Ana SayfaE-TicaretE-Ticaret Sitesi Açarak Para Kazanın

E-Ticaret Sitesi Açarak Para Kazanın

Yazar

Tarih

Kategori

Hangi platformdan satış yaparsanız yapın, size mutlaka bir e-ticaret sitesi gerekiyor. Facebook, Instagram, Google, Pinterest ya da Snapchat; mutlaka bir e-ticaret sitesine geçiş yapmak zorundasınız.

E-ticaret sitesi size otomasyon sağlar. Daha fazla para kazanırsınız. İş yükünüz azalır ve ekstradan iş gücünüzü başka alternatiflere yönlendirirsiniz.

E-ticaret sitesi açmak istiyorsanız işiniz biraz zor. İnsanların size güvenip, tercih etmesini sağlamadığınız sürece yaptığınız yatırımların karşılığını alamazsınız. Bu nedenle bu işe girerken gerekli donanıma sahip olarak girin.

Spesifik ürünlerin bulunduğu bir e-ticaret sitesi açmanızı tavsiye ederiz. ÖYLE Kİ; bazen kıyafet bulmak son derece kolayken, farklı şapkalar bulmak zor olabiliyor. İşte bunun üzerine odaklanarak, işinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

E-ticaret sitesi açmak için hazır paketler satın alabileceğiniz gibi, belli bir sermayeniz varsa özel bir site yaptırabilirsiniz. Kendi sitenizi yaptırmanız genellikle daha iyi sonuçlar verecektir. Bu nedenle belli bir sermaye ile sektöre girmenizi tavsiye ederiz.

E-TİCARET İLE PARA KAZANMAK: 200 $ VEYA DAHA AZI BAŞLAYIN!

E-ticaret dünyası oldukça karmaşık görünebilir, ancak özünde, e-ticaret işin her zaman yapıldığı yoldan farklı değildir.

Tüm “e-ticaret” aslında internet üzerinden alım satım anlamına gelir. Zamanla, bu tanım bir mobil cihaz, tablet ve hatta Amazon Echo gibi bir sanal asistan aracılığıyla yapılan işlemleri içerecek şekilde bilgisayarın ötesine genişledi.

E-ticaret cesur yeni bir dünya gibi görünse de, işin aynı temel işlevleri – bir ürün, markalama, fiyatlandırma, envanter yönetimi, pazarlama, ödeme tahsilatı, müşteri desteği – her zamanki gibi aynıdır, sadece ağ.

E-ticaret neden bu kadar güçlü? Peki, 1982’de bir çift tasarımcı kotu satın almak istersen, alışveriş merkezine giderdin ya da Sarı Sayfalar’daki yerel perakendecilere bakabilirdin (2000 yılından sonra doğan okuyucular için, Sarı Sayfalar insanların ve şirketlerin isimlerini, adreslerini ve telefon numaralarını arayabileceğiniz bu dev kitaptı). 😉

Ancak bugün, yeni kot pantolon istiyorsanız, büyük olasılıkla Google’ı, sosyal medyayı, Amazon gibi çevrimiçi pazarları veya onları bulmak için favori perakendecinizi arayarak gündüz veya gece herhangi bir zamanda başlayacaksınız! Giysilerinizi yerel bir mağazadan bizzat satın alsanız bile, bahse girerim, en azından bazı araştırmalarınızı web’de yaparsınız .

Demek istediğim?

Tüketicilerin çoğu neden web, onların alışveriş alışkanlıklarını ayarladıktan sizin  iş de orada olması gerekiyor.

Neyse ki, başlamak her zamankinden daha kolay. Bankayı bozmadan e-ticaret ile nasıl para kazanacağınızı keşfedelim!

NEDEN E-TİCARET?

E-ticaretin bugün ABD ekonomisinin en hızlı büyüyen segmentlerinden biri olduğunu biliyor muydunuz?

Bu, kendinizi çevrimiçi iş yapmaya ayarladıysanız, yalnızca büyümeye devam edecek bir pazara girebilirsiniz.

Başka bir şey, e-ticareti işinizi kurmak için bu kadar iyi bir yol yapan nedir? E-ticaretin BÜYÜK bir avantajı, girişin oldukça düşük engelidir. Herhangi bir finansal yatırım yapmadan başarılı olabileceğinizi söylemeyeceğim , ancak açık maliyetler bir tuğla ve harç mağazasından çok daha düşük. Kolayca onbinlere karşı yüzlerce dolar konuşuyorum!

İşte e-ticaretin bir avantajı daha var: erişiminizi genişletiyor. Çoğu fiziksel mağaza yerel bir kalabalığa hizmet eder ve her gece kapılarını kapatır, ancak huzursuz bir alıcı telefonunu veya bilgisayarını kullanarak Salı günü saat 3’te aralıklı oruç hakkında çevrimiçi video kursu satın alabilir. Daha da etkileyici olan bu uykusuzluk sağlık kuruyemişinin şehrinizde, hatta sizinle aynı ülkede olması gerekmiyor !

Evet, bu daha fazla rekabete yol açıyor, ancak aynı zamanda anlayışlı bir işletme sahibi için çok daha büyük bir fırsata yol açıyor. Dünya çapında bir müşteriye 7/24 bir şey satabilmek ne kadar havalı?

E-TİCARETE BAŞLARKEN

Şimdiye kadar, muhtemelen, “Tamam, anladım… E-ticaret harika! Ama nasıl do do it? E-ticaret ile nasıl para kazanılacağını öğrenmek için buradayım! ”

Aslında oldukça basit: İnsanların ne satın almak istediğini bul ve sonra onlara sat.

Bunun kolay olması gerekmediğini biliyorum , ama kısaca iş var. Bir e-ticaret işletmesi için, bu prensibi alıp çevrimiçi uygulayacağız .

İlk adımınız, rekabet avantajının keyfini çıkarabileceğiniz bir niş veya açı bulmaktır. Kendi ürününüzü satmak veya satmak için harika bir mevcut ürün bulmak her zamankinden daha kolay, ancak zaman alacak.

Neyse ki, çevrimiçi olarak kendi araştırmanızı yapabilir ve her türlü fırsatı bulabilirsiniz! Örnek olarak Spencer, anahtar kelime aramaları kullanarak karlı nişleri ortaya çıkarmak için bir yöntem geliştirdi.

Spencer, ilgilendiği alanda farklı anahtar kelimelerin rekabet gücünü ve hacmini keşfetmek için Long Tail Pro gibi bir SEO aracına güveniyor . Bu çalışma, bir otorite sitesinden bir dropshipping markasına kadar HERHANGİ BİR e-ticaret iş modeli için paha biçilmezdir, çünkü organik arama hala online trafik en büyük sürücülerden biri.

MARKANIZI FARKLILAŞTIRMA

e ticaret ile para kazanmak
e ticaret ile para kazanmak

Rekabet avantajı için bir açı bulma fikrini biraz daha derinlemesine inceleyelim.

Başından beri, bir fikrin başarılı olup olmadığını sadece benzersiz satış önerisini (USP) dikkate alarak anlayabilirsiniz. Kendinizi bir alıcının yerine koyun – orada bir seçim evrenleri olduğunda, SİZİN ürününüzü satın almalarını ne sağlayacak?

Bu ilk e-ticaret işinizse, aşina olduğunuz bir nişe sadık kalmaya çalışın. İdeal alıcıysanız, başarılı olmak çok daha kolaydır, çünkü sezgisel olarak ne istediklerini ve onlarla nasıl konuşacağınızı bileceksiniz.

Daha sonra, pazarda neyin mevcut olduğunu ve dışarıda ne tür alıcıların olduğunu düşünmeniz önemlidir, böylece işiniz için nerede bir açılış olduğunu bilirsiniz.

Özetle, kalabalık bir pazarda öne çıkmak için markanız ve / veya ürününüz hakkında benzersiz bir şey olmalı. Kendinizi farklılaştırmanın bir ton yolu vardır ve birden fazla sonuçla karşılaşabilirsiniz, ancak işte dikkate almanız gereken en güçlü farklılaştırıcılardan bazıları.

ÜRÜN KALİTESİ

Duh… Ürününüz veya hizmetiniz rakiplerin sunmadığı veya aynı şeyi rakiplerinden daha iyi yapan bir şey sunuyorsa, satış yapmanıza yardımcı olabilecek bir farklılaştırıcınız var! Belki de şöhret iddiası, GERÇEKTEN mobil cihazlarda çalışan duyarlı siteler veya gerçekten hızlı kuruyan taşınabilir bir şemsiye olan bir web geliştiricisisiniz.

Kalite, mağazanızdaki tek bir ürün hakkında daha az ve genel markanız hakkında daha fazla olabilir. Bir marka USP, 7/24 müşteri hizmeti, ürünleriniz için uzatılmış garanti, ücretsiz iadeler veya harika bir sadakat programı içerebilir.

Ve bugünlerde, “kalite” sadece işlevsellik anlamına gelmiyor. İnsanlar o kadar meşguldür ki, kolaylık ve kullanım kolaylığı bazen “en iyi” seçenekten daha çekicidir – DoorDash ve Uber, kimse?

Ayrıca, ürün resimlerinizin, videolarınızın ve girişlerinizin insanların satın alma işlemi yapıp yapmadığının büyük bir parçası olduğunu hatırlamanız gerekir. Bazen bunlar gerçek ürünün kalitesinden daha önemlidir. Büyük pazarlama, özellikle çevrimiçi anahtar!

FİYAT

Ürünlerinizi nasıl fiyatlandıracağınız, başarınızda önemli bir faktör olacaktır!

Genel olarak kitle pazarını hedefliyorsanız, fiyatlarınızı düşürmek ve hacim olarak telafi etmek istersiniz. Fiziksel ürünlerle, maliyetleri düşük tutmak için kaynak bulma ve dağıtmaya odaklanmanız gerekebilir.

Alternatif olarak, çok daha yüksek kalitede veya bir çeşit “soğuk” faktör sunan mallarla daha yüksek bir fiyat noktasına odaklanabilirsiniz. Apple, tartışmasız bazı benzersiz özelliklere sahip sağlam bir ürün sunmanın ustasıdır, ancak aynı zamanda “serinlik” için premium fiyatı başarıyla şarj etmektedir.

KİŞİSELLEŞTİRME

Başarılı işletmeler var çünkü tüketicilerin aradıklarını tam olarak almasını kolaylaştırıyorlar.

Bunun harika bir örneği, el yapımı ürünlerinizin müşterinin istediği bir tasarıma göre kişiselleştirilebildiği Etsy’dir. Fiziksel mallar söz konusu olduğunda, estetik, müşterilerin prim ödemesi için büyük bir nedendir.

Kişiselleştirme de hizmetlere yayılabilir! Hizmetinizi, her müşterinin aradıklarına daha yakın olacak şekilde özelleştirmenin bir yolunu düşünüp düşünemeyeceğinizi görün. Bu kişisel faktör güçlü bir farklılaştırıcı olabilir.

KITLIK

Evet, münhasırlık da USP olabilir! Buna dayanarak satın almak ve piyasadan çıkmak üzere olan bir ürün için teklif verdiğiniz eBay gibi tüm iş modelleri vardır. Özel veya sınırlı sayıda ürünleri ile, eğlenceli bir eleman ve satın alma yapmak müşteriler için üstünlük duygusu var – sonuçta, sadece herkes bu ürünü olabilir!

Bu e-ticaret işinizde nasıl çalışır? Bilgi satıyorsanız, deneyimi ayrı tutmak için danışmanlık hizmetlerinizi yılda sadece bir kez sunabilirsiniz. Bir üyelik sitesi kapılarını yeni üyelere ancak periyodik olarak açabilir. Ve yazılımdaysanız, sınırlı bir süre için bir kerelik ücret karşılığında ömür boyu erişim sağlayabilirsiniz – aksi takdirde, yazılım yalnızca aylık abonelik olarak kullanılabilir.

Tanımladığınız gibi sizin e-ticaret şirketi, bir USP olarak ve daha etkili tanıtımlar için hem kıtlık gücü hakkında unutma.

MİSYON

Bazı alıcılar nereden satın aldıklarının bilincindedir. Sadece yenilenebilir enerji kullanmak, küçük bir karbon ayak izi tutmak veya gelirlerinizin% 10’unu belirli bir hayır sebebine vermek gibi benzersiz bir görevi benimseyerek nüfusun belirli bir kesimiyle ilerleme kaydedebilirsiniz.

Bu, bazı potansiyel müşterileri kapatabilir, ancak yine de herkesi hedefleyemezsiniz!

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar