Free Porn
Ana SayfaDijitalOyun Oynarken Para Kazandıran 5 Yol - 2022

Oyun Oynarken Para Kazandıran 5 Yol – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Video oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz, ancak bu durum da her şey gibi emek gerektirecektir. Sizler için bazı seçenekleri araştırdık, evden para kazanmak için izleyeceğiniz 7 yolu ve başlamak için ipuçlarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

İşte video oyunları oynayarak para kazanmaya başlamanın birkaç potansiyel yolu.

1. Canlı Yayın Açın

Herkes dünyanın görmesi için oyununu gerçek zamanlı olarak yayınlayabilir. Büyük bir kitle (reklamlardan para kazanabileceğiniz) veya sadık bir kitle oluşturmayı (bağışlar ve aboneliklerle para kazanmayı) hedefleyin. Kitle için en büyük platform Twitch’tir, ancak YouTube da bir seçenektir.

Kitle ile Para Kazanmak Neden Zor?

Canlı yayın kitlesi oluşturmak uzun zaman alır. Birkaç ay boyunca 10 eşzamanlı izleyici sayısını kıramayabilirsiniz ve yıllarca aynı anda 100 izleyici alamayabilirsiniz. Gerçek şu ki, çoğu yayıncı asla bu noktaya ulaşamıyor ve video oyunları yayınlayarak hayatınızı kazanmak için binlerce düzenli izleyiciye ihtiyacınız olacaktır.

Kitleler aşırı doymuş durumda. İzlenecek başka popüler yayınlar varken neden biri sizi izlesin? İşte işin zor kısmı da budur. Bu sorudan yola çıkarak dünya çapında bir oyuncu olarak veya kimsenin oynamadığı oyunları oynayarak kendinizin mizah veya kişilik markanızı ortaya çıkaracak yenilikler yapmak için zaman ayırın. Burada işin püf noktası farklı olmak ve sıra dışı şeyleri denemekten geçiyor.

Başlarken

Neyse ki, kitle için giriş engeli nispeten düşüktür. Şu an ihtiyacınız olan tek şey iyi bir bilgisayar, izleyicilerin izlemek istediği bazı oyunlar, eğlenceli bir kişilik ve kitle ortamı. İnternet yükleme hızınızın, oynadığınız oyuna ek olarak akışı idare edecek kadar hızlı olduğundan emin olun.

PC oyunları için, harika bir başlangıç seçeneği olan Streamlabs OBS’yi kullanmaya nasıl başlayacağınızı araştırın. Konsolda oynuyorsanız, ek bir masraf olan bir yakalama kartına ihtiyacınız vardır.

2. Oyun Gazeteciliği Yapın

Kendinizi yazar olarak mı hayal ediyorsunuz? O zaman mevcut bir siteye katılın veya kendi sitenizi başlatın ve belirli bir oyun, tür veya sektör için haber, yorum ve röportaj yazmaya başlayın. Mevcut bir site için yazıyorsanız, serbest çalışan olarak makale başına ödeme alabilirsiniz. Kendi sitenizi başlatıyorsanız, trafiğinizden reklamlar, Patreon abonelikleri veya benzerleriyle para kazanabilirsiniz.

Yazarken Para Kazanmak Neden Zor?

Çoğu gazetecilik türü gibi, oyun gazeteciliği de rekabetçidir. Birçok insan yaşamak için oyunlar hakkında yazmak istiyor! Mevcut bir site için yazıyorsanız, bir portföy oluştururken ve becerilerinizi kanıtlarken büyük olasılıkla başlangıç için karşılıksız bir şekilde çalışmanız gerekir. Kendi sitenizi kuruyorsanız, yaşamak için yeterince kazanabileceğiniz bir kitle oluşturmak yıllar alacaktır.

Gazetecilik yoğun olabilir. Haber yazmak için, diğerlerinden önce kepçe almak için 24 saat boyunca her türlü kaynağa girmeniz gerekir. Yorumlar ve röportajlar düzgün yapmak için çok zaman alır. Ve genel olarak, her gün yazmak zihinsel enerji üzerinde büyük bir direnç olabilir.

Başlarken

Orta ölçekli oyun sitelerinde açık pozisyonlar arayın. IGN gibi büyük oyun sitelerini şimdilik unutun ve okuyucusu olmayan girişimleri görmezden gelin. Elinizde bazı yazma örnekleri olduğundan emin olun. Uygulamalarınızı gönderin (yazma örnekleri dahil) ve en iyisini umut edin. Daha önce sağlayacağınız herhangi bir çalışmanız yoksa, önce daha küçük siteler için gönüllü yazmayı düşünün.

Tanınmış bir site için yazma konusunda birkaç yıllık deneyime sahip olana kadar kendi oyun gazetecilik sitenizi başlatmanızı önermiyoruz. Gün içinde ve her gün yazmak yeterince zordur. Bunun da üstünde bir site yönetmek mi? Bu, kolayca tükenmişliğe yol açabilecek yepyeni bir çaba seviyesidir. O yüzden minik adımlarla başlamak çok iyi olacaktır.

3. Video Oyunu Kılavuzları ve Öğreticileri Oluşturun

Belirli oyunlara yeni katılanların çoğu, özellikle çok oyunculu oyuncuya karşı oyuncu (PvP) oyunları için okuma kılavuzlarını sever. Bu nedenle, bu insanların öğrenmek istedikleri yararlı bilgileri sağlayarak para kazanmak için bir pazar vardır.

Yazılı rehberler için bir web sitesi oluşturma, YouTube’a video kılavuzları yükleme veya rehberleri e-kitap olarak yayınlama gibi oyun kılavuzları için çeşitli rotalar izleyebilirsiniz. İlk ikisi genellikle reklamlardan ve/veya bağışlardan para kazanırken, e-kitap rotası satış yoluyla gelir elde eder.

Rehberler Aracılığıyla Para Kazanmak Neden Zor?

Herkes bir rehber yazabilir. Bundan herhangi bir para kazanmak için popüler oyunlar için rehberler oluşturmanız gerekir, ancak oyun ne kadar popüler olursa, o kadar fazla rekabetle karşılaşıyor olursunuz. Rehberlerinizi ayırmak için başkalarının sağlayabileceğinden daha fazla içgörü sunmanız gerekir, bu da bir ton zaman harcamak ve kendinizi bir uzman olarak ayarlamak anlamına gelir.

Bunun da üstünde, güçlü yazma becerilerine ihtiyacınız olacaktır. Rehberlerin yoğun ve kapsamlı, aynı zamanda eğlenceli ve anlaşılır olması gerekir. İster e-kitap yayınlıyor ister web için yazıyor olsanız da biçimlendirme becerileri zorunludur.

Örnek olarak, GameFAQs bir başlık için kapsamlı bir izlenecek yol yazan ilk kişi olduğunuz için sizi nakitle ödüllendiren bir “Ödül Programına” sahiptir. Bu rehberlerin çoğu en az 200 dolar ödüyor, bu da kulağa harika geliyor. Ancak, oyunda ustalaşmak ve her küçük yönünü açıklamak için harcamanız gereken süreyi hesaba kattığınızda, saat başına asgari ücretin çok altında kazanırsınız.

Başlarken

Popüler bir oyun bulun, oyuncuların nelerle sorun yaşadığını bulun, bu sorunun çıkışlarını öğrenin, sonra başkalarına bunun üstesinden nasıl geleceklerini öğretin.

Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunlarında (MMORPG’ler), altın kılavuzları, seviyelendirme kılavuzlarını ve baskın kılavuzlarını hedefleyin. Overwatch veya Valorant gibi PvP oyunları için yapı kılavuzları ve mekanik kılavuzları için üretin. Ve tek oyunculu oyunlar için, muhtemelen belirli bir Başarı / Kupa kazanmak gibi konularda odaklanmış rehberlerle en başarılı olacaksınız.

4. Bir Oyun Podcast’i veya YouTube Kanalı Açın

Söyleyecek çok şeyin var mı? Oyunla ilgili günlük, haftalık veya aylık bir şov oluşturmayı deneyin. Fikir tabanlı bir yuvarlak masa tartışması, yüksek profilli oyuncularla bir dizi röportaj, belirli bir oyun için ipuçları ve püf noktaları veya ilginç olan başka bir şey olabilir.

Podcast’ler ve YouTube videoları reklamlar, sponsorluklar ve YouTube para kazanmanın diğer biçimleriyle para kazanılabilir. Özellikle, bu biçim Patreon abonelikleri aracılığıyla da desteklenebilir.

Oyun Şovlarıyla Para Kazanmak Neden Zor?

Herhangi bir gelir görmeden önce büyük bir kitle oluşturmanız gerekir. Şovun, insanların bizi dinlemesi için yeterince ilgi çekici olmalı. Sıkıcı, sığ, düşük prodüksiyon kalitesine sahip veya tutarsızsa, dizi başarılı olamaz.

Bir bakıma, bu kılavuzların (#3) ve canlı yayınların (#1) bir melezi gibidir. Bir rehber yaratıcısının bilgisine ve içgörüse, ayrıca bir yayıncının titizliğine ve karizmasına ihtiyacınız vardır.

Artı tarafta, podcast içeriğinin bir rehber kadar derin olması gerekmez ve kişiliğinizin bir yayıncı kadar farklı olması gerekmez. Örneğin, bir kanalı belirli bir türle ilgili oyun haberlerine adayabilirsiniz.

Başlarken

Kendi podcast’inizi ve kendi YouTube kanalınızı başlatma hakkında araştırmalar yapın. Bunlar başlamak için iyi kaynaklar olacaktır.

5. Oyun Turnuvalarını Kazanın ve Sponsorluk Anlaşması İmzalayın

Turnuvalar, dövüş oyunları gibi PvP oyunları için yaygındır. Tabii ki, oyun ne kadar popüler olursa, ödül havuzları o kadar büyük olur. Bir e-spor organizasyonuna katılacak kadar yetenekliyseniz, kazançlar ve sponsorluklar yoluyla yaşanabilir bir maaş kazanabilirsiniz. Çoğu rekabetçi oyuncu da ek gelir için canlı yayınlardan (#1) yararlanır.

Video Oyunu Turnuvalarıyla Para Kazanmak Neden Zor?

Herkes kazanmak için gerekenlere sahip değildir. Dünya çapında bir oyuncu olabilir ve yine de bir turnuvada erken nakavt olabilir ve sıfır kazançla ayrılabilirsiniz. Biraz nakit kazansanız bile, otel ve uçuş maliyetini karşılamayabilir. Sürekli olarak zirvede değilseniz, kazançlarla yaşamayı unutun.

Ayrıca, e-spor endüstrisi hala nispeten genç. Saygıdeğer bir takıma pozisyon alsanız bile, “maaş” asgari ücretin altında olabilir. Sektör, saf oyuncuları avlayan dolandırıcılar ve hırsızlarla boğuşuyor. Kendilerine söz verilenin karşılığını almayan oyuncularla ilgili hikayeler zaman zaman ortaya çıktı.

Başlarken

Çok sayıda turnuva ve e-spor organizasyonlarının yoğun ilgisi ile popüler bir PvP oyunu bulun. Biraz daha pratik, pratik ve pratik yapın. İyileştikçe, adınızı açığa çıkarmak için diğer profesyonel oyuncularla ağ geçin. Super Smash Bros. veya CS:GO gibi popüler oyunlar için yerel turnuvalarla küçük bir başlangıç yapmayı düşünün.

Tamamen gerçekçi olmak gerekirse, rekabetçi olmayan bir yayıncı olarak kariyer yapma konusunda daha şanslı olacaksınız (ve daha fazla para kazanacaksınız). Bu şekilde, insanlar mutlak en iyisi olmasanız bile sizi izlemekten zevk alacaklardır.

Bu yazımızda biraz daha gerçeklerle birlikte size evden para kazanmanın yollarını sunmak istedik. Sizin de ekleyecekleriniz varsa yorumlarda bildirirseniz çok seviniriz.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar