test
Ana SayfaE-TicaretÜrün Fotoğrafçılığından Para Kazandıracak 18 İpucu - 2022

Ürün Fotoğrafçılığından Para Kazandıracak 18 İpucu – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Harika ürün fotoğrafları, gündelik ziyaretçileri alıcılara dönüştürme gücüne sahiptir. Ürün fotoğrafçılığı ne kadar iyi olursa, ürün sayfanız o kadar iyi etkileşim alır ve bu da bir görüntünün e-ticarette yaratabileceği güçlü etkiyi gösterir. Ürünlerinizin profesyonel fotoğrafçılığı etkileşiminizi, görüntü kalitenizi artırmaya ve ürününüzü farklı bir perspektifte sergilemenize yardımcı olabilir.

Ancak bu makale, ürün görüntülerini sizin için çekmek ve düzenlemek için bir profesyonel fotoğrafçı tutmakla ilgili değildir; kendi ürün fotoğraf çekiminizi yapmak ve bu yaklaşımın sağladığı avantajlarla ilgilidir. Burada, ürün çekim ipuçlarını ve fikirlerini öğreneceksiniz. Ayrıca, ürün fotoğrafçılığı kurulumu ve resimlerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz uygulamalar hakkında da bilgi edineceksiniz.

Ben bir Dropshipper’ım. Ürün Fotoğrafçılığını Neden Önemsemeliyim?

İşte birkaç neden:

Resimler başka birisine ait olabilir

Görüntülerin dropshipper’a ait olup olmadığını veya telif hakkına sahip başka bir kişiden alınıp alınmadığını ayırt etmek zor olabilir. Kendi ürün çekimlerinizi çekmek, web sitenizdeki görüntülerin sahibi olmanızı sağlayabilir.

Rekabetten sıyrılmak daha kolay

Müşteriler aynı görüntülerin reklamlarda do döndüğünü görebilir. Bir müşteri, daha önce onları pazarlayan markayla sizin aynı marka olduğunuzu düşünebilir. Onlara farklı bir resim göstererek, markanızı piyasada var olan diğer markalardan daha farklı hale getirebileceksiniz.

Ters resim aramaktan kaçının 

Rakipler, aynı ürünü kimin sattığını belirlemek için popüler ürünlerinin ters görüntü aramasını yapabilir. Sizinle daha iyi rekabet edebilmek için markanızı nasıl pazarlarsınız görmek için de bunu yapabilirler. Kendi ürün fotoğrafçılığınızla, benzersiz bir ürün resmine sahip olduğunuz için ters görüntü aramayı ortadan kaldıracaksınız.


İyi Ürün Fotoğrafları Nasıl Çekilir: E-Ticaret Girişimcileri İçin 18 İpucu

Ürün fotoğrafçılığı söz konusu olduğunda, yeni girişimcilerin mağazalarını geliştirmek için alıp kullanabileceği birçok ipucu vardır. Yeni girişimciler için en iyi ürün fotoğrafçılığı ipuçlarından bazılarını aşağıda listeledik.

Hadi başlayalım.


1. Harika Bir Kameraya Yatırım Yapın

ürün fotoğrafçılığı

Kaliteli görüntüler çekmek için iyi bir kameraya yatırım yapmanız gerekir. Bazıları iPhone’larını kullanarak inanılmaz fotoğraflar çekti. Ancak, profesyonel bir kamerada kullanabileceğiniz sayısız özellik vardır. Örneğin, ürünleri uzaktan çekmek için kameraya farklı lensler ekleyebilir veya arka planın odağını değiştirebilirsiniz. Ayrıca, bir iPhone kamerasındaki çözünürlük yüksek olsa da, daha ince ayrıntılar göstermenizi sağlayan bir DSLR kamera kadar yüksek değildir. Müşterilerinize ne kadar çok ayrıntı gösterebilirseniz, ürününüzü satın alma olasılıkları o kadar artar.


2. Beyaz Arka Plan Üzerinde Ürün Fotoğrafları Çekin

ürün fotoğrafçılığı

Kusursuz bir arka plan oluşturmak için sonsuzluk filigranlarını kullanabilirsiniz. Sonsuzluk filigranı, arka plana sonsuza kadar devam ettiği görünümü veren kavisli, tamamen beyaz bir alandır. Görüntü arka planını kaldırmak ve ürün fotoğraflarınız için standart beyaz bir arka plana sahip olmak için bir görüntü düzenleme aracı olan Photoshop’ı da kullanabilirsiniz. Düz beyaz arka plan standart ürün fotoğrafları için iyi çalışır.


3. Filtre Kullanmaktan Kaçının

ürün fotoğrafçılığı

Filtre, fotoğrafçıların bir görüntüyü değiştirmek için kullandığı bir aksesuardır. Ürününüzün en iyi ışıkta görünmesini isterken, ürünün nasıl göründüğünün doğru bir gösterimi olmasını da istersiniz. Filtrelerin yapabileceklerinin çoğu Photoshop’ta post prodüksiyon yapılabilir.


4. Yaşam Tarzı Ürün Fotoğrafları için Bulanık Arka Planı Kullanın

ürün fotoğrafçılığı

Ürünleriniz için harika arka planlar oluşturmak istiyorsanız, bulanık basit ve popüler bir stil örneğidir. Bokeh, belirli bir lens türü tarafından yapılan bir bulanıklık efektidir. Kalay folyo, prime lens ve ürün fotoğrafçılığı aydınlatması yardımıyla el bokeh duvarının nasıl oluşturulacağı hakkında bilgi edinmek için bu makaleyi okuyabilirsiniz . Bu arka planı web sitenizdeki bir sosyal medya resmi veya banner görüntüsü için kullanabilirsiniz.


5. Tüm Ürün Stilleri için Resimlere Sahip Olmak

ürün fotoğrafçılığı

Web sitenizdeki her ürün stilinin kendi resmi olmalıdır. Hiç bir çevrimiçi mağazayı ziyaret ettiniz ve bakmak istediğiniz ürünün bir görüntüsü olmadığını fark ettiniz mi? Bu, müşterileriniz için sinir bozucu bir deneyim olabilir. Ürününüz birkaç farklı renkte mevcutsa, kendi resmini dahil derek ürün renklerinin tüm yelpazesini sergileyin. Çoğu müşteri bir ürünün nasıl göründüğünü görmeden satın almayacağı için bu belirli renkler için mağaza etkileşiminizi artırabilirsiniz.


6. Bilgisayarda Görmeden Görüntüleri Silmeyin

ürün fotoğrafçılığı

Ürün fotoğrafları çekerken görüntüleri doğrudan kamerada silmekten kaçının. Kamera ekranınızdan çok daha büyük olan bilgisayar ekranınızda görüntüleri gördüğünüzde, hangi görüntülerin harika göründüğünü ve hangilerinin görünmediğini daha iyi anlayacaksınız. Daha yakından incelediğinizde, iyi görünmediğini düşündüğünüz bir resmin aslında harika göründüğünü görebilirsiniz.


7. Doğru Duyguları Yakalamak için Renk Psikolojisini Kullanın

ürün fotoğrafçılığı

Yaşam tarzı ürün fotoğrafçılığı ile, ürününüz için doğru duyguları yakalamak için renk psikolojisini kullanmak isteyeceksiniz. Masaüstü bilgisayarlar, telefonlar ve tabletler gibi çoğu elektronik eşyanın şık siyah bir arka planla çekildiğini fark etmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni siyahın gelişmişliği ve güvenliği sembolize ediyor olmasıdır. Farklı renkler kullanmak, müşterilerin alışveriş yapmasını kolaylaştırabilir.


8. Daha İnce Ayrıntıları Yakalamak için ‘Makro’ Ayarı Kullanma

ürün fotoğrafçılığı

Mücevher veya ince ayrıntılara sahip bir ürün satıyorsanız, kameranızda makro ayarı kullanmak küçük ayrıntıları yakalamanıza yardımcı olabilir. Makro ayarı, müşterilerin ürünün nasıl göründüğünü görebilmesi için ayrıntıları yakınlaştırır. Bu, ürünün yakından nasıl göründüğünü daha iyi görebilecekleri için müşterilerin satın almalarında kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olabilir. Makro lens kullanarak kameranızdaki ayardan daha ince ayrıntılar yakalayabilirsiniz. Mücevher satıyorsanız, makro lense yatırım yapmak isteyebilirsiniz.


9. Fotoğraflarınızdaki Aydınlatmayı Not Alın

ürün fotoğrafçılığı

Ürün fotoğrafçılığı aydınlatması söz konusu olduğunda, yumuşak ışık veya sert ışık arasından seçim yapabilirsiniz. Yumuşak ışık, ürünü çevreleyen daha fazla ışık olduğu anlamına gelirken, sert ışık ışık yüzeyinin daha küçük olduğu anlamına gelir. Işığın uzaklığı, daha sert bir ışık görünümüne yol açan daha yakın ışıkla da rol oynar. Sonuçta, ürününüzün nasıl görünmesini istiyorsunuz? Örneğin, bir ürüne ışık yakılması sert bir ışık olacaktır. Bunları not alıp fotoğraflarınızı analiz edebilirsiniz.


10. Doğal veya Yapay Ürün Fotoğrafçılığı Işığı Sizin İçin En İyi Şekilde Çalışıyor mu?

ürün fotoğrafçılığı

Doğal ışık güneşten gelen ışıktır. Yapay ışık, ampul, mum veya ateş gibi insanlar tarafından yapılır. Doğal veya yapay ışık arasında seçim yapmak, sattığınız ürüne bağlıdır. Telefon kılıfları satıyorsanız, bir tablonun etrafında bir yaşam tarzı resmi (yapay ürün fotoğrafçılığı aydınlatması) oluşturmak isteyebilirsiniz. Kıyafet satıyorsanız, bir modelle açık havada fotoğraf çekimi için doğal güneş ışığı kullanabilirsiniz. İç mekanda farklı bir resim yakalamak için yapay ışık da kullanabilirsiniz.


11. Flash Difüzör Kullanma

ürün fotoğrafçılığı

Flaş difüzörü, sert ürün fotoğrafçılığı aydınlatmasını önlemek için ışığın yayılmasına yardımcı olan bir aksesuardır. En iyi ürün fotoğrafçılığı tekniklerinden biri olan flaş difüzörü kullanmak, ürün fotoğrafçılığınızın iyi aydınlatıldığından emin olmaktır. İyi difüzörler, yıkanmış bir görünüm olmadan bir ürünü veya kişiyi aydınlatmaya yardımcı olur. Ayrıca daha doğal bir ışık görünümü yaratmaya yardımcı olabilirler. Genel olarak, flaş difüzörü resimlerin daha iyi görünmesine yardımcı olur. Kameranın dahili flaşını ve flaş difüzörunu kullanmak söz konusu olduğunda, en iyi şansınız neredeyse her zaman bir difüzördür.


12. Görüntü Başına Yalnızca Bir Işık Türü Kullanın

ürün fotoğrafçılığı

Görüntüde farklı ışık türleri kullanmaktan kaçının. Örneğin, güneş ışığı ile yapay ışık kullanmayın. Genel olarak, tek bir ışık kaynağı olduğunda görüntü daha iyi görünecektir. İster ateşten gelen ışık, ister mum, ister aydınlatma ekipmanı veya güneş ışığı olsun, tek bir ışık kaynağını kullanın.


13. Farklı Fotoğraf Stilleri Deneyin

ürün fotoğrafçılığı

En sevdiğimiz ürün fotoğrafçılığı fikirlerinden biri, bir ürünü çeşitli şekillerde fotoğraflamayı içerir. Benzersiz bir bakış açısı için ürünlerinizi asabilirsiniz. Ürünü görüntünün arka planında konumlandırabilirsiniz. Ürününüzü veya ürünü kendi başına kullanan kişileri sergileyebilirsiniz. Farklı ürün fotoğrafçılığı aydınlatma ayarlarıyla oynayabilirsiniz. Ürününüzü dış mekanla ilgili bir ürünse dış mekan gibi farklı ayarlara yerleştirebilirsiniz. Ürünün 360 görünümünü bile sunabilirsiniz.


14. Mükemmel Arka Planı Seçin

ürün fotoğrafçılığı

Ürün fotoğrafçılığınızın arka planı, ürünün görünümünü gerçekten artırabilir. Standart görünüm oluşturmak ürünlerde ve çevrimiçi mağazanız için iyi olacağından dolayı düz, beyaz bir arka plan kullanabilirsiniz. Yaşam tarzı çekimleri oluşturuyorsanız karton, ahşap paneller, mermer tezgahlar, flamalar, kumaş, duvar kağıdı veya diğer arka plan fikirlerini kullanabilirsiniz. Markanızla tutarlı bir arka plan seçin. Eğlenceli ve renkli aksesuarlar satıyorsanız, ürünü arka planda giyen insanlar olabilir. Kırtasiye ürünleri satıyorsanız, ahşap panelleri ürün fotoğrafçılığı arka planı olarak kullanabilirsiniz. Takı, makyaj aksesuarları, güneş gözlüğü veya saat satıyorsanız mermer arka plan kullanabilirsiniz.

15. Ölçüyü Göstermeye Yardımcı Olacak Bir Şey Ekleyin

ürün fotoğrafçılığı fikirleri

Çoğu zaman, müşterileriniz ürününüzün ne kadar büyük olduğunu bilmek isteyecektir. Çoğu ürün açıklaması ürünün ayrıntılı ölçümlerini içerse de, bu her zaman kolayca yorumlanamaz. Resimde ortak bir şeye sahip olmanın yardımcı olabileceği yer burasıdır. Herkesin sahip olacağı herhangi bir günlük ürün, müşterinizin ürünün ne kadar büyük olduğunu anlamasına yardımcı olabilir. Ürün resminizi ayarlarken ürününüzü bir kupanın, kitabın veya kalemin yanına yerleştirmeyi deneyin. Bu, ürününüzde kendilerini görselleştirmelerine ve hayatlarında daha iyi hayal etmelerine yardımcı olacaktır.

16. Ürünlerinizin Farklı Açılardan Birden Fazla Yönünü Gösterin

farklı açılı ürün çekimleri

Ürününüz son derece ayrıntılıysa veya birden fazla farklı işlevi varsa, müşterileriniz bunların ne olduğunu bilmek isteyecektir. Ürününüzün birçok yönünü göstermenin en kolay yolu, olabildiğince çok açıdan resimlerini sağlamaktır. Bir öğenin birden çok ayarı varsa, her biri için ayrı bir resim çekin ve bunu mutlaka gösterin. Ürünün farklı parçaları farklı şeyler yapıyorsa, her parçayı daha ayrıntılı olarak gösterin. Bu, bir ürünün birçok farklı kullanım alanına metin yazmadan satılmasına yardımcı olabilir ve müşterinize nasıl çalıştığı hakkında daha iyi bir fikir verebilir.

17. Ürünleri Uygun Bir Şekilde Düzenleyin

çekim için ürün organizasyonu

Ürün fotoğraflarınızda birden fazla öğe göstermek istiyorsanız, her şeyi düzenli bir şekilde ayarlamak önemlidir. Bir setteki bir öğenin tüm parçalarının gelişigüzel yığılmış olması çekici görünmeyecektir, ancak her şeyi birbirinden çok uzak bir yere de ayırmakta iyi olmayacaktır. Genellikle, ürünlerinizi sergilemenin en çekici yolu, her öğe arasında dikkatlice planlanmış boşluklardır. Bu, seti bir bütün olarak gösterirken her parçaya net bir görünüm verir.


18. Görüntülerinizi Yakalandıktan Sonra Düzenleyin ve Rötuş yapın

ürün fotoğrafçılığı

Fotoğraflar çekildiğinde iş bitmiyor. Resimlerinizi geliştirmek için görüntü düzenleme yazılımını kullanmanız gerekir. İster efekt ekleyin, ister rengi artırın veya bir görüntüden arka planı çıkarın, ürün fotoğrafçılığınızı çektikten sonra bir tür düzenleme yapmanız gerekir. Post prodüksiyon çalışmaları da en az görüntü alma süreci kadar önemlidir. Ürününüzü en iyi şekilde sergilemek istiyorsunuz ve küçük resim düzenlemeleriyle ürününüzü satma olasılığınız daha yüksek olacak.


Ürün Fotoğrafçılığı için Shopify Uygulamaları

fotoğraf shopify uygulamasını yeniden boyutlandırma

Photo Resize programı tüm ürün fotoğraflarınızın kare olmasını sağlamaya yardımcı olur ve ürün görüntülerinizi yeniden boyutlandırır. Mağazanızdaki ilk 400 resim ücretsizdir, bu da yeni girişimciler için harikadır. Bu, görüntüleri web sitelerinde farklı boyutlarda gösterilen mağaza sahipleri için harika bir araçtır.

İmage Editing, ürün fotoğrafçılığınıza dokunulacağı bir görüntü düzenleme hizmetidir. Ayrıca geleneksel beyaz arka plan için görüntünüzün arka planını kaldırırlar. Solopreneurs için, bu hizmet zaman ve para tasarrufu yardımcı olabilir. Görüntüler 24 saat içinde teslim edilir ve bu da onu görüntü düzenleme için en verimli hizmetlerden biri haline getirir.

Proofo Photo Reviews, müşterilerinizin mağazanıza fotoğraf yorumları bırakmasına olanak tanır. Görüntünün nasıl göründüğüne bağlı olarak, pazarlamanızda görüntüsünü kullanma izni için müşteriyle iletişime geçebilirsiniz. Fotoğraf incelemeleri aynı zamanda sosyal kanıt görevi de görebilirsiniz, böylece mağazanız için dönüşümleri artırmaya yardımcı olabilirler.

Son

İşte bu kadar. Artık mağazanız için nasıl harika ürün fotoğrafları çekebileceğinizi biliyorsunuz.

Unutmayın, çevrimiçi markanızın algısı genellikle görsel görünümünüzün kalitesi üzerine geliştirilir.

Bu nedenle, insanların işletmenize olan güvenini ve sadakatini artıran görüntüler çekmek için bu DIY ürün fotoğrafçılığı öğreticisini kullanın.

Özet: 2022’de Denenecek 18 Fotoğraf İpucu

 1. Yüksek kaliteli bir kamera haline sahip olun
 2. Beyaz bir arka plan üzerinde çekim yapın
 3. Filtre kullanmaktan kaçının
 4. Yaşam tarzı ürün çekimleri için bokeh arka planı kullanın
 5. Her ürün stili için farklı resimlere sahip olun
 6. Fotoğrafları bilgisayarınızda kontrol etmeden önce silmeyin
 7. Duygulara hitap etmek için renk psikolojisini kullanın
 8. Daha ince ayrıntıları yakalamak için makro ayarından yararlanın
 9. Ürün görsellerini yakalarken aydınlatma konusunda akıllı olun
 10. Ürün türüne göre doğal veya yapay aydınlatma seçin
 11. Flaş difüzörü kullanın
 12. Görüntü başına yalnızca bir ışık türü kullanın
 13. Farklı fotoğraf stilleri deneyin
 14. Mükemmel arka planı seçin
 15. Ölçeği göstermek için nesne kullanın
 16. Ürününüzün birden fazla yönünü farklı açılardan çekin
 17. Ürünleri uygun bir şekilde düzenleyin
 18. Görüntüleri çekildikten sonra düzenleyin ve rötuşlayın

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar