Free Porn
Ana SayfaBlogPasif Gelir Elde Edeceğiniz 3 Online Kurs Platformu

Pasif Gelir Elde Edeceğiniz 3 Online Kurs Platformu

Yazar

Tarih

Kategori

Pasif gelir, ekstra nakit akışı sağlamanıza yardımcı olmak için harika bir yol olabilir. Pasif gelir, iyi zamanlarda daha fazla kazanmanıza yardımcı olabilir ve aniden işsiz kalırsanız veya işten gönüllü olarak zaman ayırsanız bile sizi değiştirebilir.

Pasif gelirle, birincil işinizi sürdürürken bile para kazanabilirsiniz veya sağlam bir pasif gelir akışı oluşturabiliyorsanız, biraz geri tepmek isteyebilirsiniz. Her iki durumda da, pasif bir gelir size ekstra güvenlik sağlar.

Ve emeklilik hedeflerinize ulaşmak için kazancınızdan yeterince tasarruf edebileceğinizden endişe ediyorsanız, pasif gelir yoluyla servet oluşturmak da size hitap edebilecek bir stratejidir.


Pasif gelir nedir?


Pasif gelir, işveren veya yüklenici dışındaki bir kaynaktan elde edilen düzenli kazançları içerir. İç Gelir Servisi (IRS) pasif gelirin iki kaynaktan gelebileceğini söylüyor: kiralık mülk veya birinin aktif olarak katılmadığı bir işletme, örneğin kitap telif ücreti veya hisse senedi temettüsü ödenmesi.

Uygulamada, işin bir kısmını veya tamamını önceden yapabilirsiniz, ancak pasif gelir genellikle yol boyunca bazı ek emek gerektirir. Pasif doların akmasını sağlamak için ürününüzü güncel tutmanız veya kiralık mülkünüzü bakımlı tutmanız gerekebilir.

Ancak stratejiye bağlıysanız, gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir ve yol boyunca kendiniz için ekstra finansal güvenlik yaratacaksınız.

Genel olarak, pasif gelir, bir işten kazandığınız ücretler gibi maddi olarak dahil olduğunuz bir şeyden gelen gelir değildir.


İkinci bir iş. İkinci bir iş bulmak pasif bir gelir akışı olarak nitelendirilmeyecektir, çünkü yine de ortaya çıkmanız ve ödeme almak için işi yapmanız gerekecektir. Pasif gelir, elde etmek için çok fazla iş yapmak zorunda kalmadan tutarlı bir gelir akışı oluşturmakla ilgilidir.


Gelir getirmeyen varlıklar. Yatırım yapmak pasif gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir, ancak yalnızca sahip olduğunuz varlıklar temettü veya faiz ödüyorsa. Temettü ödemeyen hisse senetleri veya kripto para birimleri gibi varlıklar heyecan verici olabilir, ancak size pasif gelir getirmezler.


Pasif bir gelir akışı oluşturmayı düşünüyorsanız, bu stratejiye göz atın ve başarılı olmak için gerekenleri öğrenin.

Online Kurs oluşturmaPasif gelir için popüler bir strateji, bir ses veya video kursu oluşturmak ve ardından ürününüzün satışından nakit para kazanırken geri tepmektir.

Kurslar Udemy, SkillShare ve Coursera gibi siteler aracılığıyla dağıtılabilir ve satılabilir.

Alternatif olarak, bir “freemium modeli” düşünebilirsiniz – ücretsiz içeriğe sahip bir takip oluşturmak ve daha ayrıntılı bilgi almak veya daha fazla bilgi edinmek isteyenler için ücret almak. Örneğin, dil öğretmenleri ve stok toplama önerileri bu modeli kullanabilir. Ücretsiz içerik, uzmanlığınızın bir göstergesi olarak işlev görür ve bir sonraki seviyeye geçmek isteyenleri cezbedebilir.

Bilgili ve tecrübeli olduğunuz bir alanda online eğitim çekerek pasif gelir oluşturmak ister misiniz?

Belirli bir konuda insanlara aktarabileceğiniz harika bilgileriniz varsa bunu bir online kurs programına çevirebilirsiniz. Udemy, Kurslab ve Udacity aracılığıyla hazırladığınız kursları insanlara sunabilirsiniz. Kurslar insanlar tarafından izlendikçe düzenli gelir elde edebilirsiniz.

İlgili platformlara göz atarak insanların genel olarak hangi kurs programlarına yoğun ilgi gösterdiğini inceleyebilirsiniz. Fikir sağlamak için işe yarayacaktır.

1-UDEMY’DE EĞİTMEN OL

Herhangi bir konuda bilgili olduğunuzu düşünüyorsanız hiç beklemeyin.Hemen Udemy’de anlatın ve ek gelir elde etmeye başlayın. Öğrenci sayınız arttıkça artık sadece bu işle yaşayacak kadar para kazanmaya başlayacaksınız.

Herhangi bir konuda ciddi bir bilgi birikimine sahip değilseniz , Merak etmeyin!.. Eğitmen zaten öğrendiği konuları çok iyi bir şekilde anlatan insandır aynı zamanda. Hemen ilgi duyduğunuz bir konu seçin ve o konuyu yazılı sözlü bir çok kaynaktan araştırın. 1-2 ay içerisinde ciddi bir araştırmayla bir ders verecek kadar bilgi birikimine sahip olacaksınız.

Herhangi bir konuda bilgili olduğunuzu düşünüyorsanız hiç beklemeyin. Hemen Udemy’de anlatın ve ek gelir elde etmeye başlayın. Öğrenci sayınız arttıkça artık sadece bu işle yaşayacak kadar para kazanmaya başlayacaksınız.

Herhangi bir konuda ciddi bir bilgi birikimine sahip değilseniz , Merak etmeyin!.. Eğitmen zaten öğrendiği konuları çok iyi bir şekilde anlatan insandır aynı zamanda. Hemen ilgi duyduğunuz bir konu seçin ve o konuyu yazılı sözlü bir çok kaynaktan araştırın. 1-2 ay içerisinde ciddi bir araştırmayla bir ders verecek kadar bilgi birikimine sahip olacaksınız.

2-KURSLAB

Kurslab, ODTÜ Teknokent ve Silikon Vadisi’ndeki ofisleriyle bilişimin gücünden beslenen bir online eğitim platformudur.

Online eğitim olanaklarının geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için çalışan bir ekiple, sektördeki tüm yeni uygulamaları takip etmektedir. Yayına açıldığı ilk 1 ayda bile 1500 eğitmen başvurusuyla yoğun ilgi gören Kurslab, aktif kullanıcı kitlesi ve özenle seçilmiş eğitmenleriyle sektörün en iyilerinden biri olmaya hazırlanmaktadır.

2018 yılında Mustafa Gençoğlu tarafından kurulan Kurslab, Türkçe dil bilgisinden, İngilizce eğitimine, YKS-AYT’den YÖKDİL’e, Matematik, Fen ve Kimya dersinden, hobi ve müzik eğitimine kadar pek çok alanda, uzman öğretmen ve eğitmenlerden birebir, canlı ders alabileceğiniz çevrimiçi bir platform olarak faaliyet gösteriyor.

3-PREPLY

 

Preply 2013 yılından beri faaliyet gösteren, tüm dünyada kullanıcıları olan dijital bir eğitim platformudur. Ve farklı ülkelerden birçok yatırımcısı olan Preply Türkiye de de hizmet veriyor. Preply, çeşitli kategorilerde (yabancı diller, bilim dalları, hobiler vb.) çevrimiçi ve yerel eğitmenlere ulaşmayı sağlayan uluslararası özel eğitim  platformudur. Ve şu anda 47 bin özel eğitmen ile 100 bin öğrenciye hizmet sunuyor. 40 farklı konuda her ay 30 bin saat ders yapılıyor.

Bütçenize göre, daha önceden onlarca öğrenci tarafından değerlendirilmiş ve puanlandırılmış özel öğretmen bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tek yapmanız gereken kriterlerinizi girip arama motorunun sunduğu öğretmenlerden birini seçmek ve ilk dersinizi planladınız. Üstelik dersi yaptıktan sonra memnun kalmazsanız, platform paranızı koşulsuz iade etme garantisi sunuyor ya da istediğiniz başka bir öğretmenle yeni bir ücretsiz ders veriyor. Platformun en büyük avantajı, birçok farklı ülkeden öğretmene kolaylıkla ulaşmanız. Mesafeli dersleri Skype ile online ders şeklinde yapıyorsunuz. Yabancı dili, anadilini konuşan öğretmenlerden öğrenmek büyük bir avantaj ve ayrıcalıktır. Yabancı dili iyi bir şekilde konuşmak mesleğinizde de size her zaman artı bir özellik katar.

Preply ile Üniversite ve lise sınavlarına hazırlanmakta mümkün. Preply’nin çok zengin ve çeşitli bir öğretmen kadrosu vardır. Platformda eğitim veren, daha önceki üniversite sınavlarında derece yapmış öğrencilerde vardır. Platform; üniversite sınavlarına hazırlanmak için, daha önce büyük başarı göstermiş bu öğretmenlerin tecrübelerinden faydalanmak için ve onlara ulaşmak için güzel bir fırsat sunuyor.

Öğretmen tercihiniz, ya hayatınıza yapılmış bir yatırımın karşılığı olacak ve sizi hedefinize ulaştıracak ya da harcadığınız onca zaman ve paranın çöpe gitmesine sebep olacak. Bu nedenle eğitmen seçerken çok dikkatli ve özenli bir seçim yapmak elzem niteliktedir.

Son olarak, sizde her hangi bir konuda uzmansanız, platform üzerinden hemen gelir elde etmek için profil oluşturabilirsiniz. Sisteme kayıt olup, sistem yeterlilik onayından geçtikten sonra öğrencilerin arama sonuçlarında yer almaya başlayacaksınız. Sizi tanıtan bir video eklemeniz, öğrenciler tarafından platformda tercih edilebilirliğinizi arttıracak. Bir Preply öğretmeni haftada ortalama 550 $ kadar para kazanabiliyor.

Bu platformlara benzer önerilerle para kazanmak isteyenlere özel yazılar paylaşmaya devam edeceğiz. Sizin de bu konuda fikirleriniz varsa lütfen bizimle paylaşın.

Yazımızda Pasif Gelir Elde Edeceğiniz 3 Online Kurs Platformunu sizlere aktardık.

Daha fazla para kazanma odaklı fikirleri edinmek için blogumuzu takip etmeyi, içeriklerimize yorum yaparak aklınıza takılan noktaları sormayı unutmayın.

etindensutunden.net yazılarımızı takip ederek internetten para kazanmak ile alakalı bilgiler edinebilirsiniz.

Kaynaklar: 1, 2, 3

Güncel Makaleler

Güncel Yorumlar