test
Ana SayfaBlogNetworking Marketing ile Para Kazanmak - 2022

Networking Marketing ile Para Kazanmak – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Ağ pazarlaması, diğer adıyla çok düzeyli pazarlama (MLM), “işe alma” yaklaşımının başkalarını şirkete almaktan, “bordronun” ise kişisel satışlardan ve sizin alt ekibinizdeki kişilerin satışlarından komisyon almaktan oluştuğu bir iş yapısıdır.

Günün sonunda, herkes ürün satan ve diğer kişilere ürün satan satış elemanı olur. Sattığınız her ürün ve işe alınanların sattığı her ürün için kazanırsınız. Bu bir ağ matrisi olarak düşünülebilir, burada ne kadar çok kişiyi ekibinize dahil ederseniz, o kadar çok gelir elde edersiniz.

Sistemin Artıları

MLM sisteminde para kazanmak mümkündür. Önemli kısım, işe doğru zamanda başlamak ve ürünü iyi satmaktır. Burada asıl kısım doğru zamandır. İlk aşamalarda, sisteminize kişileri dahil etmek için zorluk yaşayabilecek olsanız da, daha sonraki aşamalarda siz sattıkça ve kazandıkça onlar da büyüyecek ve artılarını görecektir.

Sistemin Eksileri

Sistem yaygın olarak tabanın üst ödeme yaptığı saadet zincirine benzemesinden dolayı çokça eleştiriliyor. Networking marketing de bir artı vardır burada işin içinde bir ürün bulunmaktadır. Sistem belirli bir seviyeye ulaştığında, piyasada işe alım sıkıntısı yaşanabilir ve bu da sistemin durmasına neden olabilir. 5×5 matris gibi düşünebilirsiniz (her işe alım 5 daha fazla acemi alıyor) seviye 10 civarına geldiğinde durma yaşanacaktır.

Yine de, bazı ağ pazarlama şirketleri sağlam itibarlar kurmaktadır Amway gibi ve bu durum iş dünyasında hayal kırıklığına uğramış insanlar tarafından giderek daha fazla ilgi çekici hale gelmektedir.

Peki insanlar bu işletmelerde başarılı olabilir mi?

Cevabım evet, özellikle aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurursanız bu alandan para kazanabilirsiniz.

1. İş fırsatı sunumlarında belirsiz veya manipülasyonlu şirketlerden kaçının.

Yasal olan şirketler, tam olarak hangi ürünleri sattıklarını, başlamak için neyin gerekli olduğunu ve tazminat planının nasıl çalıştığını söylemek için tereddüt etmezler. Birçok şüpheli MLM şirketi, kaydolmanızı sağlamak için yüksek basınçlı satış taktikleri veya manipülasyon kullanma eğilimindedir. Kararını düşünmen için sana en az 24 saat vermeyecek herhangi bir şirket senin işine karışmaya değmez.

2. Doğru şirketi seçin ve gerçek vaatlere karşı dikkatli olun.

Şirketin iş planına iyice göz atın ve şüpheli veya gerçekçi olmayan herhangi bir şey arayın. İş ile başarıyı bulan sıradan insanların ifadelerinin doğru olduğundan emin olun. Mümkünse, şirket destekli referanslar abartılabileceği için onlarla iletişime geçin. İşletmenizi kurmak için zaman veya çaba harcamadan tazminat alacağınızı ima eden şirketlere dikkat edin. Ve unutmayın ki, diğer serbest meslek sahipleri gibi, 1099’a dosya yollamanız ve elde ettiğiniz herhangi bir gelir için vergi ödemeniz gerekir.

3. Tüm eğitimlerden yararlanın.

Birçok ağ pazarlama şirketinin en büyük tuzaklarından biri, işe alınan kişileri düzgün bir şekilde eğitmemeleri ve başarılı olmaları için gerekli becerilerle donatmamalarıdır.

Bir ağ pazarlama şirketinde bağımsız bir kişi olarak başarılı olmak için bir dereceye veya iş geçmişine ihtiyacınız olmasa da, kârınızı en üst düzeye çıkarmak için “işinizi” nasıl yöneteceğinizi bilmeniz gerekir. Ne kadar uzağa ve ne kadar hızlı gittiğiniz genellikle ne kadar eğitim yaptığınıza bağlı olacaktır.

Bu, çalışmak için doğru şirketi seçtikten sonra bilgileri kendiniz takip etmek zorunda kalacağınız anlamına gelir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, sizi işe alan kişinin veya birkaç yıldır şirkette çalışan ve başarıyı bulan başka birinin beynini seçmektir. İş uygulamaları hakkında ayrıntılı sorular sorun, not alın ve ayırabilecekleri herhangi bir malzeme veya araç isteyin. Şirket meşruysa, en azından başarınızla gerçekten ilgilenen ve size yardım etmeye istekli biri olmalıdır.

4. “İşiniz” için ortaya çıkın.

İşinize zaman ve emek harcamadan paranın gelmeye başlamasını bekleyemezsiniz. Şirketinizi her hafta belirli sayıda saat ayırmanız gereken gerçek bir iş olarak görün. Ne kadar çok çalışırsan, o kadar çok yükseğe çıkarsın.

İlk başlarda kendini yönetmen ve disiplini sağlaman zor olabilir – çünkü kimse size ne yapmanız gerektiğini söylemeyecektir. Ağ pazarlaması neredeyse serbest meslek sahibi olmak gibidir; Patron sensin. Bu harika bir avantaj olabilir, ancak aynı zamanda tek bir çalışanınız üzerinde kontrol sahibi olmalısınız – kendiniz.

5. Şirketiniz için hedeflerinizi belirleyin.

Amacınız, ağ pazarlamanızı başka bir geliri desteklemek için bir yan iş olarak kullanmak mı? Eğer öyleyse bunun için haftada en az birkaç saatinizi ayırmalısınız. Amacınız ağ pazarlama işinizi tam zamanlı bir gelire dönüştürmekse, haftada 15 veya daha fazla saat ayırmalısınız. Anlık ve uzun vadeli hedeflerinizin ve bunları nasıl gerçekleştirmeyi planladığınızın bir listesini yazın.

6. Sizin için neyin işe yaradığını öğrenin.

Bazı insanlar doğal olarak harika satıcılık becerilerine sahiptir ve ağ pazarlama işletmelerinde görünüşte çok az çabayla başarılı olurlar. Bazı kişilerse bağlantı kurma ve satıcı olma mücadelesi vermekte zorlanır. Doğal bir satıcı olmayabilirsiniz, ancak yine de size doğal gelenleri kullanabilirsiniz. Satış kasınızı bu vesileyle geliştirebilirsiniz.

Herhangi bir ürünü satmanın ve başkalarını satmaya dahil etmenin en iyi yolu, ona inanmak ve anlatacak bir hikayeye sahip olmaktır. Çoğu insan, gerçek, dürüst ve ürünleri ve müşterileri ile kişisel deneyime sahip bir kişiye karşı daha anlayışlıdır.

Bu yüzden inandığınız ve heyecanlanabileceğiniz bir şirket bulmak önemlidir. Satış doğal olarak gelecek ve siz farkına bile varmadan başarılı olacaksınız. Bu kadar çok ağ pazarlama şirketi varken, özdeşleşebileceğiniz bir tane bulmak zor olmamalıdır.

Ağ pazarlama şirketleri, eğitim peşinde koşan, işine zaman ayıran, hedeflerini ifade eden ve takip eden ve başkalarını işe almak için kendi benzersiz hikayelerini kullananlara büyük başarı sağlayabilecek benzersiz ve heyecan verici bir ev tabanlı iş türüdür.

Hiç ağ pazarlamasını araştırmayı düşündünüz mü?

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar