test
Ana SayfaDijitalHobi Olarak Resim Yaparak Nasıl Para Kazanabilirim? : Doodle Yapın ve Öğretin

Hobi Olarak Resim Yaparak Nasıl Para Kazanabilirim? : Doodle Yapın ve Öğretin

Yazar

Tarih

Kategori

Şu anda ne yapıyorsunuz (bu makaleyi okumanın yanı sıra)? Masanıza bir göz atın. Sayfanın etrafında küçük çizimler olan bir defter – belki de bir not defteri – var mı? Ya her gün biraz çizim yaparak para kazanabileceğinizi söylersem ?

Doğru, günlük nesneleri çizerek para kazanabilirsiniz – potansiyel müşterilere ulaşmak için ekstra yol kat etmeniz yeterlidir. Benzersiz doodle stilinize ince ayar yaptıktan sonra Creative Market, Etsy‘de satış yaparak veya Instagram üzerinden çevrimiçi bir marka oluşturarak ekstra para kazanabilirsiniz. Başlamak için süreci yıkalım.

Çizim Yapmayanlar İçin Resim Yaparak Para Kazanın

Tüm bu şeylerin özü şu şekildedir: UX tasarımcıları, web tasarımcıları, uygulama geliştiricileri ve daha fazlası her zaman işlerinde kullanmak için küçük simgeler arıyorlar.

Akıllı telefonunuzu gerçekten hızlı bir şekilde çekin ve hemen hemen her şeyi açın. Uygulamada bir menü, seçenek, düğme veya herhangi bir şeyi belirtmek için kullanılan bir simge varsa, o simgeyi tasarlamak için birisinin gerekli olması gerekir.

Ve elbette, kullanmak için her yerde simgeler bulabilirsiniz, ancak diğer tasarımcılar onları zaten kullandığından, oldukça sıkıcı hale geliyor.Kimse herkesle aynı şeyi kullanmak istemiyor, bu yüzden alternatifler arıyorlar – bilirsiniz, el gibi çizilmiş simgeler.

Ayrıca, diğer çizimler ve resimler web sitesi varlıklarına dönüştürülebilir ve el yazınız bile yazı tipi olabilir. Bu, o hurda kağıda çizdiğiniz hemen hemen her şeyin size ekstra para kazandırabilecek bir şeye dönüştürülebileceği anlamına gelir.

Ve sevdikleri bir şeyi yapmak için para kazanmaktan kim hoşlanmaz?

Çiziminizi vektör çizimleri olarak satmak

Bunu nasıl yaparsın? Öncelikle, gerçekte olduğundan çok daha zor görünen çizimlerinizi vektörelleştirmelisiniz . Bunu, akıllı telefonunuzdaki bir resmi bir vektöre dönüştüren bir uygulamayı kullanmaktan ( örneğin, Adobe Capture CC bunu yapar) veya çalışmanızı tarayarak ve ardından vektör tabanlı bir programa çekerek çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Adobe Illustrator gibi ve ardından çalışmalarınızı takip edin. Mesele şu ki, bunu yapmak zor görünebilir, ama gerçekten çok kolay.

Sadece Creative Market’te 4.000’den fazla elle çizilmiş ürün var, bu da size pazarın büyüklüğü hakkında bir fikir veriyor. Bir dükkan olan WINS , ev bitkilerinden şenlikli parti hediyelerine kadar her şeyi doodles. Hepsi bu gibi şeyler de dahil olmak üzere, her zaman çizer var bir dükkan var.

Ve başka örnekler de var. Creative Stall, 250’den fazla Finans doodle’ının seçimi gibi bir sürü harika şey içeriyor .

resim yaparak para kazanmak

Köpekler gibi? Tabii ki, ve şu anda satan bir dizi köpek çizimleri .

resim yaparak para kazanmak
resim yaparak para kazanmak

Harita simgeleri, yenilikçi kahve gereçleri ve elle çizilmiş yazı tipleri gibi diğerlerinden daha fazla talep gören belirli karalamalar. Sadece günlük karalamalarınızı bir adım öteye taşıyarak neler yaratabileceğinizi ve satabileceğinizi düşünün. Piyasanın her köşesinden sonra gitmek zorunda değilsiniz, ancak çizmeyi gerçekten sevdiğiniz bir şeyin çizimlerine ihtiyaç duyan biri var.

Creative Market gibi bir sitede yeni bir mağaza açmak basittir. Çalışmanızın birkaç örneğini kullanıma hazır hale getirmek iyi bir fikirdir ve 28’den Make’a günlük egzersizleri kullanmak  harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Her ay, Creative Market’in platformlarının içinden seçtikleri indirimli serin ürünler paketi var ve bu ay farklı değil.

Çizimlerinizi Etsy’de Satın

Etsy süreci benzerdir, sadece bir mağaza kurun ve günlük çizimleri kütüphanenizin nasıl sanat baskısı olabileceğini düşünmeye başlayın .

Elle yazılmış alıntılar veya favori sözler gerçekten iyi sonuç verir. Ayrıca yetişkinler için  bir boyama kitabı olarak satılan bu harika Star Wars sanatı gibi trendlerden de yararlanabilirsiniz. Pazarı keşfetmek ve sevdiğiniz şeylere, trend olana ve mağazanızın doldurabileceği piyasa boşluklarına bakmak için zaman ayırın .

resim yaparak para kazanmak (2)
resim yaparak para kazanmak (2)

Instagram’da Markanızı Oluşturun

Sonunda Instagram, portföyünüzü ve çevrimiçi takibinizi oluşturmak için giderek daha fazla alan haline geldi. Hayranlarla etkileşim kurmak ve onları ideal olarak müşterilere dönüştürmek için harika bir platform.

Gelen istekleri yakalamak için iletişim bilgilerinize ve biyo bölümünüzdeki çevrimiçi mağazaya bağlantı verin. Bu aynı zamanda yaratıcılığınızı keşfetmek için harika bir platformdur.

Kitlenizin yeni bir şeye nasıl tepki vereceğini merak ediyor musunuz? Instagram’da deneyin!

Sevdiğiniz şeyler çizerek nasıl para kazanabileceğinizi düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Günlük doodle ve çizimlerinizi vectorizing birkaç dakika geçirin. Seçim ve voila platformunuza yükleyin! Oraya çık ve yaratmaya devam et!

 

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar