test
Ana SayfaDijitalListverse’de İçerik Üreterek Para Kazanmak

Listverse’de İçerik Üreterek Para Kazanmak

Yazar

Tarih

Kategori

Eğer biraz İngilizceniz varsa ve bu konuda bir liste içeriği hazırlayabileceğinize inanıyorsanız Listverse isimli siteye göz atmalısınız. Çünkü oluşturacağınız listeler için güzel ödemeler alabilirsiniz.

Listverse’de kendinize ait bir “listicle” hazırlayarak 100 dolar civarında bir kazanç sağlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız içeriğin kabul edilmesi, en az 1500 kelime olması ve 10 farklı maddeye sahip olması gerekiyor.

ÖNERİM ise mizah duygusunu, sıra dışı bilgileri içeren bir içerik olması. Çünkü insanlar sizin listenizi okuması ve sevmesi çok önemlidir.

Kurallar Kurallar gerçekten oldukça basittir. Listeniz (ve sizinkini kastettiğimiz sürece – diğer kişilerin öğelerini çalmayın), öğe başına bir veya iki paragraf olduğu sürece, istediğiniz herhangi bir konuyu seçebilirsiniz. Ayrıca, söylediklerinizin gerçeklerini doğrulayabilmemiz için saygın kaynaklara bağlantı vermeniz (daha fazla bilgi için yazar kılavuzumuza bakın) gerekir.

Listverse'den Para Kazanma
Listverse’den Para Kazanma

Unutmayın – yayınlamak için yeterince iyi ise (standartlarımıza göre) 100 dolar alırsınız – bu kadar basit.Bazı fikirlerde size yardımcı olmak için, okuyucularımızın en çok sevdiği listeler (ve büyük olasılıkla ödeyeceğimiz listeler) sıradışı ve yeni olan listeler – beklenmedik bir şekilde normal bir şeye bakan listeler (örneğin kolej sizi aptallaştırıyor), çözülmemiş gizemler, gizli bilgi (çoğu insanın bilmediği şeyler), yanlış anlamalar ve sadece gerçekten örneğin bilim gibi şaşırtıcı genel bilgiler.

Görmek istemediğimiz şey sosyal adalet listeleri (diğer siteler için siyaseti kaydedin!), Spor, kendi kendine yardım, seyahat rehberleri veya kişisel deneyimlerdir.Oh — ve bir şey daha var: Bir blogunuz varsa, bir sosyal medya hesabından veya tanıtmak istediğiniz bir kitaptan bu formu başvuru formunda belirttiğinizde listenin en altına yapıştıracağız.

Resimler ve Video Listenize gönderdiğinizde resim veya video eklemenize gerek yoktur. Editör ekibimiz, yazınızı tamamlamak için en iyi görüntüleri seçerek harika bir iş çıkarıyor.

Bununla birlikte, kendi destekleyici görüntülerinizden veya videolarınızdan bazılarını eklemek istemiyorsanız, yalnızca YouTube sayfasına bir bağlantı veya listenizdeki her bir öğeyle istediğiniz bir resmin URL’sini ekleyin. Onları kullanacağımıza söz vermiyoruz, ama kesinlikle dikkate alacağız.

Orijinal makaleler yayınladığımızı lütfen unutmayın. İnfografikler, slayt gösterileri veya “yeniden bloglanan” içerik yayınlamıyoruz. Sponsorlu makaleler yayınlamıyoruz.

Başlamaya hazır? Sadece başvuru formuna gidin ve yazı alın!

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar