Free Porn
Ana SayfaamwayAmway' dan nasıl para kazanılır?

Amway’ dan nasıl para kazanılır?

Yazar

Tarih

Kategori

Amway doğrudan pazarlama alanındaki en büyük şirketlerden biridir ve altmış yıl sonra hala güçlenmeye devam etmektedir. Aslında, Amway şu anda 450’den fazla bireysel ürüne sahiptir.

Ürün seçimi kesinlikle iyi bir şeydir. Bu, distribütörlere birçok farklı pazar ve müşteri türünü hedefleme şansı verir. Bunu yapmak, tanıtmak için sadece tek bir ürün türünü kullanmaktan çok daha iyidir.

Amway ayrıca ürünlerin her zaman sattığı popüler alanlara odaklanır. Güzellik ve beslenme bu modelin iki temel örneğidir.

Tüm bu avantajlara rağmen, Amway’in bazı belirgin sınırlamaları vardır. Şirketin itibarı en iyisi değil, satış ve işe alımları çok daha zorlaştıran bir konu. Bu konular, şirkete herhangi bir taahhütte bulunmadan önce Amway’in neler sunabileceğini ciddi bir şekilde tartmayı önemli kılmaktadır.

Amway’ dan para kazanmanın iki yolu;

Amway aracılığıyla para kazanmanın iki yaklaşımı vardır. Birincisi , ürünleri satmaktır. Bu süreç size satış komisyonu kazandırır, ancak geliriniz her zaman doğrudan satış çabalarınızla bağlantılıdır.

Diğer açı da bir alt çizgi oluşturmaktır. Bu stil, ekibinizin performansından biraz gelir ve bonus kazanmanızı sağlar. Yaptığınız satışlar toplam gelirinizin sadece bir yönü olduğundan, kazanma potansiyeli doğal olarak daha yüksektir.

Yaklaşımlar harika görünse de, her ikisi de zorluklarla birlikte gelir. Bu nedenle bu gönderi artıları ve eksileri tartıyor, ardından Amway’ dan kazanma potansiyelini göz önünde bulunduruyor . 

Ürün Satışlarından Para Kazanın

Daha önce de belirttiğim gibi, Amway geniş bir ürün yelpazesi sunuyor ve kesinlikle onlara bir talep vardır. Bu şirket 1959’dan beri var ve yıllar boyunca değişikliklerden geçmesine rağmen, sadece bu kadar yutturmacada hayatta kalabileceğini sanmıyorum.

Ürünlerin hacmi ve çeşitliliği, herkes için bir şeyler bulabileceğiniz anlamına gelir..

Bir bakıma, ürün stili iki ucu keskin bir kılıçtır. Elbette, ürünlerin görünüşü tanıdık ve arzu edilir, ancak çok sıra dışı değiller. Bunlar, pazarda zaten yaygın olan öğelerin farklı sürümleridir.

Müşterileri tercih ettikleri markalardan ziyade Amway ürünlerine güvenmeye nasıl ikna edeceksiniz?

Ürünler kendi başlarına da çekici. Görsel olarak iyi görünüyorlar ve çoğu, müşterilerin düzenli olarak satın aldığı ürün türleridir.

Bir kişi zaten bir Amway müşterisi değilse, işiniz yeni bir alışkanlık edinmelerini veya marka değiştirmelerini sağlamak olacaktır. Bir pazarlamacı için en zor “satış” türü budur.

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ürün satabileceğinizi varsaymak kolaydır, bununla birlikte çoğu insan bunun o kadar basit olmadığını fark eder. Birçok arkadaşın Amway’ in ürünlerine ihtiyacı olmayacak veya zaten sadık oldukları markalara sahip olacaklar. Bazıları rahatsız olacak ve hatta arkadaşlığınızı mahvedebilirsiniz.

Satış Yoluyla Para Kazanma

Amway gelir için yeniden satış modelini takip eder. Bu model altında, distribütörlerin ürünleri satın alması ve daha sonra kar için yeniden satması gerekir. Amway her bir ürün için tavsiye edilen perakende satış fiyatı yayınlasa da, distribütörler bunun yerine kendi fiyatlarını seçmekte serbesttir.

Bu satış yaklaşımı, distribütörler için önemli bir risk içermektedir. Önce ürünleri satın almanız, sonra arkanı dönüp satmanız gerekir. Yalnızca en az ödediğiniz kadar satın aldığınız ürünlerin çoğunu (veya tümünü!) Satarsanız kâr elde edersiniz.

Bunu yapmak kolay gibi görünse de, oldukça zor olabilir. Sonuçta, Amway ürünleri indirimde bile özellikle ucuz değil. Bu, şirkete makul miktarda para yatırdığınız anlamına gelir.

Siparişleriniz ve satışlarınız arasındaki dengeyi bulmak zor olabilir. Geleneksel işletmelerin sahipleri bile satılmayan hisse senedi talep ve risklerini tam olarak tahmin etmekte zorlanırlar. Sorun Amway üyeleri için çok daha zordur, çünkü çoğu sahaya yeni başlayanlar olacaktır.

Takım Kurup Para Kazanın

Amway bir ekip oluşturmak için ilginç bir yaklaşım benimser. Çoğu MLM’den farklı olarak, geliriniz ekibinizin kesin yapısıyla güçlü bir şekilde bağlantılı değildir. Bunun yerine gelir genel satışlarla bağlantılıdır. Bu yapı nedeniyle, hiç kimseyi işe almamış olsanız bile, sadece satışlardan biraz bonus gelir elde edebilirsiniz. Hatta sadece yeterince satış yaparak bonuslarınızı oldukça yüksek (teorik olarak) elde edebilirsiniz.

Buna rağmen, gelir potansiyelinin çoğu bir takım oluşturmaktan da geliyor. Bunun nedeni büyük ölçüde performans bonusunuzun kendi satış hacminizden ziyade iş hacmine (BV) dayanmasıdır. Eğer yanınızda büyük bir başarılı ekibiniz varsa, performans bonusu olarak kazanılan miktar yüksek olabilir. 

Sadece satışlardan biraz bonus gelir elde edebilirsiniz. Hatta sadece yeterince satış yaparak bonuslarınızı oldukça yüksek (teorik olarak) elde edebilirsiniz.

Bu tazminat planıyla ilişkili çeşitli bonuslar ve gereksinimler var, fakat vurgulamak istediğim sadece bir tane daha var. Rütbe yapısı. İlerlemeyi ölçmenin bir yolu olarak MLM’ ler arasında sıralamalar yaygındır.

İlerlemiş olduğunuz her rütbe ek bonuslar ve daha yüksek kazanç potansiyeli ile gelir. Bazı rütbeler aynı zamanda tanınma veya başka avantajlar da sağlar. Rütbelerin de gereksinimleri vardır ve bunlar hızla yükselir.

Amway' dan nasıl para kazanılır
Amway’ dan nasıl para kazanılır

Bu gereksinimlerin doğası, göreceli olarak az sayıda üyenin sıralamada yükseldiği anlamına gelir. Birçoğu ilk veya iki sırada sıkışıp kalır ve bunun sonucunda gelirlerinin sınırlı olduğunu görür. Bu, herhangi bir MLM’ de yeterince kötü olurdu Ürünleri satın alıp satmanız gereken Amway gibi bir MLM’ de daha da kötü.

Amway’in Rep Puanı

Amway’in uzun tarihini ve nihai başarısını avantaj olarak görmek kolay olsa da, bu alanlar distribütörler için de önemli zorluklar yaratabilir. Sorun, para kazanmak isteyen herkes için geçerlidir ve başkalarını işe alma potansiyelinizi de etkiler.

Ne yazık ki, çoğu insan zaten Amway’i bir şekilde duymuş ve bunun hakkında bir fikir oluşturmuştur. Muhtemelen başlayan ve başarısız olan veya kapılarını çalmaya devam eden bir aile arkadaşı tarafından rahatsız olan birini tanıyorlar.

Bu talihsiz bir durum, ancak bu şirkete giriş için düşük bir maliyet olduğu için, şirkete kötü bir isim veren çok sayıda düşük kaliteli ve acemi pazarlamacı var. İşte bu yüzden başlıyorsunuz!

Amway ile güvenilir gelir elde edebilir misiniz?

Bahsedilecek ilk şey, evet, Amway ile para kazanabilirsiniz. Bugün bile, şirketin karşı karşıya olduğu tartışmalar ve çok sayıda distribütör var. Sonuçta, dokunulmamış pazarlar var ve kendi benzersiz satış açınızı bulabilirsiniz.

Gerçek şu ki, ağ pazarlama endüstrisindeki en büyük oyuncular, yıllar içinde geliştirdikleri derin ağlara sahip oyunculardır. Güçlü liderler, karizmatik kişilikleri var ve satış için insanları ikna ediyorlar. Bu açıklamalar benim için geçerli değil ve Amway ile kazanmak isteyen çoğu kişi için geçerli değil.

Daha da kötüsü, diğer Amway ürünleri satıcılarının rekabetiyle karşı karşıyasınız. Amway distribütörü olarak kendi müşterilerinizi bulmak sizin sorumluluğunuzdadır. Amway bence bunu gerçekten küçümsüyor. Herhangi bir pazarlama deneyimi, bir e-posta listesi, bir web sitesi veya bu tür şeylere karşı çok hoşgörülü ve alıcı büyük bir Facebook arkadaşı grubu olmadan, zaten yanlış adımda başlıyorsunuz.

Amway’in pazarlaması, bunlardan kazanmanın geleneksel bir işe güvenmekten çok daha iyi olduğunu göstermektedir. Bu iddia kesinlikle cazip geliyor, ancak yanıltıcı. Amway ve bir ‘iş’ arasında seçim yapmaya gerek yok. Bağımsız olarak para kazanmanın başka birçok yolu var.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar