test
Ana SayfaE-TicaretE-TİCARET İLE PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

E-TİCARET İLE PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

Yazar

Tarih

Kategori

Şimdi, e-ticaret için benzersiz bir satış teklifi düşündüğümüze göre, aslında çevrimiçi para kazanabileceğiniz farklı yolların altmış miktarına girelim.

Ne yazık ki, eski “Eğer yaparsanız, gelecekler” ibaresi genellikle e-ticarette bir iş modeli olarak çalışmaz. Sadece bir online mağaza kurmak ve satışların sihirli bir şekilde girmesini beklemek hayal kırıklığı için bir reçetedir.

İlk araştırma aşamanız önemlidir, çünkü paranızı nasıl kazanmak istediğinizi dikkatlice düşünmeniz gerekir . E-ticaret ile nasıl para kazanılacağına dair birkaç farklı fikir paylaşacağım – ve bu yaklaşımlardan herhangi biri işe yarayabilir, ancak büyük olasılıkla kârlı olmak için oldukça fazla zaman ve çaba harcayacaktır!

Bununla birlikte, çevrimiçi para kazanmaya başlamak için takip edebileceğiniz 10 genel iş modeli var.

İÇERİK SİTELERİ VE SOSYAL MEDYA

Neredeyse internetin kendisi kadar eski bir model: kendi web sitenizi oluşturun ve arama motoru için optimize edilmiş bir grup içerik (en az 20 ila 50 makale değerinde) yayınlayın. Bu, daha sonra dijital reklamlar, satış ortağı ürünleri ve hatta kendi ürün veya hizmetlerinizden para kazanabileceğiniz tutarlı trafik çekmenize yardımcı olur. Bu işe yarayan bir iş modeli – aslında, hemen hemen Niche Pursuits’in arkasındaki fikir!

Buraya “sosyal medya” yı dahil ettim çünkü sosyal hiç olmadığı kadar popüler. Bu günlerde, bir içerik sitesinin para kazanma modelini doğrudan YouTube, Facebook ve Instagram’da sponsorlarla, bağlı kuruluşlarla ilgili yayınlarla ve kendi ürünlerinizi tanıtan yayınlarla taklit edebilirsiniz.

Tabii ki, sosyal siteleri her zaman, az önce bahsettiğimiz tüm para kazanma stratejilerinin uygulanacağı içerik sitenize gelen trafiği yönlendirmek için ara bir adım olarak kullanabilirsiniz.

BİLGİLENDİRİCİ E-KİTAPLAR VE KURSLAR

İnsanlar her zaman bilgi için iyi para ödeyecek, özellikle sağlık, finans, flört, kariyer ve hobilerin her daim yeşil konularında. Bilgileri e-kitaplara, sesli kurslara ve video kurslarına paketleyebilir – ardından Amazon ve Udemy gibi üçüncü taraf bir platformda satabilir, bunları kendi sitenizde veya her ikisinde de sunabilirsiniz!

En iyi şekilde çalışan içerik biçimi kitlenize, konunuza ve genel iş modelinize bağlıdır. Unutmayın, birçok kişi e-kitapları veya videoları satış hunisine giriş noktası olarak kullanacak, üst düzey gruplar veya danışmanlık gibi birinci sınıf hizmetler sunacaktır. Her zaman kalite bilgisinden değer elde etmenin bir yolu vardır.

ÜYELİK SİTELERİ

Bilgi işindeyseniz, bir üyelik sitesi, tekrar eden geliri güvence altına almanın ve sürdürülebilir bir iş kurmanın harika bir yoludur.

Üyelik sitesi modeli, tek bir kursu veya e-kitabı tek seferlik bir işlem olarak satmak yerine, müşterilere e-kitaplar, videolar, ses kayıtları ve daha fazlası da dahil olmak üzere giderek büyüyen bir kaynak deposuna sürekli erişim sağlar. Ayrıca özel bir topluluk oluşturmak için harika bir yoldur. Yaşam boyu erişim için bir kerelik ücret talep edebilirsiniz, ancak birçok üyelik sitesi aylık veya yıllık erişim için ücret alarak gelişir.

e ticaret ile para kazanmak
e ticaret ile para kazanmak

Bir üyelik sitesi ve e-ticaret hakkında çok şey öğrenebileceğiniz bir yer için harika bir örnek için Authority Hacker Pro’ya göz atın!

YAZILIM

Bir yazılım ürünü hakkında bir fikriniz mi var? Spencer, Long Tail Pro’yu bir SEO aracı olarak başlattı ve tek başına karlı bir işletmeye dönüştürdü. Bunu yine harika bir dahili bağlantı eklentisi olan Link Whisper ile yaptı .

Yazılımın güzelliği, aslında insanlar için problemleri çözmesidir . Bu, değer teklifinin gerçekten net olabileceği ve genellikle bunun için de uygun bir fiyat belirleyebileceğiniz anlamına gelir.

Satmak için yazılımınız olduğunda, web siteniz, Envato gibi üçüncü taraf pazar yerleri, uygulama mağazaları ve daha fazlası aracılığıyla sunabilirsiniz!

DİJİTAL VARLIKLAR

İşletmelere medya varlıkları satarak harika bir hayat yaşayabilirsiniz. Fotoğraf , video, müzik, hareketli grafik, elektronik tablo vb. Satmaktan bahsediyorum .

Bir sanatçı olarak dinleyicilere kendi müzik parçalarınızı yapmaya ve satmaya çalışmak gibi daha fazla eğlence modelini mi kucakladığınıza veya bir şey satan diğer içerik oluşturucularına veya işletme sahiplerine yapı taşları sağlayıp sağlamadığınıza karar verebilirsiniz .

Örneğin, harika içerik varlıkları oluşturma veya bunlarda kaynak bulma konusunda iyi olabilirseniz, bunları çevrimiçi blogculara veya işletmelere satabilirsiniz! Biçime bağlı olarak, stok varlıklarını Adobe Stock gibi üçüncü taraf pazar yerleri aracılığıyla veya doğrudan kendi web sitenizde satabilirsiniz .

DİREK NAKLİYE

Şimdiye kadar ele aldığımız şeylerin çoğu dijital tarafta, ama fiziksel bir mal satmak istersen?

Eh, dropshipping kavramı basittir : başkasının satılan fiziksel ürünüdür listelemek için e-ticaret mağazasına ve bu marka veya üretici yerine getirmektir ve gemilerin sizin için sipariş. İster kendi kendine barındırılan bir Shopify mağazasına, ister Amazon FBA’ya gidin, dropshipping çok büyük bir fırsat!

Depo alanı satın almaya veya bir envanteri yönetmeye meyilli değilseniz, dropshipping, fiziksel ürünler satmaya katılmak için uygun bir yoldur. Çevrimiçi para kazanmanın birçok yolunda olduğu gibi, dropshipping, sahip olduğunuz bir web sitesi, Amazon gibi bir pazar yeri veya her ikisi ile yapılabilir.

TALEP ÜZERİNE BASKI

Talep üzerine baskı yoluyla fiziksel mal satmanızı kolaylaştıracak sayısız şirket var. Kulağa oldukça hoş geliyor: fiziksel bir ürüne “basılı” bir tasarım yarattınız, ancak sadece bir sipariş olduğunda. Bunu kitaplar, tişörtler, kupalar, şapkalar… üzerine basılabilecek her şeyle yapabilirsiniz.

Bir bakıma, talep üzerine baskı sadece daha fazla niş bir nakliye şeklidir. Güneş altında herhangi bir fiziksel ürün satmak yerine, talep üzerine baskı promosyon ürünleri ve mallara odaklanır, bu da talep üzerine baskılarınızın büyük ölçüde marka ve tasarıma bağlı olduğu anlamına gelir. Sonuçta, çoğu insan GERÇEKTEN yeni bir kupa veya T-shirt’e ihtiyaç duymaz – istedikleri görsel bir görünüme veya komik bir ifadeye sahip bir kupa veya T gömlektir.

İsteğe bağlı bir baskı hizmetinin harika bir örneği Printful’dur ve kendi Shopify mağazanızda kolayca bağlantı kurabilirsiniz!

PERAKENDE ARBİTRAJ

Fiziksel mallar konusuna girerken, ürünleri kâr için “çevirme” olasılığını düşünün. Teknik terim, “perakende arbitrajı” dır; bu, yalnızca yerel bir perakende mağazası ile birinin çevrimiçi olarak bir ürün için ne ödeyeceği arasındaki fiyat farkından yararlanmak anlamına gelir.

Bunu her yıl tatillerde görüyoruz. Birisi satılacağını bilerek aynı popüler oyuncak veya oyun konsolundan yüz ünite satın alıyor ve daha sonra geri dönüp önemli bir kâr için çevrimiçi satabilir – çünkü arz ve talep.

Ancak, farklı ürün türleri üzerinde araştırma yaptığınız ve bunları satmak için kendi Shopify mağazanızı, eBay’inizi veya Amazon’unuzu kullandığınız sürece bu süreci yıl boyunca uygulayabilirsiniz.

 

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar