Ana SayfaDijitalETSY Hakkında Detaylı Bilgi: Etsy'de İşletme Sahibi Olma

ETSY Hakkında Detaylı Bilgi: Etsy’de İşletme Sahibi Olma

Yazar

Tarih

Kategori

Nasıl harika bir Etsy dükkanı sahibi olunur?

Çoğu Etsy mağaza sahibi için saatlik ödeme, zanaatınız zaten yapacağınız bir şeyse, sadece büyük bir yan koşuşturma anlamına gelir. Hızlı bir şekilde zengin olmayacaksınız ve işlerin ilerlemesini sağlamak için biraz çaba harcamanız gerekecek.

Şimdi birkaç kez bahsettiğim istisna, yüksek kaliteli yazdırılabilir ürünler gibi görünüyor. Sevdiğiniz bir zanaat için yazdırılabilir sanat eserleri, zanaat desenleri, organizasyon araçları veya nasıl yapılır eKitaplarına göz atıyorsanız, Etsy her satış için bir ürün yapmak için daha az zaman harcayacağınız ve kazandığınız ‘pasif gelire daha yakından yaklaşabilir’ t nakliye işlemek zorunda.

Her iki durumda da, rekabet yüksektir ve Etsy mağazanızı, sizi diğer sanatçılardan ayıracak bir şekilde kurmak için zaman ayırmanız gerekecektir.

Zanaatınızı seviyorsanız kaybedecek bir şeyiniz yok! Sadece 0.20 $ ürün listelemelerinizi ödemek, arkadaşlarınıza, Instagram, Pinterest ve Facebook’a göndermek ve nasıl gittiğini görmek zorunda olduğunuz için başlangıç ​​maliyeti nispeten düşüktür. Etsy, ankete katılan tüm dükkan sahiplerinin son derece değerli göründüğü çok yararlı bir Satıcı El Kitabına sahiptir.

Etsy Satıcı El Kitabı’nı ziyaret etmek ve bugün mağazanıza başlamak için buraya tıklayın !

Etsy mağaza sahiplerinden en iyi tavsiyeler

Ankete katılan dükkan sahiplerinin potansiyel Etsy sanatçılarıyla paylaşmak istedikleri kadar bilgi vardı, hepsini buraya ekleyemem. Çok fazla rekabete sahip bir yan koşuda, sanatçıların başkalarını dışarıda tutmak yerine birbirlerini kaldırmak isteyenleri görmek harikaydı. (Blog dünyasından çok farklı değil!)

Genel olarak, herkesin en büyük tavsiyesi atlamak ve bir şans almaktı! Diğer mağaza sahipleriyle iletişim kurun, ürününüzü sevin ve müşterilerinize iyi davranın ve kendini tanıtmaktan korkmayın. Dükkan sahipleri ayrıca Etsy Satıcı El Kitabı kapaklarını okumanızı ve özellikle Etsy dükkan sahipleri için Facebook gruplarına katılmanızı tavsiye etti. Her ikisi de, sorularınıza cevap almanız için ücretsiz bir yol sunacak ve başlangıçta çok şey alacağınızdan emin olabilirsiniz!

Etsy'den Kazanç Elde Etme
Etsy’den Kazanç Elde Etme

Mağazanızı açma hakkında bilmeniz gerekenler

Vitrindeki dükkan sahiplerinin çoğu dükkanlarını ailenin ve arkadaşların teşvikiyle başlattı. İnsanlar yeteneklerinde değer gördü ve dükkan sahipleri Etsy’nin küresel platformunu denemeye karar verdi. Sahipler farklı hazırlık ve hazır olma düzeyleri ile sürece girdiler, ancak ne olursa olsun, yol boyunca çok şey öğrendiler.

Bazı sahipleri dükkanlarına sadece 1-3 ürünle başladı, bazıları ise 40’a kadar çıktı. Ortalama olarak, rakam yaklaşık 10 maddeydi. Bu, Etsy’nin tavsiye ettiği 8 öğeyle karşılaştırılmaktadır. Dükkanınızda yerleşik gibi göründüğünüzden emin olmak istersiniz ve müşteriler işinizin kapsamını ve kalitesini görebilir.

Üç dükkan sahibi dışındaki tüm dükkanlar, başlar başlamaz dükkanlarını tanıttılar! Facebook, Pinterest, Instagram ve kelimeyi aileniz ve arkadaşlarınızla yaymak, mağazanız için bir itibar oluşturmaya başlamak için harika yollardır. Mağazanıza özgü hesaplar veya sayfalar oluşturun, böylece müşterilerin aile tatilinizin fotoğraflarıyla dolması konusunda endişelenmeden kelimeyi yayabilir ve aşağıdakileri oluşturabilirsiniz. Adoren Studios , rastgele bir müşteri onunla karşılaştığında mağazanızı daha köklü ve meşru kılmak için diyor ki:

“Ürününüzü satın almak isteyen bir aile üyeniz veya arkadaşınız varsa, ürünü Etsy aracılığıyla yapmasını ve bir inceleme yapmasını sağlayın.”

İlk satışınızı alma

Ortalama olarak, bir aile üyesinden veya arkadaştan olmayan Etsy’deki ilk satışlarını almak için dükkan sahiplerinin yaklaşık bir ay sürdü. Kurulum biraz iş gerektiriyor. WLKRDSGN’den Scott’ı şaşırtan şey budur .

“Bir şeyleri hareket ettirmek için ne kadar çaba gerekiyordu. Dürüst olmak gerekirse, bir yıldan daha az açık olan dükkanları gördüğümde, yaptığım şeyi yaparken ve 4.000 satışta otururken cesaretim kırılıyor. Kendinizi bazen insanlarla karşılaştırmak zor değil, ama gerçek şu ki, gerçekten çok çalışıyorsanız, mağazanızda başarıyı görebilirsiniz ve bunu yapmak için iyi zaman geçirebilirsiniz. ”

InkAid , mağazasını kurmak için 20 saatten fazla zaman harcadığını ve grafik tasarımcı olduğunu söyledi! Zaman sıkıcı gelse de, işlerin güzel ve verimli bir şekilde ayarlanması, gelecekte sizin için işleri kolaylaştıracaktır.

Etsy'den Kazanç Elde Etme
Etsy’den Kazanç Elde Etme

Başlamak için araçlar

Etsy’de kazanma söz konusu olduğunda oyunun adı Arama Motoru Optimizasyonu . Etsy’nin pazarı artık o kadar büyük ki etkili bir arama motoru olarak çalışıyor. Örneğin, oturum açıp “mavi kabuklu bileklik” aradığımda 4.237 sonuç ortaya çıktı! Müşterilerin ürünlerinizi görmesini istiyorsanız, mağazanızın ve girişlerinizin, öğenizi bu listenin en üstüne getirmek için doğru anahtar kelimelere sahip olduğundan emin olmanız gerekir. İstediğimi bulmak için iki veya üç sayfayı tıklayabilirim, ancak muhtemelen sayfa 67’ye girmeyecektim.

Çoğu mağaza sahibi, YouTube videoları izlediklerini, Etsy kurslarına kaydolduklarını veya Etsy mağaza sahiplerinin SEO hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için Facebook gruplarına katıldıklarını söyledi. Etsy Satıcı El Kitabı da SEO geliştirmek için bazı yararlı ipuçları vardır.

Beceri tabanınızı ve Etsy satışlarınızı büyütmek istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken diğer şeyler şunlardır:

  • Photoshop kursu:  Güzel fotoğraflar çekmek müşterileri güvence altına almanın anahtarıdır. Çevrimiçi, el işi bir pazar olarak müşterileriniz ürünlerine dokunamaz ve hissedemez. Fotoğraflarınızın kalitesi öne çıkmanıza yardımcı olur ve mağazanıza gösterdiğiniz bakımı gösterir. Photoshop’tan memnun değilseniz, hızlı bir çevrimiçi kurs yatırıma değer olabilir.
    • Şahsen, PicMonkey’i fotoğrafları düzenlemek ve harika sosyal medya paylaşım görüntüleri yapmak için seviyorum . Photoshop’tan daha ucuz ve kullanımı çok kolay!
  • Defter tutma sistemi:  Etsy bir iştir, bu yüzden ona bir muamele etmelisiniz. Dükkanınıza vergi göndermeniz gerekecek, yani gelir ve tüm masrafları takip edeceksiniz. Başlangıçta, basit bir elektronik tablo iyi sonuç verecektir. Ancak mağazanız büyümeye başlarsa, bazı mağaza sahipleri QuickBooks Self-Employed veya daha kapsamlı bir muhasebe sistemini önermiştir.

Tüm dükkan sahiplerine göre, Etsy mağazanızı başlatmanın anahtarı sadece atlamaktır! Bloglamaya veya diğer küçük işletmelere benzer şekilde, ilk kurulumunuz biraz dağınıksa endişelenecek bir şey yoktur. Zaten başlangıçta fazla müşteri trafiğiniz olmayacak! Bu kulağa kötü geliyor, ama gittikçe ince ayar yapabiliyor ve geliştirebiliyorsunuz! İyi şanslar!

Etsy mağaza sahiplerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Bu parçayı yazmak için 20 Etsy mağaza sahibiyle görüştüm, bu yıl yepyeni mağazalardan sekiz yaşına kadar değişen dükkanlarla. Bu müthiş dükkan sahipleri, tişörtler, özel köpek tasmaları, çelenkler, mücevherler, süs eşyaları, yazdırılabilirler ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli ürünler satıyorlar. Bu mağaza sahiplerinin kim olduğu hakkında birkaç ayrıntı için aşağıdaki tablolara bakın.

Şimdi, görüştüğüm 20 dükkan sahibinin farklı hedefleri ve başarı seviyeleri olması şaşırtıcı değil. Ya da bir mağaza ne kadar uzun süre açık kalırsa o kadar çok satış yapmış olur. Görüşülen en yüksek hacimli mağaza, iki yıldan az bir süre önce açıldığından beri 8.000’den fazla satış yapan Adoren Studio’dur . Nakliye ile daha yüksek hacimli ve daha az güçlük çekmesini sağlayan yazdırılabilir kağıtlar satıyor. En düşük hacimli mağaza, 2017 yılında açılan ve ilk dört ayında 43 satış yapan başka bir yazdırılabilir dükkan olan InkAid oldu .

Aşağıdaki çizelgede, her dükkanın toplam birim satışları, ne kadar süredir faaliyet gösterdiklerine göre gösterilmekte ve dükkanın bir yan koşuşturma mı yoksa tam zamanlı bir kariyer mi olduğunu vurgulamaktadır. Grafik, diğer katılımcılardan, Adoren Studio’dan  (8.000’in üzerinde) ve Maple Shade Kids’ten ( 5.000’in üzerinde) önemli ölçüde daha yüksek satışları olan aykırı değerleri içermez  .

Etsy'den Kazanç Elde Etme
Etsy’den Kazanç Elde Etme

Mama Fish’in Ana Paketleri

Etsy herkes için değil. Birçok mağaza az para kazanıyor ve açılma maliyeti düşükken, ilk ürünlerinizi oluşturmaya adanmış zaman (Etsy, en az 8 tane başlamanızı önerir) ve müşteri aramalarında bulunabilecek güzel bir mağaza kurmak önemli zaman alabilir. Borç ödemek veya zamana duyarlı bir masraf için tasarruf etmek için bir yan acele arıyorsanız, başka bir yere bakmak istiyorum.

Ancak, birçok sanatçı için Etsy yepyeni bir dünya açtı. Binlerce insana sevdikleri bir hobi veya zanaatın gelir akışına dönüştürülmesi için kolay erişilebilir bir platform sağladı. Dükkan sahipleri, ürünlerinin başkaları tarafından satın alındığını, değer verildiğini ve beğenildiğini gördükten sonra tam bir neşeyi anlatıyorlar. Bu size heyecan verici geliyorsa, denemek asla acıtmaz!

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar