel ürünler olmak zorunda değildir. Yazdırılabilir kitaplar, e-kitaplar veya kurslar oluşturabilirsiniz.

Örneğin, kadın giyim satıyorsanız, modaya uygun bir görünümün nasıl oluşturulacağı hakkında bir e-kitap oluşturabilirsiniz. Ev dekorasyon ürünleri satıyorsanız, ev için yazdırılabilir sanat eserleri satabilirsiniz. Köpek ürünleri satıyorsanız, insanların indirebileceği bir köpek eğitim kursu oluşturabilirsiniz.

7. Kişilik oluşturun

Herkesle aynı ürünleri satarken öne çıkmak için sattığınız ürünlere biraz kişilik eklemeniz gerekir. Yazdığınız içerik ürünlerinize hayat verebilir veya en azından bir müşterinin yüzünü güldürebilir. İçeriğinizi yazarken eğlenceli olmaktan korkmayın. Müşterileriniz bunu takdir edecektir.

Aşağıdaki Tipsy Elves örneğiyle, eğlenceli metin yazarlığı görüyorsunuz. İçerik ayrıca ‘sıradan dışında herhangi bir şey’ görünümü oluşturmak için öğenin nasıl giydirilmeye dikkat etmesi konusunda önerilerde bulunuyor.

açıklamalarla birlikte kişilik ekleme

Ürün açıklamasının dışında, içerik her şekilde önemli bir rol oynar. Grafikleriniz, Hikayemiz sayfası ve blog gönderileriniz de esprili olabilir. Hikayeniz sayfanızla, ürünlerinizle ilgili farklı resimlerinizi sergileyerek kişilik ekleyebilirsiniz.

Örneğin, bir kedi ürün mağazası işletiyorsanız, Hikayeniz sayfanızda kedilerle çevrili bir resminiz olabilir, bu kişiliğinizi göstermenin eğlenceli bir yolu olacaktır. Mağazanız drone satıyorsa ürünlerinizden biriyle oynarken videolarınızı alabilirsiniz. Doğum veya bebek ürünleri satıyorsanız, bebeğinizle bir resminizi çekebilirsiniz.

Blog yayınlarınızla, komik GIF’ler veya grafikler koyarak kişilik ekleyebilirsiniz. Banner resimlerinizle renk seçimleriniz, kopyalarınız ve resimlerinizle kişiliğinizi ekleyebilirsiniz.

Kişiliğinizi nasıl sergileyebileceğiniz, markanızın nasıl görüntülenmesini istediğinize bağlıdır. İnsanların genellikle markalara aşık olmadıklarını, insanlara aşık olduklarını unutmayın. İnsanlar Steve Jobs yüzünden Apple’ı sevmiyor.

İnsanlar Facebook, Instagram ve SnapChat’i seviyorlar çünkü dünyanın her yerinden arkadaşlarıyla ve aileleriyle kolayca bağlantı kurabiliyor ve güncel kalabiliyorlar. Markanızı sunarken, insan yönünüzü göstermeniz önemlidir.

8. Daha fazla yorum almaya dikkat edin

Herkesle aynı ürünleri satarken öne çıkmanın kolay bir yolu, rakiplerinizden daha fazla yoruma sahip olmaktır. Mağazanız ne kadar çok yorum alırsa, daha popüler görüneceğiniz için müşterilerinizin sizden satın alma olasılığı o kadar artar.

Bu, müşteriler mağazanızdan satın alan müşterileri görseller veya videolar aracılığıyla ürününüzü kullanarak görebilecekleri için mağazanızdaki dönüşüm oranınızı artırmanıza da yardımcı olacaktır.

daha fazla yorum alma

Daha fazla yorum almak için yorum bırakmak için müşterilerle iletişime geçebilirsiniz. Ürün sayfasında yorum bırakmak için her müşteriye kişisel olarak e-posta gönderebilirsiniz. Çok yönlü bir inceleme yapmak için cevaplamaları gereken bazı sorularınız olabilir.

Sorabileceğiniz sorular şunlardır:

  • Bu ürünü bir arkadaşınıza tavsiye eder misiniz? Eğer öyleyse, neden?
  • Bu ürünü satın almana ne neden oldu?
  • Satın alma işleminizde hangi ürün avantajlarını seviyorsunuz?
  • Bu ürünü daha iyi yapan nedir?
  • Paylaşmak istediğiniz ürünü giydiğiniz veya kullandığınız herhangi bir fotoğrafınız var mı?
  • Eklemek istediğin başka bir şey var mı?

İndirim veya küçük bir hediye gibi yorum yapmadan ayrılmamaları için onlara bir teşvik sunun. Satın aldıkları ürünlere göre yorum bırakılacak yerin doğrudan bağlantısını gönderin. Bir yorum bırakmamayı seçerlerse, yorumlarını tamamen almaktan vazgeçmeyin. Zamanla, her müşteri ürünlerini aldıktan yaklaşık 2-4 hafta sonra yorum istemeye devam ederseniz, rakiplerinizden daha fazla yorum kazanacağınızı göreceksiniz.

9. Deneyime odaklanın

Herkesle aynı ürünleri satarken öne çıkmak için her gün kendinize ‘Müşterilerim için destansı bir deneyim yaratmak için mağazamı bir üst seviyeye taşımak için bugün ne yapabilirim?’ diye sormalısınız.

Bunu her gün yaparsanız, mağazanızın sürekli daha iyi olacağını göreceksiniz. Disney’e rakip olacak en iyi rol modeli bulmak söz konusu olduğunda, bu kişi en iyi hedefleri kurmayı düşleyecektir.

Disney Movie Rewards web sitelerinde, filmlerini satın aldıkları için teşekkür etmek için kişilere ödüller sunuyorlar. Ancak, puan kazanabilir ve satın alma olmadan bile freebies’e erişebilirsiniz. Doğum gününde puan alırsın.

Bir anket doldurursanız, puan alırsınız. Puanlarınızla kitapları indirebilir, figürleri, filmleri ve hatta Walt Disney Studios turu alabilirsiniz. Mağazanız aynı ödüllerin tümünü sağlayamasa da, ürünlerinizi satın alarak puan kazanan müşteriler için ücretsiz anında indirme ürünleri ve küçük bir ücretsiz hediye sunabilirsiniz.

küçük-ücretsiz hediyeler sunmak

Çevrimiçi deneyiminiz söz konusu olduğunda, öne çıkan bir deneyim yaratmalısınız. DisneyStore.com web sitesine bakarsanız, ürünler ve resimlerin bir hikaye anlattığını göreceksiniz. Resimlerle sizi veya bu durumda olan çocuklarınızla ürünle birlikte kendisini hayal etmesini sağlayacaksınız.

ücretsiz hediye

Başlık kategorileri söz konusu olduğunda bile, Disney kelimenin tam anlamıyla müşterilerinin alışveriş yapmak isteyeceği mümkün olan her kategoriyi düşünmüştür. Etkileyici bir ürün kategorisi yelpazesine sahiptirler. En sevdiğiniz Disney filmlerini temel alan ürünlere göz gezdirebilirsiniz.

Kıyafet, süs eşyası, çanta gibi ürün kategorilerini sıralayabilirsiniz. Ayrıca kızlar, erkekler, bebek ve yetişkinler gibi yaş grubunuza göre sıralama yapabilirsiniz. Bir Disney parkında bir şey gördüyseniz ve satın almayı unuttuysanız, Disney Parks bölümünden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Web siteniz için kategoriler oluştururken, müşterilerinizin alışveriş yapacağı tüm farklı yolları düşünmelisiniz.

Örneğin, kıyafet satıyorsanız, insanların tam olarak istediklerini daha iyi bulabilmeleri için müşterilerin renk ve boyuta göre sıralamalarına da izin verebilirsiniz.

10. Sitenizi günlük olarak güncelleyin

Birçok girişimci birkaç ay sonra e-ticaret mağazalarına olan ilgisini kaybediyor. Birçoğu parlak nesne sendromundan muzdariptir ve ilgilerini çeken başka bir ürüne geçer. Herkesle aynı ürünleri satarken gerçekten öne çıkmak istiyorsanız, mağazanıza uzun vadeli bir süreyle sürdürülebilir kılmalısınız.

Bir yıldan uzun bir süre boyunca haftada birden fazla kez yeni ürün ve içerik eklerseniz arama motorlarında üst sıralarda yer alırsınız. Eklemek için, müşterilere mağazanıza geri gelmeye devam etmeleri için bir neden de vereceksiniz, çünkü her zaman göz atmaları için yeni içeriğe sahip olacaksınız.

upadate-your-e-ticaret-mağaza-günlük

Blogunuza ve sosyal medyanıza yeni içerikler eklemek, insanların mağazanızı hala yönettiğinizi bilmesini sağlar. Etkin olmayan gibi görünüyorsa, insanlar sipariş ettikleri takdirde ürününü alamayacaklarını düşündükleri için başka bir yere göz atmayı seçebilirler. Bu, çevrimiçi olarak aktif olmamak rekabete göre avantaj sağlar.

Sizde eklemek istediklerinizi bize yorumlarda bildirebilirsiniz. 🙂

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar