Free Porn
Ana SayfaGoogleGoogle'da Üst Sıralara Çıkmanın 9 Yolu

Google’da Üst Sıralara Çıkmanın 9 Yolu

Yazar

Tarih

Kategori

Google’da aramalarda üst sıralara çıkmak için 9 metot

Google'da Üst Sıralara Çıkma
Google’da Üst Sıralara Çıkma
  • 1. Adım: Google sıralama algoritmasını tanıyın
  • 2. Adım: Mevcut arama sıralamanızı değerlendirin
  • 3. Adım: Doğru metrikleri izleyin ve ölçün
  • 4. Adım: Web sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun
  • 5. Adım: Mevcut cezalarınızı teşhis edin ve düzeltin
  • 6. Adım: Anahtar kelime araştırması yapın
  • 7. Adım: Sayfadaki SEO’nuzu mükemmelleştirin
  • 8. Adım: Mükemmel içerik oluşturmak için anahtar kelimelerinizi kullanın
  • 9. Adım: Bağlantıları doğru şekilde oluşturun

1.Adım : Google’ın misyonu, dünyanın bilgilerini düzenlemek ve evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı hale getirmektir .”diye başlıyayım.

Google Hummingbird Algoritması:Yalnızca yazdıkları kelimelere bakmak yerine, kullanıcının aramasının arkasındaki bağlamı ve amacı anlamayı amaçlamaktadır.

1- Kullanıcı merkezli internet siteleri oluşturun. İnternet sitenizdeki makalelerin ilgi çekmesini, tamamı ile bilgi aktarmasını ve kullanıcının sitenize yorum yapmasını sağlayın.

2- Anahtar sözcük merkezli olarak sitenizi SPAM haline getirmek yerine çoğu anahtar sözcüğü içeriğiniz ile uyumlu bir şekilde ayarlamaya çalışın.

3- Sosyal medya gönderilerini dikkate alın ve bu paylaşımlar ile sitenize direkt, kaliteli bir etkileşim sağlayın.

4- Sektörünüz ortamında yer alan internet sitelerinin sizden bahsetmesini sağlayın.

5- Yazılarınızı resimler, renkli cümleler ve siteniz ortamında ki başka yazılara SPAM yapmayacak şekilde ilişkilendirerek ilgi çekici ve keyifli içerikler üretin.

Pigeon Algoritma :Google Haritalar gibi yerel arama sonuçlarını entegre etmek için çalışıyor.

Google'da Üst Sıralara Çıkma
Google’da Üst Sıralara Çıkma

Penguen Algoritma :Spam gönderenleri ve sıralarını yükseltmek için doğal olmayan bağlantılar satın alan siteleri hedefliyor.Ve de diyor ki

1- Spam yorumlar yazmayın. Başka sitelere, bloglara girip yalnızca link bırakmak hedefli 1-2 kelimelik yorumlar yazmayın.

2- Aynı anahtar sözcüğü sürekli yazmayın.

3- Kopya içerikten kaçının.

4- Google yönergelerine uyarak sitenizi hazırlayın

-Panda Algoritma :Panda algoritması alçakta vermiş bulunduğumuz maddelere göre sitenizi şekillendirmenizi istiyor.

İşte arkadaşlar bunlar Google’ın en mühim algoritmalarından bir kaçıdır.

2. Adım: Mevcut arama sıralamanızı değerlendirin.Sıralamanızı yükseltmek için mutlaka şu anda nerede olduğunuzu bilmeniz gerekir.Burda da telaşe mahal yok arkadaşlar internette bunlar için de mevcut kaynaklar var.

3.Adım:Doğru metrikleri izleyin ve ölçün.Sitemizdeki bazı metrikleri takip etmemiz gerekiyor.Ve değerlendirmemiz gereken en önemli bir kaç metriği sizinle paylaşacağım arkadaşlar.

Organik trafik:Google üzerinden kaç kişinin sitemizi ya da bloğumuzu ziyaret ettiğini takip etmemiz şart.Sitenize kaç ziyaretçinin ulaştığını öğrenmek için Google Analytics hesabınıza giriş yapın ve edinme kanalları raporuna bakın.

-Organik trafik dönüşümleri:Siteniz için trafik oluşturan anahtar kelimelere dikkat edin.

-Tüm metrikleri izlemek için seo kontrol paneli oluşturun.

4.Adım: Web sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun.Bazı algoritma değişiklikleri belirsizliğini korurken, Google mobil cihazlar söz konusu olduğunda hayal gücüne hiçbir şey bırakmadı.10 Ocak 2017’de Google Web Yöneticisi Blogu şunları söyledi:”Bugünden başlayarak, mobil arama sonuçlarından geçiş sırasında içeriğin bir kullanıcı tarafından kolayca erişilemediği sayfalar çok yüksek olmayabilir.”

5.Adım:Mevcut cezalarınızı teşhis edin ve düzeltin.Arama sıralamanızı anladığınıza ve en önemli metrikler için izlemeyi ayarladığınıza göre, geçerli herhangi bir ceza olup olmadığını görmek için sitenizi ayrıntılı olarak incelemenin zamanı geldi.Bu çok önemlidir, çünkü  sağlıksız bir siteyi tanıtmanın veya bu sitelere bağlantı oluşturmanın bir anlamı yoktur.Bu sadece bir zaman kaybıdır.

6.Adım:Anahtar kelime araştırması yapın.Kitlenizin sitenize nasıl ulaştığını öğrenin.Anahtar kelime araştırması yaptığınızda ziyaretçilerinizin yalnızca bilgi istediğini unutmayın.Şimdiye kadar, anahtar kelime arama motoru araştırması yapmayı biliyorsunuz. Bu kolay olan kısmı. Zor olan kısım, hangi anahtar kelimelerin organik trafik getirdiğini bilmektir.

7.Adım: Sayfadaki SEO’nuzu mükemmelleştirin.Yani sayfa içi seo ile google aramalarınızı yükseltin.Performansınızı yükseltip hangi anahtar kelimeleri kullanacağınızı bildiğinize göre anlamlı sayfa içi seo değişiklikleri yapmak için donanımlısınız demektir.Kendinize güvenin.

-Yani başlık etiketlerinizi optimize edin.

-Bir arama motoru site haritası oluşturun.

8.Adım: Mükemmel içerik oluşturmak için anahtar kelimelerinizi kullanın.Bu noktada bir çok insan yanlış anlama sorunu yaşıyor arkadaşlar.Bilgilendirici anahtar kelimeleri optimize edin.Yararlı ve ayrıntılı içerik yazarak arama sıranızı yükseltin.

Makaleler kullanın,hikaye anlatımı kullanın,kendi deneyim ve tecrübelerinizi paylaşın,harekete geçirici mesaj içerikleri paylaşın,merak uyandırın.

9.Adım:Bağlantıları doğru şekilde oluşturun.Hedef anahtar kelimenizi bağlantı metni olarak kullanabilirsiniz.Bu aşamada arama algoritmasından ceza almamak için anahtar kelimenizi genel anahtar kelimelerle karıştırın.Örneğin anahtar kelimeniz bardak ise diyin ki en iyi bardak,en kaliteli bardak incelemeleri vs.İyi bir karışım akıllı site seo’sudur.

Arkadaşlar sonuç olarak hedef kitlenizi gerçekten anlamanız için zaman ayırmanız gerekiyor.

Gerekli anahtar kelime araştırmalarını yapın.Bu bilgilere sahip olduğunuzda hedefinize ulaşmamanız ve kazanmamanız imkansız.Mükemmel içerikler oluşturmak ve sahip olduklarınızı çoğaltmak için beklemeyin.

Algoritma cezalarından kaçınmaya özen gösterin.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar