Ana SayfaDijital8 İlginç Yoldan İnternetten Para Kazanmak

8 İlginç Yoldan İnternetten Para Kazanmak

Yazar

Tarih

Kategori

Aşağıdaki 8 metodun hepsi uzmanlar tarafından denenmiştir. Hepsi de internetten para kazanmak için anahtar rol oynar.

Bir Firma İçin Danışmanlık Yapmak
Bir Firma İçin Danışmanlık Yapmak

1-Yerel İşletmeler İçin Danışmanlık Yapın:

Muhteşem bir özgüveniniz varsa bu iş tam size göre. Siz satış veya pazarlama alanında bilgi donanımına sahipseniz bu bilginizi diğer işletmeler ile paylaşabilirsiniz.
Çevrimiçi işletmelerle görüşüp onlara satış ve pazarlama alanında yardımcı olabileceğinizden bahsedin.Yani bu bilginizi içinde bulunduğunuz şirket dışında da paylaşıp kazanç sağlarsınız.

2-Uygulama İndirmek:

Telefonlarımızın arka planında çalışan uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar sizin bilgilerinize erişemez fakat yaptığınız aktivite beğenilerinize erişebilir.
Şöyle ki mobilya takımı bakıyorsunuz. İşte bu programlar sizin aramalarınızı kaydederek alakasız başka bir sayfaya geldiğinizde, arama yaptığınız bu mobilya sitelerinin reklamını
gösterirler. Reklam ve pazarlama alanını büyütmek isteyen firmalara yardımı olarak kazanç
sağlayabilirsiniz.

3-Şirket İsmi ve Slogan Bulmak:

Slogan ve isim bulma alanında yaratcı bir bireyseniz bu alandan da kazanç sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Şirketine isim ve slogan arayan bir çok kişi mevcut. Squadhelp gibi sitelerde bu kişiler bir araya gelirler.

4-Müzik Dinlemek:

İnsan müzik dinleyerek de para kazanır mı demeyin. Online platformlarda faaliyet gösteren bir çok web sitesi bulunmaktadır. Ve temel mantığı müzik dinlemek olan bu web sitelerinden kazanç sağlayabilirsiniz.
Şöyle ki Musicxray bunlardan biridir. Burada sanatçılar kendi söz ya da müziklerini tanıtmak için para öderler,siz de söz ya da müzikleri değerlendirerek kazanç sağlarsınız.

5-Domain Alıp Satmak:

Domain ya da host web sitelerinin fizikler adreslerinin karşılığıdır.Biz bunun neresinden kazanacağız dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle marka olmaya uygun olan isimleri satın alabilir sonrasında webmaster forumlarında satabilirsiniz. Hatta GoDaddy bu işte en çok bilinen platformlardan birisidir.En güzel domainleri bulup alırsanız bir süre sonra kazanca çevirerek sattığınızı göreceksiniz.

6-Backlink Satışı Yapmak:

Eğer halihazırda çok kaliteli web siteniz veya bir bloğunuz varsa backlink satışı yapabilirsiniz.Backlink size ait bir blog ya da web sitesinden belli bir ücret karşılığı ile başka bir web sitesine link verme işidir.
Kendiniz için bu görevi yapacağınız gibi bir başkası içinde aracılık yaparak da kazanç sağlayabilirsiniz.
listverse ile internetten para kazanmak
listverse ile internetten para kazanmak

7-Listverse’de İçerik Üretin:

Listverse bir sitedir ve burada kendinize ait bir listicle hazırlayarak 100 dolar kadar bir ek gelir elde edebilirsiniz.Hazırlayacağınız içeriğin 1500 kelime ve 10 farklı maddeye sahip olması gerekiyor ki kabul edilebilsin.

8-Sosyal Medya Hesaplarını Yönetin:

İşletmelerin sosyal medya hesaplarını üstlenerek ek kazanç sağlayabilirsiniz.Burada yapmanız gereken yerel işletmelere gidip sosyal medya hesaplarının önemini anlatıp onlara bu konuda yardımcı olabileceğinizi söylemeniz yeterlidir. Daha önce bu konuda yaptığınız işler varsa o işletmeler bunları örnek gösterebilirsiniz.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar