test
Ana SayfaDijitalArabanız ile Yapabileceğiniz İşleri Sizin İçin Derledik: Arabanız ile Para Kazanmanın 3...

Arabanız ile Yapabileceğiniz İşleri Sizin İçin Derledik: Arabanız ile Para Kazanmanın 3 Yolu

Yazar

Tarih

Kategori

Arabanız ile Para Kazanmanın 3 Yolu

Hiç arabanızdan para kazanabileceğinizi düşündünüz mü?

Aslında araba kullanmak ve arabanın olması pahalı bir iştir. Arabayı satın almanın, bakımını yapmanın yanı sıra yakıt ve sigorta maliyeti de artıyor. Gelecekteki değerini de göz önünde bulundurarak arabanızı kendisi için ödemeye yapmasını sağlamanın zamanı.

İşte size aracınızı kullanarak para kazanabileceğiniz bir kaç yol:

Araba ile Para Kazanmak
Araba ile Para Kazanmak

1- Aracınızda reklam vererek kazanma:

Bunu nasıl yaparsınız?

Hiç dikkat ettiniz mi? Bazen otobüste bir poster ya da takside bir logo reklamı vardır. Şirketler arabanıza reklam koymanız için size ödeme yaparlar. Ödeme alacaksınız çünkü arabanızı şuna dönüştürdünüz; aslında taşınabilir bir pano.

Buna araç kaplama deniliyor ve aylık para kazanıyorsunuz.

Peki siz bunu yapmak için uygun musunuz?

 • Temiz bir sürücü belgesi
 • Araç için güncel bir yol vergisi
 • Sözleşme süresi boyunca geçerli bir sigorta
 • Temiz bir adli sicil belgesi

Aracınızdaki reklamlar, boyalarınızı bozmadan eklenebilir. çıkarılabilir ve bir şeyler ters gittiğinde sigortanız vardır.

Her şirket farklı çalışır. Bazıları size ödeme yapmadan önde belirli bir km sürüş yapmanızı isterken, diğerleri reklam ücretini daha önceden verebilirler.

Bununla birlikte bu para kazanma yöntemi hakkında bir uyarı vermeden de geçemeyeceğim. Araç kaplama dolandırıcıları da karşınıza çıkabilir. Buna dikkat etmelisiniz. Bilgileri teslim etmeye ve reklamları arabanıza almaya karar vermeden önce bu şirketleri tam anlamıyla araştırmanız çok önemlidir.

Bunu nasıl yaparsınız?

Google ‘ da şirketin yorumlarına bakın, sitelerindeki e-posta adreslerini bulun ve bilgilerinizi iletmeden önce bazı bilgileri almak için bir mesaj gönderin. Şirketin en son güncellemeleri Facebook ve Twitter vs  gibi sayfalara sahip olduğuna emin olun.Boşsa ve hiç bir şey, hiç bir bilgi ve güncellemesi yoksa muhtemelen dolandırıcıdır ve boştur.

Araba ile Para Kazanmak

2- Sürüş eğitmeni olun:

Birçok insan için sürüş eğitmeni olmak ideal bir iş olacaktır. Faydaları arasında esnek çalışma saatleri, kendi işinizin patronu olma şansı ve bununla beraber potansiyel bir kazanç sağlayabilmeniz gibi  imkanları sunar.

Sürücü eğitmeni konusunda kariyer konusunda ciddi iseniz, ihtiyacınız olacak bazı şeyler mevcuttur.Sürücü direksiyon eğitmeni olmak için;

 • Halk eğitim merkezlerinden eğitim almanız
 • En az A2 tipi bir ehliyete sahip olmanız
 • Milli eğitim bakanlığı tarafından verilen sertifikaya sahip olmanız gerekmektedir.

Bununla birlikte;

 • Sürücü adaylarının derslerini planlamak,
 • Çalışmaların kaydını tutmak,
 • Sürücü belgelerine göre araçların nasıl kullanılacağını teorik ve pratik olarak kursiyerlere öğretmek,
 • Araçla ilgili bilgileri öğrencilere sunmak,
 • Güvenli araç kullanımı gerçekleştirmeleri için gerekli bilgileri vermek ve tecrübe kazanmalarını sağlamak,
 • Sürüş uygulamaları yapmak,
 • Aracın bakımını yapmak ve kontrol etmek,
 • Görevlendirilmesi halinde sınavlarda görev almak,
 • Yöneticilere karşı ve öğrencilere karşı gerekli sorumlulukları yerine getirmek,
 • Kendini daima geliştirmek,

Bir takım kurslara kayıt olup gerekli belgeleri tamamlamanız durumunda, A ehliyetiniz varsa direksiyon eğitmeni olarak görev yapabilirsiniz.

Lise ve dengi okullardan mezun olan herkesin sürücü eğitmeni olması mümkündür.

Sürücü eğitmeni olmak istiyorum diyorsanız hiç vakit kaybetmeden halk eğitim merkezlerinde açılan ya da belediyeler tarafından açılan  kurslara kayıt olarak Dİreksiyon eğitimi öğreticiliği belgesi alabilirsiniz.

Tüm bu bilgiler sürücü kurslarında direksiyon eğitmenliği yaparak para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte özel direksiyon dersi vererek de kazanç sağlayabilirsiniz.Hadi bunu da bir inceleyelim.

Araba ile Para Kazanmak
Araba ile Para Kazanmak

3- Özel direksiyon dersi vererek para kazanmak:

Sürücü kurslarında eğitmenlik yapmanızın yanı sıra bu alanda yapılabilecek bir diğer iş modeli özel direksiyon dersi vermektir. Çünkü bildiğiniz üzere sürücü kurslarında verilen eğitim çoğunlukla yetersiz kalmaktadır.

Yani şöyle oluyor,araba kullanmayı hiç bilmeyen birinden 10-15 saat içerisinde öğrendiklerinin pratiğe dökmesi bekleniyor. Böyle olunca da ehliyet alan bir çok insan trafiğe çıkmaktan korkuyor.

Aslında korkmaları çok doğal değil mi? Kendilerini yeterli bir şoför gibi hissetmedikleri için onlar için trafiğe çıkmak hem kendi hayatlarını hem de başkalarının hayatlarını riske atmak demek oluyor.

Durum böyle olunca da bilinçli olan kişiler özel direksiyon derslerine başvurarak şoförlüğünü geliştirmeye çalışıyor. Sonuç olarak usta şoförlere yeni bir kazanç kapısı açılmış oluyor.

Siz de uzun süredir araç kullanıyor ve ek gelir elde etmek istiyorsanız  özel direksiyon dersi vermeyi düşünebilirsiniz. Sonuçta bu sektörden gelir elde eden bir çok insan mevcut.Haftada bir kaç saatinizi özel direksiyon dersi vermeye ayırırsanız güzel kazançlar sağlamış olursunuz.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar