test
Ana SayfaDijitalPodcast İle Para Kazanma: 7 Metod ile Para Kazanın

Podcast İle Para Kazanma: 7 Metod ile Para Kazanın

Yazar

Tarih

Kategori

Podcast’tan para kazanma:

Bir podcast’ i dolaylı olarak para kazanmak için bu tekniklerin bazılarına göz atalım.

1. Fiziksel ürünler satmak.

Ve bu günlerde, kendi E-ticaret mağazanıza sahip olmak için herhangi bir ürünle uğraşmanıza gerek yok.

Oberlo ile müşterilerinizin sipariş verdiğinde otomatik olarak başka bir kaynaktan ürünlerini satın alan nakliye mağaza oluşturabilirsiniz.

İlk önce ürün için isteğe bağlı baskı hizmeti kullanmanızı öneririz. Bu şekilde bir envanter paleti satın almak zorunda kalmazsınız. Bir grup envanter satın alırsanız, onu satamazsınız.

2. Topluluk önünde konuşma yapın.

Topluluk önünde konuşma aslında birçok podcast sunucusunun keyif aldığı işlerden bir tanesidir. Şovunuzda rahatça konuşuyorsanız, muhtemelen bir kalabalığın önünde de iyi bir performans sergileyeceksinizdir.. Kuşkusuz, bir grup insanın önünde durmak benzersiz bir meydan okumadır, Ve bir senaryoyu nasıl hazırlayacağınızı biliyorsanız daha az sorun olur .

Konuşma ücretlerinde ne kadar kazanabileceğiniz çok çeşitlidir. Bazı konuşmacılar küçük bir burs ve seyahat masrafı alırlar. Diğer konuşmacılar bunun altı veya daha fazla rakam alabilirler.

Podcast ile Para Kazanmak
Podcast ile Para Kazanmak

Topluluk önünde konuşmaya nasıl girersiniz?

  1. Nişinizi veya endüstrinizi tartışmak için buluşan yerel grupları bulun. Etkinliği kimin organize ettiğini belirlemek için, Facebook gruplarını ve hatta yerel makalenizi deneyin .
  2. Onlarla iletişime geçin ve bir konu sunmak için teklif verin, Bununla birlikte konular için fikirlerine açık olun. Podcast’ınızı takmayı planladığınızı bildirin.
  3. Görseller içeren bir sunum hazırlayın ve bir senaryo çizin.

Başlangıçta küçük bir başlangıç ​​yapmanız gerekecek. Stadyumları ve hatta oditoryumları doldurmayı beklemeyin. İlk konuşmalarınızda 5-8 kişi olacak, ama sorun değil. Sunum becerilerinizi geliştirmek ve ilişkiler kurmak için bu konserleri kullanın.

3. Bir e-kursa erişim satmak.

Podcast’iniz eğitim amaçlıysa veya dinleyicilere yeni bir beceri öğretmeyi amaçlıyorsa, bağımsız bir e-kurs oluşturmak biraz para kazanmanın mükemmel yoludur.

Kursların bir podcast’ ten para kazanmanın doğru yolu olduğunu düşünüyorsanız, ilk kursunuzu bu üçüncü taraf platformlarından birinde oluşturmanızı öneririz. Evet, kursu alan her kişi için bazı ücretler ödersiniz, ancak kendi web sitenizde fonksiyonel bir sistem kurmak zorunda kalmazsınız.

4. İçerik yükseltmeleri satın.

Bir podcast’ ten para kazanmanın akıllı bir yolu, bu podcast bölümüyle birlikte bu bölümle ilgili indirilebilir bir kaynak eklemektir. Buna içerik yükseltme de denir.

Bir podcast’ ten para kazanmak için içerik yükseltmeleri satıyorsanız, içerik yükseltmelerinizi tek tek listeleyebilmeniz için sitenize bir e-ticaret alışveriş sepeti da ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, kullanıcılar her gönderiyi sıralamak yerine önceki yükseltmelerinize tek bir yerden göz atabilir.

5. Bilgi ürünleri satmak.

Bir bilgi ürünü, insanların yeni şeyler öğrenmek için satın aldığı bir içerik türüdür. Herhangi bir şey olabilir: Bir şablon, bir kaynak, bir rehber, bir e-kitap, bir çalışma sayfası, vb. İçerik yükseltmelerinden farklı olarak, genel bir bilgi ürünü belirli bir bölümle ilgili olmak zorunda değildir.

Podcast’ iniz aracılığıyla bilgi ürünleri satmanın en büyük yararı, satışların düşmesini önlemek için bunları podcast belleğinize istediğiniz sıklıkta takabilmenizdir . Ayrıca dinleyicilerinizden soru veya yorum alabilir ve bunları şovunuzda cevaplayabilirsiniz. Bu da satın alımlarına daha fazla değer katar.

6. Bir uygulama sat.

Dinleyicilerinizin zorluklarının ve sorunlarının farkındaysanız, gereksinimlerine uygun bir uygulama tasarlayarak bir podcast’ ten para kazanabilirsiniz. Bir ebeveynlik podcast’ ı barındırıyorsanız, özellikle ebeveynler için tasarlanmış bir takvim uygulaması satabilirsiniz. Bir astronomi podcast’ ı barındırıyorsanız, bir yıldız bulma uygulaması satabilirsiniz.

Podcast bölümlerinize, blog içeriğinize, güncellemelerinize, programınıza ve belki de sizinle doğrudan konuşmanın bir yoluna sahip olabilir.

Kendiniz nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, uygulama geliştirme pahalı olabilir. Başlamadan önce bir geliştiriciden bol miktarda bilgi aldığınızdan emin olun. Böylece çok fazla para yakmazsınız veya karşılayamayacağınız yarı mamul bir ürünle uğraşmazsınız.

Podcast ile Para Kazanmak
Podcast ile Para Kazanmak

7. Bir etkinliğe ev sahipliği yapın.

Yerel bir takipçiniz ve kitleniz varsa, hayranlarınızın sizinle buluşabileceği canlı bir etkinliğe bilet satın.

Düzenlediğiniz etkinlik türü, kitlenize ve podcast’ ınızın konusuna bağlı olacaktır. Bir konferans verebilir, bir atölye çalışması yapabilir, bir beceri öğretebilir veya sadece bir grup tartışmasına ev sahipliği yapabilirsiniz.

Adil olmak gerekirse, bu bir podcast’ ten para kazanmanın zor bir yoludur. Sadık bir takipçi kitlesine ulaşıncaya kadar bu taktiği tutmanızı öneririz.

Ayrıca, etkinliklere ev sahipliği yapmak için yeni şehirlere seyahat etmeyi düşünüyorsanız, dinleyicilerinizin ilk nerede olduğunu analiz edin. Podcast sunucunuzun analitik kontrol paneline gidin ve coğrafi raporları gözden geçirin.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar