Free Porn
Ana SayfaAffiliate MarketingMulti Level Marketing ile Kazanmanın 9 Yolu - 2022

Multi Level Marketing ile Kazanmanın 9 Yolu – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Çok Düzeyli Pazarlama, Ağ Pazarlama, Doğrudan Satış, Ev Tabanlı İşletmeler, buna ne derseniz deyin, MLM’ler, piramit mi yoksa Ponzi şemaları mı olduklarını belirlemek için yıllardır Federal Ticaret Komisyonu’nun incelemesine giriyor.

Kısa satıcılar, birkaç ay önce çoğunluğa atlayarak FTC’yi MLM şirketleri için daha kısıtlayıcı kurallar benimsemeye teşvik etti.

Bu şirketlerin bazılarının hala yüksek açık oranları var ve diğerleri geçen ay kısa faizlerinde önemli bir düşüş yaşadı.

MLM şirketleri, bir ürünü satmak için satış görevlilerini işe alarak çalışır ve alt hatlarına alınan kişilerin satışlarına dayalı olarak ek komisyonlar sağlar. Bu, doğrudan işe alınanları ve onların işe alınanlarını içerir.

Size bu yazımızda böyle bir iş modeli içinde nasıl kazançlı olabilirsiniz bunu aktaracağız.1. Ciddi Olun

Şaka gibi davranmayın. İşiniz ruhunuzdur ve sadece bir hobi değildir. Doğru zihniyetle başlar ve başarılı olmak istiyorsanız, fedakarlık yapmaya istekli olmalısınız. Bu, kendinize yatırım yapmak, sektördeki meslektaşlarınızla ağ kurmak, en son trendleri incelemek ve bunları uygulamak için daha fazla zaman harcamak anlamına gelir. Çünkü uygulama olmadan bilgi bir işe yaramaz.2. Arkadaşlarınıza İş Beklentileri Gibi Davranmayın

Arkadaşlarınız en değerli girdileriniz veya müşterileriniz olabilir, ancak bu doğal bir süreçtir ve zorlamak istemezsiniz. İçgüdünüz size bir ürünü bir arkadaşınıza satmamanızı veya satmamanızı söylüyorsa, yapmayın. Sadece işleri daha da kötüleştirir ve onlar söyleyebilir. Kararınızı kullanın ve ağ pazarlama sınıfınızın size söylediklerini körü körüne takip etmeyin. Öğrendiklerinizi sizin için işe yarayacak şekilde öğrenin ve düzeltin.3. Sosyal Medyayı Kullanın

Sosyal Medya, siber uzaydaki nihai pazarlama aracınız ve kanıtlanmış bir tür ağ pazarlama başarı formülü gibidir. Gerçek hayatta, işe alınacak yeni ekip üyeleri bulmak zor olabilir. Ancak sosyal medya ile istediğiniz bir rüya takımı oluşturmaya çalışabilirsiniz. Değer katmak için ücretli reklamlara yatırım yapın ve hedef kitlenizle aktif olarak bağlantı kurun. Herhangi iki platformla başlayın ve Facebook ve LinkedIn gibi bu platformlarda uzmanlaşmaya devam edin. Çünkü, ağ pazarlamanızın dijital tarafı söz konusu olduğunda, tüm esnafların krikosu ve hiçbirinin ustası olmak istemezsiniz.4. Bir Mentora Yatırım Yapın

Bir akıl hocasına yatırım yapmak büyük bir EVET. Orada bulunmuş, bunu yapmış ve hala büyüyen birini istiyorsunuz. Niye ya? Çünkü ilk başladığınızda, çözmeniz gereken birçok şey var. Mentorlar bunu bilirler ve aynı zamanda dağınıklığı ortadan kaldırmak ve işleri halletmek için ne gerektiğini de bilirler. %20 üretken ve odaklanmış bir çabayla %80 sonuca ulaşmak gibidir. Bunu ister misin? Bir akıl hocası edinin.


5. Büyüme Zihniyetine Sahip Olun

Yukarıda zihniyetten bahsetmiştik ama bununla farkı şu – bu sadece ciddi olmakla ilgili değil, aynı zamanda bir gelişim zihniyetine sahip olmakla ilgili. Ne demek istiyoruz? Bahisler aleyhinize olsa bile pozitif olmalısınız. Kendinize inanmalı, başarısız olmaktan korkmamalı ve istediğiniz noktaya gelene kadar zorlamaya devam etmelisiniz. Çoğu insan başarısız olur ve yenildikleri bir galibiyet serisindeyken pes eder. Farklı olun ve istediğinizi elde edeceksiniz, diyoruz.


6. Tutarlı Olun

Tutarlılık, disiplinin ve istediğiniz sonuçları elde etmenin anahtarıdır. İnsan olarak başarılıysanız, bir ağ pazarlamacısı olarak da başarılı olabilirsiniz. Öğrenmen gereken birçok şey var. Ancak tutarlı kalmazsanız bu olmayacak. Daha fazla tutarlılık, daha fazla sonuç ve daha fazla sonuç, sizin için daha fazla kapı açar.


7. Otomasyon Araçlarını Kullanın

Ağ pazarlama başarısı için gönderileri planlamaktan haber bültenleri, hatırlatıcılar ve diğer MLM stratejileri göndermeye kadar, zaman kazanmak ve gerçekten üretken olmak için ağ pazarlama çalışmalarınızda otomasyon araçlarını kullanın. Bugünlerde Yapay Zeka, sohbet robotları ve sosyal hizmet yönetimi paketleri gibi şeyler, potansiyel müşterilerinizle iletişim kurmayı çok daha kolay hale getiriyor. Zamandan tasarruf edecek, daha fazla satış yapacak ve işin en iyi yanı mı? Her dakikasını seveceksin.8. Araştırmanızı Yapın

Ağ pazarlamacılığına girerken, kesinlikle tutkulu olduğunuz ürünleri sattığınızdan emin olmalısınız. Sizinle benzer ilgi alanlarına sahip markalarla bağlantı kurun ve şirketin tazminat planlarını araştırmak gibi araştırmalarınızı yapın.9. Gerçekçi Ol

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi pazarlarken gerçekçi olduğunuzdan ve gerçekçi olduğunuzdan emin olun. Müşterilerinize sunduklarınız konusunda samimi olun ve asla fazla satış yapmayın. Gösterişli reklamlar yaptığınızda veya çaresiz göründüğünüzde hiçbir şey insanları sizden uzaklaştırmaz. Artıları ve eksileri açıklayın, iyiyi ve kötüyü gösterin ve insanların karar vermesine izin verin.


Bonus: Sponsor Olmaya Hazırlanın

Eyleme yeni katılanların katılmasına izin verirken, büyük bir kalabalığı davet etmek istemezsiniz. Güvenilir birkaç kişiye sponsor olun, onları ürünleriniz ve hizmetleriniz konusunda eğitin ve eğitin ve onlara büyümeleri ve gelişmelerini sağlayacak ortamı verin.

“Ticari girişimin iki ve yalnızca iki temel işlevi vardır: pazarlama ve yenilik.”
-Peter Druker

Birçok şirketin yönetimi yukarıdaki ifadeye katılmamaktadır.

Pazarlama: Kilit Stratejik İşlev mi, Gereksiz Masraf mı? Birçok kuruluş, Pazarlamayı bir işi bir sonraki seviyeye taşımaktan sorumlu departmandan ziyade bir masraf olarak görür.


Bu algı, yalnızca Pazarlama departmanına parası yetmeyen küçük şirketler arasında popüler değildir. Yukarıdaki örnekteki gibi büyük kuruluşlar, Pazarlamanın bir işletmenin büyümesine ve karlı olmasına nasıl yardımcı olabileceğini anlamıyor gibi görünüyor.

Sebeplerden biri, hemen hemen herkesin, şirket sahibi veya şirket içi satış ve pazarlama memuru olsun, pazarlama yapabileceğini düşünmesidir.

Pazarlama işlevi, uzmanlaşmış bir departman yerine, satış veya idari destek gibi diğer sorumluluklarla bir araya getirilmiştir. Pazarlamanın bir kuruluş içindeki rolü hakkında bilgi eksikliği de vardır.

Bunu açıklığa kavuşturmak için bir dakikanızı alacağım. Kısa vadede Pazarlama, anında gelir (satışlar) oluşturmaktan sorumludur. Orta ve uzun vadede rolü, şirketin hayatta kalmasını, kârlı kalmasını ve büyümesini sağlamaktır. Birçok pazarlamacıdan yalnızca anında satış oluşturmaya odaklanması istenir.

Bu nedenle promosyonların, fiyat indirimlerinin ve diğer “sınırlı süreli” anlaşmaların yaygınlığı. İşletmenin faaliyet göstermesi için ihtiyaç duyduğu geliri elde etmek için bu kısa vadeli kampanyalara ihtiyaç duyulsa da, şirketi ileriye taşıyan orta ve uzun vadeli stratejidir.

Pazarlamanın bir işletmedeki ikili rolüne ilişkin daha ayrıntılı bir açıklama için Dr. Emily Coleman’ın The Mission of Marketing adlı mükemmel makalesini tavsiye ederim.

Evet, kârdan bir kesinti yapacaksınız, ancak bu ancak onlar başarılı olduktan sonra olur. Ne kadar başarılı olurlarsa, o kadar çok kazanırsınız ve gerçek şu ki, aslında onların yerden kalkmalarına ve kilometrelerce koşmalarına yardımcı oluyorsunuz. Bu satışları ağ pazarlaması yoluyla yapmak mümkündür, ancak yalnızca doğru yaparsanız.

Yukarıdaki ipuçlarını not edin, bunları sonuna kadar kullanın ve kesinlikle sonuçları göreceksiniz. Ve son olarak, sürekli öğrenmeye devam ettiğinizden ve trendleri takip ettiğinizden emin olun.

Başkalarının hatalarından ders alın ve eğlendirmenin ve yeni potansiyel müşteriler yaratmanın yenilikçi yollarını deneyin. Pazarlama çabalarınızın yalnızca ödül kazanmasını değil, aynı zamanda eğlenceli olmasını da istiyorsunuz.

Network marketing’ten para kazanmak isteyenlere özel yazılar paylaşmaya devam edeceğiz. Sizin de bu konuda fikirleriniz varsa lütfen bizimle paylaşın.

Yazımızda Multi Level Marketing ile Kazanmanın 9 Yolunu sizlere aktardık.

Daha fazla para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.


Kaynaklar: 1, 2


Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar