test
Ana SayfaDijitalOnline Elbise Kiralama İşine Nasıl Başlanır - İş Modeli ve Web Sitesi...

Online Elbise Kiralama İşine Nasıl Başlanır – İş Modeli ve Web Sitesi Özelliklerini Anlama

Yazar

Tarih

Kategori

Online Elbise Kiralayarak Para Kazanma

Rent the Runway, Bag Borrow veya Steal, Le Tote gibi web tabanlı elbise kiralama platformları, stil bilincine sahip kişilerin tasarımcı elbiseler, özel günler için kıyafetler ve aksesuarlar kiralamasına ve moda endüstrisinde tartışma konusu haline gelmesine izin verir.

Elbise kiralama fikri ilk başta garip gelebilir, ancak yukarıda belirtilen tüm platformların başarısı, bu yeni pazarın potansiyelini kanıtlamıştır.

Bu yazıda Etindensutunden.net, bir elbise kiralama pazarı oluşturmak için takip etmeleri gereken süreci açıklayarak benzer bir iş başlatmak isteyen girişimci yetiştirmek istiyor.

Oku ve tasarımcı, düğün, balo veya diğer elbise koleksiyonlarını kiralamak için üstün bir web sitesi ve uygulama yapmak için dikkate almanız gereken çevrimiçi elbise kiralama özelliklerini öğrenin.

Online Elbise Kiralama İş İş Modeli

Çevrimiçi elbise kiralama portalı bir moda şirketinden daha fazlasıdır. Aynı zamanda moda endüstrisini yeniden icat eden bir teknoloji şirketidir. İş modeli, kitlelerine en yeni kıyafetlerine ve aksesuarlarına erişim sağlamak için birden fazla tasarımcı ve ajansla stratejik ortaklıklara dayanıyor.

Bir elbise kiralama web sitesi sahibi olarak, bir haftaya kadar ürün kiralayacak ve kira bedelinin belirli bir yüzdesini ücret olarak tahsil edeceksiniz. Ücret, servis ücretlerini, kuru temizlemeyi ve diğer küçük harcamaları kapsar.

Bir sipariş verildiğinde, ürün önceden adreslenmiş ambalaj ile satıcının envanterinden gönderilir. Ayrıca, kiralama süresi boyunca her türlü kazara hasarın karşılanması için bir sigorta tutarı bulundurma hükmü olmalıdır.

Online Elbise Kiralama İş Gelir Modeli

Çevrimiçi kıyafet kiralama platformunuz, kıyafet kiralamaktan para kazanmanın yanı sıra aşağıdaki kanallardan gelir elde edebilir:

 • Komisyonlar: Web sitenizdeki her elbise kiralama işleminden küçük bir komisyon alın.
 • Reklamcılık : Web sitesinde veya uygulamada reklam vermeyi uzun vadeli para kazanma planınızın bir parçası haline getirin
 • Öne Çıkan veya Sponsorlu Liste : Elbise sahiplerinin tekliflerini küçük bir ücret karşılığında ana sayfada ve web sitesinin diğer vurgulanmış bölümlerinde sunmalarına izin verin.
 • Abonelikler: Kullanıcıların, teslimat ücretlerinde rahatlama, nakit para iadeleri veya hatta kendilerini başarıyla kaydettirmek için ücretsiz bir elbise kiralama gibi avantajlar karşılığında bir abonelik satın aldığı yıllık bir abonelik modeli oluşturun.

Buna ek olarak, bir satış özelliği ekleyerek çevrimiçi tasarımcı elbise kiralama platformunuzu da yükseltebilirsiniz. Moda markalarının ürünlerini web sitenizde satmasına izin verin ve bu satışlardan komisyon şeklinde başka bir gelir kaynağı olarak hizmet edecektir.

En İyi Online Elbise Kiralama Pazarları

Bu elbise kiralama web sitelerinin çoğu belirli bir coğrafi bölgeye hitap eder. Bu nedenle, hedeflediğiniz pazarda faaliyet göstermedikçe, onları elbise kiralama portalınıza rakip olarak kabul etmek yanlış olur.

Şimdi iş modelini anladık ve en iyi çevrimiçi elbise kiralama pazarları hakkında bir fikrimiz olduğuna göre, gerekli web sitesi özellikleri hakkında daha fazla bilgi edelim.

Not: Yo! Rent tarafından desteklenen çok satıcılı bir elbise kiralama web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız , bu yayında listelenen en iyi özelliklerin hepsine sahip olduğundan emin olun. Hadi başlayalım!

Elbise Kiralayarak Para Kazanın
Elbise Kiralayarak Para Kazanın

Elbise Kiralama Web Sitesi Özellikleri

Bu yayında daha önce de belirtildiği gibi, çevrimiçi giyim kiralama platformunuz daha çok bir teknoloji işidir, bu nedenle web sitesi ilginç özelliklerle yüklenmelidir.

Ana sayfadan başlayalım ve onu dönüşüm odaklı ve ilgi çekici hale getirebilecek öğeleri vurgulayalım.

Anasayfa

Ana sayfa müşterilerin önem verdiği iki önemli noktaya odaklanmalıdır, yani elbiseler keşfetmek ve kiralamak. Ana sayfa da düzgün bir tasarıma sahip olmalı ve beyaz alanı dikkatlice kullanmalıdır. Uzun olmamalı ve sadece en önemli bölümlerden oluşmalıdır. İşte en önemli olanlar:

Banner: İki dönüşüm öğesi ekleyerek ana sayfa banner’ına bir tutam yenilik eklemeniz gerekir. Biri ziyaretçileri Nasıl Çalışır sayfasına götürmeli , diğeri ise elbise rezervasyonu sürecine anında başlamalıdır. Banner alanını daha çekici hale getirmek için bir resim ve bir web sitesi mesajı kullanmayı unutmayın.

En popüler stiller: Bazı tasarımcılar ve elbiseler müşteriler arasında popüler olacaktır. Bunlar, ziyaretçinin dikkatini çekmek için bir kaydırıcıda ana sayfada görüntülenmelidir. Bu bölüm için ideal yer ekranın altındaki alan olacaktır. Giysi resimlerine ek olarak, bölüm ayrıca şunları da göstermelidir:

 • Elbise adı
 • Tasarımcı adı
 • Kiralama fiyatı
 • Sık kullanılanlara ekle seçeneği

Sezonluk Stiller: Ana sayfada, ziyaretçiyi farklı mevsimlere tanıtan göz alıcı bir bölüm daha bulunmalıdır. Bu, özel bir sayfa şeklinde olmalı ve mevsimlik koleksiyonların listelerini görüntülemelidir. Özelleştirilmiş sonuçlar oluşturmak için bir yan panele filtreler de ekleyebilirsiniz.

Buna ek olarak, kullanıcıları web sitenizden veya uygulamanızdan satın almaya ve dönüşümleri artırmaya teşvik etmek için ilk satın alma işleminde indirim sunabilirsiniz.

Bir kullanıcı elbise kiralama web sitenizin ana sayfasına geldiğinde indirim ve kayıt bağlantısını vurgulayan bir pop-up görüntüleyerek bunu tanıdıklarından emin olun.

Çok sayıda e-ticaret mağazası, ziyaretçi sipariş vermese bile kullanıcı kayıtlarını artırmak ve e-posta yoluyla iletişim kurmak için bu stratejiyi izliyor.

Şimdi bir adım öne geçelim ve bir web sitesinin iç sayfalarının nasıl tasarlanması gerektiğini tartışalım.

Kiralık Sayfalarda Giydir

Web sitenizin öğe sayfaları, kullanıcıların yanı sıra e-ticaret mağazalarına da ilham kaynağı olmalıdır. Sıfır dağınıklığı ile son derece bilgilendirici olmalıdırlar.

Kiralama sürecinden görüntü incelemelerine kadar, kullanıcı deneyimini akılda tutarak her şey organize edilmelidir. Elbise sayfasını her seferinde bir bölüm halinde kapatmanız en iyisidir.

Kiralama Formu: Bir elbisenin rezerve edilmesi süreci hızlı olmalıdır. Kullanıcılara posta kodu, boyut, teslim tarihi gibi gerekli bilgiler sorulmalı ve formun sonunda ‘Rezerv’ düğmesi bulunmalıdır . Aşağıdaki katma değer seçenekleri de bölümde gösterilebilir:

 • Stilist notları: Trend olan ürünle ilgili ayrıntılar
 • Boyut ve uyum: Boyut kılavuzu tablosu
 • Ürün detayları: ürün hakkında teknik detaylar
 • Paylaşım düğmeleri: Ürünü sosyal ağlarda paylaşma

Giysi Resimleri: Giysilerle uğraşan çoğu çevrimiçi mağaza gibi, web siteniz profesyonel olarak tıklanan yüksek kaliteli görüntülerden oluşmalıdır. Ama burada durmamalısın. Ürün görüntülerinin yanı sıra, daha önce kiralamış olan müşterilerin fotoğraflarının da gösterileceği bir yer olmalıdır.

Bu görüntüler incelemelerden alınabilir ve müşterilerin bir elbisenin nasıl göründüğünü görmelerine yardımcı olur. Bu tür rekabetçi özelliklerin uygulanması markanıza daha fazla değer katacaktır.

Gözden geçirme sistemi: Derecelendirme ve gözden geçirme sistemi, kullanıcıların ilgili incelemeleri kolayca bulabilecek şekilde uygulanmalıdır. İşte tatmin edici bir kullanıcı deneyimi sunmak için uygulayabileceğiniz birkaç şey:

 • Boyut, yükseklik ve büst gibi filtreler
 • Yaş, vücut tipi ve boy gibi ayrıntılar
 • İnceleme ve fotoğraf kaydırıcıları

Öneriler Bölümü: Bazen sadece bir elbise yeterli değildir. Bu nedenle web siteniz ve uygulamanız , ürün ayrıntılarının hemen altına  Beğenebilirsiniz  bölümü eklemelidir .

Tasarımdan uygulamaya, kıyafet önerisi özelliği ile her şey doğru olmalıdır.

Up-rent (upelling gibi): Bir elbisenin görünümü tamamlamak için aksesuarlara ihtiyacı vardır ve kullanıcılarınıza ek aksesuarları öneren elbise sayfasındaki ‘Görünümü tamamla’ bölümünü kullanarak onları alma seçeneği sunabilirsiniz.

navigasyon

Ana gezinme çubuğunda, kullanıcıları seçilen ürün kategorisi sayfasına yönlendirmek için Elbiseler, Kıyafetler, Özel Günler ve Aksesuarlar gibi ana ürün kategorileri için sekmeler bulunmalıdır. Bunun dışında, bölümü kolaylaştırmak için aşağıdaki sekmeler de görüntülenebilir:

 • abone
 • tasarımcılar
 • Mağazalar

Yukarıda listelenen sayfa sekmelerinin nasıl tasarlanması gerektiğini tartışalım ve Abonelik sekmesinden başlayarak benzersiz özelliklerini anlayalım.

Abonelik: Bu sayfa, bir web sitesinin gelir oluşturma stratejisinin zirvesinde bulunan hizmeti taşıdığı için özel bir sözü hak ediyor. Müşterilerinizin sizden günlük olarak kira yapma başarısını gerçekleştirmek için bazı ilgi çekici abonelik planları yapmanız gerekir. Örneğin, yıl boyunca ücretsiz teslimat, sınırsız kıyafet ve daha fazlası.

Abonelik sayfasındaki katılımı artıran bölümlerin listesi:

 • Hizmet tanıtımı ile banner
 • Marka birlikleri
 • SSS

Not: Kiralık giyim web siteleri ve uygulamaları üzerinde çalışan tüm web tasarımcıları için önerimiz bu sayfayı titizlikle planlamak ve hazırlamaktır.

Tasarımcılar: Bu sekmede, elbise kiralama pazarınızla ilişkili tasarımcıları listeleyin. Tasarımcılar, ürünleri ve kira veya satış için kullanılabilirliklerini izleyen bir tanıtım içeren özel bir sayfaya sahip olmalıdır.

Mağazalar: Bu bölüm altında, bir marka için fiziksel adres görevi gören mağazaları listeleyin. Herhangi bir mağazaya tıklamak kullanıcıları ilgili mağazanın sayfasına yönlendirir ve bu sayfa aşağıdakileri içermelidir:

 • Hizmetler
 • yer
 • Saatler
 • İletişim bilgileri
 • Rezervasyon sistemi

Rezervasyon işlevi için güvenilir bir üçüncü taraf çözümü kullanmanız önerilir. Bu, web sitesi oluşturma maliyetini düşürecek ve müşterilerinize güvenli ve test edilmiş bir ödeme geçidi sağlayacaktır.

Elbise Kiralayarak Para Kazanın
Elbise Kiralayarak Para Kazanın

Ürün Kategorisi Sayfaları

Bir elbise ararken doğru beden, uzunluk, renk, kol, vücut tipi, yaka, yaş, trend, stil ve tasarımcı nasıl bulunur? Cevap basit – kullanım filtreleri. Müşterilerinize tam özgürlük veren ve aradıklarını kesintisiz bir şekilde aramalarına yardımcı olan ayrıntılı bir filtre seti sunduğunuzdan emin olun.

Ödeme Süreci

Bir elbiseyi kiralamak veya satın almak için gerekli ayrıntılar başlangıçta toplandı. Şimdi, kartı nakliye detayları ile donatma zamanı. Çoğu e-ticaret mağazasının aksine, elbise kiralama web siteniz tüm süreci farklı bölümlere ayırmamalı ve hepsini tek bir sayfaya sarmamalıdır. Ödeme ağ geçidinin güvenliğini vurgulamayı unutmayın.

Ayrıca, müşterilerinizin siparişlerini teslim almak yerine yakındaki konumlardan almalarını sağlayan bir özelliği etkinleştirebilirsiniz.

Kullanıcı hesabı

Kayıtlı müşteriler, hesapları aracılığıyla siparişleri, profilleri ve ödülleriyle ilgili her ayrıntıyı görüntüleyebilmeli ve yönetebilmelidir. Aşağıdakiler için özel bölümleri olmalıdır:

 • Yaklaşan sipariş – Siparişlerinizi görüntüleyin ve değiştirin.
 • Sipariş geçmişi – Siparişlerinizin geçmişini görüntüleyin.
 • Profil – Profilinizi güncelleyin
 • Krediler – Kullanılabilir tavsiye kredisini görüntüle
 • Davetler – Kredi kazanmak için davetler gönderin
 • Değerlendirme – Stil değerlendirmesi için kişisel bilgilerinizi gönderin.
 • Randevularim – Satıcılarla randevu ayrıntıları

Temel olarak, kullanıcılar web sitenizdeki ve uygulamanızdaki etkinliklerinin her yönünü ilgili hesapları aracılığıyla yönetebilmelidir.

Yardım Bölümü

Bir elbise kiralama web sitesinin özellikleri, e-ticaret web sitelerini düzenli olarak kullanan kişiler için ezici olabilir. Bu nedenle, kullanıcılar için işleri basitleştirmek için ekibinizin kapsamlı bir Yardım bölümü planlaması ve sunması gerekir. Yardım bölümünün önemli özellikleri şunlardır:

 • Nasıl Çalışır sayfası
 • SSS
 • Bize Ulaşın sayfası
 • Yeni bir soru sormak için bölüm

Ayrıntılı arama filtreleri, sezgisel iletişim formları ve diğer faydalı kaynaklara bağlantılar, web sitenizin Yardım bölümünün, web sitesinin özellikleri ve işlevleri ile ilgili her sorguyu yanıtlamasını sağlamalıdır.

Şimdiye kadar tartışılan özellikleri dahil etmek, ideal bir elbise kiralama web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ama neden orada dursun? Aşağıdaki önerilerle bir seviye daha ileri götürün.

Kalite güvencesi

Kalite güvencesi, her e-ticaret işinin zorlu bir yönüdür. Ancak ürünler yeniden kullanıldığından, kiralama pazarları için işler daha da zorlaşıyor.

Kiracılar web sitesinde görüntülenen bir elbise alırlar, ancak elbise iade edildiğinde aynı durumda olacak mı?

Çevrimiçi kiralama işiniz için sorunsuz bir yelken sağlamak için proaktif bir şekilde ele alınması gereken bu tür endişeler.

İşte bu konuda atabileceğiniz bazı adımlar:

 • Beklenmedik hasarları karşılamak için kiracılardan sigorta ücreti alın
 • Bir ürünü kiralamadan önce kapsamlı bir kalite kontrolü yapın
 • Pahalı ürünler için sigorta teminini uygulamak

Bir Öğe Seçeneği İste

Hedef pazarınızın zaten bir çevrimiçi kiralama pazarına sahip olma olasılığı vardır ve belki de yeni pazarlar zamanla ortaya çıkacaktır. Ve rekabette öne çıkmak için benzersiz bir şey sunmanız gerekiyor.

Bir Öğe İstemek böyle bir özelliktir. Amacı basittir, müşteriler aradıkları elbiseyi veya aksesuarları bulamazlarsa, pazar yerinizde talep edebilirler. Uzun vadede bu özellik, pazar araştırması için kapsamlı çaba harcamadan ürün kategorilerinizi genişletmenize yardımcı olacaktır.

Giriş Dinlenme

Her ziyaretçi hemen kayıt olmaktan rahatsız olmayacaktır. Birçok e-ticaret mağazası ziyaretçilerinin ürünleri ‘beğenmesini’ sağlar ve hatta kayıt olmadan sepete ekler. Bu özellik, müşterilerin web sitenize veya uygulamanıza harcadıkları zamanı artırabilir ve dönüşümleri artırabilir ve bir elbise kiralama web sitesi ve uygulaması oluştururken dikkate alınması gerekir .

Elbise Kiralayarak Para Kazanın
Elbise Kiralayarak Para Kazanın

Optimize Edilmiş Checkout Sayfaları

Her e-ticaret mağazası sahibi, sepetten vazgeçmekten nefret eder. Optimize edilmiş ödeme sayfaları, arabadan vazgeçme oranını en aza indirmede önemli bir rol oynayabilir. Anlaşmayı tek bir sayfada kapatmak için ödeme bölümünü karıştırmayın. Diğer e-ticaret mağazalarından ilham alın ve işinize en uygun tasarımı tasarlayın.

Diğer özellikler

Gerçek zamanlı stok kullanılabilirliğini gösteren bir kiralık ürün takvimi oluşturmak, ürün iadesi için tampon günleri tanımlamak, kiralanan ürünler için kullanılamayan tarihleri ​​engellemek ve kiralama süresini yönetici panelinden uzatmak gibi diğer ilginç özellikleri dahil edebilirsiniz.

Elbise kiralama nişine ilişkin sorularınızı aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar