Ana Sayfa Dijital Pinterest 2020 Rehberi: 5 Adımda Pinterest'ten nasıl para kazanılır?

Pinterest 2020 Rehberi: 5 Adımda Pinterest’ten nasıl para kazanılır?

Yazar

Tarih

Kategori

5 Adımda Pinterest’ten Para Kazanma Rehberi

  1. Blogunuza trafik çekmek için Pinterest’ i kullanarak para kazanın
  2. Satış ortağı bağlantılarını sabitleyerek para kazanın
  3. Pinterest danışmanlık hizmetleri sunarak para kazanın
  4. Pinterest’te kendi ürünlerinizi satarak para kazanın
  5. Pinterest sanal asistan hizmetleri sunarak para kazanın

Doğru stratejileri uygularsanız ve ne yapacağınızı biliyorsanız Pinterestten para kazanabilirsiniz. Şimdi bunun yollarından bahsedeceğim size.

Eğer Pinterestten para kazanmak ile ilgileniyorsanız bir web sitesine ihtiyacınız olacak. Ancak bir web siteniz yoksa yine de Pinterestten kazanç sağlarsınız fakat bu biraz zordur.

Bir web sitesine sahip kesinlikle işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bir web siteniz olduğunda ve Pinterest’ i etkili bir şekilde kullandığınızda işler daha da yoluna girer.

Şimdi Pinterest’ i doğru kullanmanın yollarını öğreneceksiniz. Ve böylece çevrimiçi para kazanabilir, faturalarınızı daha rahat ödeyebilir, istediğiniz hayatı yaşamaya başlayabilirsiniz. Blogcular, sanal asistanlar, doğrudan Pinterest aracılığı ile bağlı kuruluş pazarlaması ve daha fazlası için fırsatlar vardır.  Hadi nasıl yapacağımıza bir bakalım.

Bir web sitesi açın

Pinterest’ te para kazanmaya başlamadan önce bir web sitenizin olması gerekir. Kendi kendine barındırılan bir web sitesi kullanmanızı öneririm.

Siteniz veya bir blogunuz olduğunda, pinteresti stratejik olarak nasıl kullanacağınızı biliyorsanız bunun için büyük bir trafik kaynağı oluşturabilirsiniz. Çünkü strateji olmadan sabitlemek işe yaramaz. İyi haber şu ki herhangi bir ödeme yapmadan organik trafik çekebilirsiniz. Ve trafik size satış getirecek. Eğer online satış yaparsanız veya blogunuz varsa satışlarınız daha kolay olacak. Sadece unutmayın ki organik strateji zaman alır ve yaklaşık 6 ay kadar tutarlı bir şekilde ilerlemeniz gerekir.

Blogunuz için harika içerikler oluşturun.

Blog dünyasında içerik kraldır. Harika içerik oluşturmanın anahtarı, insanların gerçekten okumak istedikleri blog yayınları yazmaktır. Bu, kullanıcıların Pinterest’te arama yaptıklarına dair blog yazıları yazmanız gerektiği anlamına gelir. Örneğin, insanlar haftasonunuzun ailenizle nasıl geçtiğini aramıyorlar. Fakat bir sonraki tatil döneminde hizmet etmek için kalabalığa hitap eden akşam yemeği tarifleri arıyor olabilirler. Farkı fark ettiniz mi ? Kullanıcılar blog yayınınızı okumaktan nasıl faydalanacaklarını bilmek isterler.  Hangi içeriği oluşturmanız gerektiğinden emin değil misiniz? Tutkulu olduğunuz bir blog nişi (konu) seçmenizi öneririm. Bir çok insan bir niş seçer. Ne hakkında yazmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

Pinterest hesabınızı oluşturun ve optimize edin.

Pinterest görsel bir arama motorudur. Ve blogunuzu büyütmenin oldukça etkili bir yoludur. Pinterest’ i bu kadar sevmemizin nedenlerinden birisi, blogunuza trafik çekmek için çok fazla takipçiye sahip olmanızın gerekmemesidir. Gerçekten insanların yayınınızı tıklayıp okumasını istemeniz için Pinterest grafikleri oluşturabilirsiniz. Pinterest hesabınızı ayarlamak ve optimize etmek için yapmanız gerekenler:

5 Adımda Pinterest'ten Para Kazanma Rehberi
5 Adımda Pinterest’ten Para Kazanma Rehberi

  • Pinterest’ te bir işletme hesabı oluşturun. Pinterest’ te bir işletme hesabı oluşturmak tamamen ücretsizdir. Hesabınızda yasal görünürlüğü sağladıktan sonra para kazanmak istiyorsanız Pinterest’te bir işletme hesabına sahip olmak çok önemlidir. Ayrıca Pinterest analizlerine erişmenizi sağlar. Bu bir kaç kişinin iğnelerini gördüğü ve hangi iğnelerin en fazla tıklamayı aldığı gibi yararlı bilgiler verecektir.
  • Profil biyografinize, pano açıklamalarına ve iğnelere anahtar kelimeler ekleyin. Pinterest bir arama motoru gibi çalışır ve profilinizi anahtar kelimelerle optimize etmek önemlidir. Bu Pinterest’te

arama yaparken kullanıcıların içeriğinizi bulmasını kolaylaştıracaktır. Profiliniz için en az on pano oluşturmanızı öneririm. İdeal olarak, bu panoların hepsi blog niş ile ilgili olmalıdır. Örneğin, para biriktirme, para kazanma, bütçe seyahat ipuçları ve yaşam hakkında blog yazıları.

  • Pinterest’ teki grup panolarına katılın. Grup panoları, pinlerinizi daha geniş bir kitlenin önüne çıkarmanın harika bir yoludur. Katılmak istediğiniz grup panolarını bulduktan sonra, kurulun açıklamasında size nasıl katılacağınızı söyleyen talimatları izleyin. Bu genellikle yönetim kurulu sahibine e-posta göndermeniz ve katılma isteğinde bulunmanız anlamına gelir.

NOT: Son zamanlarda kendi panolarınıza sabitlemenin blogunuza trafik yönlendirmede grup panolarına sabitlemekten daha etkili olduğunu buldum. Hangi yöntemin sizin için uygun olduğunu görmek için hem kendi panolarınıza hem de grup panolarınıza sabitlemenizi öneririm.

  • Sabitle, sabitle, sabitle. Pinterest’ ten en iyi şekilde yararlanmak için tutarlı bir şekilde sabitlemek önemlidir. Pinterest’ te yeniyseniz günde en az 20-30 pin sabitlemenizi öneririm. Bu çok gibi görünebilir fakat çok yönetilebilir.

Bunu parçalara ayıracaksın. Sabahları 5-7 iğne, öğle yemeğinde 5-7 iğne, akşam 5-7 iğne gibi. Bu hem kendi pimlerinizin hem de diğer insanların pimlerinin bir karışımını içerecektir.

Artık kendi web sitenize ve blogunuza trafik çekmek için bir Pinterest hesabına sahip olduğunuza göre, gerçekte nasıl para kazandığınıza dair net bir yazıya geçelim.

1- Blogunuza trafik çekmek için Pinterest’ i kullanarak para kazanın.

Pinterest, blogunuza trafik çekmenin harika bir yolu olduğundan görüntülü reklamcılıkla para kazanabilirsiniz. Görüntülü reklamcılık, blog yazmadan gelir elde etmenin popüler bir yoludur. Web siteniz çok fazla trafik aldığında iyi çalışır.

2- Satış ortağı bağlantılarını sabitleyerek para kazanın.

Pinterest’ teki satış ortağı bağlantılarından para kazanmanın birkaç yolu vardır.

İlk olarak, içinde en az bir bağlı kuruluş bağlantısı bulunan harika bir blog yazısı oluşturun. Ardından, üye blogunuza yönlendiren Pinterest panolarına göz alıcı bir grafik sabitleyin. Örneğin, gönderide satış ortağı bağlantıları içeren seyahatten nasıl tasarruf edeceğinize ilişkin bir blog gönderisini sabitleyebilirsiniz.

İkincisi, doğrudan satış ortağı bağlantınıza yönlendiren göz alıcı bir grafik oluşturun. Bu blog yayınınızı pin’ in URL’ sine girmek yerine bağlı kuruluş veya yönlendirme bağlantınızı gireceğiniz anlamına gelir. Unutmayın ki daima bağlı kuruluş bağlantınızı pin’ in açıklamasında açıklamalısınız. Bunu Pin açıklamasında ‘satış ortağı’ veya ‘ satış ortağı bağlantısı’ diyerek yapabilirsiniz.

5 Adımda Pinterest'ten Para Kazanma Rehberi
5 Adımda Pinterest’ten Para Kazanma Rehberi

3- Pinterest danışmanlık hizmetleri sunarak para kazanın.

Pinterest kullanımında iyiyseniz, başkalarına veya şirketlere danışmanlık hizmetleri sunarak para kazanabilirsiniz. Pinterest danışmanlığı ile tam zamanlı bir yaşam da kazanabilirsiniz.

Bu hizmetler arasında müşterinizin Pinterest profili, web sitesi ve analizi hakkında ayrıntılı bir inceleme yer alır. Ardından müşterinizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için bir öneri listesi oluşturmalısınız. Pinterest danışmanlığı daha popüler hale geliyor ve sosyal medya becerilerinizden para kazanmanın da harika bir yoludur.

4- Pinterest’te kendi ürünlerinizi satarak para kazanın.

Web sitenizdeki ‘ beni işe al’ sayfanıza veya ürününüzün satış sayfasına bağlantı veren bir raptiye oluşturabilirsiniz. Dijital ürünler, fiziksel ürünler veya hizmetler satabilirsiniz.

Bağlı kuruluş bağlantınıza bağlantı veren bir pin oluşturarak başkalarının ürünlerini Pinterest’te satabilirsiniz.

5-Pinterest sanal asistan hizmetleri sunarak para kazanın.

Pinterest bir kitle oluşturmak ve gelir elde etmek için güçlü bir araçtır. Sanal asistan hizmetleri sunmak karlı ve serbest niş olabilir.

Güncel Makaleler

GERÇEK ZENGİNLİK YARATMAK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 30 PASİF GELİR FİKRİ

30 PASİF GELİR FİKRİ Pasif gelir çok aranır ve sıklıkla yanlış anlaşılır. Pasif gelir akışları, açık bir yatırım ve başlangıçta çok fazla beslenme gerektirir. Bir süre ve...

İnternette Başarılı Olmak-2020

İnternette Başarılı Olmak: Online Para Kazanmanın Püf Noktaları Çevrimiçi Başarılı Olun Günümüzde bağlantılı bir dünyada yaşıyoruz. Akıllı telefonlarla birlikte internet, farklı araçlar iş yapma şeklini değiştirdi. Web...

LetGo’dan nasıl para kazanılır?

LetGo'da nasıl para kazanılır? Letgo nedir? Letgo, kullanıcıların yerel olarak başkalarından alışveriş yapmasına, satmasına ve diğerleriyle sohbet etmesine olanak tanıyan bir web sitesi ve uygulama sağlayan...

Affiliate Marketing 15 İpucu: 2020 Yılında Affilate Marketing Nasıl Yapılır?

2020 Yılında Gelirleri Artırmak için 15 Eyleme Dönüştürülebilir Affiliate Marketing (Ortaklık Pazarlama) İpuçları İçindekiler Bu 15 işlem yapılabilir ipucunu okuyalım. 1. Sadece bir şey tanıtmak değil 2....

Güncel Yorumlar