Free Porn
Ana SayfaAnket2022'de Evden Para Kazanmanın 11 Yolu

2022’de Evden Para Kazanmanın 11 Yolu

Yazar

Tarih

Kategori

2022’de evden para kazanmak için işler mi arıyorsunuz?

Sizler için derlediğimiz 11 iş ile bu yolculuğa çıkmak elinizde.

Önceki yazılarımızda da ele aldığımız bu işlere dair araştırmalarınızı destekleyici bilgileri yazılarımıza sitemizden ulaşabilirsiniz. Evden kazanmanın 11 yolundan ilki ile başlıyoruz.

1.Çevrimiçi Anketler Yapın

Tam zamanlı işiniz olmayacak olsa da, bir anket uygulaması indirmek ve boş zamanlarınızda anketleri doldurmak size ekstra para kazandırabilecek basit bir uzak iştir. Anketler kolaydır ve çok çeşitli konuları kapsar.

Anketlerin çoğu pazar araştırması görevi görür, böylece kullandığınız veya bildiğiniz ürün veya hizmetlerle ilgili soruları yanıtlarsınız.

2.Sanal Asistanlık Yapın

Sanal asistan neredeyse herkesin yapabileceği bir iştir. Sanal asistan olarak, bir işletme veya ofis için çalışacak ve zamanlama, müşteri desteği ve yönetim gibi temel görevleri yerine getireceksiniz. En iyi adaylar son derece güvenilirdir, mükemmel zaman yönetimi ve organizasyon becerilerine ve kendi kendini motive eden insanlara sahiptir.

Sanal asistan işleri, FlexJobs veya Indeed gibi iş ilanları sitelerinde bulunabilir.

3.Küçük Mikro Görevleri Tamamlayın

Mikro görevleri tamamlamak, geldikleri kadar erişilebilir olan evde yapılan bir iştir. İş tecrübeniz olsun ya da olmasın, bilgisayarı ve bazı temel becerileri olan hemen hemen herkes bu işi yapabilir.

Bir mikro iş, bir konser çalışanının bir şirket için tamamladığı küçük bir görevdir. Tipik mikro iş, fotoğraf etiketleme ve altyazı oluşturma, anketler, anahtar kelime aramaları, veri girişi ve kısa düzenlemeyi içerir.

Çok karlı olmasa da, mikro görevler inanılmaz derecede esnektir ve bunları evden veya dünyanın herhangi bir yerinden tamamlayabilirsiniz. Üniversite öğrencileri veya akıcı programları olan kişiler için idealdir.

Burada ve orada fazladan para kazanmak istiyorsanız veya uzun vadeli çevrimiçi çalışma yerine geçici bir düzeltme olarak yalnızca yarı zamanlı bir iş istiyorsanız, bu dikkate değer olabilir.

En popüler web sitelerinden biri, Amazon’un mikro görevleri tamamlamak isteyen bağımsız yükleniciler için başlattığı bir site olan Mechanical Turk (M Turk olarak da bilinir).

Bazı mikro işler birkaç dakika sürer; diğerleri süresiz olarak sürer. Bazıları sıfır deneyim gerektirirken, diğerleri daha spesifik beceriler veya hatta lisans derecesi gerektirir. Ortalama saatlik ücret saatte sadece 2 dolar olsa da, seçtiğiniz iş konusunda seçici davranarak ve en iyi ödeme yapan konserleri hızlıca yakalayarak saatte 10 dolara kadar para kazanabilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise M Türk gibi çalışan Clickworker’dır. Diğer hesaplara göre, adımınızı attığınızda serbest çalışan olarak saatte 20 dolara kadar para kazanmak mümkündür, ancak oraya ulaşmak biraz pratik ve deneyim gerektirebilir.

Son olarak, Akıllı Kalabalık ‘dünyanın en büyük çevrimiçi iş sağlayıcısı’ olduğunu iddia ediyor.’ Neredeyse tamamen veri girişine odaklanıyor. Veri girişi işi için ücretin saatte 5 ila 6 dolar arasında olması bekleniyor.

Ancak, her türlü rastgele görevi tamamlamak yerine belirli bir alanda uzmanlaşırsanız, serbest çalışan olarak daha önemli miktarda para kazanmak mümkündür.

Esnek, okunaklı çevrimiçi işler bulmanın en iyi yollarından biri Steady uygulamasıdır. Steady Uygulaması, ekstra para kazanmak ve finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için sizi esnek çalışma fırsatlarına bağlar. Sürekli uygulama incelememizi okuyun veya aşağıdaki linkten başlayın.

4.Redaksiyon Yapın

Büyük dilbilgisi becerileriniz varsa, ancak sıfırdan içerik yazmamayı tercih ederseniz, redaksiyon daha iyi bir seçim olabilir. Aynı zamanda ölçeklendirebileceğiniz kolay bir uzak iştir – yani zamanınızı müşteriler ve deneyim kazanmak için harcayabilir, ardından işi sizin için yapması için diğer düzelticileri işe alabilirsiniz.

5.Blog Yazarı Olun

Bir blogger olmak, çoğu insanın fark ettiğinden çok daha kazançlı olabilir. İşte blogda nasıl para kazanılacağına dair ayrıntılı bir yazı. Her şey reklamla ilgili değil. Bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla ve dijital ürünler (çevrimiçi kurslar gibi) veya hizmetler (bire bir koçluk gibi) satarak para kazanabilirsiniz.

Çekiş ve popülerlik kazanan bir blog başlatırsanız, kazanç potansiyeli neredeyse sınırsızdır. Yeni yayınlar oluşturmayı bıraksanız bile, blogunuzdan altı rakamlı bir maaş kazanmak mümkündür.

Ancak, başladığınızda bu kadar para kazanmayı bekleyemezsiniz. Düzenli olarak en az altı ay yazmanız gerekir (haftada en az iki yazı ve tercihen daha fazla). Bu yıl sürebilir. Ayrıca, blogunuzun popüler hale geleceğine dair bir garanti yoktur ve altı rakamlı bir maaş kesinlikle bir garanti değildir.

Bununla birlikte, konunuzu seviyorsanız ve karlı bir niş oluşturabilirseniz — ve hemen para kazanmaya başlamak için çaresiz değilseniz — blog yazmak harika bir seçenek olabilir.

6.Becerinizle Alakalı Kurs Hazırlayın

Udemy ve Coursera gibi sayısız online kurs platformu bulunmaktadır. Bu platformlardaki kurslar genellikle kullanıcılar tarafından oluşturulmakta ve her katılan kurs için kursu hazırlayan kullanıcılara ödeme yapılmaktadır. Bu kapsamda özellikle tasarım, yazılım, yabancı dil ve programlama gibi konularda teknik bilginiz varsa; bir kurs hazırlarak tamamen pasif gelir elde etmeye başlarsınız. Bu kurs izlendikçe size para ödenir ve bu sayede yıllar süren bir gelir kapınız olur.

Ancak bu tür kurs platformlarında rekabet çok fazladır. Bu nedenle insanların kursunuzdan fayda göstermesi için yoğun çaba göstermelisiniz.

7.Sosyal Medya Danışmanlığı Yapın

Günümüzde en küçük işletmelerin dahi sosyal medya varlığının bulunması ve bu sosyal medya platformlarının iyi bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Bu konuda sorun yaşayan işletmeler genellikle yeni bir personel istihdam etmek yerine kendi evlerinde veya ofislerinde çalışan insanlardan hizmet almaktadır. Bu kapsamda sosyal medya yönetimi konusunda iyiseniz ve kendinizi bu konuda işletmelere kanıtlayabilirseniz; işletmelerin sosyal medya sayfalarını yönetmek üzere hizmet verebilirsiniz.

Yapmanız gereken şey, sosyal medyada olmayan veya var olduğu halde çok iyi performans gösteremeyen işletmelere iyi bir şekilde hazırlanmış bir mal atmak veya direkt olarak bu işletmeleri aramak olacak. Birkaç aramadan sonra size olumlu geri dönüş sağlayabilecek işletmelere ulaşacaksınızdır. Çünkü işletmeler sosyal medyaya gerçekten değer vermekte ancak bunun için yeni bir personel istihdamına masraf oluşturmaktan çekinmektedir.

8.Fotoğraf Satmaya Başlayın

Başarılı fotoğraflarınız varsa bunları online fotoğraf satışı platformlarında listeleyerek satışlardan para kazanabilirsiniz. Bu sayede hafta sonlarınızı fotoğraf çekmek için harcamaya başlayabilir ve harika bir pasif gelire sahip olursunuz.

Çektiğiniz her fotoğraf yıllar sonrasında bile satıldığında hesabınıza bu para gönderilmektedir. Online fotoğraf satışı (stok) siteleri son yıllarda büyük bir artış göstermekte olup, telif haklarına yönelik kanunların artmasına paralel olarak fotoğraf satışı karlı ve potansiyeli yüksek bir ek iş fikridir.

9.Çevirmenlik Yapın

İngilizce biliyorsanız eğer evde çalışarak para kazanabileceğiniz en iyi iş fikridir. Çevirmen işi almak için internet üzerinden de hizmet veren ve alan şirketlere ulaşabilirsiniz. Çevirmenlik, gelişmekte olan bir ülke olmamız nedeniyle çok yüksek potansiyel taşımaktadır.

10.Seslendirmenlik Yapın

İyi bir sese sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Aslında iyi bir sese sahip olmasanız bile çeşitli programlar aracılığıyla da seslendirme yapabilirsiniz. Seslendirme hizmeti sağlamak için en önemli konu önemli bir diksiyondur. Seslendirme hizmetleri genellikle Youtube’un son dönemde ciddi bir popülariteye sahip olması ile üst seviyelere çıkmıştır.

Seslendirme hizmetine yönelik iş almak için Freelancer, Bionluk, Sadeceon gibi sitelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca Youtube’de bir kanal açarak yaptığınız işleri yayınlamayı ihmal etmeyin.

11.Evden Paketleme Yapın

  • Sabun
  • Maske
  • Toka
  • Çorap
  • Mum
  • Kına
  • Çakmak
  • Plastik Bardak

Yukarıdaki ürünlerin paketlemesi ile her setten belirli bir kar yapma oranınız olduğunu biliyor muydunuz?

Bir çok firma üretim hızını artırmak ve maliyet düşürmek adına, evlere ek iş vererek hem kendi işlerini hızlandırmaktadırlar. Ayrıca bir çok evden çalışma için ek iş imkanı sağlamaktadırlar.

Paketleme işlerinde genellikle, söylenilen ürün adedini verilen paketlere yerleştirerek koli yapmak gerekmektedir. Fakat bazı firmalar ürünlerin aynı renkte olanlarını ayrı paket olarak istedikleri zaman, bu iş biraz zaman almaktadır. Bu yüzden genellikle ev ortamında yapılan işler için ekip çalışması önemlidir. Çalışacak kişi sayısı ne kadar çok olursa, hem hızlı bir paketleme olur hem de daha fazla kişiye para kazanma şansı vermiş olursunuz.

Daha fazla internetten para kazanmak, evden para kazanmak konulu işler için blogumuzu takip edin.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar