test
Ana SayfaAffiliate MarketingNeden Tiktok'ta Olmalısınız? - İstatistiklerle Tiktok - 2022

Neden Tiktok’ta Olmalısınız? – İstatistiklerle Tiktok – 2022

Yazar

Tarih

Kategori


TikTok iki uygulamanın hikayesidir. Çinli şirket Bytedance, 2016 yılında Douyin adlı bir video paylaşım sosyal ağ uygulaması yayınladı. Bu uygulama hala Çin’de ayrı olarak var.

2017’de piyasaya sürdüklerinde uygulamalarının uluslararası sürümünü TikTok olarak adlandırdılar. Tiktok’un Batılı izleyicilerinin çoğu başlangıçta takip etti Musical.ly 2018’de TikTok ile birleşen Bytedance. TikTok ve Douyin benzer kullanıcı ara yüzlerine ve özelliklerine sahip olsalar da, aynı değildirler, kendi pazarları için özelleştirilirler.

TikTok son yıllarda, özellikle gençler ve Z Kuşağı ile son derece popüler hale geldi. Bununla birlikte, tartışmasız büyümedi. Örneğin, o zamanki Başkan Donald Trump, 2020’de ABD’de Tiktok’u yasaklamakla tehdit etti.

Bytedance, Microsoft gibi bir Amerikan şirketinin o ülkede Tiktok’u satın almasına izin vermediği sürece. Ancak önerilen bir yasak federal bir yargıç tarafından engellendi. Ayrıca, Tiktok’un Hindistan’ın gençleri arasında çok popüler olmasına rağmen, bu ülkenin hükümeti Hindistan ile Çin arasındaki sınır çatışması nedeniyle Haziran 2020’de uygulamayı yasakladı. Yasağı Ocak 2021’de kalıcı hale geldi.

Ne TikTok ne de öncüsü Musical.ly . herkese açık olarak birçok istatistik sağlayın. Örneğin, takipçi listelerini bulmak diğer sosyal ağların çoğundan çok daha zordur. Bununla birlikte, böylesine kıvrımlı bir tarihle, başkalarının bağımsız olarak harmanladığı birkaç TikTok istatistiğini keşfetmek çok zor değil.

Tiktok’un Ocak 2022 itibarıyla aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunuyor. Aşağıdaki diğer akıllara durgunluk veren istatistiklere bakalım.


Neden Tiktok’ta Olmalısınız? – İstatistiklerle Tiktok

 1. TikTok Kullanıcıları Uygulamada Ayda 850 Dakikadan Fazla Zaman Harcıyor
  Statista’ya göre, ABD’li TikTok kullanıcıları uygulamada ayda ortalama 858 dakika. Bu istatistik, Mart 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki aylık TikTok uygulaması kullanıcı katılımı hakkında bilgi verir.

Ekim 2019’dan Mart 2020’ye kadar olan verileri incelerseniz, ortalama TikTok kullanıcısının uygulamaya harcadığı sürede önemli bir artış olduğunu fark edeceksiniz. Kullanım Ekim 2019’da aylık ortalama 442,9 dakikadan Kasım ayında 526,1 dakikaya, Aralık ayında 561,2 dakikaya, Ocak 2020’de 680 dakikaya, Şubat ayında 731,6 dakikaya ve Mart 2020’de 858 dakikaya yükselmiştir.

 1. Tiktok’un şu anda Aylık 1 Milyardan Fazla Aktif kullanıcısı var
  Ocak 2022 itibariyle Tiktok’un dünya çapında Aylık 1 milyar Aktif kullanıcısı vardı!

Aralık 2019 Statista anketinde, katılımcıların yüzde 23’ü Tiktok’ta yayınlanan videoları kullandıklarını veya gördüklerini belirtti. Tersine,% 44’ü yapmadıklarını belirtirken,% 33’ü Tiktok’u hiç duymadığını iddia etti. Bununla birlikte, daha fazla ABD’li internet kullanıcısı COVID pandemisi sırasında 2020’de Tiktok’u kullandı, bu yüzden bu yüzdeler muhtemelen gerçek durumu küçümsüyor.

 1. 3 Milyar Kurulum
  TikTok, dünya çapında 3 milyardan fazla kez cihazlara kuruldu. Şubat 2019’da bir milyar kilometre taşını ve Nisan 2020’de iki milyar rakamını geçti. 2021’in ortalarında üç milyara ulaştı. TikTok, 3 milyar seviyesine ulaşan ve Facebook’a ait olmayan (şimdi Meta) ilk beşinci oyun dışı uygulama oldu.
 2. İnternette 167 Milyon Dakika TikTok Videosu İzlendi
  Ağustos 2021’de Statista, çevrimiçi medya kullanımını dünya çapında bir “internet dakikası” için harmanladı. Bu süre zarfında insanlar yüz binlerce saatlik içerik tüketir ve milyonlarca mesaj, e-posta ve metin gönderir, kaydırır ve yükler. Bu istatistikler arasında Statista, TikTok kullanıcılarının örnek bir dakikada uygulamada 167 milyon saatlik video izlediğini tespit etti.
 1. Hashtag Görünümlerine göre Tiktok’taki En Popüler Eğlence Kategorisi
  Statista’ya göre, Temmuz 2020 itibariyle Tiktok’taki en popüler içerik kategorilerinin tümü iki milyardan fazla görüşe sahipti. Uygulamadaki en çok görüntülenen içerik kategorisi eğlence içeriğiydi. Muhtemelen, bu kategori tüm bu dudak senkronizasyonu videolarını içerir. En çok izlenen ikinci içerik kategorisi danstı.

Genel olarak en popüler kategoriler şunlardır:

Eğlence – 535 milyar hashtag görüntüleme
Dans – 181 milyar
Şakalar – 79 milyar
Fitness / spor – 57 milyar dolar
Ana sayfa reno/D.I.Y. – 39 milyar dolar
Güzellik / cilt bakımı – 33 milyar
Moda – 27 milyar
Yemek tarifleri / yemek pişirme – 18 milyar
Hayat kesmek / tavsiye – 13 milyar
Evcil hayvanlar – 10 milyar
Açık havada – 2 milyar
Eğlence ve dans videoları TikTok kullanıcılarının zamanını ve ilgisini tekelleştirirken, günümüzde daha geniş bir konu yelpazesinde video izlemek için zaman harcamaya istekli oldukları açıktır.

İlgili İçerik:


 1. 2020’de İndirilen En Popüler 2. iPhone Uygulaması
  Aylık uygulama indirmeleri büyük farklılıklar gösterse de TikTok, 2020 yılı için en çok indirilen iPhone uygulamaları listesinde ikinci sırada yer aldı. Daha fazla indirmeye sahip tek uygulama, belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde covıd’in ilk yılında Zoom’du. TikTok, Facebook, Messenger, Gmail, Netflix, YouTube ve İnstagram’dan daha fazla indirme işlemini Apple’ın mobil platformunda gerçekleştirdi.

Bu, 2019’da dördüncü en popüler uygulama olan Tiktok’un iOS platformunda iyi performans gösterdiği üst üste ikinci yıldı.

 1. ABD’de 2021’de İndirilen En Popüler iPhone Uygulaması
  Apple, 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok indirilen ücretsiz ve ücretli uygulamalar ve oyunlar için grafikler yayınladı. TikTok, Facebook, İnstagram, Snapchat ve YouTube tarafından takip edilen En iyi Ücretsiz Uygulamalar listesinin başında yer aldı.
 2. 2020 ve 2021’de Dünya Çapında İndirilen En Popüler Genel Uygulama

  Hem Apple hem de Android yüklemelerini eklediğinizde, TikTok 2020’de diğer tüm uygulamaların önüne geçti ve global yüklemeler 850 milyon oldu. Bu, ikinci sırada yer alan WhatsApp’ın 600 milyon indirmesiyle karşılaştırılıyor. Tiktok’un rakamları arasında Çin’deki Douyin indirmeleri (toplam indirmelerin yaklaşık dörtte birini oluşturuyor) yer alıyor.) Özellikle, TikTok, o zamanki Başkan Trump’ın yasaklama tehdidine rağmen, 89 milyonda Amerika Birleşik Devletleri uygulama indirmelerini de üstlendi. Belki daha da şaşırtıcı bir şekilde, 120 milyon indirme ile TikTok, Temmuz 2020’den itibaren yasaklanmasına rağmen Hindistan’da indirilen en popüler uygulama oldu.

Sensor Tower’a göre TikTok, Q1 2020’te 318 milyon kez indirildiğinde indirmeler için zirveye ulaştı. Aylık en yüksek yüklemeler, yaygın Koronavirüs kilitlenmelerinin ilk ayı olan Mart 2020’de gerçekleşti.

Sensor Tower’a göre, 2021 yıl sonu incelemesinde TikTok, 2021’de her iki uygulama mağazasında da 745.9 milyon kurulum gerçekleştirdi. Bu, Tiktok’un Hindistan’dan zorla ayrılışını yansıtan 2020’de 980.7 milyon kurulumdan yıllık% 24 düşüş gösterdi, ancak bu, Tiktok’un 2021’de indirme istatistiklerini bir kez daha aşması için hala yeterliydi. Facebook, Sensortower’ın 2021 verilerinde ikinci oldu.

Şubat 2020’ye kadar Tiktok’un Google Play ve App Store’da ömür boyu toplam 300 milyon ABD Doları kullanıcı harcamasına nasıl ulaştığını kutladık. Bu, Ekim 2018’in sonunda (TikTok reklam vermeden önce) Tiktok’a harcanan 50 milyon ABD dolarından önemli ölçüde arttı.

Ancak, TikTok kullanıcıları yakında tüm bu sayıları gölgede bıraktı. 2020 yılının 2. çeyreğinden bu yana, kullanıcı harcamaları her çeyrekte 300 milyon doları aştı ve tüketiciler yalnızca 2021 yılının 2. Çeyreğinde TikTok uygulamasıyla 535 milyon dolar harcadılar. Tiktok’taki tüketici harcamaları, daha önce yalnızca Tinder, Netflix, YouTube ve Tencent Video tarafından elde edilen bir başarı olan dünya çapında 2,5 milyar doları aştı.

 • Android Cihazlarda% 90’dan fazla
  Android’in akıllı telefon pazarındaki hakimiyetini yansıtan TikTok indirmelerinin% 90’ından fazlası Android cihazlara yapıldı. Bunun tek istisnası, daha fazla iOS kullanıcısının bulunduğu ABD’de geliyor.

Hindistan’ın TikTok hayranlarının büyük çoğunluğu uygulamanın Android sürümünü kullandı.

 • On TikTok Kullanıcısından Dokuzu Bu Uygulamayı Günde Birkaç Kez Kullanıyor
  Resmi TikTok istatistiklerine göre, kullanıcıları sadık ve uygulamaya geri dönmeye devam ediyor. Gerçekten de, kullanıcıların% 90’ı uygulamayı günde birden çok kez kullanıyor.
 • TikTok ile İlgili Toplam 1,3 Milyar İndirme Olan Yaklaşık 1.000 Uygulama

İstatistikçiler, Tiktok’un diğer birçok ilgili uygulamayı nasıl ürettiğini belirtti. Sonuç olarak, Tiktok’un popülaritesinden yararlanmayı umarak 900’den fazla uygulama mevcut ve bunların üçte ikisinden fazlası Ocak 2020’den bu yana piyasaya sürüldü.

Uygulamaların neredeyse yarısı tüketicilerin cihazlarına video indirmelerini sağlıyor. Diğer yaygın uygulama kategorileri, takipçiler ve hashtag’lerle ilgili analitikler ve klavye / yazı tipi alternatifleridir.

 • CapCut, ABD’de 5. Sırada yer alan Video Oynatıcı / Editördür.
  SimilarWeb, Bytedance’in CapCut – Video Editor uygulamasını ABD’de Google Play’deki ücretsiz video oynatıcılar / editörler listesinde 5. sırada yer alıyor. Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere diğer birçok pazarda da benzer bir konuma sahip. Buna ek olarak, Kanada için similarweb’in Lider Kurulunun başında geliyor.
 • 2021’de Avrupa’da 102 Milyon Tesis Kuruldu.

Resmi Aylık Aktif Kullanıcı Artışı (Yalnızca ABD)

ABD pazarına yönelik şirket başvurularına göre, bunlar TikTok’un uluslararası uygulaması için 2017’den bu yana %787,86 büyümesini vurgulayan en son rakamlar.

 • Eylül 2017: TikTok uluslararası lansmanı.
 • Ocak 2018: 11.262.970 aylık kullanıcı.
 • Şubat 2019: 26.739.143 – %137.4 artış.
 • Ekim 2019: 39.897.768 – %19.2 artış.
 • Haziran 2020: 91.937,040 – %130.4 artış.
 • Ağustos 2020: 100 milyondan fazla.


Bu yazımızda Tiktok hakkında bilgileri sizlere aktardık.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Ayrıca farklı bir kazanç yolu olan NFT’lerle ilgili NFT REHBERİ serimizin önceki yazılarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NFT REHBERİ 1 | Yeni Kazanç Yolu: NFT
NFT REHBERİ 2 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Nasıl Yapılır?
NFT REHBERİ 3 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Ne Zaman Satılır?
NFT REHBERİ 4 | Nasıl NFT Üreticisi Olunur?
NFT REHBERİ 5 | NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları
NFT REHBERİ 6 | Etkili NFT Pazarlama Yöntemleri
NFT REHBERİ 7 | NFT Satarken Para Kaybetmemek İçin Bilinmesi Gereken 7 Şey
NFT REHBERİ 8 | NFT ile Kazanan İsimler & Firmalar
NFT REHBERİ 9 | 11 Adımda OpenSea İle NFT SatışıKaynaklar:1,2

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar