Ana SayfaDijitalWeb Semineri Vererek İnternetten Para Kazanın

Web Semineri Vererek İnternetten Para Kazanın

Yazar

Tarih

Kategori

Fiziki olarak belli yerlerde verilen eğitim seminerlerini biliyoruz. Bunların internet üzerinden verilenleri de bulunuyor. Bunlara webinar veya web semineri diyoruz.

Bu tarz seminerler, genellikle daha az sayıda kişiye veriliyor. Ayrıca belli bir konuda daha detaylı içeriğe sahip oluyor. Eğer sizin de uzman olduğunuz ve çok iyi bildiğiniz niş konular varsa webinar düzenleyebilirsiniz.

Örneğin; yatırımlar için son derece önemli olan teknik analizleri biliyorsunuz. Bunlar birçok farklı yöntemden oluşuyor. Diyelim ki Fibonacci dizisi hakkında çok iyi bilginiz var. Bir webinar düzenleyerek, bunun eğitimini verebilirsiniz.

Web Semineri Vererek İnternetten Para Kazanın
Web Semineri Vererek İnternetten Para Kazanın

Online Seminer Ders Vererek İnternetten Para Kazanmak

Uzman olduğunuz hemen her alanda ders verebilirsiniz. Resim, müzik gibi sanatsal dersler verebilir, yemek yapmayı bilmeyen kişiler için mini kurslar düzenleyebilirsiniz. Çeşitli spor dalları ile ilgili bilginizi başkalarına aktarabilirsiniz.

Matematik, yabancı dil veya tüm temel dersler hakkında özel ders verebilirsiniz. Belki de akla ilk gelen ve yıllardır uygulanan bir ek gelir yöntemidir. Günümüzde ise bunu daha farklı şekillerde yapabilirsiniz.

Ders videolarınızı internette video paylaşım sitelerine yükleyebilirsiniz ve izlendikçe, takipçiniz arttıkça para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde derslerini online seminer şeklinde de vermeniz mümkündür. Bu şekilde çok daha fazla öğrenciniz olacağına emin olabilirsiniz.

Web tabanlı seminerler düzenleyin ve bir şeyler satın

Haftada bir bedava web tabanlı seminerler düzenleyin ve daha sonra ki seminerleri ücretli satın. Web tabanlı seminer serisini tamamladıktan sonra elinizde bir ürün olacaktır ve bu ürünü kurs olarak satabilirsiniz.

Web seminerleri, kitlenizi oluşturmanın, deneyiminizi paylaşmanın ve işletmenizi büyütmenin harika bir yoludur. Ama aynı zamanda para kazanmanın akıllıca bir yolu olduğu da bilinir. Web seminerleri online okul dersleri gibidir. Ama onun aksine seminerler canlıdır ve genellikle soru – cevap bölümü içerir. WordPress tabanlı internet sitelerinize ek olarak canlı yayın yazılımlarını kullanmanız da mümkün.

Avantajları

Yüksek fiyatlıdır, müşteri sayısı azdır

Okuyucular sizinle iletişim kurmak isteyebilir

Ürün alanlar için oldukça faydalıdır

Öğretmenin en etkili yollarından biridir

Dezavantajları

Canlı seminerler düzenlerseniz parayı dönüştürmek zaman alır

Yazılıma yatırım yapmanız gerekir

İnsanların belirli saatlere uyması gerekir ve farklı zaman aralıklarını ayarlamak zordur.

Etkinlik Dizini Oluşturarak İnternetten Para Kazanın

Etkinlikleri tanıtmak için takipçilerden ödeme aldığınız bir etkinlik takvimi oluşturabilirsiniz. Eğer kurulu bir takipçi kitleniz varsa, işletmeler bu kitleye ulaşmak için ödeme yapmaya istekli olacaklardır. Şehrinizdeki yerel etkinlikleri, belirli bir sektördeki seminerleri tanıtmak isteyebilirsiniz.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar