Ana Sayfa Dijital Ev Organizatörü Olarak Para Kazanın

Ev Organizatörü Olarak Para Kazanın

Yazar

Tarih

Kategori

Şu anda en çok satan Japon gurusu Marie Kondo’nun tavsiyesi sayesinde dünya, mani çılgınlığıyla yakalandı.

Marie’nin “ Değişen Hayat Kurtaran Büyüsü” kitabı , ‘KonMari’ yöntemi olarak bilinen bu çılgınlığın katalizörü oldu.

Bugüne kadar satılan 4 milyondan fazla kopyasıyla Marie, dünyanın dört bir yanındaki insanlara istenmeyen eşyalarından kurtulmaları için ilham verdi.

Nasıl KonMari yaparım?

Hiç bir dolaptan rastgele bir yığın eşya çıkardınız ve çoğunluğunu geri doldurdunuz, çünkü bunun için bir ev bulamadınız mı? Dekolte etme ve organize etme konusundaki en iyi niyetime rağmen, bunu sık sık yaptım.

Marie Kondo, çok daha metodik bir şekilde yanıltma ile uğraşır. Kitabı okuduktan sonra, bir denemek istedim ve o zamandan beri insanlara bunu anlatmayı bırakmadım.

Konmari Metodu ile oda odasına gitmek yerine, ürün kategorileri ile uğraşarak sistematik bir şekilde dalga geçersiniz. Tüm eşyalarınızı tek bir yerde toplamak, gerçekten kullanmadığınız veya ihtiyaç duymadığınız şeyleri bırakmak için harika bir katalizördür.

Kendinizi bu kadar çok kopyayla nasıl bulduğunuzu merak ediyor ve neden uygun olmayan ve onlarca yıldır giyilmemiş kıyafetleri tuttuğunuzu sorguluyorsunuz.

Ev Organizatörü Olarak Para Kazanın
Ev Organizatörü Olarak Para Kazanın

Ayrılmak asla kolay değildir

In Marie’nin kitabında , o yöntemle bir yolculuğa çıkartıyor ve nasıl o yardımcı oldu İnsanların hayatları uygulayın. Yavaşlama ile ilgili en zor şeylerden biri, eşyalara duyduğumuz duygusal bağlarla uğraşmaktır.

Sadece duygusal bağlılıklardan bahsetmiyorum. Onlardan faydalanmadığımızda bile, ‘çok iyi’ ya da kurtulmak için ‘çok pahalı’ gibi hissediyorsak, işlerin gitmesine izin vermek zor olabilir.

Gardırobunuzda hiç takmadığınız, hala etiketli kıyafetleriniz var mı? Bunları asmaktan suçluyum çünkü ilk etapta para israfından suçlu olduğum zaman, mükemmel bir eşyayı atarak daha fazla para harcamak istemiyorum.

Bu keyif veriyor mu?

Marie’nin bağlı olduğumuzu hissetmek için şaşırtıcı derecede etkili bir yöntemi var. Bizden kendimize sadece “bu neşeyi ateşliyor mu?” Diye sormamızı istiyor. Eğer sevinç kıvılcım çıkarmazsa, ancak hala ondan kurtulmak konusunda kötü hissediyorsanız, size verdiği hizmet veya size nasıl hissettirdiği için öğeye teşekkür edip bırakın.

Belki birkaç kış için sizi sıcak tutan çok pahalı bir paltoydu ama şimdi uymuyor. Ya da birisi size verdiğiniz bir hediye vermez, ama kurtulmaktan suçludur. Öğe ne olursa olsun, bu yöntemi, tutmaya veya atmaya karar verirken uygulayabilirsiniz.

Büyük bir açıklığa sahip olmak zihinsel durumunuza fayda sağlayabilir, tonlarca zamandan bahsetmiyoruz. Yıllar boyunca ‘güvenli bir yerde’ sakladığım eşyaları aramak için harcadığım zaman şaşırtıcı. Ancak, bu yöntemi kullanmak, düzenli ve düzenli bir şekilde sadece evinize zen benzeri bir sakinlik kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda cebinize de biraz nakit koymanıza yardımcı olabilir!

Dağınıklığınızdan nakit kazanmak

 

 

 

 

İstenmeyen eşyalarınızı temizlemek, onları atmanız gerektiği anlamına gelmez.

Bir eşya sizin için neşe getirmediği için, başka biri için olmayacağı anlamına gelmez. Oyuncaklar, kitaplar, yarı kullanılmış parfümler, kırık cep telefonları, televizyonlar ve dizüstü bilgisayarlar dahil olmak üzere hemen hemen her ürün için bir pazar var.

Bu ürünleri satmak zaman alıcı olabilir, ancak faydalı olabilir. Çevre için sadece en yakın çöplüğe gitmekten daha iyi olmakla kalmaz, banka bakiyenize sağlıklı bir destek verebilirsiniz. KonMari yöntemini kullanmak, bunlarla kategorilerde başa çıkmanızı sağlar. Bu, fiyatları araştırmayı ve satmayı çok daha basit hale getirir.

Yeni veya neredeyse yeni kıyafetler

Soyunma odalarını saklamak için gerçek bir isteksizlik var. Her zaman çok küçük, çok sıcak ve çok meşguller. Giysi alışverişi için çok az sabrım var, ilgilendiğimi seçer seçmez, oradan dışarı çıkıyorum! Sonuç olarak, bir şey olmayan bir ton ‘pazarlık’ biriktirdim. Bu kıyafetlerin çoğu satışta satın alındı, ancak kötü niyetli oldukları veya bana gerçekten uymadıkları için giyilmedi.

Neyse ki giysiler KonMari yöntemini uygulamak için en kolay kategorilerden biridir. İyi durumda olduklarında satışları da kolaydır. Neşe getirmeyen kıyafetlerin durumu hakkında kendinize dürüst olmak önemlidir.

Onları yığınlara ayırma eğilimindeyim – satmak, vermek ve atmak. Giyim ürünleri BNWT (etiketlerle yepyeni) ve tanınmış veya tasarımcı markalar genellikle hızlı bir şekilde satılmaktadır. İstenmeyen kıyafetlerinizi satmak için on ipucuma göz atın.

Saklı Hazineler

İstenmeyen eşyalarınızı satmak, küçük bir ayak işi ile cebinize biraz ekstra para koyabilirken, tam bir ev deklanşörü yapmak sizi anında daha iyi hale getirebilir.

Herhangi bir zamanda Birleşik Krallık finansal sistemlerinde yaklaşık 20 milyar sterlin talep edilmemiş varlığın kaybedildiği tahmin edilmektedir, ancak bazı insanlar bunun 77 milyar £ kadar yüksek olabileceğini düşünmektedir.

Sıkıştırılmış bulmak için en yaygın şeylerden biri nakittir. Koltuk minderlerinin ve sık kullanmadığınız çantaların altında ne kadar paranın gizlendiğine şaşıracaksınız! Bir ceket cebine sıkışmış bir geceden kalan 20 sterlin veya bir tatilden kalan para birimi olsun, net bir şekilde sahip olmak her türlü değerli eşyayı ortaya çıkarabilir.

Yabancı para birimi

Görünüşe göre çoğumuz, çoğu çekmeceye doldurulmuş ve unutulmuş yabancı para birimlerinde yaklaşık 30 £ nakit ile tatilden geri dönüyoruz.

Ülkenin her yerinde kavanozlarda ve önemsiz çekmecelerde saklanan yerli ve yabancı yaklaşık 3 milyar sterlin atılan para birimi olduğu tahmin ediliyor.

Eve gelmeden önce yabancı paraları kullanmaya çalışıyorum, ama her zaman birkaç gizleniyor! Bir yerde bir yığın varsa, bunları yine de yararlı bir para birimine dönüştürebilirsiniz. Artık sadece not alışverişi yapabilmeniz mümkün değil. Artık kalan paralarınızı alıp tekrar paraya çevirecek web siteleri var .

Unutulan varlıklar

KonMari süreci de evrak işlerini kapsıyor ve her şeyi toplayıp bu kategoride sıraladığımda ortaya çıkardığım şaşkına döndüm. Siz de süreleri dolması nedeniyle eski tasarruf hesaplarını, parasız çekleri veya kuponları açığa çıkarabilirsiniz.

İngiltere’deyseniz, Sahipsiz Varlık Kaydı , durgun banka hesaplarından ve sigorta poliçelerinden yetimsiz emekli maaşlarına ve talep edilmemiş vasiyetlere kadar kayıp varlıkları nasıl bulacağınız ve geri alacağınız konusunda zengin bir bilgiye sahiptir.

Ev-Organizatörü-Olarak-Para-Kazanın-2
Ev-Organizatörü-Olarak-Para-Kazanın

Hediye Kartları

Kullanmayacağınız mağazalar için hediye kartlarınız veya kuponlarınız varsa veya süreleri dolmadan bunları kullanamayacaksanız, kolayca satabilirsiniz. En iyi yanı, bunları, nakit değerlerinden arındırılmış olarak, yüz değerlerinden daha düşük bir fraksiyona satabilirsiniz.

Süresi dolan hediye kartlarında her yıl yaklaşık 300 milyon £ değerinin kaybolduğu tahmin edilmektedir. Hediye kartınızın geçerlilik süresi dolmuşsa veya süresi dolmuşsa, ilgili şirkete yazabilir ve son kullanma tarihini eski haline getirmelerini veya uzatmalarını isteyebilirsiniz.

Bazı firmalar mutlak sticklers ve bütçeyi reddetti, ancak kibar bir e-posta ile birkaç kez eski haline getirme konusunda başarılı oldum, denemeye değer!

Evinizi satmak

Evinizi satarken kontrolünüz dışında olan birçok faktör vardır. Konumunuzu değiştiremez veya konut piyasasını kontrol edemezsiniz, ancak evinizi en iyi şekilde gösterebilirsiniz. Ve en iyisi, ücretsiz!

Eve taşınmamızın en yaygın nedeni, şu anki evimizdeki alanı aşmış olmamızdır. Çok fazla dağınıklığa sahip olmak, mülkünüzün olduğundan daha küçük görünmesini sağlayabilir ve potansiyel görüntüleme için yeri temiz ve düzenli tutmayı zorlaştırır. Alıcılar, evinizde yeterli depolama alanı olmadığını gösteren doldurulmuş dolaplar tarafından ertelenebilir.

KonMari işlemini kullanmak, artık ihtiyaç duymadığınız her şeyden evinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu, evinizin genel görünümünü ve hissini artıracaktır. Aynı zamanda potansiyel alıcıların eşyalarını alanınızdaki görselleştirmelerini sağlar.

Tüm hareketli sürecin daha pürüzsüz ve daha ucuz olabileceğinden bahsetmiyorum. Boks ve bir kaldırma şirketine teslim olurdu gereksiz tüm öğeleri düşünün!

Fazladan alanınız olduğunu bile fark edebilirsiniz, hiç hareket etmenize gerek yok.

Ev Organizatörü Olarak Para Kazanın
Ev Organizatörü Olarak Para Kazanın

Yanıltıcı bir guru ol

Tüm KonMari sürecinin tamamlanması yaklaşık 6 ay sürmesi gerektiği söyleniyor. Bu zamana kadar tüm evinizle mücadele etmelisiniz. KonMari ile uğraşmanız ve sürecin tadını çıkarmanız durumunda, kariyere dönüştürebilirsiniz!

Dışarıda yanıltıcı zamana sahip olmayan veya sadece süreçle biraz daha fazla desteğe ihtiyaç duyan insanlar var. Bu insanlar yardım için para ödemeye hazırlar, bu da cebinizde para anlamına gelebilir.

Profesyonel organizatörlere talep var. Sertifikalı bir KonMari danışmanı olmak pahalı olabilir, ancak hizmetlerinizi KonMari uzmanı olarak tanıtmayı düşünüyorsanız, faydalı olabilir.

Sen gayri bazda yerel olarak decluttering becerilerini reklamını veya size bu tip iş için gerçek bir tutku var keşfetmek eğer bir ders alabilir APDO bir mesleki yeterlilik kazanıyor, Profesyonel Declutterers ve Organizatörleri Birliği’nin.

Güncel Makaleler

2022’de Markanıza İlham Verecek 13 TikTok Pazarlama Örneği

Facebook'tan YouTube'a, sonra IGtv'ye geçtik ve şimdi TikTok çağına geldik. Günümüzde oldukça önem taşıyan Tiktok, dünya çapında bir milyardan...

Twitter Reklamı Oluşturmak İçin 9 Adım – 2022

Bir önceki yazımızda neden Twitter'da reklam yayınlamalıyız konusunu madde madde ele almıştık. Bu yazımızda da "Twitter'da reklam nasıl oluşturulur" sorusuna cevap bulacağız....

E-Ticarette Kullanabileceğiniz 11 Dijital Pazarlama Yöntemi – 2022

Dijital pazarlama günümüzde her zamankinden daha önemli. Pazarlama stratejinizi bugün oluşturmak, düzene sokmak veya optimize etmek için bu yazımız tam da size...

Twitter Reklamları İçin Kılavuz 1 – 2022

Çoğu sosyal medya platformu gibi, Twitter'da hedef kitlenizi bulmak ve etkileşim kurmak için en iyi sosyal medya platformlarından birisidir....

TikTok İle Gelir Elde Etmenin 7 Yolu-2022

7 Adımda Tiktok’tan para kazanmaya başlayabilirsiniz! Canlı yayınlardan, izlenme ve beğeniden para kazanmak için gerekli bilgileri öğrenebilir ve Tiktok üzerinden gelir elde...

Güncel Yorumlar