test
Ana SayfaDijital9 Metod ile 2020'de Instagram'dan Nasıl Para Kazanılır?

9 Metod ile 2020’de Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Yazar

Tarih

Kategori

Haydi pasif gelir, evden para kazanmak, internetten para kazanmak konularından en popüleri olan Instagram’dan nasıl para kazanırsınız konusuna başlayalım.

Birçok insan instagramdan para kazanıyor. Ve bu platformda para kazanmanın bir çok yolu var. İşiniz veya hedefleriniz ne olursa olsun, bunlardan bir tanesi sizin için işleyecektir.

1. Influencer olun.

Sosyal medya etkileyicileri, tazminat karşılığında kişisel profillerinde ürün veya hizmet önerisinde bulunan kişilerdir. Biçimi görüntüleri vurguladığı için Instagram, B2C ürünleri etrafında etkili bir iş büyütmek için ideal bir yerdir. Temel olarak, iyi bir görüntü sağlayan herhangi bir ürün Instagram’da iyi sonuç verecektir. En büyük kategoriler:

  • Moda
  • Seyahat
  • Sağlık ve Fitness
  • Yemek pişirme

Dahası, insanlar etkileyici pazarlamaya inanılmaz derecede açıktır. Büyük bir takipçiniz ve çekici görüntüler alabilme yeteneğiniz varsa, markalarla değerli ortaklıklar kurabilirsiniz.

Bir Instagram etkileyicisi olarak, yayınlarınızda markaları öne çıkarmak için iki ana seçeneğiniz vardır: bağlı kuruluş pazarlaması ve sponsorluklar.

Satış ortaklığı pazarlamasıyla, birinin yaptığı her satın alma işlemi için bir komisyon alırsınız. Diğer bir deyişle, Instagram yayınınız veya profilinizle yaptığınız her satıştan küçük bir parça elde edersiniz. Bir ürün kitlenize mükemmel bir şekilde uyuyorsa bu gerçekten işe yarayabilir.

Sponsorlu yayınlar farklıdır. Bir gönderide bir üründen bahsetmek için genellikle sabit bir ücret alırsınız. Örneğin, sponsorlu bir içerik kullanarak pişirdiğiniz bir gönderi oluşturmak için 100 tl alabilirsiniz. En etkili etkileyiciler, bunu zorlamak yerine organik görünen ve hissedilen bir şekilde nasıl yapacağını bilir.

Promosyonunun çoğunluğu için sponsorlu yayınlar yapın, ortalama olarak bir ortaklık anlaşmasından daha fazla para kazanacaksınız. Yalnızca kitlenizin sevdiği birkaç önemli ürüne bağlı kuruluşlar yapın.

2. Marka elçisi olun.

Etkileyen olarak başarı sağlarsanız, marka elçisi olma şansınız olabilir. Bu, bir şirket sizinle sürekli bir ortaklık kurmak ve belirli bir süre boyunca ve hatta belki de süresiz olarak belirli sayıda yayın oluşturmak istediğinde gerçekleşir.

Bu kulağa harika geliyorsa, bu tür bir anlaşmayı nasıl yapabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Gerçek şu ki, marka elçisi olmak için muhtemelen büyük bir takipçiye ihtiyacınız var. Sonuçta, şirketler ürünlerinde çok fazla göz küresi istiyorlar ve birkaç yüz takipçisi olan biriyle ortaklık yaparlarsa bunu elde edemezler.

Belirli bir nişiniz varsa daha başarılı olmanız da muhtemeldir. Takip ettiğiniz influencer hesaplarını düşünün. Muhtemelen, ilgi alanlarınızı paylaşan insanları takip edersiniz. Belki de dünya gezginleri ve vegan şefler. Birkaç moda blogcu veya makyaj sanatçısını takip edebilirsiniz.

Bunların hepsi çok farklı ilgi alanları, ancak ortak noktaları olan görsel hikaye anlatımı. İster yemek pişiriyor, ister dünyayı dolaşıyor veya modaya uygun kıyafetler hazırlıyor olun, bitmiş ürünün güzel fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Instagramdan Para Kazanmak
Instagramdan Para Kazanmak

3. Bir e-Ticaret Mağazası açın

Satmak için bir şey mi var? Instagram, ürünlerinizi tanıtmanın harika bir yolu olabilir. Daha da iyisi, Instagram doğrudan satışları mümkün kılmak için bir dizi araç sunuyor.

Daha da iyisi, bunu kıyafetlerden öğretmen malzemelerine kadar hemen her tür ürün için yapabilirsiniz.

Doğru. Sınıf içi organizasyonel araçlar, basılabilirler ve oluşturdukları öğretimle ilgili diğer ürünleri satmak için e-Ticaret kullanan tüm bir “öğretmen etkileyenler” topluluğu vardır.Instagram hesabınızı bir mağazaya dönüştürmek için birkaç adımı tamamlamanız gerekir:

1. Adım: Kişisel profilinizi bir işletme profiline dönüştürün.

Instagram’da ürün veya hizmet satmak için bir işletme profilinizin olması gerekir . Geçiş yapmak ücretsizdir ve iş profilinizi oluşturmak basit bir işlemdir.

2. Adım: Ürün kataloğunuzu oluşturun .

Yayınlarınızda ürün öne çıkarmak istediğinizde, bunları mağaza kataloğunuzdan çekmeniz gerekir. En iyi e-ticaret platformlarının  ayrıntılı bir incelemesini yapın ve mağazanızı oluşturmak için bunlardan birini seçin. Oradan ürün kataloğunuzu Facebook’a bağlarsınız.

3. Adım: İşletme profilinizin onaylanmasını sağlayın.

Instagram, hazır olduğunuzda iş profilinizi incelenecektir. Instagram alışveriş profilinizi onayladığında, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi yayınlarınıza eklemeye hazırsınız.

4. Freelance Hizmetlerinizi Gösterin.

Yazma, fotoğrafçılık, ev temizliği veya evcil hayvan yürüyüşü gibi serbest hizmetler sağlıyor musunuz? Serbest çalışan bir iş düşünebiliyorsan, muhtemelen Instagram’da reklam verebilirsin.

Anahtar, paylaştığınız fotoğraflarda çalışmalarınızı sergileyerek potansiyel müşterileri cezbetmektir. Düğün fotoğrafçısı iseniz, en çarpıcı çalışmalarınızdan bazılarını paylaşın. Yürüyen bir köpek istiyorsanız, profilinizi insanların sevimli yavru ve köpekleri görebileceği bir yere dönüştürün.

5. Portföyünüzü Genişletin.

Instagram pratik olarak zanaatçılar, tasarımcılar ve görsel sanat yapan insanlar için yapılmıştır. Çizimler, resimler, takılar veya neredeyse görsel herhangi bir şey satıyorsanız, profilinizi satışları yakalayan bir portföye dönüştürebilirsiniz.

Yeni takipçiler bulmak için uygun hashtag’leri kullanın. Anahtar kelime araçları gibi ücretsiz siteler , satmaya çalıştığınız ürüne göre en popüler hashtag’lerin bir listesini verir.

Ayrıca işiniz için benzersiz bir marka yaratmanıza yardımcı olur. Bunu bir tema olarak da düşünebilirsiniz. Kişisel temanız hemen hemen her şey etrafında dönebilir, ancak tüm yayınlarınızda tutarlı olmalıdır. Örneğin, bir renk veya sezon seçin.

Belirli bir zaman dilimini veya ruh halini de seçebilirsiniz. Çalışmanız tuhaf mı? Evi? Yüzyılın ortalarından modernliğe doğru daha mı eğilimlisiniz? Ya da belki sanatınız 1920’lerin vintageidir. Olasılıklar neredeyse sınırsız.

6. Sosyal Medya Uzmanlığınızı Satın.

Çoğu sosyal medya çerezleri iş için sosyal medyanın kolay olduğunu düşünür. Bununla birlikte, bu tutum genellikle sosyal medyayı denedikten ve çekiş kazanmanın ne kadar zor olabileceğini anladıktan sonra kaybolur.

Instagram için bir ustalığınız varsa veya şirketinizin sosyal medya kanallarını yönetmek için yıllarını harcadıysan, neden bu becerileri sizin için işe koymuyorsunuz? 2020 yılında işletmelerin %75 inin Instagram kullanacağı tahmin ediliyor

Tabii ki, bir yerden başlamalısınız. Sosyal medya faaliyetleriniz varsa ancak deneyiminiz yetersizse, portföyünüzü oluşturmak için kullanabileceğiniz çeşitli iş platformları vardır.

  • UPWORK – Sosyal medya uzmanlarının bireyler, işletmeler ve markalarla bağlantı kurmasını sağlayan serbest çalışan bir iş sitesidir.
  • FİVERR – Diğer iş platformları gibi, bir profil oluşturabilir, kendi fiyatlarınızı belirleyebilir ve işletme sahiplerinin sizi bulmasına izin verebilirsiniz.
  • PEOPLEPERHOUR – Yaklaşık 1 milyon işletme kullanıcısı olan serbest bir site. Benzer sitelerde olduğu gibi, kendi fiyatlarınızı belirleyebilirsiniz. Yeni başlıyorsanız küçük başlamanız gerekebilir. Daha fazla deneyim kazandıkça ve yorum aldıkça fiyatlarınızı yükseltebilirsiniz.
Instagramdan Para Kazanmak
Instagramdan Para Kazanmak

İyi sayıda olumlu yorum biriktirdikten sonra, doğrudan müşterilere satış yapmak için bu serbest sitelerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Birçok şirket aynı serbest çalışanla tekrar tekrar çalışacak ve hatta bazıları tam zamanlı olarak serbest çalışanlar kiralayacaktır.

7. Yarışmalar ve Hediye Verme.

İnsanlar bir anlaşmayı sever ve indirim ve ücretsiz ürünler sunan Instagram hesaplarına akın ederler. Özel teklifler, ücretsiz öğeler ve değerli indirimler içeren yayınlar oluşturabilirsiniz.

Bunun gibi kampanyalar yayınlamaya karar verirseniz, etkinliği sınırlı bir süre için yaparsanız muhtemelen daha fazla etkileşim görürsünüz. Bir aciliyet duygusu yaratarak, yarışmanızı veya hediyenizi daha özel hale getirebilirsiniz.

Zaman sınırı veya giriş sayısı belirlemek de kampanyayı daha kolay yönetmenize yardımcı olur. Açık uçluysa, sonsuza dek yarışma kazananlarını takip edebilirsiniz.

8. Instagram Pazarlama Hakkında Başkalarına Öğretin.

İyi bir takip ile köklü bir Instagram influencer iseniz, neden hevesli etkileyicilere Instagram pazarlama hayallerine nasıl ulaşacaklarını öğretmiyorsunuz ?

Birçok başarılı etkileyici, Instagram’ı takip etmek veya profillerini bir işletmeye dönüştürmek isteyen kişilere web seminerleri ve eğitimler sunan yan işletmeler başlattı.

Bu işi yapmak için, açık bir şekilde aşağıdakileri içeren köklü bir Instagram profiline sahip olmanız gerektiği açıktır. Bu şekilde Instagram’ınız bir portföy ve bir satış konuşması gibi davranır.

9. YouTube’u Kullanmayı ihmal etmeyin.

YouTube ile önceden kaydedilmiş web seminerleri oluşturabilirsiniz . Bazı etkileyiciler, canlı veya kişiselleştirilmiş eğitim oturumları için daha yüksek ücretler almaktadır.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar