test
Ana SayfaAnketİnternette Anket Nasıl Doldurulur?

İnternette Anket Nasıl Doldurulur?

Yazar

Tarih

Kategori

Tamam, güzel, internetten para kazanma yöntemlerini anlatıyorsunuz. Peki anketleri nasıl dolduracağım? Diğer sitelerde anket doldurmanın ne kadar karlı bir iş olduğu anlatılıyor. Fakat nasıl doldurulacağına dair en ufak bir fikrim yok diyorsanız. Tam da yerine geldiniz.

Anketler sanılanın aksine ürün tanıtımlarından daha çok yaşam tarzlarınıza ilişkin sorular sorar. Ve şu sorular ile başlar.

  • Cinsiyetiniz nedir?
  • Yaşınız kaç?
  • Evde kaç kişi yaşıyorsunuz?
  • Nerede ikamet ediyorsunuz?
  • Hangi gazlı içeceği tüketiyorsunuz?
  • Tüketim alışkanlıklarınız nedir?

Peki anket doldururken nelere dikkat etmem gerekiyor?

Dürüst Olun

Anket doldururken bir çok soru soruluyor. Peki ya ankete seçilmezsem ne olur? Doğal olarak hiç bir kazanç elde edemezsiniz. Anket şirketleri katılımcılardan dürüstlük ve bol bol tüketim bekler. Dürüstlük bu işin olmazsa olmazıdır. Yukarıdaki sorulara verilen cevaplara göre anket şirketleri algoritması sizi gruplandırmalardan birine atar. Dolayısıyla o gruplardan birine gönderilirsiniz. Bu gruplar daha çok yıllık kazancınıza göre bir grup oluyor ve o grubun kotası dolu değilse direkt olarak seçiliyorsunuz.

Yıllık kazandığınız para veya aldığınız maaşa göre şekillenen gruplarda genelde ne kadar çok kazanıyorsanız ankete katılma oranı o kadar çok oluyor.

İnternetteki anketler havaalanlarındaki alışveriş alışkanlıklarınızdan hangi siyasi gruba ait olduğunuza kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Bazı anketler bilgisayarınızın ya da akıllı telefonunuzun kamerasını açmanızı isteyebiliyor. Bunda şu ana herhangi bir sakınca görmedim. Ama tabii ki dikkatli olmakta fayda var.

Sabırlı Olun

İnternette para kazanmak kesinlikle sabır işidir. Mesela bir banka uygulaması üzerinden fatura ödeme, borç tahsilat ödeme vb. işlemleri gerçekleştiriyorsunuz. Nasıl bir yanlış yaptığınızda sistem başa dönüyor ve daha önce girdiğiniz bilgiler siliniyorsa, işlemleri yaparken sabırlı olmak gerekiyor.

Anket doldururken de benzer bazı problemlerle karşılaşıyorsunuz. Ankete başladıktan sonra bir kaç sorudan sonra server sizi anketten ayırabiliyor. Hatta 5 anket 10 ankette aynı problemler başınıza gelebilyor. Önemli olan 11. ankette de olsa sabırla anket doldurmaya devam etmeniz gerekiyor. Sonunda kazanan siz olacaksınız.

Dünyaca ünlü popüler anket sitesi ySense’den Nasıl Para Kazanılır? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İlgili Yazılar

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar