test
Ana SayfaDijitalDijital Pazarlama İpuçları: Dijital pazarlama taktikleri

Dijital Pazarlama İpuçları: Dijital pazarlama taktikleri

Yazar

Tarih

Kategori

Dijital Pazarlama İpuçları

Mobil kanallar ve dijital pazarlama müşterilerinizi elde tutmanız için muhteşem bir yoldur. Bununla birlikte şirketiniz için dijital pazarlama stratejisi geliştirmek çok akıllıca olacaktır. Burada çevrimiçi müşterilerinizi en iyi şekilde kullanmanız ve entegre bir plan yapmaya ihtiyacınız olacak.

İnternet kullanımının bu kadar aktif olduğu bir zamanda, işinizi büyütmek için bunu harika bir araç olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte günlük olarak çevrimiçi olan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu, işletme sahiplerinin daha fazla kişinin internet üzerinden hizmetleri hakkında bilgi vermesi için harika bir fırsattır.

Pazarlama her zaman kitlenizi doğru zamanda ve doğru yerde bulmak ve onlarla bağlantı kurmak ile ilgilidir. Şimdi, kitleniz günümüzde zamanlarının çoğunu nerede geçiriyor? internette! Yani, burası onlara ulaşmanız gereken en güzel platform.

Dijital pazarlamanın tanımı

Pazarlamanın bu nispeten yeni yönü, müşterilere ulaşmak için çeşitli dijital araçların ve taktiklerin kullanılmasıyla tanımlanmaktadır.

Web sitenizden dijital reklamcılığın her türüne kadar, dijital pazarlama, işinizin büyümesini hedefleyen geniş bir taktik yelpazesini kapsayabilir. Dijital pazarlamacılar, nihai hedeflerini destekleyen pazarlama kampanyaları oluşturmak için ücretsiz ve ücretli araçları kullanmaktadır.

İşte en başarılı işletme sahiplerinin uyguladığı en yaygın dijital pazarlama taktiklerinden bazılarına hızlı bir bakış atalım.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

İş başarınızın anahtarı, arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almaktır. Seo arama motoru sonuç sayfasında web sitenizi optimize sürecidir.

Arama motoru optimizasyonunun faydalarına baktığımızda web sitenize daha fazla organik trafik çekiyor olmasıdır. Ve bu durum web sitenizi ziyaret eden potansiyel çevrimiçi müşteri sayısını artırır.

Web sitenizde, blogunuzda veya Infographics aracılığıyla SEO’ dan yararlanabilirsiniz. SEO’nun nihai amacı, web sitenizle ilgili belirli bir ürün veya hizmeti ararken web sitenize ziyaretçi çekmektir.

İçerik pazarlama

Kaliteli ve iyi bir içerik koymak dijital pazarlama başarınızın bir diğer anahtarıdır. Oluşturduğunuz promosyon niteliğinde olmayan, eğiten ve ilham veren içerikler zor olacaktır. Fakat emin olun çabanıza değecektir. Müşterileriniz tarafından değerli bilgiler veriyor olarak tanınmak, sitenizin organik trafik almasına yardımcı olabilir.

Sosyal medya pazarlamacılığı

Bir işletme sahibi olarak, sosyal medyaya insanların fotoğraf yayınladığı bir yer olarak bakmamalısınız. Gerçek şu ki, günümüzde birçok insan, o organizasyona katılmadan önce belirli bir markayı keşfetmek ve araştırmak için sosyal medya ağlarına güvenmektedir.

Sosyal medya pazarlaması sadece sosyal medyada yayın yapmakla ilgili değildir. Aslında, kitlenizin okumak ve paylaşmak istediği ilgi çekici içerikler oluşturmanız gerekir. Markanızı sosyal medya kanallarında tanıtmak, marka bilinirliğini artırabilir, trafiği artırabilir ve işletmeniz için potansiyel müşteriler oluşturabilir.

Sosyal medya pazarlaması için kullanabileceğiniz farklı kanallar arasında Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, Google + vb. platformlar da mevcuttur.

Dijital Pazarlama ile Para Kazanmak
Dijital Pazarlama ile Para Kazanmak

Eposta pazarlama

E-postalar kitleniz ile iletişim kurmanızın bir diğer yoludur. Ve yaklaşık 20 yıldır müşterilerle bağlantı kurmanın etkili bir yoludur. Etkinlikleri, içeriği ve teklifleri tanıtmak için etkili bir araçtır.

Bununla birlikte bir e-posta göndermek yeterli olmayabilir. Yani şöyle; E-posta pazarlaması bilgilendirici ve ilgi çekici olmalıdır. Farklı e-posta pazarlama kampanyaları türleri vardır :

  • Abonelik bültenleri
  • Müşteri hoşgeldiniz e-postası
  • Tatil indirimleri
  • Web sitenizden bir şey indiren müşteri için takip e-postaları

Pazarlama otomasyonu

Bu konu aslında dijital pazarlama kampanyanızdaki puzzle’ ın bir parçası gibidir. Bir pazarlama otomasyon yazılımı pazarlama görevlerini ve iş akışlarını otomatikleştirir. Bununla birlikte pazarlama kampanyanızın sonucunu ölçer. Örneğin, e-posta haber bültenleri, sosyal medya yayın zaman planlaması, kampanya izleme ve raporlama, vb. Hepsi pazarlama otomasyonu ile otomatikleştirilebilir.

Ücretli arama

Tıklama başına ödeme (PPC) veya ücretli arama, arama motoru sonuç sayfasında gösterilen sponsorlu sonuçlar olarak fark etmiş olabileceğiniz bir reklam türüdür. PPC, reklamınızı belirli bir terim arandığında görünecek ve yalnızca reklamınız tıklandığında ödeme yapacak şekilde uyarlamanıza olanak tanır.

En yaygın PPC türlerinden biri , Google arama sonuçlarının en üst alanlarına yerleştirilmek ve ödeme yapmak için kullanabileceğiniz Google AdWords’ dür. İşletmenizin türüne bağlı olarak, ücretli aramalar etkili bir dijital pazarlama türü olabilir.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar