test
Ana SayfaDijitalHAYVANCILIK OLARAK BÖCEK YETİŞTİRMEKTEN KÂR KAZANMAK İÇİN 5 İPUCU

HAYVANCILIK OLARAK BÖCEK YETİŞTİRMEKTEN KÂR KAZANMAK İÇİN 5 İPUCU

Yazar

Tarih

Kategori

HAYVANCILIK OLARAK BÖCEK YETİŞTİRMEKTEN KÂR KAZANMAK İÇİN 5 İPUCU

Böcekleri hayvancılık olarak yetiştirmek, diğer hayvan çeşitlerine kıyasla nispeten basit olsa da, başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları vardır.

1. KÜÇÜK ÖLÇEK BAŞLAT

Böcekler doğası gereği küçüktür. Temel konularda uzmanlaşın ve zamanla büyüyün.

2. HASTALIKLARA DİKKAT EDİN

Böcekler genellikle diğer böceklere saldırır ve yanlış istila projenizi silebilir. Meyve sineklerine dikkat edin ve dışarıdaki türlerin onları kirletmesini önlemek için projenizi gizli tutun.

3. PAZAR İHTİYAÇLARINIZI KONTROL EDİN

Bölgenizdeki böcek ihtiyaçlarına dikkat edin ve sizin için anlamlı olan çeşitliliği seçebilirsiniz. Sonuçta, binlerce kriket sahibi iseniz istediğiniz son şey, yerel evcil hayvan mağazanızın tedarikçileri geri çevirdiğini ve bölgenizin bahçıvanlarının daha fazla uğur böceği için umutsuz olduğunu duymaktır.

4. DENEMEYE İSTEKLİ OLUN

Böceklerin diğer hayvanlara göre sahip oldukları bir avantaj, kısa ömürleri, yani her nesilde yeni bir şeyler deneyebileceğiniz ve tekniğinizi sürekli olarak geliştirebileceğiniz anlamına gelir. Bu, zaman içinde daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

5. YEREL OLARAK REKLAM VERİN

İnsanlar hata kaynağınızı bilmiyorsa, bunları sizden satın almayı düşünmezler. Mümkün olduğunca çok ilan verin: Facebook’ta, evcil hayvan mağazalarında, Craigslist’ de ve yerel gazetenizde. Ne kadar çok kelime çıkarırsanız, stokunuzu o kadar hızlı taşırsınız.

BÖCEK TARIMININ TEMELLERİ

Böcekleri hayvan olarak yetiştirmeye çalıştıktan sonra, ayrıntılara bakma başlama zamanı. İlk adım? Hangi çeşitle baş3layacağınıza karar verme.

HANGİ TÜRLERİ YETİŞTİRMELİYİM?

Evde onlarca böcek yetiştirilebilir, bu nedenle nereden başlayacağınız konusunda kafanızın karışması normaldir. Aşağıda bazı yaygın böcek çeşitleri ve onları evde yetiştirmeye başlamanın yolları bulunmaktadır.

Böcekçilikten Para Kazanmak
Böcekçilikten Para Kazanmak

Cırcır Böcekleri:

Cırcır böcekleri, hem evcil hayvan depolarını hem de insan tüketimini sağlamak için tercih edilen bir böcek hayvanı biçimidir. Çoğu kafesli sürüngen düzenli olarak cırcır böceği yiyor. Bu da evde yetiştirilen bir arzın yüksek talep göreceği anlamına geliyor.

Hamamböcekleri:

Genellikle ormancılık olarak adlandırılan ev hamamböceği, tüm böcek yiyen evcil hayvanlar için uygun bir tedavi yöntemidir ve başlangıçta dayanıklı bir türdür. Hamamböceklerinizi sürekli olarak karanlık ve nemli bir yerde tutabildiğiniz sürece, gelişmeli ve kullanmak veya satmak için tutarlı bir yavru kaynağı sağlamalıdırlar.

Unkurtları:

Küçük, az bakım gerektiren ve hızlı üreme gösterirler. Yemek kurtlarını hayvancılık olarak yetiştirmekten hoşlanmayacak ne var? Başlamak için talimatları takip etmekte fayda var. Ve başlangıçta üçten fazla plastik kaba ihtiyacınız olacak. Optimal büyümeyi teşvik etmek için, akşam yemeği ve yatak malzemesi olarak hizmet etmek için kaplarının altını buğday kepeği ile doldurmayı planlayın . Başlamak için en az 60 öğün kurdu larvasına ihtiyacınız olacak ve bu noktadan sonra baz popülasyonunu büyütmeye ve sürdürmeye devam edebilirsiniz.

Kırmızı Wigglers (Solucan Dökümleri):

İster bahçenizde, ister balıklarınızda olsun, isterse arka bahçede tavuk yetiştirin, evde yetiştirilen kırmızı peruklar ve ürettikleri dökümler için birçok kullanım alanı bulacaksınız. Bir solucan kutusu kurmayı düşündüğünüzden daha kolay ve birkaç hafta içinde yiyecek artıkları bebek solucanlarına ve besin açısından zengin dökümlere (solucan kakası) dönüştürülecek. Bu yüksek kaliteli kompost, sebze yetiştirmek için mükemmeldir ve ayrıştırma sürecini hızlandırmak için tavuklarınıza ekstra solucanlar besleyebilir veya açık kompost yığınınıza ekleyebilirsiniz .

İpekböcekleri:

Farklı bir şey arayanlar için ipekböceği yetiştirmeyi düşünün derim. Bu titiz türleri sağlıklı tutmak için düzenli bir dut yaprağı kaynağına ihtiyacınız olacak. Bu nedenle bu böcek hayvancılık projesi zaten ağaçlar kurmuş olanlar için en iyisidir. Bir ay boyunca 100 solucan sağlamak için yaklaşık 20-30 kilo taze yaprak alır. Bu yüzden bu endişeyi hafife almayın!

Böcekçilikten Para Kazanmak
Böcekçilikten Para Kazanmak

Uğurböceği:

Bu kırmızı renkli bahçe zımbasını, dışarıda gördüğümüz kadar yetiştirmek de eğlencelidir. Bu tür içeriği tutmak için sadece basit bir yapay alışkanlığa ihtiyacınız var. Ancak birkaç haftadan fazla gelişmelerini sağlamak için sabit bir gıda kaynağı sağlamanız gerekecek. Bol havalandırmalı şeffaf plastik bir kaba ve nemli tutmak için nemli bir kağıt havluya ihtiyacınız olacaktır. Çubuklar ve yapraklar, böceklerin yumurta bırakması için alışkanlık alanı sağlar ve bal suyuna batırılmış bir pamuk topu, böceklerinizi yaprak bitlerine geri bırakana kadar yedek bir besin kaynağı görevi görür. Böcekleri ve tüm yumurtaları birkaç haftada bir bahçeye bırakın ve genel olarak yararlı böcek popülasyonunu artırmaya başlayın.

Hayvancılık olarak böcek yetiştirmek cüzdanınıza ve çevreye fayda sağlayabilir. Günümüzdeki omurgasızların dünyasını biraz daha iyi anlamaya çalışın ve sürecin nasıl ödüllendirilebileceğine şaşırabilirsiniz.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar