Ana Sayfa Dijital Airbnb'den Para Kazanmak: Airbnb ile Para Kazanmanın Riskleri ve Ödülleri

Airbnb’den Para Kazanmak: Airbnb ile Para Kazanmanın Riskleri ve Ödülleri

Yazar

Tarih

Kategori

Airbnb ile nasıl para kazanılır? Evden para kazanmak, internetten para kazanmak ve pasif gelir sorularını yanıtlıyoruz. Sizin için değişik ve farklı siteleri inceleyerek nasıl para kazanırım sorusunu cevaplıyoruz.

Bugün Airbnb konusunu masaya yatırıyoruz.

  • Airbnb ile Nasıl Listelenir
  • Kanunlar ve Vergiler
  • Kişisel güvenlik
  • Airbnb Ev Güvenliği
  • Sigorta ve Sorumluluk
  • Ödeme Garantileri
  • Alt çizgi

Airbnb gibi eşler arası kısa süreli kiralama hizmetleri birçok gezgin için bir alternatif haline geliyor. Bazı gezginler evden uzakta ev hissi arıyor. Diğerleri tek bir yerde büyük grupları kapsayacak konaklama arıyor. Birçoğu ayrıca kısa süreli eşler arası kiralamayı standart otel odasından daha az maliyetli bir seçenek olarak görmektedir. Eğilime girmeyi ve bir odayı ya da tüm evi kiralamayı düşünüyorsanız, ilk önce bilmeniz gerekenler.

Airbnb'den para kazanmak
Airbnb’den para kazanmak

Airbnb ile Nasıl Listelenir

Alanınızı ne zaman ve hangi fiyata sunacağınıza siz karar verirsiniz. Giriş ücretsizdir ve potansiyel misafirleri ayrı ayrı onaylayabilirsiniz. Fiyatınızı belirlerken, rakip listelere bakarak bölgenizdeki gidiş ücretini dikkate almak istersiniz.

Temizlik, daha yüksek faturalar , vergiler ve ödeme işleme için% 3 olan Airbnb’nin ev sahibi ücreti de dahil olmak üzere barındırma maliyetlerini dikkate almak istersiniz .

Misafirleriniz Airbnb’nin% 6 ila% 12 rezervasyon ücretini ödüyor. Airbnb’nin doğruluğu listeleme, misafirlerle iletişim kurma, rezervasyon taahhütlerinizi tutma, her misafir için yerinizi temizleme ve sabun ve tuvalet kağıdı gibi temel kolaylıkları sağlama konusundaki barındırma standartlarını anladığınızdan emin olun .

Mümkün olan en iyi ışıkta sunmak için fotoğrafınızı çekmeden önce alanınızı temizlemek ve çalkalamak isteyeceksiniz. Çoğu şehirde Airbnb, aktif bir ev sahibiyseniz, alanınızı ücretsiz olarak yakalamak için profesyonel bir fotoğrafçı bile gönderecektir.

Yerinizi tarif ederken, onu neyin benzersiz kıldığını düşünün ve şehir dışı bir ziyaretçinin bakış açısından düşünmeye çalışın. Yeriniz toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde mi? Harika restoranların, gece hayatının veya kültürel etkinliklerin yakınında mı? Ne gibi olanaklar sunabilirsiniz: kablosuz internet, tam donanımlı mutfak, kablo televizyon, açık veranda?

Girişiniz Airbnb’nin web sitesinde görüntülenecektir ve ayrıca sosyal medya veya kendi web siteniz aracılığıyla çapraz tanıtım yapabilirsiniz 

Airbnb'den para kazanmak
Airbnb’den para kazanmak

Kanunlar ve Vergiler

Airbnb’deki yerinizi listelemeden önce izin almanız gerekebilir. Mülkünüz bir ev sahibi birliği veya kooperatif tarafından kontrol ediliyorsa, ev sahipliği yapmanıza izin verildiğinden emin olmak için kurallarını kontrol edin. Kiralarsanız, ev sahibinizin nimetini almak istersiniz. Airbnb, bu varlıklardan herhangi biriyle yaptığınız sözleşmeye özellikle Airbnb aracılığıyla barındırma konusunu ele almak için bir sürücü eklemenizi önerir.

Ayrıca, bulunduğunuz yer bir işletme lisansı gerektirebilir ve kazandığınız herhangi bir gelir üzerinden yerel vergilere borçlu olabilirsiniz . Örneğin, oteller için geçerli olan aynı vergi olan geçici bir doluluk vergisi ödemeniz gerekebilir. Oteller genellikle bu vergiyi misafirlerine aktarır: Son bir yerde kaldığınızda faturanıza eklenen ekstra% 12’yi hatırlayabilirsiniz .

Airbnb’nin birçok şehrin

düzenlemeleri hakkındaki bilgilerine bakabilirsiniz.

Airbnb'den para kazanmak
Airbnb’den para kazanmak

Kişisel güvenlik

Eğer orada olmayacağınız zaman evinizi kiralıyorsanız, muhtemelen fiziksel şiddet riski altında olmazsınız. Ancak, yüksek duygusal veya finansal değeri olan herhangi bir şeyi saklamak için güvenli bir yer bulmak istersiniz. Gelinlik, Büyükbabanın altın saati, fotoğraf albümleri, acil paranız ve vergi iadeleriniz güvence altına almak istediğiniz şeylere örnektir. Konuklara eşyalarınızı veya kimliğinizi çalma fırsatı vermeyin.

Orada yaşamaya devam ederken evinizin bir kısmını kiralıyorsanız işler daha da zorlaşıyor. Eşyalarınızı daha yakından takip edebilirsiniz (yine de korumak için akıllıca olursunuz), ancak misafiriniz tehlikeli olduğu takdirde fiziksel olarak savunmasızsınız.

Rezervasyon yapmadan önce veya check-in yapmadan önce misafirlerde cezai geçmiş kontrolleri yapmak gerçekçi değildir; bazı temel İnternet dolandırıcılığı yapabilirsiniz, ancak bu güvenli bir süreç değildir.

Önceki ev sahiplerinin yorumları güvence sunabilir ve bazı durumlarda Airbnb cezalar uygulasa da her zaman rezervasyonu reddedebilir veya rezervasyonu iptal edebilirsiniz.

Kabul ettiğiniz rezervasyonları Airbnb’nin Doğrulanmış Kimlik işlemini tamamlayan misafirlerle de sınırlayabilirsiniz.

Hem toplantı sahiplerinin hem de misafirlerin, geçerli bir resmi kimlik yükleyerek ve bir Facebook, Google+ veya LinkedIn hesabını bir Airbnb hesabına bağlayarak Airbnb’nin kimliğini doğrulamasını sağlayabilirsiniz.

Airbnb'den para kazanmak
Airbnb’den para kazanmak

Airbnb Ev Güvenliği

Airbnb, ev sahiplerine evlerini daha güvenli hale getirmeleri için yönergeler de sağlar. Temel insan nezaketi, sizi misafirleriniz için güvenli hale getirmek için yeterli teşvik sağlamazsa, konuklar için güvenlik risklerini en aza indirmek, mülkünüzde yaralanan bir konuk tarafından dava açma riskinizi en aza indirir.

Konuklar ayrıca duman ve karbon monoksit dedektörleri takma ve herhangi bir seyahat veya düşme tehlikesini ortadan kaldırma veya işaret etme gibi temel önlemleri almadıysanız size daha düşük puanlar verebilir. Özellikle ihmalkarsanız, Airbnb ev sahipliği yapmaya devam etmenize izin vermeyebilir.

Sigorta ve Sorumluluk

Sorumluluktan bahsetmişken, sigorta hakkında konuşalım. Airbnb’nin ev sahibi garantisi ABD, İngiltere ve Kanada dahil 29 ülkede maddi hasar için 1 milyon dolara kadar sigorta teminatı sağlıyor.

Airbnb’nin sigortası, ev sahibi veya kiracı sigortasının yerine geçmez ve hırsızlığa veya kişisel sorumluluğa karşı koruma sağlamaz.

Airbnb aracılığıyla yerinizi kiralarken poliçenizin mülkünüzü, eşyalarınızı ve sorumluluğunuzu kapsadığından emin olmak için ev sahibinizin veya kiracısının sigorta şirketi ile konuşun. Ekstra kapsama ihtiyacınız varsa, bir şemsiye politikası bilet olabilir.

Airbnb'den para kazanmak
Airbnb’den para kazanmak

Airbnb, ABD’li ev sahiplerine sorumluluk sigortası sunmaktadır . Her olay için 1 milyon dolara kadar teklif sunar ve ev sahibinin politikası veya ev sahibinin sigortası gibi olayı kapsayabilecek diğer sigortalara ikincildir. Herhangi bir sigorta poliçesi gibi, Airbnb’nin sorumluluk sigortası da koşullara ve sınırlamalara sahiptir, bu nedenle tam olarak neyin kapsanıp neyin kapsanmadığını bilmek istiyorsanız, ince baskıyı iyice okuyun .

Airbnb’nin ev sahibi garantisi, yerinizin aşınmasına ve yıpranmasına karşı koruma sağlamaz, ancak olası hasarı karşılamak için bir güvenlik teminatı talep edebilirsiniz .  Her misafir kontrol ettikten sonra mülkünüzü incelemek önemlidir, aksi takdirde hangi misafirin hasara neden olduğunu bilmenin bir yolu yoktur ve bir hak talebinde bulunamazsınız.

Fotoğraflardaki hasarları belgelemek ve hasarlı mülkün “öncesi” değerini doğrulamak istersiniz. Airbnb, ev sahiplerinin bir hak talebinde bulunmadan önce sorunları doğrudan misafirlerle çözmeye çalışmasını ister.

Airbnb’de 300 dolardan fazla bir talepte bulunmak için öncelikle bir polis raporu göndermeniz gerekir. Toplantı sahiplerinin hak talebinde bulunmak için sınırlı bir penceresi vardır: 14 gün veya bir sonraki konuk check-in işleminden önce, hangisi daha erkense.

Airbnb , son dört yıldır Airbnb’de yaşadığı Venedik’i California’da kiralayan Deb Glassman, “Airbnb, her konuk için yaptığım iade edilebilir bir güvenlik depozitosu temin etme seçeneği sunuyor” diyor . “Küçük sorunlar için depozito almak zorunda kaldığım bir veya iki durumda, Airbnb her zaman misafirimle% 100 destek verdi.” Evini kiralarken evinin arkasındaki stüdyoda kalmanın, parti yapmak isteyebilecek potansiyel konuklar için otomatik bir caydırıcı gibi göründüğünü de ekliyor.

Airbnb'den para kazanmak
Airbnb’den para kazanmak

Ödeme Garantileri

Bir konuğun çökmesi ve fırlaması – yani size bir ücret ödemeden evinizde bir gecede kalması mümkün mü?

Konuklar aslında Airbnb üzerinden ödeme yaparlar. Sürece sorun yok gibi Airbnb Konuğunuzun varış 24 saat içinde ödeme yayınlayacak ve PayPal üzerinden veya Payoneer ön ödemeli aracılığıyla ödeme seçerseniz, bir iş günü içinde onu alırsınız banka kartı birkaç içinde, banka havalesi için gün veya posta ile gönderilen çek için 15 iş günü içinde .

Konukların check-in bir sorun varsa bunun 24 saat içinde Airbnb bildirmek zorundadır emirleri. Bir sorun hakkında sizinle iletişim kurmaya çalışan konuklara yanıt vermezseniz, rezervasyonlarını tamamlamalarına ve kısmi geri ödeme almalarına izin verilebilir.

Airbnb'den para kazanmak
Airbnb’den para kazanmak

Airbnb, bir rezervasyonu son dakikada iptal ederseniz, anahtarı bırakmayı, girişinizi yanlış beyan etmeyi, evinizi temizlememeyi veya Airbnb’nin konaklama standartlarını karşılamamayı unutursanız bir misafirin ödemesini geri ödemenizi isteyebilir.

Airbnb, birçok sorun kolayca çözülebildiğinden, endişelerini gidermek için konukların planlanan check-in işlemlerinden itibaren 24 saat içinde müsait olmanızı önerir. Girişinizde oda tipinizi, yatak odası ve banyo sayısını ve olanakları doğru bir şekilde açıkladığınızdan emin olun. Nevresim ve havlu temin etmeyi seçerseniz, temiz olduklarından emin olun. Ayrıca, mülk üzerinde herhangi bir hayvan olup olmayacağına dikkat edin.

Airbnb web sitesi dışında bir misafirle ödeme yaparsanız da yanabilirsiniz. Bir konuk, Airbnb’nin konuk ücretini ödememek için bunu yapmaya çalışabilir veya sizi sökmeyi planlayabilir. Ev sahibi olarak, Airbnb’nin ödeme sisteminden geçmeyerek yalnızca% 3 tasarruf etmeyi sürdürüyorsunuz, ayrıca Airbnb yakalanırsanız sizinle daha fazla iş yapmayı reddedebilir. Yani sistemi atlatmaya çalışmayın.

Airbnb'den para kazanmak
Airbnb’den para kazanmak

Alt çizgi

Büyüyen paylaşım ekonomisi , birkaç yıl önce bile bulunmayan ekstra gelir elde etmenin yollarını sunuyor. Bu fırsatların birçoğu, belirsiz yerel yasalarda gezinmek, en değerli eşyalarınızı yabancılarla paylaşmak ve ek yasal sorumluluk almak konusunda rahat olmanızı gerektirir. Airbnb bir istisna değildir, ancak riskleri üstlenmek istiyorsanız, yılda binlerce ekstra dolar kazanabilirsiniz.

Güncel Makaleler

GERÇEK ZENGİNLİK YARATMAK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 30 PASİF GELİR FİKRİ

30 PASİF GELİR FİKRİ Pasif gelir çok aranır ve sıklıkla yanlış anlaşılır. Pasif gelir akışları, açık bir yatırım ve başlangıçta çok fazla beslenme gerektirir. Bir süre ve...

İnternette Başarılı Olmak-2020

İnternette Başarılı Olmak: Online Para Kazanmanın Püf Noktaları Çevrimiçi Başarılı Olun Günümüzde bağlantılı bir dünyada yaşıyoruz. Akıllı telefonlarla birlikte internet, farklı araçlar iş yapma şeklini değiştirdi. Web...

LetGo’dan nasıl para kazanılır?

LetGo'da nasıl para kazanılır? Letgo nedir? Letgo, kullanıcıların yerel olarak başkalarından alışveriş yapmasına, satmasına ve diğerleriyle sohbet etmesine olanak tanıyan bir web sitesi ve uygulama sağlayan...

Affiliate Marketing 15 İpucu: 2020 Yılında Affilate Marketing Nasıl Yapılır?

2020 Yılında Gelirleri Artırmak için 15 Eyleme Dönüştürülebilir Affiliate Marketing (Ortaklık Pazarlama) İpuçları İçindekiler Bu 15 işlem yapılabilir ipucunu okuyalım. 1. Sadece bir şey tanıtmak değil 2....

Güncel Yorumlar