test
Ana SayfaAffiliate MarketingBlog Yazılarınızla Para Kazanmanın 5 Yolu - 2022

Blog Yazılarınızla Para Kazanmanın 5 Yolu – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Para kazanmak için her zaman para harcamanıza gerek yoktur. Düzenli yarı zamanlı gelir elde etmek için bir iş başlatmak istiyorsanız veya hızlı bir ekstra para arıyorsanız, bunu yapmanıza yardımcı olabilecek web siteleri vardır.

Bloggerlık, yazarların çevrimiçi para kazanmaları için denenmiş ve doğru bir yöntemdir. Yeni blog yazarlarının halihazırda çevrimiçi olan tüm yerleşik bloglarla para kazanmasının hala mümkün olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz ve cevap EVET.

Blog yazarlığı özveri ve tutarlılık gerektirir ve blogunuzun çok fazla gelir görmeden önce ivme kazanması biraz zaman alacaktır, ancak bu kesinlikle mümkündür.

Bir blog başlatmanın ilk adımı nişinizi seçmektir. Burada spesifik olmak iyidir; İnternette birçok blog var, bu yüzden benzersiz bir bakış açısı sağlayabilirseniz, okuyucularınızın sitenizde kalma olasılığı daha yüksektir.

Ardından, alan adınızı seçmeniz, blogunuzu tasarlamanız ve her şeyi ayarlamanız gerekir. Bu konuda size yardımcı olacak birçok harika kaynak var. Sadece ne için ödeme yaptığınızı unutmayın: ücretsiz blog barındırma siteleri ve ücretsiz şablonlar olsa da, en iyi blogcular uzun vadede para kazanmak istiyorsanız biraz para harcamanız gerektiği konusunda hemfikirdir.

Blogunuzu oluşturduktan sonra düzenli olarak yayınlamayı, yayınlarınızı sosyal medyada tanıtmayı ve okuyucularınızla etkileşimde bulunmayı unutmayın. Hiçbir blog bir gecede başarılı olamadı, ancak biraz zaman ve tutarlılıkla blog yazmaktan iyi para kazanabilirsiniz.

Blog yazmak para kazanmanın en kolay yolu değil. Ama harika olan şey, herkesin bunu yapabilmesi ve özgeçmişinizde harika görünmesi. İhtiyacınız olan tek şey söyleyecek ilginç bir şey ve trafik oluşturmak ve takip etmek için yeterli sabır ve özveri.

Aslında bir blog kurma söz konusu olduğunda iki ana seçeneğiniz vardır – ücretsiz bir blog platformu kullanabilir veya kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Özellikle teknoloji meraklısı değilseniz, kendi web sitenizi oluşturma düşüncesi oldukça korkutucu görünebilir. Aslında bunu yapmak oldukça kolaydır ve yalnızca 20 dakika içinde bir tane oluşturabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanmak için kod bilgisine veya teknik bir bilgiye ihtiyacınız yoktur.

Yalnızca ilgili olduğunuz alanlarda okumak, öğrenmek ve uygulamanız gerekir.

Bunun için sizden kimse para talep etmiyor.

Bu işe girmek ve blogdan para kazanmak istiyorsanız kesinlikle sabırlı ve azimli bir karaktere sahip olmanız gerekir.

Bir bloga nasıl başlayacağınızı ve bugün nasıl para kazanacağınızı öğrenmek için şu 5 adımı izleyin:

Bir sıçrama yapmaya ve gerçek bir çevrimiçi gelir kaynağına dönüşebilecek bir bloga nasıl başlayacağınızı öğrenmeye hazırsanız, o zaman başlayalım.

1. Blogunuzun adını ve nişini seçin

İlk olarak, yeni blogunuz için bir isim ve niş seçmenin zamanı geldi.

Blogunuzun adı, okuyucuların ilk göreceği şeydir. Örneğin burasıbenimblogum.com bu nedenle, ideal olarak ya yazacağınız genel konuları temsil etmelidir. Veya kendi adınız, işletmenizin adı, akıllıca bir kelime kombinasyonu veya başka bir şey olabilir.

Blogunuzun nişi, içeriğinize odaklanacağınız genel konu alanıdır. Örnekler seyahat, yemek, moda, yaşam tarzı, teknoloji ve diğerleri gibi konuları içerir. İçeriğinizin neyle ilgili olduğunu açıkça belirten bir veya iki kelimeyi blogunuzun adına dahil etmek, örneğin modaseda.com veya izleveogren.com gibi gelecekteki blog okuyucularınız için çok yararlı olacaktır.

Henüz bir blog adına veya konuya karar veremezsem ne olur?

Okuyucuları birbirinden alakasız şeylerin olduğu bir blogda tutmak zordur. Onlara sürekliliği hissettirecek, önceki yazılarınızla bağlantı kuracağınız seriler yazabilirsiniz.

Diğer bloglara bakın – Bu ilk arama limanınız olmalı. Zaten başarılı olan ne? Ve daha da önemlisi, eksik olan ne? Piyasadaki boşlukları bulun.

2-Google’ı Kullanın – İnsanlar ne arıyor?

İnsanların aradıklarını bulmak için Google tarafından önerilen aramaları ve otomatik tamamlamayı kullanın. Kitleler bu başlığı eğer arıyorlarsa, bu bir talep olduğunu gösterir.

Blog yazarak para kazanmak için uygulanabilecek en iyi yöntemlerden biriside Adsensedir. Çünkü bir kere kazanmaya ve yüksek hit almaya başladığınızda kazancın ardı arkası kesilmeyecektir. Her ay düzenli olarak 1.500-3.000 TL arasında para kazanabilirsiniz. İnanın bana bundan çok daha fazlasını kazananlar var.

Bu işte önemli olan istikrar, sabır ve devamlılık. Blog yazarak para kazanmak için her gün düzenli olarak içerik girmelisiniz.

Blog yazarak para kazanmak için Adsense en önemli alternatiflerden biridir. Reklam yerleşimini doğru bir şekilde ifa etmek kazancınızın artmasını sağlayacaktır.

Çoğu blogcu bu kriteri atladığından dolayı adsenseden doğru düzgün para kazanamıyor. Maksimum kapasiteye çıkabilmek için doğru reklam yerleşimi yapmak çok önemlidir.

Sık sorulan sorular için forumlarda arama yapın – İnsanlar sorularına yanıt bulamadıklarında forumlara giderler. Ne soruyorlar? Ne tavsiyesi lazım? Bu, insanların neyle ilgilendiğini ve mevcut bilgi eksikliğinin ne olduğunu gösterecektir.

3-Güncel trendleri takip edin

Şu anda medyada hangi konular var? Uzun ömürlü bir konu seçmek iyidir, ancak erken bir eğilime geri dönebilirseniz, kendinizi herkesten önce bu konuda uzman olarak hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Twitter’da #journorequest araması, gazetecilerin şu anda ne tür konular hakkında rapor verdiğini gösterir.

4-Farklı içerik türlerini düşünün

Öğreticiler / nasıl yapılır kılavuzları yapabilir misiniz? Yorumları? Röportaj mı? Listeler mi? Hakkında yazdığın şey olmayabilir, ama sizi ayıran şeyi nasıl yazdığınızdır.
Takipçilerinizin gerçekliğini göz önünde bulundurarak içerik üretmeniz de son derece önemlidir. Eğer ciddi bir kitleye hitap ediyorsanız kullanacağınız dilden, başvuracağınız kaynaklara, paylaşacağınız fotoğraflardan, blogunuzun tema renklerine, hatta yazı puntolarınıza dek zincirleme bir uyum içerisinde olmanız gerekir.

Aynı şekilde gençlere hitap eden bir popüler trendler blogu yazıyorsanız yine farklı metodlar izlemeniz gerekmektedir.

5-Kendi ilgi alanlarınızı ve tutkularınızı tanımlayın

Yukarıdakilerin hepsi önemli olsa da, ilginizi çekmeyen bir şey hakkında blog yazmanın bir anlamı yoktur. Çabucak sıkılacaksınız ve insanlar coşku eksikliğinizi fark edecekler. Gerçekten değer verdiğin bir şey hakkında yazabilirsiniz.

İlgi alanları, bir yazarın en çok bilgi sahibi olduğu, hakkında yazmak istediği ve bu konuda içerik üretebilecek yetkinliğinin bulunduğu konu gruplarıdır.

Peki insanların okumak isteyeceği bir blog yazısı nasıl yazılır?

Mesele iyi blog yazısı örnekleri olunca kimi hususlara dikkat etmekte fayda var. İşte ilgi çekici bir blog yazısının sahip olması gerekenler:

  • Nişinizin olduğu konudaki var olan hedef kitlenize hitap edebilmeli,
  • Bir amaca hizmet etmeli ,
  • Kurduğunuz blog yapısına göre özenle düzenlenmeli,
  • Sizleri okuyacak kişilerin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamalı,
  • Dikkat çekici ve okuma isteği uyandıran başlıklar seçilmeli,
  • Yorum veya paylaşmaya dair bir eylem çağrısı içermeli,
  • Yalnızca teknik bilgi değil, deneyimlerinizle de yazınızı zenginleştirmelisiniz.


Yazımızda Blog Yazılarınızla Para Kazanmanın 5 Yolunu sizlere aktardık.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Kaynaklar:1, 2, 3, 4

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar