test
Ana SayfaNFT2022'de Takip Edilecek En İyi 9 NFT Projesi - Metaverse

2022’de Takip Edilecek En İyi 9 NFT Projesi – Metaverse

Yazar

Tarih

Kategori

Satılık milyonlarca NFT var ve her gün binlerce yeni proje başlatılıyor gibi görünüyor. İzlenecek ve potansiyel olarak yatırım yapılacak en iyi NFT projelerini belirlemek için tüm gürültüyü nasıl azaltırsınız?

Birincisi ve ne kadar para harcamak istediğinize bağlı olarak, nft’lere bir yatırım olarak bakmak istemeyebilirsiniz. Şu anda Opensea’da (en popüler NFT pazarı) 4 milyon varlık ve (Rarible, Foundation, SuperRare, NBA Top Shot ve daha fazlası) gibi diğer pazarlarda potansiyel olarak milyonlarca varlık var. NFT evreninin muazzam ve sürekli genişlediğini bilerek, tüm bu varlıkların takdir etmeyeceğini söylemek güvenlidir.

Peki, sormak, ne bir proje için bakmak gerekir olabilir? Nft’leri faydalı olarak (aşağıda tanımlanmıştır) nft’lere ve gelecekteki potansiyel kullanımlarına harika bir ilk giriş olarak buluyoruz.

Bir NFT, yalnızca bir sanat eserine sahip olmanın dışında dijital varlığa bir kullanım atar. Bir yardımcı program NFT, satın aldığınız NFT ile eşleşen fiziksel bir sanat eseri aldığınız bir yardımcı program olabilir; bir etkinliğe özel erişim, özel kişisel üyelikler veya dijital dünyada gelecekte kullanım olabilir (oyun oynamayı düşünün).

İlişki kurabileceğiniz, aynı zamanda bir çeşit faydası olan bir misyonu olan bir proje bulabileceğinizi varsayalım. Bu durumda, bir varlığın (sanat, fotoğraf, video, ses vb.) Dijital mülkiyetinden ziyade NFT satın alımından daha fazlasını elde edersiniz.).

İşte 2022’deki en iyi NFT projeleri

1.            VeeFriends

2.            Crypto Baristas

3.            Flyfish Club

4.            Azuki

5.            DeeKay #LetsWalk

6.            Kibatsu Mecha

7.            Doodles

8.            Women Rise

9.            Propertys

1-VeeFriends

VeeFriends, seri girişimci Gary Vaynerchuk’tan başkası değil. Gary, Vaynerx’in Başkanı, vaynermedia’nın CEO’su ve veefriends’in sahibi / yaratıcısı olarak görev yapmaktadır.

Basitçe söylemek gerekirse VeeFriends, Gary V’nin yalnızca VeeFriends token sahiplerinin erişebileceği çok günlük süper konferansına bir bilet.

VeeCon, dünyadaki ilk NFT biletli konferanstır. VeeCon, VeeFriends token sahiplerinin kalıcı arkadaşlıklar kurmak, fikirleri paylaşmak ve birlikte öğrenmek için tek bir topluluk olarak bir araya geldiği yerdir.

2- Crypto Baristas

Dünyanın ilk NFT tarafından finanse edilen kafesi ve daha fazlası, Coffee Bros.!

Crypto Barista’nın 1. Sezonu, mülkiyeti Dünyanın ilk NFT tarafından finanse edilen Kafesini kavramsallaştırmaya ve açmaya yardımcı olan 60 kafein seven karakterle başlayacak.

Bir Kripto Barista sahipleri, gelecekteki tüm kafe alanlarında ve web sitelerinde ömür boyu kafeinli ikramiyelerin tadını çıkarırlar. Sahipler ayrıca, kahve alanında ileride kullanılmak üzere projenin gelirinden ayrılan% 15’lik bir fon olan “Barista Bank” ı da kontrol ediyor. Barista Bankası için bazı potansiyel kullanımlar kahve alanındaki hayır kurumlarını destekleyebilir, Kripto Barista projesini ilerletebilir veya yeni bir şey başlatabilir.

“Crypto Barista’nın amacı, sanatı, kafeini, girişimciliği ve yeniliği takdir eden benzer düşünen bireylerden oluşan bir topluluk oluşturmaktır. Projenin amacı, başlangıçta sanat ve inovasyonun ön planda olduğu nyc’de fiziksel bir alan açmaktır. Bunun ötesinde Kripto Baristaların geleceği kampanyamızın sahiplerine ve takipçilerine bağlı olacaktır.”

– Dan Hunnewell (Sahibi, Kahve Bros.)

Coffee Bros. Crypto Barista projesi, birçok NFT projesinde, yönetişimde, toplulukta ve sahiplikte bazen eksik olan üç parçayı çözmeyi amaçlıyor. Proje, her mevsimin kahve alanında yeni bir çabaya odaklandığı ve tüm sahiplerine avantajlar ve yönetişim sağladığı Mevsimsel lansmanlarla gelişecek.

3- Flyfish Club

Flyfish club, Gary Vaynerchuk’un bir başka girişimidir ve dünyanın ilk NFT üyesinin tek özel yemek kulübüdür. Flyfish club üyeleri, Nyc’de 10.000 metrekareden fazla alana yayılacak özel bir yemek odasına erişebilecekler.

Standart Flyfish üyeleri için 2.5 ETH veya omakase odası da dahil olmak üzere 4.25 ETH Flyfish Omakase ile iki FFC üyeliği vardır.

Standart Flyfish üyeliği, en fazla 8 jetonsuz misafir için masa ayırtmanıza olanak tanır. Flyfish Omakase seçeneği aynı sayıda konuk için masa ayırtmanıza olanak sağlar, ancak omakase odasına yalnızca bir konuk getirebilirsiniz.

Üyeliğin NFT olmasının önemli bir kısmı, sözleşmeyle üyeliğinizi herhangi bir noktada kiralayabilmeniz veya yeniden satabilmenizdir. Gary Vaynerchuk’un önceki projelerini (Vee Friends) bilerek, Flyfish üyeliğinin değeri büyük olasılıkla zamanla artacaktır.

Bu yazının yazıldığı sırada, Flyfish kulübü tamamen tükendi, ancak genişledikçe ek yerler ve üyelikler sunma niyetleri var.

4-Azuki

Azuki, internetin kendi kendini ilan eden patencileridir, çünkü “fiziksel ve dijital dünyaların bulanık çizgileri arasında karışmaya başladıkları için kayıyorlar.”

Bir proje olarak Azuki, “The Garden” a üyelik erişimi sağlayan 10.000 avatardan oluşan bir koleksiyon.” Bahçe, Azuki’nin projelerini fiziksel ve dijital dünyaları bulanıklaştırdığını gördüğü yerdir. Azuki, karakterlerini ve ortaklıklarını streetwear işbirlikleri, ek NFT düşüşleri ve nihai canlı etkinlikler için kullanıyor.

Azuki’nin, son Bobu the Bean Farmer gibi yeni tekliflerle sınırları zorladığı da görüldü. Fasulye Çiftçisi Bobu, resmi parçalamak ve topluluktaki tüm sahiplerin Azuki evrenindeki Bobu karakterini yönetebileceği bir Bobu Simgesi oluşturmaktı. Token sahipleri bu eşsiz web3 deneyinde Bobu’nun geleceğine yön verecek.

5-DeeKay

DeeKay Kwon, popüler #LetsWalk serisinin arkasındaki sanatçı. LetsWalk, bunlardan 100’ünü oluşturmak amacıyla devam eden bir karakter yürüyüş döngüsü projesidir.

Bu yazının yazıldığı sırada, DeeKay Kwon 72 yürüyüş döngüsünü başarıyla gerçekleştirdi ve hatta Invisible Friends, Doodles ve Kibatsu Mecha gibi projelerle işbirliği yaptı.

Deekay’in şu anki LetsWalk koleksiyonunun tamamını burada bulabilirsiniz: https://deekaykwon.com/letswalk

6-Kibatsu Mecha

Sanatçı ve animatör Jerry Liu tarafından yaratılan Kibatsu Mecha, 2.222 benzersiz elle oluşturulmuş ve tamamen canlandırılmış karakterden oluşan bir koleksiyon ve hikaye.

Kibatsu Mecha’nın menzili nadirdir ve 7 özelliğin bir kombinasyonuna sahiptir. Bir avuç Kibatsu Mecha “mega nadir” unvanına sahip olacak ve koleksiyondaki diğer karakterlerde görülmeyen benzersiz özellikler taşıyacak.

Kibatsu Mecha’nın irfanı“ “Kibatsu Mecha ve pilotları Megacity Kibatsu ve çevresindeki bölgelerde yaşıyor. Şehrin en tehlikeli ama gösterişli dövüş devrelerinden biri olan Ataki Arena’da gürlüyorlar. Birçok nedenden ötürü savaşıyorlar – zafer için, zenginlik için, heyecan için, intikam için, hayatta kalmak için, güç için, onur için, aşk için … ama daha sonra bunun üzerine.”

7-Doodles

Doodles, Burnt Toast tarafından tasarlanan yüzlerce heyecan verici görsel özellikten oluşan 10.000 NFT’DEN (fungible olmayan belirteçler) oluşan bir koleksiyondur. Elle çizilmiş Doodles arasında skellys, kediler, uzaylılar, maymunlar ve maskotlar bulunur. Doodles koleksiyonu ayrıca sanatçının paletinin düzinelerce nadir kafasını, kostümünü ve renk yolunu da içeriyor.

Bir Doodle’a sahip olmakla ilgili bu kadar benzersiz olan şey, topluluk odaklı özelliklere ve gelecekteki ürünlere ve etkinliklere oy vermenize izin vermesidir. Doodles için tüm yol haritası, koleksiyoncular ve proje mimarları / tasarımcısı arasında işbirliğine dayalı bir deneyimdir.

Doodles ayrıca, topluluk tarafından yönetilen ve yeni deneyimleri finanse etmek için kullanılacak hazineleri olan “Doodlebank” adlı bir topluluk bankasına da sahiptir. Şu anda ve bu yazının yazıldığı sırada, Doodlebank’ın 5 milyon doların üzerinde fonu var.

Doodles, Space Doodles projesini başlattıktan sonra NFT alanındaki en eşsiz ilerlemeyi gördü. “Uzay Karalamaları, Doodle’ınız için kişisel uzay gemileridir. Her Uzay Doodle’ı, 200’den fazla görsel-işitsel özellikten üretilir ve Doodle’ınızın uzay gemisindeki yetkinliğini yansıtan istatistiklerle birlikte sunulur. Uzay Doodle ve istatistikleri, daha geniş NFT ekosistemine sürpriz ve zevk veren gelecekteki Doodlesdeneyimlerinde kullanılacaktır.”

8- Women Rise

Women Rise, dünyaca ünlü görsel sanatçı Maliha Abidi tarafından rastgele oluşturulmuş 10.000 koleksiyondur. Koleksiyonun amacı, marjinalleşmiş toplumlarda cinsiyet eşitliği, kız çocuklarının eğitimi ve ruh sağlığına odaklanan fonlara birincil satışların bir yüzdesini bağışlamanın yanı sıra daha fazla kadın karakteri tanıtarak NFT alanını daha kapsayıcı ve çeşitli hale getirmektir.

9- Propert’s Virtual Realty

Property, NFT ve metaverse alanındaki en yenilikçi emlak toplama oyunudur. Dünyanın en popüler oyunlarının mekaniğini bir araya getirerek, daha önce hiç görülmemiş bir deneyim sunmayı hedefliyorlar – metaverse açık ve kapalı. Her NFT, farklı kültürlerden ve ekonomiden ilham alan bir gayrimenkul parçasını gösteren tahsil edilebilir bir karttır.

Property, piyasaya sürülmeden önce diğer markalar ve NFT toplulukları ile ateşli bir şekilde ortaklıklar ekliyor. Böyle bir ortaklık, mülkün oyununun arazi boyunca Kripto Barista temalı kahve dükkanları ve arabaları içereceği Kripto Baristaları ile.

Oyunları, yeni şekillenmeye başlayan Sanal Alan kullanıcı tarafından oluşturulan dünyanın bir parçası olduğu için Mülklere göz kulak olun.

Daha fazlası için önceki yazılarımıza da göz atın:

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Ayrıca farklı bir kazanç yolu olan NFT’lerle ilgili NFT REHBERİ serimizin önceki yazılarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NFT REHBERİ 1 | Yeni Kazanç Yolu: NFT
NFT REHBERİ 2 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Nasıl Yapılır?
NFT REHBERİ 3 | Yeni Kazanç Yolu: NFT Ne Zaman Satılır?
NFT REHBERİ 4 | Nasıl NFT Üreticisi Olunur?
NFT REHBERİ 5 | NFT Pazarlaması İçin Uygun Dijital Dağıtım Platformları
NFT REHBERİ 6 | Etkili NFT Pazarlama Yöntemleri
NFT REHBERİ 7 | NFT Satarken Para Kaybetmemek İçin Bilinmesi Gereken 7 Şey
NFT REHBERİ 8 | NFT ile Kazanan İsimler & Firmalar
NFT REHBERİ 9 | 11 Adımda OpenSea İle NFT Satışı

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar