Ana SayfaGoogleGoogle Adwords ve Google Adsense'den Para Kazanma

Google Adwords ve Google Adsense’den Para Kazanma

Yazar

Tarih

Kategori

Google’dan para kazanma yöntemlerini öğrenebilmemiz için en başta bu süreç nasıl işliyor?ve nasıl reklam oluşturabiliriz? sorularının karşılığını hakkıyla verip kavradık mı bu iş tamamdır arkadaşlar.Hadi şimdi hep beraber bakalım detaylı olarak hepsini anlatacağım.

Google Adwords'den Para Kazanma, İnternetten Para Kazanma
Google Adwords’den Para Kazanma, İnternetten Para Kazanmak düşündüğünüzden daha kolay

Öncelikle Google Adwords, google adsense kavramları nedir birbirleri ile bağlantıları nasıl anlayalım.

1-Google Adwords :Bu reklam veren bir uygulamadır.Yani şöyle benim kendime ait olan bir bloğum var.Reklamını vermek istiyorum.İşte bu uygulamayı kullanacak olursam iki seçeneğim var.

     Birincisi bunu Google’dan talep etmek.Google uygulamasına paramı ödüyorum ve benim sitemi arama motorunda üst sıralara çıkarmasını istiyorum.

Buradaki işleyiş şöyle Adwords bana hangi aratma kelimelerinde tıklama başına ne kadar ödersin diye soruyor. Ben kelimeleri seçiyorum.Mesela benim reklamımı ‘blog açarken dikkat edilecekler -blog açmak -blog fikirleri -blog nasıl açılır -nasıl blog açılır – blog nasıl kurulur” ” gibi kelimelerde gösterime al.

Bunun için de her bir tıklama başına 0,40 kuruş ödeyebilirim diye teklif veririm. Eğer benim seçtiğim kelimelerde başka reklam verenler de varsa ve benim tıklama başına verdiğim miktardan daha az verilirse, mesela 0,30 kuruş ve altı gibi, o zaman da google adwords arama sonuçlarında 4 reklamlık spotun ilk sırasını bana verir.

   İkincisi de şöyle. Mesela ben Google arama sonuçlarına para vermek istemiyorum. Şöyle oluyor.Hani alışveriş sitelerinde köşede reklamlar çıkıyor ya bizim de istemsizce gözümüz kayıyor onlara.İşte bu reklamları yayınlayan google’ın kendisi değil arkadaşlar.Google burada sadece bir aracı.İşte tam da bu noktada google adsense devreye giriyor.Şimdi Google Adwords anlaşıldıysa geçelim google adsense nedir sorunun yanıtına.

2-Google Adsense :Web sitenizde, blogunuzda veya YouTube videolarınızda reklam yayınlamanıza ve ziyaretçiler tıkladıklarında ödeme almanıza olanak tanıyan bir reklamcılık programıdır. Reklamlar, blogunuza veya web sitenize özel bir AdSense kodu kullanarak beslediğiniz Google’ın AdWords programını kullanan işletmelerden oluşturulur.

Yeni web siteleri veya bloglar için Google AdSense programı gelir elde etmenin en hızlı yollarından biri olabilir, bu yüzden çok popülerdir.

Google AdSense geliri sağlama konusunda diğerlerinden daha iyi performans gösterir. AdSense ile para kazanmak için ihtiyacınız olan iki şey var.Harika içerik ve Çok fazla trafik.

Google adsense de para kazanmak için yapmanız gereken en birinci şey bir siteniz ya da bir bloğunuzun olmasıdır.Hadi kalk yerinden bir düşün sen ne üzerine blog yapabilirsin ya da ne üzerine bir siten olabilir.Hepimizin cevheri içimizde arkadaşlar.Cevher biziz.Kalk ve onu canlandır içinde.

ikinci aşama karar verdin açtın mı blogunu?açtın.Hiç bir teknik bilgi gerektirmiyor korkma arkadaşım.Şimdi sıra bloğunun tasarımını yapmanda.Bunların hepsinin bilgisini vericem.

üçüncü aşamada tasarımını yaptın şimdi sıra belli başlı ayarlarda.Hepimizin okuma yazması var değil mi?Bu aşamada da korkma arkadaşım çünkü seni yönlendiriyor herşey.Yalnız değilsin.

dördüncü aşamada ise google üzerinden para kazanmak için sitenize ziyaretçi gelmesi gerekli. Yani google’da üst sıralarda yer almanız gerekli. Google’da yazdığınız yazılar ile ne kadar üst sıralarda yer alırsanız, sitenize o kadar fazla ziyaretçi girer. Bunun için de google’ın sonuçlardaki site sıralamasını neye göre ve nasıl yaptığını anlamanız gerekli.

şimdi sen bu noktaya kadar geldin ya,bundan sonra google politikalarına da uyarak yol alırsan hedefine oldukça yaklaşmış oluyorsun.

Google AdSense ile Para Kazanmanın Artıları ve Eksileri

Google AdSense programının birçok büyük avantajı vardır:

-Katılmak ücretsizdir.

-Uygunluk gereklilikleri kolaydır, yani web siteniz veya blogunuz yeni olduğunda bile para kazanabilirsiniz.

-Sitenizin görünümüne ve izlenimine uyacak şekilde özelleştirebileceğiniz çeşitli reklam seçenekleri ve bunlardan birkaçı vardır.

-Google, aylık olarak doğrudan para yatırarak ödeme yapar.

-Bir AdSense hesabından çeşitli web sitelerinde reklam yayınlayabilirsiniz.

-Mobil cihazlarda ve RSS yayınlarında reklam yayınlama seçenekleri vardır.

-Blogger ve YouTube hesaplarınıza kolayca ekleyebilirsiniz, ancak YouTube’da videolarınızda AdSense’i çalıştırmak için en az 1.000 aboneniz ve 4.000 saatlik izlenme süreniz olmalıdır.

Bununla birlikte, AdSense için de birkaç dezavantaj var:

-Google hesabınızı bir anda feshedebilir ve kuralları ihlal ederseniz çok affedici değildir.

-Tüm çevrimiçi gelir biçimleri gibi, para kazanmak için trafiğe ihtiyacınız vardır.

-Kullanıcılar bir AdSense reklamını tıkladıklarında, biraz para kazanırsınız, ancak ziyaretçiniz sitenizi de terk eder, bu da daha yüksek ücretli bağlı kuruluş ürünleri veya kendi ürün ve hizmetlerinizle para kazanma fırsatını kaybettiğiniz anlamına gelir .

-Diğer benzer reklam programlarından daha fazla ödeme yapması gerekmez .

AdSense harika bir para kazanma seçeneğidir.Ancak hızlı bir şekilde zengin olma programı değildir. Ayrıca, Google’ın bazı blogcuların hizmet şartlarını okurken kaçırmış gibi göründüğü kuralları vardır. Sonuç olarak, birçok web sitesi sahibi bir Google politikasını ihlal ettiğinde hesaplarını sonsuza kadar kaybedebileceğini bilmelidir.

İnternetten Para Kazanmak gerçekten çok kolay!

İnternetten para kazanma yayınlarımızdan Amway’den Para Kazanmayı mutlaka okumalısınız.

Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar