Ana SayfaDijitalBlaBlaCar'dan Gelir Elde Etmek Mümkün mü?: Sizin İçin İnceledik

BlaBlaCar’dan Gelir Elde Etmek Mümkün mü?: Sizin İçin İnceledik

Yazar

Tarih

Kategori

BlaBlaCar nasıl çalışır: İş Modeli ve Gelir Akışları

Coronavirus (Koronavirüs) bir çok uygulama ve işletmeye belki de bir daha açılmamak üzere son verdi. Hazır dışarı çıkamıyorken bazı iş modellerine el atmak ne kadar maliyetli olacak? Sizin için inceledik.

BlaBlaCar para kazandırmıyor olabilir. Ama ya nasıl kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız.

BlaBlaCar'dan Kazanç Sağlamak
BlaBlaCar’dan Kazanç Sağlamak

BlaBlCar gibi bir carpooling uygulaması oluşturmanın maliyeti nedir?

İsteğe bağlı sürüş paylaşım uygulamasında bulunması gereken özellikler ve işlevler nelerdir? 

BlaBlaCar gibi bir carpool uygulaması geliştirmek için en uygun teknoloji hangisidir? MatchRider ( isteğe bağlı sürüş paylaşımı uygulaması ), WaPanda ( isteğe bağlı taksi rezervasyon uygulaması ) gibi seyahat endüstrisi için isteğe bağlı uygulamalar oluşturmadaki uzmanlığıyla tanınan , genellikle beklentilerimizden gelen sorgularla karşılaşıyoruz.

BlaBlaCar, Avrupa’nın önde gelen seyahat ağıdır. Araç sürücülerini (boş koltuklarla) ortalama 300 km mesafedeki yolcularla (yolculuk arayan) birbirine bağlayan bir araba paylaşımı platformudur. Hizmetler 22 ülkede genişletiliyor ve her çeyrekte 18 milyondan fazla yolcuya hizmet veriyor.

BlaBlaCar'dan Para Kazanmak
BlaBlaCar’dan Para Kazanmak
  • BlaBlaCar kullanan kişi sayısı: 65 milyon
  • BlaBlaCar’ın bugüne kadar elde ettiği bildirilen miktar: 400 milyon dolar
  • BlaBlaCar’ın raporladığı değerlendirme: 1.6 milyar dolar

BlaBlaCar, işlevsel ve ekonomik dengesizlikle karşılaşmasına rağmen tüm asları nasıl tutmayı başarıyor? Nasıl çalıştığını öğrenmek için iş modeli ve gelir akışları için bu isteğe bağlı sürüş paylaşımı hizmetini inceleyelim.

BlaBlaCar: Başarı Zaman Çizelgesi

Kuruluş : 16 Eylül 2006

Kurucu (lar) : Frederic Mazzella, Nicolas Brusson, Francis Nappez

Gelir : 85 milyon dolar (2018)

Rakipler : RideScout, Uber, Lyft, Hitch

Kullanılabilirlik : Mobil (Android, iOS)

BlaBlaCar'dan Para Kazanmak
BlaBlaCar’dan Para Kazanmak

BlaBlaCar’ı Ne Satıyor?

2025 yılına kadar 45 milyondan fazla aracın küresel araba taşımacılığı programında olması öngörülüyor (kaynak: Statista). İstatistikler, carpool hizmetleri ve dolayısıyla BlaBlaCar gibi platformlar için popülerliği ve talebi besliyor.

İsteğe bağlı sürüş paylaşım sisteminin büyümesini tetikleyen başlıca nedenlerden bazıları şunlardır:

  • Değişen Müşteri Tercihleri: Sharepost’un ikinci yıllık sürüş paylaşımı anketi tarafından yapılan bir ankette, sürüş paylaşımı hizmetlerinin benimsenmesinde artış olduğu ortaya çıkmıştır. Şehir sakinleri, binyıllar ve bir araba sahibi olmayan kişiler gibi demografik özelliklere pazar girişi sürmeyi paylaşmayı tercih ediyor.
  • Teknoloji Gelişimi: Mobil uygulamalar, sabit ağ bağlantısı, GPS navigasyon cihazları, sabit ağ bağlantısı, ödeme için e-işlemler, araç sahiplerinin gerçek zamanlı olarak yolcularla sorunsuz şekilde eşleşmesini sağlayan teknoloji ilerlemelerinden bazılarıdır.
  • Düzenleme: Bir yolculuğu paylaşma söz konusu olduğunda, en büyük zorluklardan biri yabancılarla seyahat etmektir. Mobil uygulamalar GPS izleme, sürücüyü izleme, araç detayları ve gerçek zamanlı konum gibi teknolojik servislerle desteklendiğinden bir olasılıktır. Seyahat sırasında bu tür düzenlemeler seyahat etmeyi ortak gezginler için güvenli ve rahat hale getirir.

BlaBlaCar uygulaması teknolojik gelişmelerle kolaylaştırılır, araç sahibi ve yolcular için düzenli bir sürüş sağlar ve aynı zamanda uygun ve uygun maliyetli seyahat sorununu çözer.

BlaBlaCar'dan Para Kazanmak
BlaBlaCar’dan Para Kazanmak

İş Modeli: BlaBlaCar Nasıl Çalışır?

BlaBlaCar ile araç sahipleri, uzun mesafeli sürüşlerini aynı rotada seyahat eden yolcularla paylaşma fırsatına sahipler. Sahipler bunu yolculuk için güzergah ve fiyat belirterek yaparlar. İlgilenen ortak gezginler, özel bir BlaBlaCar mesajlaşma sistemi veya telefon üzerinden araç sahibiyle koordine olabilir. Ortak yolcular daha sonra doğrudan sahiplerine katkılarını öderler.

Ekonomik İstikrar Modeli: BlaBlaCar Geliri Nasıl Üretiyor?

BlaBlaCar, toplam seyahat maliyetinin% 10-12’si olan işlem ücretleri üzerinden gelir elde eder.

  • Platform, sürücüleri ve sürücüleri aynı yöne bağlarken, sürücülerin sadece otomobil aşınması ve yıpranması veya araç sahibinin yakıtı gibi makul masrafları karşılamak için ödeme yapmasını sağlar.
  • Yolculuk başına fiyat, BlaBlaCar tarafından belirlenen tavanı aşamaz. Bu, araç sahiplerinin kar etmemesini sağlamak için yapılır.
  • Ödeme nakit olarak, arabada, genellikle yolculuğun başlangıcında yapılır.
BlaBlaCar'dan Para Kazanmak
BlaBlaCar’dan Para Kazanmak

BlaBlaCar gibi bir Carpool Platformu oluşturmak: BlaBlaCar gibi bir uygulama oluşturmak aklınızdaysa, fikrinize başlamak için size doğru özellikler, teknoloji, gelir kaynakları, geliştirme maliyeti vb.

BlaBlaCar gibi bir uygulama geliştirmek hiç de zor değil uygun bir uygulama geliştirici firma bulursanız direkt telefona sarılın ve arayın.

Uber Gibi Kullanmak Mümkün mü?

Neden olmasın. Yapmanız gereken saatleri ve gidiş veya varış noktalarını seçip gerisini beklemek ya da ufak bir Facebook ve Google reklamı her şeyi çözebilir.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar