Free Porn
Ana SayfaAffiliate MarketingTürkiye'deki En İyi 9 Network Marketing Şirketi

Türkiye’deki En İyi 9 Network Marketing Şirketi

Yazar

Tarih

Kategori

Network marketing işi doğrudan satış tekniklerini uygulayan bir iş türüdür. Ürünü alırsınız, kullandıktan sonra memnun kalırsanız tavsiye edersiniz. Bu tavsiyenin birçok reklam modelinden daha çok etkili olduğu görülmüştür. 

Doğrudan satışta satış mal veya ürünlerin yüz yüze evlerde veyahut ofislerde yani perakende satış sayılmayacak ortamlar dışında satışçı tarafından bilgilendirerek yapılan satış türüdür ve satışçı bunun üzerinden kazanç sağlar. 

Bir ileri versiyonu olan ağ pazarlama yani çok katlı pazarlamada satışçı hem bireysel olarak sattığı ürünler üzerinden hem de satışçının ekibinden gelen satışlardan kazanç elde etmektedir


MLM açılımı nedir?


MLMMulti Level Marketing kelimelerinin kısaltmasıdır. Çok katlı pazarlama olarak Türkçeye çevrilmektedir. Çok katlı pazarlama; distribütörler, temsilciler veya danışmanlar iki farklı faaliyeti sonucunda kazanç elde edebildikleri bir doğrudan satış türüdür.

Türkiye’deki MLM Şirketleri ve Doğrudan Satış Kuralları

Türkiye’de Doğrudan Satış Kuralları


Türkiye’nin doğrudan satış konusunda aslında oldukça liberal kuralları var. Bilmeniz gereken başlıca kurallardan bazıları şunlardır:

  • Normal iş yeri dışında yapılan sözleşmeler, okunaklı bir biçimde en az 12 punto ile yazılı olmalıdır.
  • Satıcı veya hizmet sağlayıcı, tüketiciyi şartlar ve koşullar hakkında yeterince bilgilendirmelidir.
  • Tüketici, ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir.
  • Tüketici, iptal süresi boyunca normal aşınma ve yıpranmadan sorumlu değildir.
  • Satıcı veya hizmet sağlayıcı, satın almayla ilgili tüm verileri kayıtlarında üç yıl süreyle tutmalıdır.
  • Doğrudan satıcılar en az 18 yaşında olmalıdır.
  • Doğrudan satıcılar, doğrudan satış sisteminden diledikleri zaman ceza ödemeden çekilme hakkına sahip olmalıdır.
  • “Çabuk zengin olma” planları ve satıcıları yönlendirmek için gerçekçi olmayan vaatlerde bulunmak yasaktır.
  • Doğrudan satış şirketleri, doğrudan satıcıların satış faaliyetlerinden doğrudan satıcılarına karşı ciddi şekilde sorumludur.


Türkiye’deki En İyi 10 MLM Şirketi


Türkiye’deki birçok insan kendi işini yürütme vizyonuna sahiptir. Bu nedenle, MLM, para şeklinde çok az yatırım gerektiren, ancak sahibine finansal özgürlük verebilecek birçok olasılığa sahip bir iş formatı olduğu için son derece popüler hale geldi.

İşte Türkiye’deki en iyi 10 MLM şirketi:

1-Tupperware
1948 yılında Earl Tupper tarafından kurulan, gıda maddelerini depolamak için harika ürünler olarak tüm dünyada seviliyor.

Earl muhtemelen Türkiye’nin şirketinin büyüyeceği bir yer olacağına dair bir vizyona sahip değildi, ama oldu. Merkezi Massachusetts, Leominster’de bulunan, birçok Türk temsilci tarafından kullanılıyor, satılıyor ve seviliyor.

Küresel bir topluluğu, özellikle de kadınları, fırsatlar, zenginleştirme, kutlama ve her şeyden önce canlandırıcı ilişkiler yoluyla en iyi benliklerini gerçekleştirmeleri için ateşleyin. Tüm paydaşlarımızın yararına kârlı gelir artışını hızlandırmayı taahhüt ediyoruz.

2-PM Uluslararası


Merkezi Lüksemburg’a yakın olan PM International, Türkiye’de çok sayıda temsilciye sahiptir. Şirket, çok seviyeli bir pazarlama formatı kullanarak besin takviyeleri, kişisel bakım ürünleri ve kilo yönetimi ürünleri üretir, pazarlar ve satar.

PM International, Rolf Sorg tarafından 1993 yılında Almanya’da kuruldu ve kurulduğu günden bu yana önemli ölçüde büyüdü.

Dünya çapında, gıda takviyelerimizi (FitLine) ve kozmetik ürünlerimizi (FitLine med ve FitLine cilt serileri) 40’tan fazla ülkede dağıtıyoruz.

Avrupa ve ötesinde 35’in üzerinde lokasyondayız. Şu anda yaklaşık 170’i Speyer, Almanya’daki Avrupa Lojistik Merkezi’nde olmak üzere 400’den fazla personel istihdam edilmektedir. Bunlara ek olarak, dünya çapında çok sayıda distribütör var.

3-PartyLite
Dünyanın en sevilen Candle MLM Şirketlerinden biridir. Ve Türkiye halkı mumları sever, bu nedenle PartyLite’ın orada güçlü bir takipçisi vardır.

Her şey 1909’da Mabel Baker’ın ek gelir olarak arkadaşlarına ve komşularına satmak için mutfağında mum yapmasıyla başladı. Mabel’in mum tariflerini ve bu mumları satmak için insanlara yaklaşma şeklini kullanan PartyLite, 1973’te kuruldu. Şirketin merkezi Norwell, Massachusetts’tedir, ancak dünya çapında ofisleri vardır.

Bir başka şey ise algoritmaya göre günlük olarak yeni bağlantılar kurmak olarak karşımıza çıkıyor. Böylece ağınızı geliştirmiş ve etkileşiminizi artırmış olacaksınız.

Bu şirket, birçok kişi tarafından MLM Kahve Şirketlerinin Kralı olarak kabul edilir. 2008 yılında Bernardo Chua ve Shane Morand tarafından kurulan ve merkezi British Columbia, Kanada’da bulunan Organo Gold, üstün kaliteli kahve ürünlerini tüm dünyaya dağıtıyor. Organo Gold, 2015 yılında Türkiye’de faaliyete başladı ve o zamandan beri ülke çapında tanınmaya başladı.

Kurucu ortak Shane Morand’a göre: “Türkiye’nin coğrafi önemi, gelişen ekonomisi ve genç nüfus yapısı, Organo Gold’un misyonunu, ürün gruplarını ve fırsatını tamamlıyor.”

4-Kyani


Kirk Hansen, Dick Powell ve Carl Taylor, 2007 yılında Kyäni’yi kurdu.

Şirket, Alaska Somonu ve yaban yaban mersini bazlı ürünler pazarlar ve satar. Bunlar hem süper gıdalar olarak kabul edilir hem de onlarla yapılan takviyeler, vücudunuza ihtiyaç duyduğu beslenmeyi sağlamak için tasarlanmıştır. Şirketin merkezi Idaho Falls, Idaho’dadır ve misyonları şöyledir: “Sağlık ve fırsat yoluyla umut – daha iyi bir yaşam vaadi – getirmek.”

5-Herbalife


Herbalife’ın Türkiye’de birçok büyük temsilcisi var. Şirket ağırlık ve spor beslenme maddelerini pazarlar ve satar ve merkezi Los Angeles, California’dadır. 1980 yılında Mark Hughes tarafından kurulan Herbalife’ın ev tabanlı işletme sahipleri Türkiye dahil dünyanın her yerinde bulunabilir. Dünyanın en iyi beslenme ve kilo yönetimi ürünlerini ve doğrudan satışta en iyi fırsatı sunarak insanların hayatlarını değiştirmek.

Sonsuza Kadar Yaşayan Ürünler Birçok insan Aloe Vera’nın sunduğu tüm sağlık ve zindelik özelliklerini sever. Forever Living Products, içinde Aloe Vera bulunan çeşitli ürünler sunan 1978 yılında kuruldu. Şirket kısa sürede arı türevli ürünler sundu ve ürün sevgisi ve tazminat planı nedeniyle hızla büyüdü. Rex Maughan, Forever Living’i kurdu ve şirketin genel merkezi Scottsdale, Arizona’da bulunuyor.

Bireylerin onurlu bir şekilde olmak istedikleri şey olabilecekleri, dürüstlük, empati ve eğlencenin rehberlerimiz olduğu karlı bir ortam yaratacağız. Şirketimiz, ürünlerimiz ve sektörümüz için bir tutku ve inanç yaratacak ve bu inancı besleyeceğiz. ~ Sonsuza Kadar Yaşamak “Türkiye, doğal olarak girişimci olan harika insanlara sahip güzel bir ülke.” ~ Chuck Holmes

6-AmwayGördüğüm kadarıyla Amway 25 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Dünyanın en tanınmış MLM Şirketlerinden biri olan Amway, MLM alışveriş merkezi gibidir. Evde bakım, beslenme ve kişisel bakım alanlarında geniş bir ürün yelpazesine sahiptirler. Sorunu siz adlandırın ve Amway’in muhtemelen bunu çözebilecek bir ürünü vardır. 1959 yılında kurulan Amway’in genel merkezi Ada, Michigan’dadır. Ancak nereye giderseniz gidin genellikle bir Amway temsilcisi bulabilirsiniz. İnsanların daha iyi hayatlar yaşamalarına yardımcı olmak için her gün çalışıyoruz. Vizyonumuza, gelecek için daha iyi markalar ve fırsatlar sunarak ve küresel toplulukla cömertçe paylaşarak her yerde insanların potansiyellerini keşfetmelerine ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olarak ulaşıyoruz.

7-Avon


Türkçe söyleyelim… Ding Dong, Avon Çağrısı Dünyanın en eski doğrudan satış şirketlerinden biri olan Avon, 1886 yılında David McConnell tarafından New York’ta kuruldu. Şirketin merkezi şu anda Londra, Birleşik Krallık’ta ve Türkiye’de parfüm, kolonya ve diğer kişisel bakım ürünlerini sunan Avon temsilcilerini bulabilirsiniz.

8-Oriflame


Muhtemelen Türkiye pazarına giren ilk MLM Şirketiydi. Ve bu hareket akıllıcaydı çünkü yüksek kaliteli Oriflame kozmetik ürünleri Türkiye’deki birçok kadın tarafından beğenildi. Oriflame’in merkezi İsveç’in Stockholm kentindedir ve Jonas af Jochnick ve Robert af Jochnick kardeşler tarafından 1967 yılında kurulmuştur. Dünyanın dört bir yanındaki insanların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak bizim görevimiz ve amacımızdır. Bunu, İsveç’te yaratılan cilt bakımı ve sağlıklı yaşam odaklı, müşterilerimize kapsamlı bir güzellik ürünleri yelpazesi sunarak yapıyoruz.

9-Siberian WellnessSiberian Wellness1996 yılında Rusya’da Novosibirsk merkezli olarak kurulmuş bir yabancı network marketing firmasıdır.

Novosibirsk, Sibirya Federal Bölgesi’nin başkentidir. Rusya’nın Moskova ve St. Petersburg şehirlerinden sonra en kalabalık üçüncü şehridir. Novosibirsk, ayrıca otomotiv ve madencilik endüstrisi bakımından da büyük bir merkezdir.

Siberian Wellness, yirmi yaşlarında iki genç girişimci tarafından insan sağlığına hitap eden Rus bilimsel gelişmeleri tüketim pazarına sunmak niyeti ile kurulmuştur.

Bu kuruluş ile birlikte ithal ürünlerin egemenliğine son verilmek istenmiş ve yerli bilimsel gelişmeleri destekleme fikirleri kabul görmeye başlanmıştır. 1999 yılında ise firma, ilk üretim kompleksini başlatmıştır.

Siberian Wellness Türkiye, uluslararası alanda milyonlarca insanın, ürünlerini yakından takip ettiği yabancı  network marketing firmaları arasında bulunarak olarak ticari faaliyetlerini sürdürür. Siberian Wellness ürünlerini dünyanın üç kıtasında bulunan altmış beş ülkeden sipariş etmek mümkün.

Firma yaygın satış ağı ile insanlara sağlıklı ve kazançlı günler vaat ediyor. Network marketing, gelişmiş doğrudan satış sektörü olarak büyüyen bir pasta dilimini simgeliyor.


Uluslararası alanda milyonlarca insanın, ürünlerini yakından takip ettiği yabancı  network marketing firmaları arasında bulunarak olarak ticari faaliyetlerini sürdürür. 

Siberian Wellness ürünlerini dünyanın üç kıtasında bulunan altmış beş ülkeden sipariş etmek mümkün.

Firma yaygın satış ağı ile insanlara sağlıklı ve kazançlı günler vaat ediyor. Network marketing, gelişmiş doğrudan satış sektörü olarak büyüyen bir pasta dilimini simgeliyor.

Tüm bu şirketlerin büyük bir itibarı var, bu nedenle Türkiye’de ikamet ediyorsanız ve ev tabanlı bir iş düşünüyorsanız, bunlardan herhangi birini düşünebilirsiniz.


Yazımızda Türkiye’deki En İyi 9 Network Marketing Şirketi‘ni sizlere aktardık.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Kaynaklar: 1, 2, 3, 4

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar