test
Ana SayfaBorsaKripto Para Satın Almadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey - 2022

Kripto Para Satın Almadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey – 2022

Yazar

Tarih

Kategori

Bitcoin! Litecoin! Ethereum!

Son zamanların en trend konusu haline gelen Kripto Paralar artık her yerde; bu konuyu meslektaşlarınız, arkadaşlarınız tartışıyor, aileniz belki hala bu konuya güvenemiyor. Fakat siz kripto paralar hakkında bilgi öğrenmek istiyor ve merak ediyorsanız coin satın almadan önce bilmeniz gereken 7 maddeyi sizler için ele aldık! Keyifli okumalar…

İlk olarak Bitcoin’in tanımıyla başlayalım. Nedir bu Bitcoin?

Bitcoin geleneksel bankacılık kurumlarından tamamen farklıdır. Üçüncü kişileri – tüm ücretleri ve yavaşlamalarıyla – finansal sistemden çıkarır. İşlemleri şeffaf bir şekilde ağa (blok zinciri) yayınlar.

Peki Ethereum?

Ethereum dünyayı akıllı sözleşme olarak adlandırılan bir şeyle tanıştırdı. Ethereum herhangi bir merkezi olmayan uygulamanın programlama kodunu çalıştırmaya odaklanır. Bu akıllı sözleşmedir

Akıllı sözleşmeler nedir? Bunu kendi kendine çalışan bir makine gibi hayal edebilirsiniz. Ethereum platformu, Bitcoin’in aksine, sansür, dolandırıcılık veya müdahale olasılığı olmadan, sistemlerinde tam olarak programlanmış olarak her şeyin çalışmasına izin verir.

Bitcoin ve Ethereum dışında bir sürü coin ismi duyuyoruz; DogeCoin, Mana gibi peki bunlar ne anlama geliyor?

Bitcoin veya Ethereum dışında herhangi bir coin, Altcoin olarak nitelendirilir.

Peki bu coinleri satın alırken biz nelere dikkat etmeliyiz? Araştırmalarımızı nasıl yapmalıyız?

Adım adım sorularımızı inceleyelim.

1. Web siteleri işlevsel mi?

Bu çok önemli bir husustur. Siteye girdiğiniz zaman size güven veriyor mu düzgün, çalışan, hatasız bir web sitesi mi? Web sitesi özensiz yapılmışsa size bariz bir kırmızı bayrak sallıyordur. Dikkat edin.

2. Güçlü bir ekibi var mı?

Coin’lerin başarısı büyük ölçüde gelişiminde mevcut olan ekip üyelerinin kalitesine bağlıdır. Ethereum’un veya başka bir platformun üzerinde blockchain ile çalışmak için bir kod yazılıdır. Bu, merkezi olmayan uygulamaların hatasız olmadığı anlamına gelir. Kod insanlar tarafından yazıldığı için, akıllı sözleşmeler ancak onları yazan insanlar kadar iyidir. Kod hataları veya gözetimleri istenmeyen olumsuz eylemlerin yapılmasına neden olabilir. Koddaki bir hatadan yararlanılırsa, ağ mutabakatı elde etmek ve temel kodu yeniden yazmak dışında bir saldırının veya sömürünün durdurulabilmesinin etkili bir yolu yoktur.

Güçlü bir teknik ekip tüm bu sorunları önler.

3. Teknik incelemeleri nasıl?

Bu adım tüm sorularınızı ele alarak size madalyonun önemli ayrıntılarını içerir.

Bu adımı ATLAMAYIN. Sonuçta, kripto para birimine olan yatırımlarınız her şeyden önce teknolojiye odaklanıyor. Araştırdığınız coin bu adıma hizmet ediyor mu? Alıcı gözle bir bakın.

4. Kuruculara merhaba deyin.

Kelimenin tam anlamıyla değil, ama sanal olarak araştırın. Bir nevi stalk yapın. Kurucuları takip edin. Sosyal medya hesaplarına girin, bu gerçekten her kurucunun zihniyetini anlamaya yardımcı olur. Blockchain trenine atlayarak büyük paralar kazanmak isteyen taze üniversiteli çocuklar mı? Ya da yılların teknoloji deneyimiyle birlikte gelişen ve teknoloji oluşturmaya odaklanarak toplulukla etkileşime giren insanlar mı?

Kurucular, bir şirketin lokomotifidir.

Ayrıca, yol haritalarına göz atın ve sürekli olarak gelişmişler mi çözüm geliştirmişler mi?Daha önceki projelerden vazgeçtiler mi? bu sorulara odaklanmak iyi olacaktır çünkü sorular süreklilikleri hakkında size göz kırpacak ve güvenirliğini gösterecektir.

5. Madeni para arzı neye benziyor?

Basit bir şekilde madeni para arzı ne kadar yüksekse, gelecekte coin başına düşecek fiyat o kadar azdır.

Yani, BTC’nin bu kadar yüksek fiyatlandırmasının nedeni sadece 21 milyon madeni para tedariğidir. BTC’nin 2 milyar madeni para arzı olsaydı, fiyatı bu kadar yüksek olmayacaktı. Az olan özdür mantığı işlemektedir.

Pexels, Worldspectrum

6. Topluluklarına göz atın!

Reddit, Telegram, Instagram. Kurucular ve ekip, erken yatırımcılar, yatırımcılar ve kanallara katılan hemen hemen herkesle iletişim halindedir. Mutlaka topluluklarına göz atıp, inceleyin.

Tamam, her şey yolunda. Parayı şimdi mi alayım?

Yatırımınızı yapmadan önce düşünmeniz gereken birkaç şey daha var. Bunlar;

  1. Altcoin satın almak bir yatırımdır. Çok fazla risk içeren bir yatırım, işler ters giderse, her şeyi kaybetmenize neden olabileceğinden finansal açıdan bir anlam ifade etmez. Risk miktarı, yukarıdaki faktörlerden ve/veya bunların bir kombinasyonundan ölçülebilir.
  2. Altcoin için geçmiş trend, piyasa talep ve arz güçlerine uyum sağladıkça koşullar gerçekten hızlı değişir. Satın almakta olduğunuz Altcoin’in tarihsel trendini araştırmalı ve tahminleri uzmanca gözden geçirmelisiniz. Bunu yapmak, Altcoin’lerinizi alırken düşünmediğiniz ancak değerlerini önemli ölçüde etkileyecek bilgilerle körelmenizi önleyecektir.

7. Yatırımınıza güven veren değerli bilgiler için her zaman araştırın ve dikkat edin.

Son maddemiz yukarıdaki bütün maddeleri kapsar nitelikte ve en önemlisidir. Araştırmalarınız doğrultusunda yatırımlar yapınız.

Umarım yazım sizler için bilgilendirici olmuştur. Devamı için beklemede kalın ve bizi takip etmeyi unutmayın! 🙂

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar