test
Ana SayfaDijitalYabancı diliniz ile kazanç sağlamanın 10 yolu

Yabancı diliniz ile kazanç sağlamanın 10 yolu

Yazar

Tarih

Kategori

Birden fazla dil biliyor musunuz?

Dillerle ilişkimiz ilkokul zamanlarında başladı değil mi? Belki de erken yaşlarda dillerin güzelliğine maruz kalan iki dil kullanan bir ailede doğdunuz. Yada dil derslerini sadece eğlenmek için aldınız. Durum ne olursa olsun sizi alkışlıyorum. İki dile sahip olmak harika bir beceridir ve daha yüksek ücretli işler, daha keskin bir beyin, geniş bir  meslektaş  ağına yol açabilen bir beceridir. Ama öğrenmenin gurur ve hedefe ulaşmanın yanı sıra bu yetinizle para kazanmanın bir çok yolu olduğunu biliyor muydunuz?

Dil Beceriniz ile Para Kazanma

Yabancı diliniz ile kazanç sağlamanın 10 yolu
Yabancı diliniz ile kazanç sağlamanın 10 yolu

1- Öğretmen olun: Yarı zamanlı öğretim, dil severler için en kolay yan işlerden birisidir. Bazı şirketler belirli bir yerde belirli saatlerde çalışarak saatlik yüklenici olarak oturum açmanızı sağlayabilir. Diğer şirketler daha fazla esneklik sunabilir. Örneğin bazı şirketlerde kendi fiyatlarınızı ve müsaitlik durumunuzu belirleyebilir, ayrıca uygun çevrimiçi ders sunabilirsiniz.

2- Serbest çevirmen olarak çalışın: Dil severler için bir diğer popüler seçenek serbest çevirmen olarak çalışmaktır. Çevrimiçi çevirmen işleri bol miktarda ve bir çok platformda mevcuttur.

3- Sınıf puan standardize/ dil sınavları: Birçok üniversite ve sınav merkezi notlarını dış kaynaklardan temin etmektedir. Bu işleri arayabileceğiniz platformlar da mevcuttur.

4-Serbest yazı yaz: Güçlü bir yazma yeteneğiniz varsa bunu neden dil sevginizle birleştirmiyorsunuz? Kendi dil öğrenme blogunuzu oluşturmayı ( daha sonra bir kitle oluşturduktan sonra reklamlardan veya bağlı kuruluş bağlantılarından para kazanabilirsiniz ) veya upwork gibi bağlantılardan makale başına para alabilirsiniz.

Yabancı diliniz ile kazanç sağlamanın 10 yolu
Yabancı diliniz ile kazanç sağlamanın 10 yolu

5- Youtube ‘ da dil videoları oluşturun: Kamerada doğal biri iseniz bir youtube kanalı oluşturmak harika bir fikir. Kişisel bir blogdan para kazanmaya benzer bir şekilde , kitlenizi oluşturduktan sonra her videodan önce oynayan reklamlardan para kazanabilirsiniz. Bu çok esnek bir gelir örneğidir. Çünkü toplu olarak videolar oluşturabilir ve daha sonra istediğiniz zaman yayınlayabilirsiniz.

6- Orjinal içeriğinizi satın: Birçok okul ve şirket sınavlar, çalışma sayfaları, posterler ve diğer ders materyalleri oluşturmak için öğretmenlere ödeme yaparlar. Öğrenim ile ilgili çevrimiçi dersler, yayınlamak ve satabilmek için platformlar mevcuttur.

7- Bir dil uygulaması veya oyunu oluşturun: Teknoloji meraklısı mısınız? Bir dil uygulaması veya oyun üretmek dil severler için en karlı gelir kaynaklarından birisidir. Harika bir fikrin varsa durma. Uygulamanızın rakiplerinizden daha iyi olması için sıkı bir araştırma yaptığınızdan emin olun. Uygulama ve oyun geliştirme ile ilgili videoları yazıları araştırın.

8- Bir müze, kütüphane veya bir okulda ders verin: Müzeler ve kütüphaneler etkinliklere, konuşmalara ve hatta mini kurslara ev sahipliği yapmaya açık yerlerdir. Fazla zaman ayırmaya istekli iseniz bölgenizdeki özel okulları araştırın. Hatta bazıları uzmanlığa dayalı dil kursları için eğitmenler kiralar.

9- Yabancı bir ülkeye seyahat etmek: Dil öğrenmenin en iyi yollarından birisi de budur. Hatta bazı firmalar seyahat liderleri ve koordinatörleri aramaktadırlar. İster kısa süreli bir geziye ister uzun süreli bir yolculuğa çıkın kendinize uygun programlarla gelir elde edebilirsiniz.

Yabancı diliniz ile kazanç sağlamanın 10 yolu
Yabancı diliniz ile kazanç sağlamanın 10 yolu

10-Yurt dışında ingilizce öğretin: Zamanınız varsa yurtdışında İngilizce öğretmek çok popüler bir seçenektir. Programlar arasında sözleşme süresi ve ücretler yer alır. Fırsatlar için Teach Away gibi sitelere göz atmanızda fayda var.

Hayatınızda ikinci bir diliniz varsa bununla para kazanmanın da bir çok yolu mevcuttur. İkinci bir dil öğrenmenin çok fazla yararı vardır.Eğer vaktiniz varsa yaşamınıza  ikinci bir dili katmanızda kesinlikle fayda var.

Hiç bir dil bilmeseniz dahi şu anda başlayarak Avrupa dillerinden bir tane dil öğrenerek freelance olarak çalışarak internetten para kazanmak mümkün.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar