Free Porn
Ana SayfaAffiliate MarketingEn Kazançlı 15 Pazarlama İşi - 2022

En Kazançlı 15 Pazarlama İşi – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Pazarlama, bir şirketin bir kitleyi şirketin ürününe veya hizmetlerine çekmek için gerçekleştirdiği eylemleri ifade eder.

Pazarlama, ürün değerini göstermek, marka sadakatini güçlendirmek ve nihayetinde satışları artırmak için uzun vadeli bir hedefle, içerik aracılığıyla potansiyel müşteriler ve tüketiciler için bağımsız değer sağlamayı amaçlamaktadır.

Modern pazarlama, 1950’lerde insanların bir ürünü onaylamak için sadece basılı medyadan daha fazlasını kullanmaya başladığı zaman başladı.

Televizyon ve yakında internet hanelere girdikçe, pazarlamacılar tüm kampanyaları birden fazla platformda yürütebilirler. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, son 70 yılda pazarlamacılar, bir işletmenin başarıyı optimize etmek için tüketicilere bir ürünü nasıl sattığını ince ayar yapmak için giderek daha önemli hale geldi.

Aslında, pazarlamanın temel amacı, mesajlaşma yoluyla tüketicileri markanıza çekmektir. İdeal olarak, bu mesajlaşma hedef kitleniz için yararlı ve eğitici olacaktır, böylece tüketicileri potansiyel müşterilere dönüştürebilirsiniz.

Bugün, kelimenin tam anlamıyla bir pazarlama kampanyası yürütebilecek düzinelerce yer var. İnternet ise 21. yüzyılda pazarlama için inanılmaz iyi bir alan.

Pazarlama yönetimi nedir?

Pazarlama yönetimi, pazarlama yönlerini kontrol etme, bir şirketin hedeflerini belirleme, planları adım adım organize etme, firma için kararlar alma ve tüketicilerin taleplerini karşılayarak maksimum dönüşü elde etmek için yürütme sürecidir.

Pazarlama yönetimi neden önemlidir?

Pazarlama yönetimi, pazardaki son derece gelişen rekabette yetkin durmaya yardımcı olduğu için önemlidir. Bu aynı zamanda karı artırmak ve ürünlerin maliyetini azaltmak için stratejiler geliştirmeye yardımcı olur. Pazarlama yönetimi, malların değişimi ve transferinin ana kaynağı haline gelmiştir.

“Pazarlama yönetimi, şirketin misyon beyanında daha önce belirlenmiş olan şirket hedeflerine ulaşmak için farklı görevleri yerine getirdiği için başarılı ve saygın bir işletmeyi yönetmenin bel kemiğidir.”

Pazarlama alanında yetenekleri geniş bir yelpazede ile insanlar için kullanılabilir. Yazma, analitik, grafik tasarım, liderlik veya diğer konularda yetenekli olsanız da, yüksek kazanç potansiyeline sahip pazarlama kariyerleri sizin için mevcuttur.

En Kazançlı 15 Pazarlama İşi

1. Dijital topluluk yöneticisi

Ulusal ortalama maaş: yıllık 46.402 dolar

Birincil görevler: Topluluk yöneticileri, bir marka veya şirketle ilgili çevrimiçi toplulukların sürdürülmesinden ve geliştirilmesinden sorumludur. Bu başlığın başka bir yorumu, sosyal medya, incelemeler, forumlar ve daha fazlası gibi çevrimiçi mülklerde bir markayı temsil etmekten sorumlu olan kişidir.

Bu pozisyona sahip şirketler: Viacom, Monster Energy, NBC Universal

2. Sosyal medya yöneticisi

Ulusal ortalama maaş: yıllık 50.391 dolar

Öncelikli görevler: Sosyal medya yöneticileri, bir marka için sosyal medya stratejilerinin denetlenmesinden ve geliştirilmesinden sorumludur. Sosyal medya varlıklarının sağlığını artırmak ve sürdürmek için bir pazarlama ajansında veya doğrudan bir şirkette çalışabilirler.

Bu pozisyona sahip şirketler: Athleta, WeWork, Regus

3. Halkla ilişkiler müdürü

Ulusal ortalama maaş: yıllık 53.389 dolar

Birincil görevler: Halkla ilişkiler yöneticileri, bir şirketin halka dönük imajını yönetmekten sorumludur. Önemli yayıncılarla ilişkiler geliştirmek, basın bültenleri yazmak ve potansiyel olarak zarar verici durumları yönetmek gibi görevleri tamamlarlar.

Bu pozisyona sahip şirketler: Centene, Macy’s, Amazon.com

4. Medya planlayıcısı

Ulusal ortalama maaş: yıllık 56.111 dolar

Birincil görevler: Medya planlamacıları, bir pazarlama kampanyasını dağıtmak için en uygun kalıpları, zamanları ve platformları belirlemekten sorumludur. Genellikle bir veya daha fazla müşteri için pazarlama veya reklam ajanslarında çalışırlar.

Bu pozisyona sahip şirketler: BuzzFeed, Cramer-Krasselt, RPA

5. İçerik pazarlama müdürü

Ulusal ortalama maaş: yıllık 57,506 ABD doları

Birincil görevler: İçerik pazarlama yöneticileri, bir şirketin satış hedeflerine ulaşması için içerik stratejileri geliştirmekten ve yürütmekten sorumludur. İçerik, daha sonra çeşitli medya aracılığıyla dağıtılan bloglar, videolar, fotoğraflar, ınfographics ve daha fazlası gibi öğeleri içerebilir.

Bu pozisyona sahip şirketler: Google, Intuit, Facebook

6. Hesap yöneticisi

Ulusal ortalama maaş: yıllık 62.053 ABD doları

Birincil görevler: Hesap yöneticileri ajanslar veya yayıncılar için çalışabilir ve bir veya daha fazla müşteriden oluşan bir işletme kitabını yönetmekten sorumludur. Ayrıca, müşterinin satış hedeflerine ulaşmasını sağlamak için satışların yükseltilmesinden veya yenileme satışlarının gerçekleştirilmesinden sorumlu olabilirler. Pazarlama ve reklam hedeflerine ulaşıldığından emin olmak için bir müşterinin kampanyasını yönetmelidirler.

Bu pozisyona sahip şirketler: Aarons, Verizon, Dell

7. Global pazarlama müdürü

Ulusal ortalama maaş: yıllık 63.494 dolar

Birincil görevler: Küresel pazarlama yöneticileri, bir markanın uluslararası pazarlama varlığına odaklanmaktan sorumludur. Farklı pazarlardan sorumlu olan birden fazla pazarlama yöneticisi arasındaki operasyonları denetler ve sürdürürler.

Bu pozisyona sahip şirketler: Deloitte, Aramark, Uber

8. Dijital stratejist

Ulusal ortalama maaş: yıllık 64,460 ABD doları

Birincil görevler: Dijital stratejistler, bir işletmenin dijital pazarlama planları geliştirme ve yürütme hedeflerini belirler. Hem geleneksel hem de dijital pazarlama ürünleri veya hizmetleriyle ilgili sorunları çözebilirken, ana odak noktaları dijital taktiklerle çalışmaktır.

Bu pozisyona sahip şirketler: IBM, Gallup, Google

9. Veri analisti

Ulusal ortalama maaş: yıllık 68.326 dolar

Birincil görevler: Veri analistleri çeşitli iş fonksiyonları için veri toplar ve yorumlar. Bir bilim insanı ve analist arasındaki fark, analistlerin riski analiz etmek ve karar önerileri sunmak yerine basitçe veri toplama ve yorumlama gerçekleştirmeleridir.

Bu pozisyona sahip şirketler: Tronc, Humana, Adobe

10. Marka yöneticisi

Ulusal ortalama maaş: yıllık 69.895 dolar

Birincil görevler: Marka yöneticileri, bir markanın algılanma şeklini geliştirmekten ve sürdürmekten sorumludur. Bir markayı pazarda büyütmek ve stratejik olarak konumlandırmak için tasarım, pazarlama araştırması ve halkla ilişkiler ekipleriyle yakın işbirliği içinde çalışacaklardır.

Bu pozisyona sahip şirketler: Red Bull, PepsiCo, Belk

11. Piyasa analisti

Ulusal ortalama maaş: yıllık 69.911 dolar

Birincil görevler: Pazar araştırmacıları, pazarımızda geliştikçe satış ve satın alma kalıplarını inceler. Bir işletme için ürün ve mesajlaşma kararları almak için ekonomik ve finansal eğilimleri çevirirler.

Bu pozisyona sahip şirketler: JLL, Aflac, Citi

12. İş analisti

Ulusal ortalama maaş: yıllık 78.072 dolar

Birincil görevler: İş analistleri, önemli iş kararları almak için verileri tanımlamaktan ve yorumlamaktan sorumludur. Finans, pazarlama ve satış dahil olmak üzere birçok farklı departmanla çalışırlar.

Bu pozisyona sahip şirketler: Accenture, Cisco, Boeing

13. Pazarlama direktörü

Ulusal ortalama maaş: yılda 83.903 dolar

Birincil görevler: Pazarlama direktörleri, süreçlerin verimli çalışmasını ve hem ekibin hem de çalışanın kişisel hedeflerine ulaşılmasını sağlamak için önde gelen pazarlama gruplarından sorumludur.

Bu pozisyona sahip şirketler: Chick-fil-A, Comcast, AT& T

14. Ürün pazarlama müdürü

Ulusal ortalama maaş: yıllık 109.289 dolar

Birincil görevler: Ürün pazarlama yöneticileri, satış temsilcilerinin bir ürünü satması için konuşma ve sunum noktaları geliştirmekten sorumludur. Satış teminatı oluşturur ve satış profesyonellerini satış, yenileme ve yeni iş rezervasyonu için bir dizi ürünü pazarlamanın en iyi yolları konusunda eğitirler.

Bu pozisyona sahip şirketler: Old Navy, Honeywell, Microsoft

15. Veri bilimcisi

Ulusal ortalama maaş: yıllık 127.764 dolar

Birincil görevler: Veri bilimcileri, iş kararlarının istatistiksel risklerini anlamak için bilgi toplar ve yorumlar. Finans ve diğer iş geliştirme kararlarıyla ilgili olarak üst düzey yöneticilere ve diğer yönetime tavsiyelerde bulunmaktan sorumludurlar.

Bu pozisyona sahip şirketler: Wells Fargo, KPMG, Nielsen

Pazarlama pozisyonlarına başvururken, iş tanımını gözden geçirerek ve alakalı anahtar kelimeler ekleyerek sert ve yumuşak becerilerinizi vurgulayın. Pazarlamada bazı yaygın yumuşak beceriler arasında etkili iletişim, yaratıcılık, aktif dinleme ve organizasyon bulunur. Ayrıca eğer profesyonel deneyime sahip daha kariyer değiştirmek ya da farklı pozisyonlar için başvurmadan önce herhangi bir transfer becerileri içermelidir.

Yazımızda En Kazançlı 15 Pazarlama İşi nedir sizlere aktardık.

Daha fazla internetten para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek para yönetimi ve internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Kaynaklar:1, 2, 3
Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar