Free Porn
Ana SayfaDijitalOyun Sektöründe Para Kazanmak - En İyi 5 Metaverse Oyunu

Oyun Sektöründe Para Kazanmak – En İyi 5 Metaverse Oyunu

Yazar

Tarih

Kategori

Metaverse terimini hayatımızda hızla duymaktayız. Metaverse dünyasında oyunlar ve eğlence sektörü bir hayli önem kazanmakta bundan dolayı oyun oynayarak para kazanma fırsatı sunan, en iyi 5 metaverse oyununu bu yazımızda inceliyoruz.

Metaverse platformlarında, sanal arsa parsellerine karşılık üretilen metaverse kripto paralar (metaverse oyun coinleri) aynı zamanda oyun içi bir ödüllendirme görevinde. Yani bu blockchain oyunları ve sanal arsalara yerleştirilen 3D tasarımlar ile geleceğin dijital yaşam ortamları kuruluyor.

Metaverse’de oyun oynayarak nasıl para kazanırım?

  1. Öncelikle metaverse teknolojisini tanımanız gerekmekte. Metaverse gelecekte insanların dijital kopyaları ya da hologramlarıyla yaşayacakları sanal alanlardır. Sanal gerçeklik gözlüğüyle buraya girenler, gündelik hayatlarında yaptıkları birçok şeyi fiziksel hiçbir çaba harcamadan burada gerçekleştirecektir.
  2. Oyun oynamak istediğiniz platformu seçin. Oyun oynayıp para kazanma fırsatınızın olduğu birçok metaverse tabanlı oyun var. Ancak özellikle The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), PolkaCity (POLC) ve Decentraland (MANA) ve Realm (REALM) bu konuda öne çıkan oyunlardır. Bunlardan herhangi birini seçip internet sitesine girip oyun oynamaya başlamanız mümkün. Aşağıda bu oyunları tanıttığımız
  3. Para kazanmak için oyun içindeki görevleri tamamlayın. Oyun oynadığınızda belirli hedeflere geçip yeni oyun içi karakterler üretime şansınız olur. Oyunun kurallarına göre bunlara karşılık metaverse platformu size kendi kripto para biriminden ödül verir. Bu birimler genellikle tokenlerdir. Her oyunun ödüllendirme sistemi farklıdır.
  4. Tasarım bilginizi geliştirerek daha çok para kazanın. Aslında metaverse tabanlı oyunlar bir oyundan daha fazlasıdır. Çünkü bu platformların temel amacı oyun alanlarını insanların eğlenceli vakit geçirebileceği sanal arsalara dönüştürmektir. Bu sebeple tasarım bilginizi geliştirirsiniz ve oyun alanlarına 3D tasarımlar yerleştirirseniz bu daha fazla para kazanacağınız anlamına gelir.
  5. Paranızı nakde dönüştürün. Oyun oynamaya başladınız ve metaverse platformunun kendi kripto parası üzerinden önemli bir kazanç elde ettiniz. Bu kazancı nakde dönüştürmek istiyorsanız MetaMask uygulamasını yüklemeniz gerekir. MetaMask sanal cüzdan uygulamasını oyun ile eşleştirerek paranızı nakde dönüştürme şansınız var. Bu konuda “MetaMask nasıl kullanılır?” yazısı yazacağız. Beklememek için internetten araştırma yapabilirsiniz.
  6. OpenSea NFT ile oyun nesnesi ticareti yapın. Oyun nesnelerinizi NFT ile satma şansına sahipsiniz. Bu konuyu aşağıda detaylıca açıkladık.

En İyi 5 Metaverse Oyunu

Oyun oynayarak para kazanma fırsatı sunan en iyi 5 metaverse oyunu şu an için The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), PolkaCity (POLC) ve Decentraland (MANA) ve Realm (REALM) platformlarıdır. Bu platformlar aynı zamanda çok tutulan kripto para birimlerine sahiptir. Bu sebeple bu platformlarda, hem para kazanma hem de kazançlarınızı arttırma şansınız oldukça fazladır.

Ayrıca aslında metaverse teknolojisine başlangıçta yatırım yapmayan Floki Coin de daha sonra Valhalha adlı para kazanma şansı sunan bir metaverse oyun tasarlamıştır.

Bazen sizin için oyunda herhangi bir kâr sağlamayan bir oyun nesnesi, başka bir kişinin binlerce dolar kazanmasını sağlayabilecek bir araca dönüşmektedir. 

Bu sebeple OpenSea kullanarak oyun nesnelerinizi inanamayacağınız fiyatları satma şansına sahipsiniz. Bu durumda NFT olarak geçmektedir. NFT ile ilgili birçok detaylı yazıya sitemizden ulaşabilirsiniz.

Öncelikle bahsettiğimiz oyunlara ait kripto paraların dolar bazında birim değerlerine bakalım. Bu liste hangi oyunda daha fazla gelir elde etme şansınız olduğu konusunda size fikir verecektir.

1.The Sandbox (SAND)

Oldukça gelişmiş iç görsellere sahip bir oyundur. Oyun aslında metaverse evreninde yeni alanlar inşa etme üzerine kurulmuştur. Oyunda amaç mevcut kaynakları kullanarak teknoloji ve vahşi yaşam becerileri edinmektir. Bu noktada, hayatta kalmak için elektrik devresi kurmak gibi teknik bazı görevleri de gerçekleştirmek gerekir.

Geçtiğimiz günlerde oyun içinde üretilen bir sanal yat 650 bin dolara satılmıştır. Bu da oyundaki potansiyeli açıkça göstermektedir.

Platform metaverse mantığını en iyi anlayan yapılardan biridir. Bu sebeple kendi kripto parasını tam anlamıyla oyuna entegre etmeyi başarmıştır.

2.Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, aslında basit bir çocuk oyunu gibi durmaktadır. Ancak belki de dünyada en fazla fanatiği olan metaverse oyunlardan biridir. Öyle ki oyunlar arasında en yüksek piyasa değerine sahip metaverse yatırımı Axie Infinity’dir.

Özellikle NFT piyasasında oyunla ilgili üretilen görseller önemli fiyatlara satılmaktadır. Bu satışlar OpenSea NFT üzerinden yapılmaktadır.

3.PolkaCity (POLC)

Oyun tamamen gerçek dünyanın dijital bir kopyası gibidir. Aslında oyun, gerçek dünyadan alınan büyük verilerin işlendiği sanal arazidir. Bu noktada gündelik hayatta rastladığımız mağazalar ve bankalar gibi varlıklar oyun içerisinde ilerleme döngüsünün sağlayan unsurlardır.

Oyun metaverse sistemine en uygun oyun oynayarak para kazanma yatırımlardandır. Çünkü metaverse teknolojisinin başarmak istediği sanal arazide seyahat etme ve gerçek dünya simülasyonu şimdiden PolkaCity’de büyük ölçüde gerçekleştirilmiştir. Bu noktada bir bisiklet ya da araba ile PolkaCity sokaklarında gezmeniz mümkündür.

Oyuna polkacity.io adresinden ulaşıp üye olmanız mümkün.

4.Decentraland (MANA ve LAND)

Ticari olarak oyun oynayarak para kazanma fırsatı sunan kripto para borsası içerisindeki en güçlü metaverse coinlerden biridir. Her ne kadar bir oyun olsa da temel mantığında sanal bir dünya inşa etme fikri vardır.

Oyundaki sanal arsalar oldukça nitelikli bir şekilde çizilmiştir. Ayrıca oyunu oynamadan önce tanımanızı sağlayan guest yani ziyaretçi modu da vardır. Eğer bilgisayarınız sistem gereksinimlerini karşılıyorsa bu moda Decentraland Play bağlantısından ulaşmanız mümkün. Oyun görselleri kaliteli olduğu için buraya girdiğinizde bilgisayarınızın donma riski var. Bu sebeple bu oyunu oynamak için iyi bir bilgisayara ihtiyacınız var.

5.Realm (REALM)

Dünyayı kurtarma fikri ile ortaya çıkmış bir oyun oynayarak para kazanma platformudur. Oyuna üye olduğunuzda yapmanız gereken şey dünyayı kurtaracak olan sistemin önemli bir parçası olmaktır. Dünyadaki kaynakları bu amaçta toplamanız ve bölgelerin kilitlerini açmanız gerekir.

Oyunda bölgelerin kilidini açtıkça token de kazanmış olursunuz. Yaptığınız çalışmalarla krallıkların seviyesini yükseltip seviye atlamanız mümkün. Oyunun resmî platformu realmnft.io sitesidir.

Oyun Oynayarak Para Kazanma Şansı Tanıyan Diğer Oyunlar

Oyun oynayarak para kazanma şansı elde edilen en önemli oyunlardan biri de Bloktopia‘dır. Bu platform aslında bir metaverse gökdelenidir. Gökdelenin içerisinde reklamlar, oyun ve eğlence alanları mevcut. Bu alanlardaki etkinliklere katılarak veya sanal ofis alarak para kazanmanız mümkündür.

Bloktopia’nın dışında son dönemde yeniden atılım fırsatı kollayan Second Life oyununu da unutmamak lazım. Bu oyun yakında Disneyland formatı ile kendi ürününü piyasaya çıkaracak.

Son olarak OVR Platformunu da unutmamak lazım. Bu platform ise harita üzerinden parsellediği dünyayı sanal arsa olarak satıyor. Her ne kadar oyun olmasa da sanal emlak piyasasının önemli oyuncularından biridir.

Sizin bu oyunlarla alakalı deneyimleriniz varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar