test
Ana SayfaAmazonEvden Para Kazanmak: 7 Değişik Yoldan Kazanç Elde Edin

Evden Para Kazanmak: 7 Değişik Yoldan Kazanç Elde Edin

Yazar

Tarih

Kategori

1. HER PLATFORMDA ÜRÜNLERİNİZİ ÇEVRİMİÇİ SATIN

Coronavirus (Koronavirüs) yüzünden işletmeniz kapandı mı? Şirketiniz zarar mı ediyor? Ek gelir mi arıyorsunuz? Tam size göre bir yazı hazırladım.

Kaç tane online platform var? Düzine? Yüz? Daha?

Bazı işletmeler hala tüm yumurtalarını bir sepete koyuyor ve çevrimiçi para kazanmak için tek bir platforma odaklanıyor. Ne sattığınız önemli değil; çok kanallı pazarlama geleceğin yoludur.

Twitter, Tinder, YouTube, Google, Facebook, vs.

Müşterilerinizin bulunduğu tüm büyük platformlarda çevrimiçi satış yapmanız gerekir.

Sadece bir eBay satıcısı olmayın ve bırakın. E-ticaret mağazanızı başlatın. Amazon FBA’yı kullanmaya başlayın . Facebook, Instagram ve Pinterest dahil olmak üzere doğrudan sosyal medya platformlarından satış yapın. Ürün veya hizmetinizi Craigslist’te pazarlayın. Kurnaz bir şey satıyorsanız, Etsy’de satın .

Sektörünüzle ilgili niş platformları da göz ardı etmeyin. Örneğin, bir tasarımcıysanız, katılmak için site olarak 99designs , Dribbble ve Society6 eklemeniz gerekir . Sizinle alakalı siteleri bulmak için aşağıdaki gibi hızlı bir Google araması yapın:

Steve Madden , bunun nasıl doğru bir şekilde yapılacağının en iyi örneğidir. Şirket, ürünlerini satın almak için aşağıdaki seçenekleri sunar:

 1. Fiziksel mağazalar
 2. Çevrimiçi bir mağaza
 3. Bir mobil uygulama
 4. Amazon (kayıtlı bir satıcı)

Aynı zamanda Facebook, Instagram, Pinterest ve Twitter’da aktif bir varlığı vardır ve hepsi güvenli alışveriş için web sitesine doğrudan bağlantılar içerir.

Çevrimiçi olarak nasıl çok para kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, hedef pazarınızı ve hangi platformlarda takıldıklarını anlayarak başlamanız gerekir.

Ücretsiz e-ticaret araçları, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, mesajlaşma uygulamaları ve sohbet botları gibi şeyleri unutmayın. HubSpot’un ücretsiz CRM ve e-posta pazarlama yazılımı gibi araçlar herhangi bir çevrimiçi mağazada iyi gider. Ayrıca, her şeyi güvende tutarken platformlar arasında verimli bir şekilde geçiş yapmanıza yardımcı olacak bir şifre yöneticisi kullanmaya değer .

Hangi platformların hedeflemeye değer olduğunu öğrendikten sonra, her sitede bir varlık oluşturabilirsiniz. Hazır olduğunuzda, tüm satış kanallarınızı birleştirmenize yardımcı olması için Shopify gibi bir e-ticaret platformuyla çevrimiçi bir işletme başlatın .

Evden Para Kazanmak: 7 Değişik Yoldan Kazanç Elde Edin
Evden Para Kazanmak: 7 Değişik Yoldan Kazanç Elde Edin

2. EŞYALARINI KİRALAYARAK ÇEVRİMİÇİ PARA KAZANIN.

Belki başkaları için ev işleri ve teslimatlar yapmak istemezsiniz.

Belki o kadar çok araba kullanmaktan nefret edersiniz ki araban% 80 oranında garaja oturur. Neden biraz ekstra para karşılığında Turo’ya kiralayarak ekstra gelir elde etmiyorsunuz ?

Ve siz oradayken, JustPark’ı kullanarak şimdi boş park alanını kiralayabilirsiniz .

Yedek bir bisikletiniz veya nadiren kullandığınız bir bisikletiniz var mı? Spinlister ile kiralayın . Bugünlerde sırt üstü gömlek de dahil olmak üzere sahip olduğunuz her şeyi kiralayabilirsiniz. Style Lend’i kullanarak ayakkabı, çanta ve aksesuarlar dahil tüm gardırobunuzu kiralayabilirsiniz .

Eviniz dağınık hale geldiğinde, kiralanabilecek tüm bir odanız olduğunu bile fark edebilirsiniz. Airbnb , kısa süreli misafirlere kolayca bir oda veya tüm yer kiralamanıza olanak tanır.

Zeona McIntyre ilk olarak 26 yaşındayken Airbnb ev sahipliğine katıldı . Sadece üç yıl sonra, 29 yaşındayken zaten finansal açıdan bağımsız ve erken emeklilik yeteneğine sahipti.

McIntyre sadece dairesindeki boş odayı kiralamakla kalmadı, aynı zamanda odasını da kiraladı ve arkadaşlarıyla kanepeye baktı. Sonra daha fazla mülk edindi ve bunları Airbnb’den kiraladı. Bugün, beş mülk sahibi ve 15 tane daha yönetmeye yardımcı oluyor.

Mallarınızı kiralayarak ekstra para kazanmak için çok sayıda yüksek kaliteli fotoğraf çektiğinizden emin olun. Bunlar daha hızlı kiralamalar ve daha yüksek fiyatlar sağlayabilir. Ayrıca ayrıntılı ve ilgi çekici ürün açıklamaları oluşturmanız gerekir. İnsanlar ne kadar fazla bilgiye sahipse, ilgilenme olasılıkları da o kadar artar.

Tüm kiralamalarınızın her zaman güncel bir programını tuttuğunuzdan emin olun. Bir yolculuğa çıkmanız gerektiğinde arabanızı yanlışlıkla kiralamak istemezsiniz.

3. BİLGİNİZİ ÇEVRİMİÇİ KURS İZLEYİCİSİYLE PAYLAŞIN.

Başkalarına yardımcı olabilecek değerli bilgiler edindiyseniz, şimdi gelir elde etmek için kullanabilirsiniz. Uzmanlık alanınız ne olursa olsun, çevrimiçi kurslar hem profesyoneller hem de işletmeler için talep görüyor. Teachable’ın tek başına 7 milyon kayıtlı öğrencisi vardır.

Thinkific gibi çevrimiçi kurs platformları, istediğiniz her şey hakkında çevrimiçi bir kurs yayınlamanıza izin verir.

İnsanlara nasıl yazacaklarını, vergilerini nasıl yapacaklarını, gerekli araba tamirlerini nasıl tamamlayacaklarını, hatta pilot uçaklar gibi gelişmekte olan pazarları nasıl öğreneceklerini öğretebilirsiniz. Ve kurs başladıktan sonra, öğrenciniz size ödeme yapacak ve kendinize bir gelir akışı inşa ettiniz.

Ayrıca, çevrimiçi para kazanmak için çevrimiçi koçluk ve danışmanlık hizmetleri de sağlayabilirsiniz. Zoom gibi bir konferans platformuyla, hatta sadece özel bir Facebook grubu ve Facebook Live ile bilgi ve uzmanlığınızı birebir veya büyük bir grupla paylaşabilirsiniz.

İnsanlar motivasyondan dijital pazarlamaya kadar her konuda antrenör arıyorlar.

Ayrıca, herhangi bir uzmanlık alanında bireylere ve hatta işletmelere danışmanlık yapabilirsiniz. İmkanlar sonsuzdur.

Okulda iyi yaptın mı? Dindar bir not alıcı mıydınız? Üniversite notlarınızı çevrimiçi satabilirsiniz. Ya da, belki de şu anda evde eğitim yapan veya çocuklarınıza derslerinde yardımcı olan bir ebeveynsiniz. Neden diğer çocuklar için çevrimiçi öğretmen olmuyorsunuz?

Bir fitness uzmanı mısınız? Artık yerel halka şahsen koçluk ve eğitim vermekle sınırlı değilsiniz. Artık çevrimiçi bir kişisel antrenör veya koç olabilirsiniz. Bir beslenme uzmanı veya diyetisyenseniz, bunu çevrimiçi olarak da yapabilirsiniz.

Lisanslı bir beslenme uzmanı olmanıza bile gerek yok.

Kendi kendinize öğretilirseniz ve gerçek bir değer sağlayabilirseniz, yine de yaşanabilir bir gelir elde edebilirsiniz.

Anne Marie yıllarca beslenmeyi araştırdı ve programını deneyim ve bilgisine dayanarak oluşturdu. Basit bir açılış sayfasıyla artık bilgilerini çevrimiçi olarak başarıyla satıyor.

Evden Para Kazanmak: 7 Değişik Yoldan Kazanç Elde Edin

4. DROPSHİPPİNG YAPARAK PARA KAZANIN.

Geleneksel bir e-ticaret mağazası, çalışanları işe almanızı, ürünleri depolamanızı, envanterleri korumanızı ve daha fazlasını gerektirir.

Tüm sürecin ne kadar pahalı ve sıkıcı olabileceği açıktır.

Ancak dropshipping ile , geleneksel sipariş yerine getirme hizmetleri sunmanın getirdiği güçlük eksiğinden istediğiniz ürünleri çevrimiçi olarak satabilirsiniz .

İnsanları işe almanıza gerek yoktur ve ayrıca herhangi bir yatırıma ihtiyacınız yoktur.

Oldukça basit, tipik bir dropshipping iş modelinin işleyişi şöyledir:

 • İnternette bir web sitesi oluşturuyor ve ürünlerinizin resimlerini fiyatları ile yüklüyorsunuz.
 • Müşteri ürünü satın alır ve size çevrimiçi olarak ödeme yapar. Kendiniz için bir marj tutarsınız ve siparişi birlikte çalıştığınız üreticiye / tedarikçiye iletirsiniz.
 • Üretici / tedarikçi siparişi tamamlamak için ürünü müşteriye teslim eder.

Yukarıdaki infografikte görülebileceği gibi, dropshipping, tüketici ve tedarikçi arasında bir arabulucu gibi davranmanızı gerektirir.

Dropshipping’in başlatılması, sürdürülmesi ve önemli kârlar elde etmesi çok kolaydır.

Dropshipping’in birçok faydası vardır, bunlar arasında:

 • Başlangıçta önemli bir yatırım yoktur (kiralamaya veya işe almaya gerek yoktur)
 • Depo için ödeme yapmanız gerekmez (üretici ürünü depoladığından)
 • Ürünü teslim etmek zorunda değilsiniz ve bu nedenle nakliye masraflarına maruz kalmazsınız
 • Müşterilerle doğrudan temas, marka imajınızı oluşturmanıza yardımcı olur

İlham almak için çok sayıda dropshipping başarı hikayesi var.

Wayfair’e bir örnek verelim .

Wayfair geçen yıla göre% 25 ila% 35 oranında büyümüştür. Aslında, bir zamanlar tek bir günde 4 milyon dolar gelir elde ettiler.

Şüphesiz, tedarikçiler dropshipping işinizin önemli parçalarından biridir.

İş hedeflerinize en uygun tedarikçilere bağlanmak için Spocket gibi üst düzey platformları kullanabilirsiniz .

Spocket, ABD ve AB merkezli tedarikçileri bulmanızı ve bunlarla bağlantı kurmanızı sağlayan çevrimiçi bir dropshipping pazar alanıdır.

Bunun gibi platformlarla bağlandığınızda, dünyanın dört bir yanındaki binlerce dropshipping tedarikçisinden ve üreticisinden satmak için en iyi ürünlere erişebilirsiniz. En gerçek anlamda ‘küresel’!

5. WEB SEMİNERLERİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPIN.

Web seminerlerine ev sahipliği yapmak çeşitli nedenlerle müthiş.

Web sitenize çekiş yapmanıza ve böylece satışlarınızı artırmanıza yardımcı olurlar.

Ve sadece satış değil, herhangi bir ürün olmadan web seminerlerini kullanarak para kazanabilirsiniz.

Web seminerlerini kolayca barındırabilir ve satış ortağı bağlantıları aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Bu şekilde kendi ürünlerinizi satmadan para kazanabilir, kitlenize gerçekten yardımcı olacak faydalı ürünleri yönlendirebilirsiniz. Blog yayınınızdaki satış ortağı bağlantılarını tanıtmak gibidir.

Kitlenize önermek istediğiniz ürünleri tanımlamanız ve potansiyel görüntüleyenlerinize sunmak için etkileyici ve ikna edici bir sunum oluşturmanız gerekir.

Ortalama bir web semineri yaklaşık 45 dakika olmalıdır, burada ideal olarak yarım saat konuşmalı ve kitlenizle bir Soru-Cevap oturumu için yaklaşık 10-15 dakika bırakmalısınız. Soru-Cevap, değerli bire bir etkileşime yardımcı olur ve katılımcıların istedikleri cevapları almasına yardımcı olur. İstatistikler bile canlı web semineri katılımcılarının% 92’sinin sonunda canlı bir Soru-Cevap oturumu istediklerini gösteriyor.

Mention’da pazarlama müdürü Clement Delangue, ilk web seminerlerinden sonraki ilk iki saat içinde 10.000 dolar kazandı .

İlk web seminerlerini nasıl büyük bir başarı haline getirdiler:

 • Açılış sayfası oluşturucularını kullanarak açılış sayfasını optimize ederek
 • Yeni kullanıcıların e-posta imzalarına web seminerine davet bağlantısı ekleyerek ve otomatik e-posta kampanyaları göndererek günlük olarak kaydolma ( E -posta kampanyalarınızı otomatikleştirmenize yardımcı olması için bu e-posta pazarlama araçlarını kullanabilirsiniz)
 • Kitlenizin tüm kritik sorularını cevaplayarak
 • Sonunda bir promosyon kodu veya indirim sunun

Web Seminerinizi başarılı hale getirmek için uygun bir web semineri barındırma platformunun yardımına ihtiyacınız olacaktır.

Benim favorim WebinarJam .

WebinarJam süper hızlı bir hızla gelir,% 100 kullanıcı dostudur , iş odaklı bir yaklaşıma sahiptir, otomasyon, hatırlatma e-postalarının sağlanması, entegrasyonlar, kayıtlar ve çok daha fazlası gibi özellikler sunar.

Web Seminerinizden sonra, web seminerinden 24 saat içinde kayıt olmuş ancak görünmeyen kişilere kısa, kişiselleştirilmiş e-postalar gönderdiğinizden emin olun.

Evden Para Kazanmak: 7 Değişik Yoldan Kazanç Elde Edin
Evden Para Kazanmak: 7 Değişik Yoldan Kazanç Elde Edin

6. TÜM PİYASALARA YATIRIM YAPARAK ONLİNE EKSTRA PARA KAZANIN.

Online ekstra para kazanmak için güçlü bir yolu paranızı sizin için işe koymaktır. Birçok insan hala yatırım yapmayı karmaşık ve riskli bir şey olarak düşünüyor. Ancak, teknolojideki gelişmeler sayesinde, her zamankinden daha basit ve daha erişilebilir.

Robinhood uygulaması hızlı bir şekilde hisse senetleri, EFT’ler, seçenekler ve Cryptocurrency yatırım yapmanızı sağlar. Hisse senetleri için, piyasadaki en geniş ve en çeşitli menzili sağladıkları için endeks fonları arayın. Örneğin, S&P 500 size ABD’deki en büyük 500 şirketin hisselerini verecektir.

Daha fazla çeşitlendirmek için uluslararası şirketlerden dilimler de satın alabilirsiniz. Veya daha aktif ticarete katılmak istiyorsanız, küresel ticaret fırsatları için FOREX gibi bir araç kullanabilirsiniz .

Pete Adeney, yani Mr. Money Moustache , internetteki en popüler finansal blogculardan biridir. Komik fıkraları ve küfür kelimelerinin yanı sıra, bunun nedeni basitti. Hem karısı hem de karısı sadece yedi yıl sonra biraz tutumlu ve çok fazla yatırım sayesinde emekli oldu.

Çok para yatırmak istiyorsanız, bunu uzun vadeli bir strateji olarak görün ve kısa vadeli piyasa dalgalanmalarından korkmayın. Sadece dolar-maliyet ortalamasını kullanın ve herhangi bir krizden (tartıştığımız endeks fonları gibi) korunmanıza yardımcı olacak çok çeşitli hisse senetleri satın alın. pazarın altını çizmek.

Daha da başarılı olmak için, başkasına bir yönetim ücreti ödemek yerine yatırımlarınızı yönetmenizi sağlayan bir hizmet seçin.

Portföy yeniden dengelemesi ve vergi kaybı hasadı gibi ticaretin püf noktalarını öğrenmek için biraz zaman ayırabilirsiniz. Bu taktikler, bir başkasını teslim etmek zorunda kalmadan aynı miktarda para kazanmanıza yardımcı olur.

7. HER ŞEYİ, HER YERDE, HERKESE VEREREK PARA KAZANIN.

Bugünlerde hemen hemen her şeyi teslim ederek para kazanabilirsiniz: ürünler, yiyecek ve evet, hatta insanlar. ABD’de araba mülkiyeti, özellikle genç nesiller için azalıyor gibi görünüyor.

Basit bir uygulama ile, çevrenizdeki insanları taksi için bir Uber veya Lyft sürücüsü olabilirsiniz.

Veya TaskRabbit Moving Services ile tüm ailelerin taşınmasına yardımcı olabilirsiniz.

Belki insanlara servis yapmak istemezsiniz. DoorDash, UberEats veya GrubHub gibi diğer uygulama hizmetlerine katılmak yerine yiyecek veya pizza vermeyi seçebilirsiniz . Henüz Türkiye’de yoklar fakat geldiklerinde hazır olmalısınız.

Veya Amazon Flex için paket teslimat sürücüsü olarak kaydolabilirsiniz.

Ek olarak, birçok hizmet tabanlı serbest çalışan, mobil uygulamaları başlatma gücünden de yararlanabilir .

Örneğin, Housecall Pro gibi mobil araçlar tesisatçıları , vakumlu tesisatçılarını , halı ve pencere temizleyicileri, elektrikçiler ve haşere kontrol şirketlerini yerel müşterilere bağlayarak başka bir gelir kaynağı açar.

2018’de TaskRabbit , son on yılda görevlilerin başarı öykülerini vurgulayan bir makale yayınladı . Görevlilerden biri TaskRabbit’i kendi tam zamanlı işini kurmanın bir yolu olarak kullandı. Müşterilerin bir arkadaş tarafından yönlendirildiğinde satın alma olasılıkları 4 kat daha fazla olduğundan , bu şirketlerin hepsinde katılabileceğiniz tavsiye programları vardır .

Pasif olmasa da, bu tür işler, bir yan acele, tam zamanlı bir konser veya başka bir şey için ödeme yapmak için bir gelir akışı dahil olmak üzere, yapmak istediğiniz herhangi bir şey olabilir.

Bu hizmetlerin çoğu sabit ücretler sunar ve iş veya satış için rekabet etmeye gerek yoktur. Tek yapmanız gereken, size hitap eden hizmeti seçmek, kayıt olmak ve hamurda tırmıkla işe başlamak.

TaskRabbit gibi bir seçenek için biraz daha karmaşıktır. Bu durumda, ilgi çekici bir profil oluşturmanız, saatlik ücretinizi ayarlamanız ve ardından görevler için başkalarıyla rekabet etmeniz gerekir.

Başarılı olmak için, bölgenizdeki sizinle aynı hizmeti sunan kişileri arayarak rekabetinizi araştırmanız gerekecektir.

 

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar