test
Ana SayfaDijitalLionbridge ile İnternetten Para Kazanmak: Sizin İçin Araştırdık

Lionbridge ile İnternetten Para Kazanmak: Sizin İçin Araştırdık

Yazar

Tarih

Kategori

Lionbridge Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Lionbridge yerleştirme ve Al eğitim veri hizmetleri sunan bir Amerikan şirketidir. Merkezi Waltham, Massachusetts’ te bulunan bu şirketin 29 ülkede faaliyet gösterdiği bilinmektedir.

Lionbridge, dil çeviri için yazılım ve servis çözümleri sunar.

Türkiye dışında; İrlanda, Belçika, Hollanda, Slovakya, Polonya, Fransa, İspanya, İngiltere, Almanya, Danimarka, Tayvan, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Brezilya, Kosta Rika, Güney Kore, Tayland, Çin, İsveç, Japonya ve Hindistan dahil olmak üzere 29 ülkede faaliyet göstermektedir.

Lionbridge 350’den fazla dilde yerelleştirme ve AI eğitim veri hizmetleri sunar.

Lionbridge AI, çok dilli kitle kaynaklı AI eğitim verilerini makine öğrenen geliştiricilere sağlayan isteğe bağlı bir platformdur.

Lionbridge üzerinden yapabileceğiniz iş ve işlemler Türkiye kullanıcıları için ne yazık ki çok fazla mevcut değildir. Lakin verilen ücretlere bir baktığımızda çok da küçümsenemeyecek ve ertelenmemesi gereken bir ,iş olduğunu görebiliriz.Türkiye için çalışma pozisyonlarına göz attığımızda ise 2 pozisyonla karşılaşırız.Onlar da şu şekildedir:

1- Oyun Konsolu Denetleyici (Games Console Tester Turkey)

2- Kişiselleştirilmiş İnternet Reklamları Değerlendiricisi (Personalized Internet Ads Assessor Turkey)

lionbridge ile para kazanmak
lionbridge ile para kazanmak

Lionbridge İngilizce – Türkçe

Site dil seçeneklerinde Türkçe dili mevcut olmadığı için İngilizce dili bilgisi gerekmektedir.Yani anlayacağınız İngilizce diline hakim değilseniz başvurmanız durumunda zorlula karşılaşabilirsiniz.

Çünkü böyle bir iş yapmaya kalktıştığınızda İngilizce- Türkçe çeviri siteleri ile kolaylıkla halledebilirim diye düşünecek olursanız bile başvuru aşamasında kalabilirsiniz. Yani yabancı dil bilginiz bu sitede çalışabilmeniz için cidden önemlidir.

Bu şirket hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.Lionbridge şirketi 1996 yılında kuruldu. 2005 yılında, dünya çapında en büyük yerelleştirme sağlayıcısı olan Bowne Global Solutions ‘ ı satın aldı.

2014 yılında Kosta Rika merkezli bir dijital pazarlama hizmetleri ajansı olan Darwin Zone‘u ve içerik bağlantısı yazılım firması olan Clay Tablet Technologies’ i satın aldı. 2015’te bir çeviri hizmetleri sağlayıcısı olan Zürih merkezli CLS Communication ve bir yasal çeviri şirketi olan Geotext‘ i satın aldılar. Aralık 2016’da, Lionbridge‘ in H.I.G. tarafından satın alınacak kesin bir anlaşmaya girdiği açıklandı. Sermaye. Anlaşma Mayıs 2017’de kapandı.

Temmuz 2017’de John Fennelly İcra Kurulu Başkanı olarak seçildi. Şirketin kurucusu Rory Cowan, Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Aralık 2018’de Lionbridge, kalabalık bir çeviri ve AI eğitim veri sağlayıcısı olan Tokyo merkezli Gengo‘ yu tamamen devraldı.

Tartışmalar ve Davalar

Şirketi içeren bir menkul kıymetler sınıfı aksiyon davası, Temmuz 2001’de “Samet – Lionbridge Technologies, Inc. ve diğerleri” altında yapıldı. Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde.

2006 yılında, bir çalışanın yeşil kart elde etmesine yardımcı olma yükümlülüğünü yerine getirememesi nedeniyle Lionbridge çalışanına 366.250 USD tutarında ekonomik olmayan zararı ve 221.433 USD tutarında ekonomik zarar verildi.

2008 tarihli bir dava, eski bir Lionbridge çalışanının, çalışma koşullarını korumak için şirketin Varşova ofisinde sendika alım faaliyetleri için başlattığı haksız bir işten çıkarılma iddiasını içeriyordu. Danimarka, İspanya, Polonya ve İrlanda’da protesto gösterileri düzenlendi.

lionbridge ile para kazanmak
lionbridge ile para kazanmak

Ödüller

Lionbridge,

2006’dan bu yana her yıl İlk 20 Eğitim Dış Kaynak Şirketi seçildi.

2008 – Microsoft’a Microsoft’a “dünya çapında geliştirme, test ve küreselleşme hizmetleri” sağlaması için “Yılın Satıcısı” seçildi.

2012 – Uluslararası Dış Kaynak Uzmanları Birliği tarafından dünyanın en iyi dış kaynak sağlayan firmalarının bir listesi olan “Global 100” olarak adlandırıldı.

2012 – Lionbridge’s GeoFluent, Müşteri Etkileşimi Çözümleri Dergisi’nden 2011 Yılın Ürünü Ödülü’nü aldı.

2013 – Üçüncü yıllık Marketo Gelir Performansı Mükemmellik Ödülleri’nde finalist

2015 – Forbes Tarafından Amerika’nın En Güvenilir 100 Şirketinden Biri Oldu.

2015 – Common Sense Advisory tarafından dünyanın bir numaralı dil hizmeti sağlayıcısı olarak listelendi.

2016 – MÜŞTERİ Dergisi Yılın Ürünü Ödülü Aldı.

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar