Ana Sayfa Dijital Refurbishing – Yeniden Kazanım ile para kazanmanın 6 yolu

Refurbishing – Yeniden Kazanım ile para kazanmanın 6 yolu

Yazar

Tarih

Kategori

Refurbishing – Yeniden Kazanım ile ilgili bir yazı paylaşmıştık. 2. El mobilyaları nasıl kazanca dönüştürme konulu yazımız çok ses getirdi. Konuyu biraz daha açmak ve yeni yöntemler göstermek istedim.

Haydi yazıya! Unutmayın önemli olan başlamak!

Günlük hayatta kullandığımız giysiler, ambalajlar, temizlik malzemeleri biz kullandıktan sonra kaynaklarından ayrı toplanarak geri dönüştürüldüklerinde bambaşka bir şekilde hayatımıza girerler.

Yeniden Kazanım ile Para Kazanmak
Yeniden Kazanım ile Para Kazanmak

Peki ya bu geri dönüşüm, geri kazanım ve yeniden kullanım nedir?

Geri Dönüşüm:Yeniden değerlendirilmesi mümkün olan atıkların, kimyasal ve fiziksel işlemlerden geçerek, ikincil hammaddeye dönüştürülmesi ve üretim sürecine yeniden dahil edilmesidir.Örneğin kağıt karton atıklarının işlenerek tekrar üretilmesi gibi.

Geri Kazanım:Atıkların kimyasal, fiziksel ve biyolojik işlemlerle bir başka ürüne veya enerjiye çevrilmesidir.

Yeniden Kullanım:Atıkların toplama ve temizleme dışında herhangi bir işlemden geçirilmeden, üretim biçimi korunarak ekonomik ömrü dolana kadar tekrar kullanılma işlemidir.

Ve şimdi karşınızda Türkiye’de yeni yeni bilinen fakat yurt dışında fırtınalar estiren ve kazandıran bir yöntem Refurbishing.

Yeniden Kazanım ile Para Kazanmak
Yeniden Kazanım ile Para Kazanmak

Refurbishing yani yeniden kazanım,parlatmak, canlandırmak ve  bir yandan da geri dönüşüm anlamına da gelir.

Yurt dışında da bu sektör daha fazla teknolojik ürünlerin onarımı, bakımı, yenilenmesi ve sıfırdan yeniden satılması olarak yapılıyor olunsa da siz bunu kendi koşullarınıza göre uydurabilirsiniz. 

Kendi el becerileriniz derken dikiş biliyorsanız tekstille ilgilenmeniz gibi, ağaç işinde iyiyseniz mobilya sektörüne odaklanmanız gibi.

Hatta ufak bir birikim ya da kenarda bir paranız mevcutsa eski eşyaları veya mobilyaları satın alıp bunları yenileyip satabilirsiniz.

Bir zımpara, yeni bir boya, yapacağınız birkaç ufak değişiklikle, harika tasarımlar meydana çıkararak ürünlerinizi satıp kazanç sağlayabilirsiniz.Kendi beceriniz doğrultusunda hareket ederek yeniden kazanım işinden gelir elde edebilirsiniz.

Yeniden Kazanım ile Para Kazanmak
Yeniden Kazanım ile Para Kazanmak

Eski eşyaların uyarlanması hem çok keyifli hem de çok karlıdır.Geri dönüştürme fikirleri sadece mobilya ve teknoloji ürünleri ile de sınırlı değildir.

  1. kağıt belgeleri

  2. kitap ve dergileri

  3. eski el yazı ve eski dosyaları

  4. eski fotoğraf ve parşömenler

  5. sanat ve koleksiyon ürünleri

  6. tekstil

bunlar da değişik bir kaç fikirlerdir.

Koronavirüs (Coronavirus) mutlaka geçecek ve siz gelir elde etmenin, para kazanmanın diğer yollarını deneyerek hayatta alternatif kazanç yollarını denemiş olacaksınız.

Anket doldurarak internetten para kazanmak konulu diğer yazımızda okuyun lütfen.

Güncel Makaleler

GERÇEK ZENGİNLİK YARATMAK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 30 PASİF GELİR FİKRİ

30 PASİF GELİR FİKRİ Pasif gelir çok aranır ve sıklıkla yanlış anlaşılır. Pasif gelir akışları, açık bir yatırım ve başlangıçta çok fazla beslenme gerektirir. Bir süre ve...

İnternette Başarılı Olmak-2020

İnternette Başarılı Olmak: Online Para Kazanmanın Püf Noktaları Çevrimiçi Başarılı Olun Günümüzde bağlantılı bir dünyada yaşıyoruz. Akıllı telefonlarla birlikte internet, farklı araçlar iş yapma şeklini değiştirdi. Web...

LetGo’dan nasıl para kazanılır?

LetGo'da nasıl para kazanılır? Letgo nedir? Letgo, kullanıcıların yerel olarak başkalarından alışveriş yapmasına, satmasına ve diğerleriyle sohbet etmesine olanak tanıyan bir web sitesi ve uygulama sağlayan...

Affiliate Marketing 15 İpucu: 2020 Yılında Affilate Marketing Nasıl Yapılır?

2020 Yılında Gelirleri Artırmak için 15 Eyleme Dönüştürülebilir Affiliate Marketing (Ortaklık Pazarlama) İpuçları İçindekiler Bu 15 işlem yapılabilir ipucunu okuyalım. 1. Sadece bir şey tanıtmak değil 2....

Güncel Yorumlar